Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Departamentul zero

Creat de Flight33, 31 Martie 2006, 13:27:47

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Nox

#105
Ronin, le ºtiu (subiectele)! Credeam cã mai ºtii ºi altceva... Mã intereseazã în mod special cine sau ce e RC?

LE. Jean spunea aici cã a gãsit o confirmare la cele spuse de RC într-o carte a lui Florin Gheorghiþã. Asta nu e concludent. RC putea la fel de bine sã se inspire din materialele existente pânã atunci. Sau/ºi sã speculeze anumite informaþii, înflorindu-le!
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Rayden

salve,

subiectul meu preferat  :-D  inclin sa cred ca e vorba de un grup mic de persoane care au un oarecare access la informatii de natura oculta si nu numai..
dupa parerea mea, au acces la mult mai mult decat lasa ei in aceste carti sa se vada..
de acord si cu alx - prea vand publicului ceva, au si o "agenda" ascunsa..

daca aflati cine sau ce e RC, let me know will ya?!

am citit ultima carte iesita..scrisa de RC..ar merita comentata la o bere ceva..poate la o intalnire la o bere, ies la iveala mai multe info nu numai despre RC dar si despre acest vestit DZ, ce spuneti ?  :mrgreen:

bafta,
Rayden

Osho

Am stat in cumpana daca sa povestesc un episod din viata mea aici sau nu...Dar pentru ca suntem la "Cafenea", am considerat ca mi se va permite, povestirea seamana cu o pagina din cartile lui Corut (pe cele ale lui Cinamara inca nu le-am citit, doar le-am cumparat...).
Asadar , prin anul 1996 , eram intr-un grup de lucru care, la acea data si printre altele studia transmisia la distanta (eram corelati cu un grup din alta tara, in aceeasi zi si la aceeasi ora).Eram persoana cea mai noua si tot odata cea mai tanara din grup si alaturi de persoane "grele" as putea zice, ma cam incercau emotii...
Intr-una din zile, apare o persoana (cu oarecare intarziere-cca 5 min. ceea ce nu prea se intampla)si intra direct in lucru...Ciudat..Il cunosteam pe acest domn, inca din copilarie, iar acum mi se cam dusese gandul la ce o fi cautand el acolo.... Spre uimirea mea, la confruntarea datelor, ceea ce el obtinuse fusese de o mare acuratete .La plecare, bineinteles ca am discutat, ne-am revazut dupa mult timp(ultimile mele informatii despre el le aveam de cativa ani in urma cand ne vizitase, caci fusesem candva vecini si f. apropiati, dar cutremurul ne risipise pe fiecare in alte locuri...Stiam doar ca facuse scoala militara, era la graniceri, pt. a urca in grad urmase dreptul...)
Ne-am revazut la data urmatoare(in fiecare saptamana in aceeasi zi la aceeasi ora), iar prietenul meu a inceput sa ma intrebe de o anumita persoana , cercetator (tot in cadrul armatei ...parca) ...Marturisesc ca am intrat putin in alerta, stiam ceva despre acea persoana care era cu tot cu fiul sau in grup...dar nu mi s-a parut firesc sa vorbesc .Intr-una din zile, am venit impreuna acasa la mama mea,( ea il cunostea si tinea foarte mult la el, in copilarie il ajutase enorm cu bani, diverse carti , etc)Pe drum mi-a facut o marturisire ca ia parte la unele misiuni in care el joaca un rol important, datele despre persoanele urmarite parvenindu-i cu exactitate in timpul noptii, in vis...M-a rugat sa-l inteleg si sa nu vorbesc despre asta...Tinand cont ca ma tinuse in brate in copilarie, legatura noastra oarecum speciala, nu aveam motive sa nu-l cred...
La un moment dat a disparut din peisaj si ne-am regasit la cca 1 an, intr-o sala de seminar...
A venit apoi intr-una din zile la mine la servici, trecuse ceva vreme in care a spus ca a fost plecat din tara, printre altele mi-a spus luandu-mi mana in palmele sale unele evenimente ce aveau sa mi se intample in timp, m-a asigurat ca imi va fi din ce in ce mai bine(si asta s-a adeverit!)Mi-a mai spus ca trebuie sa plece in Italia, ca are acolo un post de...bucatar! Uimirea o mai simt si acum, intrebari suplimentare nu am pus, stiind cam ce discutasem noi in trecut (multe nu le-am pomenit aici!) nu prea ma puteam lamuri...A promis sa ma mai caute candva...Inca nu a facut-o.Stiu ca afectiunea lui fata de mine si de parintii mei e reala, am fost alaturi de el si ai lui in unele imprejurari grele...Totusi, daca nu i-as fi testat din calitati(formidabile!)...acum as avea indoieli. :-)
Scuze pentru off-topic si va rog fara...misto-uri!

romulus

Citat...A promis sa ma mai caute candva...Inca nu a facut-o
Acum, ca ai luat cunostinta - de pe rufon - si de ipotetica existenta DEPARTAMENTULUI (O) ZERO ,  la urmatoarea intalnire cu amicul, intreaba-l daca are cunostinta de existenta unui asemenea organism inainte de 1990 !
Poate asa, aduci o confirmare/infirmare a subiectului pus in discutie aici !
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Nox

