Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Nou : Codul lui Oreste - Intalniri de gradul III. OZN-uri pe cerul Romaniei.

Creat de calator astral, 01 August 2011, 13:08:44

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

calator astral

Extrem de interesanta ultima emisiune a lui Oreste,de saptamina trecuta : "Intalniri de gradul III. OZN-uri pe cerul Romaniei " avindu-l ca invitat pe Iuri Floroiu de la Lumea Misterelor.
Va invit sa o vizionati daca aveti o ora libera,ca weekendu s-a terminat,e momentu sa ne intoarcem la subiectele concrete,extrem de serioase,emisiunea e buna in opinia mea,merita timpul consacrat. Personal regasesc mai toate topicurile si ideile mele care acum un an au creat polemici sau ironii si inca o data ma simt in avanpost.

codul lui oreste - 23 iulie

Foarte interesanta deci secventa referitoare la Lilith (Bendis la daci) problematica zeitei cunoscuta din antichitate sub diverse nume e descrisa drept punctul de referinta al cercetatorilor din paranormal si supranatural. ( vizionati de la minutul 30).
O ipoteza interesanta apare la minutul 41: doua supercivilizatii se infrunta de secole si clashul e inevitabil : Reptilienii reci,fara sentimente,rationali si avansati tehnologic versus Forta Dragostei si a inimii reprezentata de Isus Cristos. Ratiunea reptilienilor nu poate invinge,nu are cum cistiga in fata lui Cristos afirma cei doi jurnalisti,pentru ca nu au un "Proiect nobil pe verticala cunoasterii ", nu ridica individul,se dezvolta doar "pe planul orizontal al cunoasterii prin ratiune si tehnologie".
Alta idee inteligenta : sintem manipulati de oculti initiati,intoxicati cu presupusele pacate colective ale Omenirii in scopul simplu de a prezenta Sfarsitul Lumii ca pe o usurare,citez :" sa zica oamenii ' da numai vine odata Apocalipsa aia?  ca asta meritam!'."
Urmeaza o prezentare a locurilor din Romania unde apar deseori ozeneuri,zonele cetatilor dacice si Bucegii,se vorbeste mult de Templul de la Sinca Veche care are un topic deschis pe rufon.
Pe scurt : in sfarsit o emisiune reusita destul de completa.

@Lex

Din pacate pentru noi in primul rand ca romanshi ce suntem , limba noastra prea iubita e ''invinsa''si se 'clasuieshte'' cu alte limbi (engleza) din ce in ce mai mult din cauza unora care SUFERA de ENGLEZISME ca in ziua de azi 'ashea e frumo' '' sa vorbesti 20 de cuvinte in 'rumanos' si doua  in 'englezeshte' ca altfel nu  'iestem jmekeri' si culmea nu m-as mira ca peste 15-20 de ani sa nu mai existe limba romana si mai avem pretentii ca de ce e tara noastra in halul in care o stim cu totii , in primul rand pentru ca nu ne mandrim cu ce e al nostru si copiem, imprumutam si ii pupam pe altii in c.. In al doilea rand de 'reptilieni' sau cum vrei sa le zici suntem invinsi in fiecare zi chiar daca ei ''se dezvolta NUMAI pe planul orizontal al cunoasterii prin ratiune si tehnologie'' iar noi ca oameni nu suntem mai presus ca spiritualiate sau cum vrei tu, la fel , uita te in jurul tau, lacomia de avutie si material TRONEAZA deci ZERO spre minus infinit evolutie (cu exceptii desigur).NU suntem manipulati, expresia corecta e VREM SI NE PLACE  sa fim manipulati si nu vb neaparat de nu stiu ce oculti initiati si alte mizerii despre pacatele omenirii, suntem chiar aici in ROmanik manipulati , prostiti si NIMENI nu face nimic pentru ca asa suntem noi, ne multumim cu viata de r....  pe care o avem. parerea mea   :-) :-)

