Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

O paralela intre constiinta normala si cea modificata

Creat de dida, 09 Septembrie 2011, 00:07:20

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

dida




Vreau sa incerc din nou sa fac o paralela intre  constiinta normala si cea modificata:

Nu cred ca este offtopic...aici si daca e,....tot de aia avm moderatori sa-l puna unde trebe'!


Astept pareri, vis-a-vis de subiectul foarte interesant si  foarte de actualitate lansat de Fiul ploii....






Nicipreaprea

Citat din: dida din  09 Septembrie 2011, 00:07:20

Vreau sa incerc din nou sa fac o paralela intre  constiinta normala si cea modificata:


Care-i una, care-i alta ? Explica mai clar.

Eu pot sa am o constiinta modificata fata de a ta, dar asta nu inseamna ca tu ai o constiinta normala fata de a mea. Pot sa iti vorbesc de jos sau de sus. Nu vei sti de pe ce nivel, decat in cazul ca iti vorbesc exact de pe nivelul tau de evolutie ... ala ar fi normalul tau, de acord ?  :fullmoon:



________________________________________
"Know your enemy and they probably will not be your enemy."

dida

#2
Citat din: Nicipreaprea din  09 Septembrie 2011, 01:05:11
Care-i una, care-i alta ? Explica mai clar.

Eu pot sa am o constiinta modificata fata de a ta, dar asta nu inseamna ca tu ai o constiinta normala fata de a mea. Pot sa iti vorbesc de jos sau de sus. Nu vei sti de pe ce nivel, decat in cazul ca iti vorbesc exact de pe nivelul tau de evolutie ... ala ar fi normalul tau, de acord ?  :fullmoon:

citeste articolul pus in pagina(e drept ca nu mai stiu unde) de catre fiul ploii....eu nu am nici o idee....doar comentarii...

mistic

cred ca se refera la la starile de constient beta, ce in care suntem trezi si ne facem ctivitatile de zi cu zi si alfa , theta, delta, gamma, lambda, epsilon.