Osho, as prefera sa nu deviem de la subiect(e). Voi sterge (direct) orice mesaj care se abate de la subiect, indiferent de valoarea lui. Considerati-l ca fiind un avertisment.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Nox

Citat din: Rayden din  16 Martie 2009, 12:36:50
am citit ultima carte iesita..scrisa de RC..ar merita comentata la o bere ceva..poate la o intalnire la o bere, ies la iveala mai multe info nu numai despre RC dar si despre acest vestit DZ, ce spuneti ?  :mrgreen:

Rayden, dupã subtitlul ce-l poartã ultima carte a lui RC ºi anume Cinci tehnici initiatice tibetane nici nu-mi vine sã o cumpãr. În plus nu face decât sã continuie linia primelor cãrþi ºi aceea de a prezenta ce am zis aici ...

...
Citattot felul de învãþãturi mistice, preponderent orientale (yoga), religie ºi alte chestii new age.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Flight33

ca tot am deschis eu acest topic, am o mica intrebare si totodata rugaminte, cine poate sa vada daca ii arat anumite poze ce este defapt acolo pe cale extrasenzoriala sau. daca sunt anumite pesteri prin aceea zona ?

Outlaw

Pai pune pozele si ne dam si noi cu parerea...

Flight33

nu prea pot, sunt oricum din zona buzaului, pe unde ar fi cea de a doua unitate al departamentului zero.........sau a fost.

ryn

Flight33 cu draga inima iti putem face si acest serviciu, dar de obicei avem rezerve in a interpreta astfel de date. Dupa cum probabil sti si tu, prea putini oameni pot interpreta ceea ce se receptioneaza pe cale senzoriala. Oricum asteptam.

ksoft

RC este Radu Cinamar sau Radu Ramanic, de la Ramania - aceasta era si, credem, ca este inca, denumirea arealului Carpato-Danubiano-Pontic inaintea regatului Geto-Dac.

Ceea ce vreau sa spun foarte clar este ca niciun om, persoana, paranormal din DZ nu a fost si este implicat in "afaceri" psi cu oamenii politici si/sau de faceri ori de alte categorii, romania sau straini, aflati in Romania sau in esteriorul tarii.
Nu sustin pe nimeni, ci doar infatisez Adevarul lor!!!

Nox

Citat din: ksoft din  10 Iunie 2009, 20:48:16
RC este Radu Cinamar sau Radu Ramanic, de la Ramania - aceasta era si, credem, ca este inca, denumirea arealului Carpato-Danubiano-Pontic inaintea regatului Geto-Dac.

Ceea ce vreau sa spun foarte clar este ca niciun om, persoana, paranormal din DZ nu a fost si este implicat in "afaceri" psi cu oamenii politici si/sau de faceri ori de alte categorii, romania sau straini, aflati in Romania sau in esteriorul tarii.
Nu sustin pe nimeni, ci doar infatisez Adevarul lor!!!

Salut, ºi bine ai venit.

De ce ai folosit pluralul credem. Vorbești în numele a mai multor persoane?

E irelevant cum îl cheamã... poate sã se cheme/numeascã și Ion Gheorghe (nume arbitrar ales). Numele e doar un nume.

Existã o diferențã între întrebarea Cine este? ºi Cum îl cheamã?
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Ronin

#117
Vream sa va semnalez 'prezenta' unui site deosebit de interesant:

http://www.agentiedepresa.com/

"Conspiratia internationala in Europa de Est (Masoneria - Contra) - Opera ezoterica in Masonerie (Masoneria - Pro) - Pacepa este mort! (Istorie secreta) - Secretul Iezuitilor (Dosarele noastre) - O realitate cutremuratoare (Anchete) - Un spion evreu, dat ca roman! (De pretutindeni) - Protocoalele secrete (De la cititori) - Spionajul mondial (De pretutindeni) - Enclavizarea Romaniei (Anchete) - Tunurile pe Traian (Anchete) - Crima organizata transnationala - o amenintare fara precedent (Dosarele noastre) - Francmasoneria romana, intre mit si realitate (Masoneria)"

Lectura placuta !
http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

Ronin

http://www.agentiedepresa.com/

"In sfarsit m-am decis sau, poate, altii au avut grija ca s-o fac! In toamna, voi scoate cea de-a doua carte scrisa de subsemnatul, dupa deja cunoscuta "Razboiul spionilor - In interiorul si dincolo de granitele Romaniei": "Compania O" - Spionaj in culisele puterii.

Si, cum incet si sigur Romania aluneca pe panta periculoasa a jocurilor realizate in laboratoarele serviciilor secrete, este momentul ca tot romanul sa afle ce sfori se trag in sferele "zeilor" politicii mondiale, in noul mileniu planetar.

Practic, in primul volum din seria "Compania O", dedicata in intregime celui care mi-a fost mentor si parinte, Aurel Papadie, dar si minunatilor eroi din umbra, voi scoate la lumina primele, din multele, aventuri senzationale ale spionilor romani de la ultrasecreta unitate amintita. Putintel- tica rabdare..."

Bogdan A. Papadie
http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

Nox

Ronin, aº fi recunoscãtor dacã ai putea sã dai linkul exact de unde faci copy-paste.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee