Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Fake or Real ?

Creat de Siberia, 07 Octombrie 2011, 19:21:34

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Siberia

Doua filmari despre care se spune ca fac parte dintr-o arhiva care a fost pana de curand secreta.

Ce credeti ? Sunt false sau adevarate ?

http://www.dailymotion.com/embed/video/xl7k7d

http://www.dailymotion.com/embed/video/xaui2m
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

fiulploii

#1
Despre filmul cu Marte ca despre celalalt nu pot zice nimic deocamdata .
E pe net de prin 2005-2006 si imi aduce aminte de Alternativa 3 .
Alternativa 1 - reducerea drastica a populatiei prin diferite metode
Alternativa 2 - construirea de bunkere - ceea ce s-a cam facut si asta
Alternativa 3 - sau Arca lui Noe - emigrarea in masa de pe Terra pe Marte functie de importanta politica , economica si de meseria avuta precum si functie de dosarul personal - cat de patriot esti - sper ca va dati seama ca nu e vorba de Romania  :-D

D.p.d.v. al filmarii pare a fi cabina unui elicopter si dupa virajul luat si dupa viteza de zbor si dupa tipul de amartizare insa unde e rotorul ? nu se vede  umbra de la palele rotorului  si nici nu este vreo urma de praf la amartizare . Presupun ca ar fi vorba de un  oarecare tip de naveta gen Stargate , bineinteles cu un tip de propulsie nereactiv sau non-turbionar . Si se intelege din film sau cel putin eu asa deduc ca cu aceasta naveta s-a plecat de pe Terra .
Apoi , totusi e vorba si de blindajul respectivei navete pentru a nu-si ucide incarcatura umana la trecerea prin centurile de radiatii cunoscute si  la bombardamentul radiatiei cosmice .
Totusi , sa nu uitam ca nemtii aveau in al doilea WW camere de luat vederi alb-negru in varful rachetelor lor. Exista filmari in acest sens .
  Alta ipoteza vehiculata pe net e ca ar fi o reconstituire a primei amartizari .
Deci, concluzia mea e ca in proportie de vreo 70% omul a pus piciorul pe Marte printr-un program spatial paralel cu cel oficial si poate nu ar fi gresit sa dezbatem din nou topicul Fundatia   
http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,3209.msg53268.html#msg53268

L.E. Chestia aia alba se presupune ca e o baza martiana , deci, cine a fost primul pe Marte ? Si cand? Vrill?

Siberia

Citat din: fiulploii din  07 Octombrie 2011, 21:03:59
Apoi , totusi e vorba si de blindajul respectivei navete pentru a nu-si ucide incarcatura umana la trecerea prin centurile de radiatii cunoscute si  la bombardamentul radiatiei cosmice .

"Unmanned probe landing on the planet Mars, on May 21th 1962".

Pe moment incerc si eu sa-mi dau seama daca da sau daca nu :-D
Daca da, o sa cercetez inca odata povestile despre Terra de alaltaieri :)

Oricum, inca n-am uitat ipoteza conform careia rusii au baze pe Marte si americanii pe Luna ;-)
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Serban M

#3
Fake si penibil.  :-D nu cred ca e nevoie sa dau si motive.

Pana de subiecte incitante Siberia ?  :-)

Siberia

Eu tocmai motivele vreau sa le citesc :)
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Siberia

"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

jean

In primul film sunt imagini adevarate de pe suprafata planetei Marte. Tot despre Marte este vorba si in ultima imagine si este adevarata poza.
Adevarul este dincolo de noi

Siberia

"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Siberia

Tinand cont de cele prezentate pana acum spre analiza, va mai propun un extras dintr-un film documentar prezentat in cateva tari in anul 1977 - amintit de colegul @fiulploii - si anume Alternative 3. (Probabil veti sesiza si unul dintre "falsurile penibile" postate in deschiderea subiectului)

Intrebarea mea este:
Alternativa 3 este falsa sau adevarata ?
(Tot ce-am fost "invatati" sa stim este Fake or Real ?)

Science Report: Alternative 3 Part 5/6
Science Report: Alternative 3 Part 6/6

- pentru cei ce nu stiu despre ce este vorba, Alternative 3 prezinta trei posibile solutii gasite de elita pentru a scapa de un sfarsit inevitabil a vietii pe Pamant (din cauza incalzirii globale si a terminarii resurselor sau cien stie din ce alte motive ascunse pe care elita le cunoaste de multe decenii)
Alternativa 1: evitarea / terminarea poluarii Pamantului si crearea a doua gauri in stratul de ozon, gauri ce ar duce la moartea unei bune parti a populatiei din cauza cancerului (actiunea razelor UV patrunse prin gaura de ozon, bla bla) ajungandu-se astfel la un echilibru care ar putea duce mai departe existenta lumii pe Pamant.
Alternativa 2: construirea de bunkare si orase subterane pentru elita si ceva "sclavi" necesari care sa supravietuiasca viitoarelor catastrofe si lasarea "plebeilor" in "plata Domnului" sa moara la suprafata cand va fi cazul.
Alternativa 3: construirea de baze pe suprafata nevazuta a Lunii ca si rampa de lansare pentru viitoarele baze ce vor fi construite pe Marte, baze unde vor fi transportati spre salvare (cand va fi cazul) elita, ceva oameni de stiinta, ceva artisti si ceva "sclavi" bineinteles pentru a perpetua ceva din aceasta civilizatie. Evident, "plebeii" vor muri pe suprafata Pamantului la fel ca si-n Alternativa 2.
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti