Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Reptilienii

Creat de sevastase, 26 Martie 2008, 23:32:50

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

sevastase

#150
Citat din: Shadowman din  28 Martie 2008, 23:57:29
"Dinaintea unui om care minte ºi ºarpele se dã în lãturi"  (Ramayana)  :lol:
"Cui îi e fricã de reptilieni?" ,un eseu care poate fi citit la : http://agonia.ro/index.php/essay/205394/index.html
Eseul este scris de cineva care nu  intelege cartea. Nu o intelege deloc.

Si inca ceva : DACA VREI SA STII CE SE INTAMPLA IN RAZBOIUL STELELOR SI SA ITI FACI O PARERE : TE DUCI LA FILM ? SAU MA ASCULTI PE MINE CUM TI-L POVESTESC ?

http://www.youtube.com/v/sn1sjTQRPEw

sevastase


sevastase

Reptilienii sunt doar una dintre rasele extraterestre implicate in acest control , aceasta intemnitare fortata in dimensiunea asta. Ei insisi sunt incapabili sa avanseze, din cauza inabilitatii lor de a simti altceva decat frica , teama, etc.

Sunt prizonieri intr-o inchisoare vibrationala, asa cum istoria ne-a aratat-o de multe ori, doar ca nu am stiut cum sa interpretam simbolistica.





Shadowman

Daca ai ajuns sa identifici sarpele Uroboros cu reptilienii,e grav...
http://images.google.ro/images?q=uroboros&hl=ro&lr=lang_ro&um=1&ie=UTF-8&sa=X&oi=images&ct=title
http://www.vopus.org/ro/gnoza-gnosticism/simboluri-universale/simbolul-solar.html
Vazind temele abordate din ultimele zile (Protest Anti Summit-ul NATO,reptilienii care controleaza mintile
conducatorilor si care ne fura rata din cotet ) aprobarea mai mult sau mai putin tacita a scornelilor lui
David Icke ori MISA, reactia anemica ori tacerea la mesajele postate,ma determina sa spun,citindu-l pe antoniu : "PAS"!
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

askey

#154
Citat din: Shadowman din  29 Martie 2008, 13:06:45
Daca ai ajuns sa identifici sarpele Uroboros cu reptilienii,e grav...
http://images.google.ro/images?q=uroboros&hl=ro&lr=lang_ro&um=1&ie=UTF-8&sa=X&oi=images&ct=title
http://www.vopus.org/ro/gnoza-gnosticism/simboluri-universale/simbolul-solar.html
Vazind temele abordate din ultimele zile (Protest Anti Summit-ul NATO,reptilienii care controleaza mintile
conducatorilor si care ne fura rata din cotet ) aprobarea mai mult sau mai putin tacita a scornelilor lui
David Icke ori MISA, reactia anemica ori tacerea la mesajele postate,ma determina sa spun,citindu-l pe antoniu : "PAS"!

Shadowman, ce motive ar avea cineva sa reprezinte Soarele ca pe un sarpe ? Si de ce sarpele se musca singur ? Poate ne edifici tu, mersi

Nox

Vã rog, fãrã discuþii despre persoane din scena politicã localã.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