Serban M

Citat din: @Lex din  01 August 2011, 13:43:14
Din pacate pentru noi in primul rand ca romanshi ce suntem , limba noastra prea iubita e ''invinsa''si se 'clasuieshte'' cu alte limbi (engleza) din ce in ce mai mult din cauza unora care SUFERA de ENGLEZISME ca in ziua de azi 'ashea e frumo' '' sa vorbesti 20 de cuvinte in 'rumanos' si doua  in 'englezeshte' ca altfel nu  'iestem jmekeri' si culmea nu m-as mira ca peste 15-20 de ani sa nu mai existe limba romana si mai avem pretentii ca de ce e tara noastra in halul in care o stim cu totii , in primul rand pentru ca nu ne mandrim cu ce e al nostru si copiem, imprumutam si ii pupam pe altii in c.. In al doilea rand de 'reptilieni' sau cum vrei sa le zici suntem invinsi in fiecare zi chiar daca ei ''se dezvolta NUMAI pe planul orizontal al cunoasterii prin ratiune si tehnologie'' iar noi ca oameni nu suntem mai presus ca spiritualiate sau cum vrei tu, la fel , uita te in jurul tau, lacomia de avutie si material TRONEAZA deci ZERO spre minus infinit evolutie (cu exceptii desigur).NU suntem manipulati, expresia corecta e VREM SI NE PLACE  sa fim manipulati si nu vb neaparat de nu stiu ce oculti initiati si alte mizerii despre pacatele omenirii, suntem chiar aici in ROmanik manipulati , prostiti si NIMENI nu face nimic pentru ca asa suntem noi, ne multumim cu viata de r....  pe care o avem. parerea mea   :-) :-)

Ai o viziune prea pesimista asupra poporului pe care chiar il placi. Totusi, eu nu ma mandresc cu nimic ca sunt roman. Ignoranti si spalati pe creier exista peste tot (vezi Germania, UK, USA) Ma mandresc de faptul ca sunt om. Tarile mi se par inutile sau chiar daunatoare spiritualitatii de care vorbim, mai exact oneness. Si cum vrei sa ii spun in romana monser ? Uninanitatii ? come on, avem prea putini termeni pentru o lume atat de mare, suntem saraci in tot ca popor (separat).

calator astral

Citat din: Sirius13 din  01 August 2011, 14:01:25
Ai o viziune prea pesimista asupra poporului pe care chiar il placi. Totusi, eu nu ma mandresc cu nimic ca sunt roman.Ignoranti si spalati pe creier exista peste tot (vezi Germania, UK, USA) Ma mandresc de faptul ca sunt om. Tarile mi se par inutile sau chiar daunatoare spiritualitatii de care vorbim, mai exact oneness. Si cum vrei sa ii spun in romana monser ? Uninanitatii ? come on, avem prea putini termeni pentru o lume atat de mare, suntem saraci in tot ca popor (separat).

UNIMII e cuvintul ala,draga Sirius. Imi permit sa precizez pentru profani ca acest concept (oneness) e referinta luciferienilor (satanistilor) care ambitioneaza la reintegrarea ingerilor cazuti in comunitatea angelica anterioara izgonirii lui Satan,pazitorul Tronului lui Dumnezeu,cel mai inteligent, iubit si respectat dintre ingeri pina la excluderea din Rai.
Acest concept al Unimii este alta capcana subtila deschisa in calea spre Implinire Umana.
Deci in engleza "watch your step!".
Siberia> si francezii utilizeaza acest percutant anglicism ( le clash) si italienii (il clash) si spaniolii (el clash) si nemtii (die clash). Afirmi citez ca "noi oamenii nu sintem mai presus decit reptilienii in spiritualitate" ,ce stii tu deci despre "spiritualitatea reptilienilor"? Ei n-au sentimente,decit nervi si pretentii sa conduca ("fa asa si asa sau ala esti,te eliminam instantaneu!"). Daca vrei sa cunosti cu adevarat "spiritualitatea" lor, cauta "Biblia Reptiliana" si vei intelege "oglinda" negativa din care provin.

Serban M

Citat din: calator astral din  01 August 2011, 15:06:41
UNIMII e cuvintul ala,draga Sirius. Imi permit sa precizez pentru profani ca acest concept (oneness) e referinta luciferienilor (satanistilor) care ambitioneaza la reintegrarea ingerilor cazuti in comunitatea angelica anterioara izgonirii lui Satan,pazitorul Tronului lui Dumnezeu,cel mai inteligent, iubit si respectat dintre ingeri pina la excluderea din Rai.
Acest concept al Unimii este alta capcana subtila deschisa in calea spre Implinire Umana.
Deci in engleza "watch your step!".
Siberia> si francezii utilizeaza acest percutant anglicism ( le clash) si italienii (il clash) si spaniolii (el clash) si nemtii (die clash). Afirmi citez ca "noi oamenii nu sintem mai presus decit reptilienii in spiritualitate" ,ce stii tu deci despre "spiritualitatea reptilienilor"? Ei n-au sentimente,decit nervi si pretentii sa conduca ("fa asa si asa sau ala esti,te eliminam instantaneu!"). Daca vrei sa cunosti cu adevarat "spiritualitatea" lor, cauta "Biblia Reptiliana" si vei intelege "oglinda" negativa din care provin.

