Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Forum

Creat de spooky, 08 Decembrie 2006, 17:14:32

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Nox

#15
După cum ați observat forumul a trecut cu ceva timp în urmă la SMF 2.0.

Voi încerca să fac câteva observații...

Prima ar fi următoarea: dacă nu vă "iese" (și aici mă refer la utilizatorii fără experiență în a manipula cod BB), nu mai încercați să faceți embed la clipurile video. OK... ați încercat o dată, nu v-a ieșit, a doua oară, la fel, nu mai insistați. Puneți doar un sigur link către materialul respectiv. Dacă țineți neapărat să fie embeded trimiteți-mi un mesaj personal și vedem dacă se poate rezolva. Pentru ceilalți utilizatori: dacă observați un link invalid, folosiți opţiunea "Raportează unui moderator" şi vom încerca să corectăm ceea ce este sau nu de corectat. Este inutil să citați mesajul respectiv reclamând că nu merge linkul x, y, z...

va urma...

în legătură cu a reclamat @biss, sper să nu greșesc. Limita pentru embeding nu e bună, e foarte bună. Imaginează-ți o pagină cu 100 şi ceva de clipuri care tot încarcă şi încarcă thumbnail-urile și aştepţi şi tot aștepți să se încarce, mai ales dacă ai o conexiune mobilă. Cine vrea poate să dea click pe link să vadă ce e acolo. Dacă lenea e mare... nu am ce vă face.

va urma (2)...
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

abyss

poate mă înşel însă am observat că limitarea nu e valabilă pentru o singură pagină cum spui ci pt întreg subiectul. Eu pe acel subiect nu mai pot posta embeded. Nu că ar fi avut cine ştie ce importanţă pt mine însă mi se pare fără logică. Dar nu mai contează.,. Măcar să văd eu 100 de filme interesante cu UFOuri pe zi postate precum spui tu.   Iar pe tel chiar dacă nu se încarcă imaginea tot îţi rămâne valabil link-ul. Deci pică ce spui ... Oricum şi indiferent ce hotărâţi e ok. Va urez numai bine!

Nox

#17
Just for transparency... pe scurt

Setări moderare:

< 10% - niciunul (fără cod culoare);
≥10% - Utilizatorul va fi adăugat pe lista de observație a moderatorilor. (cod de culoare: verde);
≥35% - Toate mesajele sunt moderate / acestea trebuie aprobate de un moderator pentru a apărea pe forum (cod culoare: orange)
≥60% - Utilizatorul nu poate scrie mesaje. (cod culoare: roșu)

20% - numărul maxim de puncte / 24h pe care îl poate primi un utilizator de la un singur moderator (nu se aplică dacă punctajul este dat de un administrator);

1% - numărul de puncte / 24h  cu care scade avertizarea;

5% - pasul manual de decrementare/incrementare a avertizării.

(vezi atașamentul)
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Nox

NOTA  BENE


În atenția utilizatorilor moderați (moderated). Mesajele voastre sunt aprobate sau nu pentru a fi afișate pe forum atunci când intră pe forum un administrator sau moderator (când are timp). În concluzie poate dura, destul de mult, aprobarea mesajelor voastre. Nu vă mai obosiți să-mi trimiteți mesaje de amor pe privat! S-ar putea să ajung la concluzia ...tragică pentru voi!
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

dida



CIND ARE TIMP UN ADMINISTRATOR SA INTRE PE FORUM????

sa stim si noi, moderatii.....

AAAAAAAAaaa, TIMPUL COSTA BANI, MDADA!


- sa trimitem mesaje de amorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr pe privat1???

poate mesaje de morrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Tragic pentru Voi!

Nox

Poate ai treabă și te rețin...
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

dida

Citat din: Nox din  01 Septembrie 2011, 23:00:36
Poate ai treabă și te rețin...


Deloc!

Nu am nici o treaba care sa ma retina, cind eu nu vreau!