DepthOfField

Urban a spus:
CitatL-as ruga pe Sevastase sa fie mai atent si sa nu mai amestece poze prelucrate in Adobe Photoshop.
E adevarat ca printre pozele pe care le-a postat se afla unele despre care s-a vorbit mult timp pe forum si asupra carora s-a ajuns la o concluzie finala...anume ca sunt falsuri.
Dar probabil ca Sevastase vrea sa evidentieze mai bine prin acele poze natura entitatilor despre care se discuta...si e scuzabil.
Imi pare rau Urban, parerea ta sublintata de mine cu BOLD, este gresita, este TOTAL NESCUZABIL sa pui FALSURI in demersul tau ce se vrea fulminant, convingator si expresie a unei realitati grave ascunse (reptilienii din umbra. Amestecul de falsuri si adevaruri, deci actiunile TENDENTIOASE, sunt total INCORECTE, si sunt atribute ale MANIPULARII. Toate criticile mele pe care le-am facut lui Sevastase, se refera la exemple si afirmatii punctuale si de detaliu, cu caracteristici de minciunele. Ma intreb cate altele nu le cunosc, ca nu sunt o enciclopedie ambulanta, si particip pe forum sau ma informez in limitele unui timp liber care nu prea exista....Poate unii sau altii de pe acest forum avem discernamant si cunostinte sa intelegem, dar cu copii astia care intra, ce avem, trebuie sa le sucim mintile?
Deci, este impardonabil sa promovam minciuni si sa deformam tendentios realitati, in numele oricarui discurs.

David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

Khaarsha

   Initial, am crezut ca acest subiect a fost deschis la misto, intrucat "dovezile" prezentate erau fie falsuri, fie poze carora li s-a atribuit o interpretare mai mult decat subiectiva. Apoi mi-am dat seama ca utilizatorul Sevastase chiar incearca sa transmita tuturor faptul ca exista reptilienii si alte alea ce s-au coalizat impotriva rasei umane. Ce se intampla aici imi aminteste de un om caruia ii era foarte frica de paienjeni(arahnofob e putin spus) si care vedea paienjeni oriunde se uita. De ex, daca privea o pata de cerneala, el vedea imaginea unui paianjen.
  E posibil sa existe una sau mai multe rase care incearca sa distruga sau sa ajute planeta. Orice e posibil, dar multe lucruri sunt putin probabile.  Dupa cum spunea cineva pe aici, fara foc nu iese fum, dar uneori si ceata poate fi confundata cu fumul...
   Oricine are dreptul sa isi expuna parerile, crezurile, ideile. O parere diferita nu este neaparat una gresita. Libertatea cuvantului e un lucru bun, dar cum sa impacam asta cu dezinformarea? Asa cum zice si ciuciulete, ce facem cu "copiii" care vin si citesc adevaruri denaturate? Ar trebui sa fim mai atenti ce afirmam, unele presupuse adevaruri pot face rau. Probabil candva se va gasi o metoda prin care oricine sa-si spuna parerea fara a incerca sa manipuleze sau sa dezinformeze.

adipop

Ai grija ce gandesti, gandurile devin cuvinte;ai grija ce spui, cuvintele actiuni; ai grija ce faci, actiunile devin obiceiuri; ai grija ce obisnuiesti sa faci, obisnuintele vor deveni caracter. Analizeaza-ti caracterul, iti devine destin.
[/quote]

Am putea analiza ce gandim...si cum facem asta.
adi

sevastase

ma induioseaza grija pentru sanatatea mea mentala , la fel ca si grija fata de mesajul meu catre umanitate  :lol:. Acum sa revenim la oile noastre.


  Reptilienii nu sunt singurii implicati in manipularea noastra mentala si experimentele cu caracter genetic.

 

sevastase


Lone Ranger

Citat din: Khaarsha din  30 Martie 2008, 13:44:47
   Orice e posibil, dar multe lucruri sunt putin probabile.  Dupa cum spunea cineva pe aici, fara foc nu iese fum, dar uneori si ceata poate fi confundata cu fumul...
   
"A nu se confunda improbabilul cu imposibilul".  - Sherlock Holmes

sevastase


Portret reptilian de Credo Mutwa, saman african si unul dintre adevaratele genii ale epocii noastre. Portretrul e realizat pe baza a numeroase descriptii atat din folclor cat si descrieri moderne. In dreapta avem obiecte reprezentand demizei ai populatiei UBAID, cca 4000 bc, in zone anticului Sumer, actualul Irak.

sevastase



Nimrod, ca deitatea babiloniana Oannes



Isus si omniprezentul simbol al pestelui.

sevastase

Oannes al babilonienilor



Papa contemporan