E, uite aici nu sunt deacord cu tine. Oneness... in umila mea parere, inseamna intregul divin ce suntem, iubire, constiinta. Probabil in anumite cercuri mai mult religioase se vehiculeaza cum toata miscarea ''new age'' e luciferica si foaaaarte periculoasa  :-D no comments.

dab270277

http://www.rasunetul.ro/biblia-reptiliana-noua-carte-scriitorului-si-filosofului-al-c-milos

Isus Cristos ne spune clar, ferm, adevărat : ,, Fiţi înţelepţi ca Şerpii ( adică ca şi strămoşii Reptilieni de pe Nibiru) şi Îndrăzniţi ! Adevărul vă va face liberi!"

Eu sunt curios daca acest citat este adevarat sau este doar o nascocire a unor autori dornici de "senzational".

"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain

calator astral

Citat din: dab270277 din  01 August 2011, 16:26:09
http://www.rasunetul.ro/biblia-reptiliana-noua-carte-scriitorului-si-filosofului-al-c-milos

Isus Cristos ne spune clar, ferm, adevărat : ,, Fiţi înţelepţi ca Şerpii ( adică ca şi strămoşii Reptilieni de pe Nibiru) şi Îndrăzniţi ! Adevărul vă va face liberi!"

Eu sunt curios daca acest citat este adevarat sau este doar o nascocire a unor autori dornici de "senzational".
nascocire.
Uite unde apar "serpii" infocati" prima data in Biblie,ca o pedeapsa divina pentru lipsa de credinta a oamenilor:
"Poporul şi-a pierdut răbdarea pe drum (Num 20.22; Num 33.41; Jud 11.18; )şi a vorbit împotriva lui Dumnezeu şi împotriva lui Moise: ,,Pentru ce ne-aţi scos din Egipt ca să murim în pustiu? Căc nu este nici pâine, nici apă şi ni s-a scârbit sufletul de această hrană proastă."
Ps 78.19; Ex 16.3; Ex 17.3; Num 11.6;
Atunci Domnul a trimis împotriva poporului nişte şerpi înfocaţi, care au muşcat poporul, aşa încât au murit mulţi oameni în Israel.
1Cor 10.9; Deut 8.15;
Poporul a venit la Moise şi a zis: ,,Am păcătuit, căci am vorbit împotriva Domnului şi împotriva ta. Roagă-te Domnului ca să depărteze de la noi aceşti şerpi."
Moise s-a rugat pentru popor.
Ps 78.34; Num 21.5; Ex 8.8-28; 1Sam 12.19; 1Imp 13.6; Fapt 8.24;
Domnul a zis lui Moise: ,,Fă-ţi un şarpe înfocat şi spânzură-l de o prăjină; oricine este muşcat şi va privi spre el va trăi."
Moise a făcut un şarpe de aramă şi l-a pus într-o prăjină; şi oricine era muşcat de un şarpe şi privea spre şarpele de aramă, trăia!"
______________
UNIMEA e o gaselnita d-a lor, unul din multiplele concepte federatoare dar inselatoare,codate,un semn de recunoastere intre ei, tip NAMASTE al carui sens a fost deturnat in codul SATAN E.M. (Earth Master).

dab270277

Multumesc. Se pare ca are legatura cu "Biblia Reptilienilor" acest citat. De asta eram extrem de curios. Oricum nu o sa citesc aceasta carte niciodata.
"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain

Serban M

Calatorule, asa si SEX poate sa vina codat de la SIX (SIX SIX SIX) desi sexul facut cu iubire e experienta divina, din urma careia ne nastem. Asa si oneness, namaste (salut divinitatea din tine) , sunt niste termeni mai presus de cuvinte.

abyss

Citat din: dab270277 din  01 August 2011, 16:26:09
http://www.rasunetul.ro/biblia-reptiliana-noua-carte-scriitorului-si-filosofului-al-c-milos

Isus Cristos ne spune clar, ferm, adevărat : ,, Fiţi înţelepţi ca Şerpii ( adică ca şi strămoşii Reptilieni de pe Nibiru) şi Îndrăzniţi ! Adevărul vă va face liberi!"