Intervin, totusi, pe topicul asta,  ca sa reafirm, ca nimeni nu ma va putea retine de la ceea ce eu vreau;

Ca s-ar putea ca ' cineva' sa ma impiedice 'cind' vreau eu sa afirm  ceva, da, e posibil. Si adevarat.


Insa am o doza de incredere in mine, care ma face sa continui ..........


Ce?


Continuanitatea................












padme

Cum se poate cita intr-un topic un mesaj dintr-un alt topic?? E posibil sa nu-mi apara o optiune in bara de instrumente? Merci!

Arhanghelul

#23
Citat din: padme din  02 Februarie 2012, 12:56:57
Cum se poate cita intr-un topic un mesaj dintr-un alt topic?? E posibil sa nu-mi apara o optiune in bara de instrumente? Merci!

Eu deschid doua tab-uri ... dintre care am primul topic(destinate) in care vreau sa scriu si al doilea tab cu topicul (sursa) de unde vreau sa adaug citatul ... in  al doilea topic(sursa) dau citat si pe urma copy la tot scriptul ... dupa care dau paste in primul topic(destinatie) unde vreau sa-l adaug la comentariu ...
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

horia2008

#24
Citat din: padme din  02 Februarie 2012, 12:56:57
Cum se poate cita intr-un topic un mesaj dintr-un alt topic?? E posibil sa nu-mi apara o optiune in bara de instrumente? Merci!
Citezi (adica apesi Citez) mesajul pe care vrei sa-l citezi, il copiezi integral din fereastra de editare deschisa pe care o abandonezi ulterior, si dai paste in fereastra de editare a mesajului pe care vrei sa-l postezi si unde vrei sa citezi mesajul din celalalt topic
Sper ca m-am facut inteles....

L.E.  oops ca i-am dat drumul peste colegul Arhanghelul; sorry
da' ce de treaba suntem  :-D

mr

Citat din: horia2008 din  02 Februarie 2012, 13:28:37
Citezi (adica apesi Citez) mesajul pe care vrei sa-l citezi, il copiezi integral din fereastra de editare deschisa pe care o abandonezi ulterior, si dai paste in fereastra de editare a mesajului pe care vrei sa-l postezi si unde vrei sa citezi mesajul din celalalt topic
...sau, dupa citare, copiat intr-un fisier .txt de unde poti sa extragi si pasaje din citat mult mai usor folosindu-te de copy-paste. Utilizez notepad-ul deoarece mi s-a intamplat de cateva ori sa pierd din mesajele scrise direct in interfata de raspuns a forumului datorita legaturii la internet.
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

Nox

#26
Exemplu citat simplu

Citat
Mesaj Citat

Exemplu citat doar cu specificarea autorului

Citat din: Nox
Mesaj Citat cu autor!

Exemplu citat cu specificarea autorului şi legătură către mesajul original

Citat din: mr din  02 Februarie 2012, 16:42:08
...sau, dupa citare, copiat intr-un fisier .txt de unde poti sa extragi si pasaje din citat mult mai usor folosindu-te de copy-paste. Utilizez notepad-ul deoarece mi s-a intamplat de cateva ori sa pierd din mesajele scrise direct in interfata de raspuns a forumului datorita legaturii la internet.

Vezi ataşamentul.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

padme

Bre, multumesc pt raspunsuri dar nu e ce cautam! Sa ma explic prin exemplificare: de ex. vreau sa postez la topicul Chat un citat din topicul Nostradamus! Acu' ati priceput? Sunteti multi care faceti asa si nu m-am prins cum...poate doar Arhanghelul a inteles si o sa incerc!

padme

Gata, am priceput, merci!

horia2008

#29
Citat din: padme din  03 Februarie 2012, 12:17:51...poate doar Arhanghelul a inteles......
Cred ca si horia2008, mr, si Nox au inteles da' poate s-au exprimat prea elevat si s-au pierdut in meandrele concretului  :-D :evil: :evil: :evil: :-D