Eu sunt curios daca acest citat este adevarat sau este doar o nascocire a unor autori dornici de "senzational".
Evanghelia dupa Matei:
16.   Iată Eu vă trimit pe voi ca pe nişte oi în mijlocul lupilor; fiţi dar înţelepţi ca şerpii şi nevinovaţi ca porumbeii.
17.   Feriţi-vă de oameni, căci vă vor da pe mâna sinedriştilor şi în sinagogile lor vă vor bate cu biciul.
18.   La dregători şi la regi veţi fi duşi pentru Mine, spre mărturie lor şi păgânilor.
19.   Iar când vă vor da pe voi în mâna lor, nu vă îngrijiţi cum sau ce veţi vorbi, căci se va da vouă în ceasul acela ce să vorbiţi;
20.   Fiindcă nu voi sunteţi care vorbiţi, ci Duhul Tatălui vostru este care grăieşte întru voi.

calator astral

Citat din: @biss din  01 August 2011, 21:15:46
Evanghelia dupa Matei:
16.   Iată Eu vă trimit pe voi ca pe nişte oi în mijlocul lupilor; fiţi dar înţelepţi ca şerpii şi nevinovaţi ca porumbeii.
17.   Feriţi-vă de oameni, căci vă vor da pe mâna sinedriştilor şi în sinagogile lor vă vor bate cu biciul.
18.   La dregători şi la regi veţi fi duşi pentru Mine, spre mărturie lor şi păgânilor.
19.   Iar când vă vor da pe voi în mâna lor, nu vă îngrijiţi cum sau ce veţi vorbi, căci se va da vouă în ceasul acela ce să vorbiţi;
20.   Fiindcă nu voi sunteţi care vorbiţi, ci Duhul Tatălui vostru este care grăieşte întru voi.

Biss,redau textu intrebarii "Isus Cristos ne spune clar, ferm, adevărat : ,, Fiţi înţelepţi ca Şerpii ( adică ca şi strămoşii Reptilieni de pe Nibiru) şi Îndrăzniţi Adevărul vă va face liberi!". Observati textu dintre ghilimele. E acelasi cu Biblia?
Sa nu fie,mai stii, vreun qui-pro-quo pe speculatiile  :wink: "stramosii nostri reptilieni de pe Nibiru".

@Lex

Gresit , chiar imi e RUSINE  ca sunt roman pentru ca alti bajeti de aceeasi nationalitate  au avut grija de asta.Chiar daca eram neamt, rus, francez, irakian  aceeasi problema o puneam la fel.Este vorba de noi ca oameni (noi ca fiinte ce nu avem respect pentru ceilalti) si aici o dovada in plus de 'spiritualitate' o dam atunci cand facem distinctia intre nationalitati , ala e englez, ala e roman , PE DRACU' suntem toti oameni frate de aici si treaba cu rasismul acolo unde se pune problema , da scezele mele e datorita evolutiei noastre s[irituale prea mari dar deviem de la subiect daca o tinem tot asa. :-)

alxndru

de ce interpretati "Fiti intelepti ca serpii ( ca reptilienii... stramosii etc) si nu : fiti intelepti ca serpii si feriti-va de oameni; serpii se cam feresc, se ascund/camufleaza/s.a., nu vezi serpi pe toate gardurile.

calator astral

Citat din: alxndru din  02 August 2011, 02:22:26
de ce interpretati "Fiti intelepti ca serpii ( ca reptilienii... stramosii etc) si nu : fiti intelepti ca serpii si feriti-va de oameni; serpii se cam feresc, se ascund/camufleaza/s.a., nu vezi serpi pe toate gardurile.
Buna alexandru, scuze pt replayul tardiv dar ocupat pe topicul lui tintin nici nu am observat mesajul tau pe acest deosebit de captivant topic deschis de mine...si cum esti nou aici,fiind pe deasupra si primul tau mesaj pe rufon,e o datorie sa iti raspund.
Ce pot raspunde deci ?...Pai exact asta spun si eu : nu rezulta nicidecum din Biblie ca Isus Cristos ar fi afirmat ca "reptilienii de pe Nibiru sint stramosii nostri" si ca "ar trebui sa fim intelepti ca ei".

Atentie la neatentie mesajul e clar. Mici fraze nevinovate se lipesc de gindu omului,se cuibaresc in subconstient,stiu... :wink: