Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Vasile Rudan si misterul din Carpati

Creat de memphis, 20 Martie 2010, 16:53:33

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

tractorbeam

#330
Citat din: memphis din  08 Iulie 2011, 14:42:39
....Domnul "anchetator" de mucava s-a ofuscat in momentul imediat urmator postarii acestui articol pe ....De ce oare a "explodat" asa zisul anchetator in urma acestui articol? Simplu: pt ca adevarul doare cel mai rau. Iar "anchetatorul" este discipolul credincios (mai bine zis partenerul de viata, in asteptarea legalizarii) al asa numitului "general".
.... De aici si "explozia" domnului "anchetator", lezat in amorul propriu (la propriu).
....Esti penibil si atat.

Din pacate pentru tine si imaginatia ta razna eu sunt un tip "straight" cu familie.
Pe numitul E.S. invocat de tine aici NU IL CUNOSC.
Este strict o coincidenta ca am postat pe rudan.ro in timp ce rudan se mieuna cerand-ui lui ES prietenia.
Exista un proverb care zice asa: Hotzul striga Hotii! de aici rationam ca esti fostul/actualul iubitzel al lui RV sau poate ES de sari asa in sus cand cineva il ataca pe vreunul din ei. :evil:
Sincer nu am nimic cu orientarea ta dar nu ma plictisi cu asemenea mesaje, nu tin sa ma asociez cu specimene ca tine.
Baietzel, cauta-te la scufitza, inainte sa acuzi oameni pe care nu-i cunosti.
Penibil esti tu baietizca.

tractorbeam

Pentru memphis

Ai o maniera tipic securista de raspuns!
Probabil ca asta ai studiat la academia SECU, tehnica calomnierii adversarilor.
Daca nu am cu ce sa-l atac insinuez ca e homo sau altceva.
Sunt convins ca voi fi atacat de discipolii lui rudan dar, .. ma doare-n varful pixului albastru de pe masa!

memphis

Citat din: tractorbeam din  08 Iulie 2011, 16:26:29
Pentru memphis

Ai o maniera tipic securista de raspuns!
Probabil ca asta ai studiat la academia SECU, tehnica calomnierii adversarilor.
Daca nu am cu ce sa-l atac insinuez ca e homo sau altceva.
Sunt convins ca voi fi atacat de discipolii lui rudan dar, .. ma doare-n varful pixului albastru de pe masa!

Tu te-ai blocat undeva pe SECU si altceva nu mai sti. Regret sa te anunt ca in momentul in care eu ma nasteam, Ceausescu mai avea de trait putin peste 1 an.  Nu am prins comunismul si scolile securist-comuniste, deci poti sa abandonezi subiectul.

tractorbeam

Citat din: memphis din  08 Iulie 2011, 23:30:10
Regret sa te anunt ca in momentul in care eu ma nasteam, Ceausescu mai avea de trait putin peste 1 an.

Iar eu te anunt ca atunci cand tu aveai venerabila varsta de 1 an mie imi trecea glontul pe la cap in TVR in decembrie '89.
Eram student si credeam ca pot schimba lumea.
Dupa ce am scapat nevatamat din experienta asta au ramas putine lucruri sa ma mai sperie pe lumea asta.
Daca scriu aici nu o fac sa iau la misto pe careva.

Ronin

La aproape un an de zile de la accidentul dl-ui Vasile Rudan, 27.07.2010, iata ca apar noutati. Noutatile sunt prezentate atat de persoane care sunt pro Rudan dar si de persoane anti Rudan. Dl. Emil Strainu, deasemenea, are atat sustinatori dar si opozanti...
http://ordinulnegru.blogspot.com/2011/07/vasile-rudan-misterul-atacului-din.html
http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

tractorbeam

Am sa incerc sa clarific eu misterul asta: este normal ca dansul a fost atacat si ologit dar nu de fortele nu stiu carui general ci de chiar spiritele rele si negre la care se inchina acest batranel pervertit.
Chiar el, Rudan, marturisteste ca primeste mesaje de la acele entitati pe care insa nu le cunoaste si nici nu stie de unde provin.
Il anunt eu pe dl.Rudan ca acestea sunt de fapt manifestari diavolesti care te duc in ispita si te fac sa socotesti ca esti mai destept si te ridici deasupra tuturor cu stiinta ta, aceste spirite rele de fapt nu fac altceva decat sa te duca pe drumul pierzaniei, dumneata nu faci altceva decat sa te inchini lui Lucifer si sa-i venerezi posteriorul si este normal ca atunci iti primesti pedeapsa caci aceste spirite te pot ataca cand vor ele daca te inchini lor.
D-le Rudan, esti om in varsta, mergi la spovedanie, renunta la practicile idolatre, la vrajitorie si la a venera pe Lucifer, judecata este aproape!

memphis

Citat din: tractorbeam din  20 Iulie 2011, 14:45:56
Am sa incerc sa clarific eu misterul asta: este normal ca dansul a fost atacat si ologit dar nu de fortele nu stiu carui general ci de chiar spiritele rele si negre la care se inchina acest batranel pervertit.
Chiar el, Rudan, marturisteste ca primeste mesaje de la acele entitati pe care insa nu le cunoaste si nici nu stie de unde provin.
Il anunt eu pe dl.Rudan ca acestea sunt de fapt manifestari diavolesti care te duc in ispita si te fac sa socotesti ca esti mai destept si te ridici deasupra tuturor cu stiinta ta, aceste spirite rele de fapt nu fac altceva decat sa te duca pe drumul pierzaniei, dumneata nu faci altceva decat sa te inchini lui Lucifer si sa-i venerezi posteriorul si este normal ca atunci iti primesti pedeapsa caci aceste spirite te pot ataca cand vor ele daca te inchini lor.
D-le Rudan, esti om in varsta, mergi la spovedanie, renunta la practicile idolatre, la vrajitorie si la a venera pe Lucifer, judecata este aproape!

aberezi grav

Ganditorul

Citatsunt de fapt manifestari diavolesti care te duc in ispita si te fac sa socotesti ca esti mai destept si te ridici deasupra tuturor cu stiinta ta, aceste spirite rele de fapt nu fac altceva decat sa te duca pe drumul pierzaniei, dumneata nu faci altceva decat sa te inchini lui Lucifer si sa-i venerezi posteriorul si este normal ca atunci iti primesti pedeapsa caci aceste spirite te pot ataca cand vor ele daca te inchini lor.

Domnule, dumneata chiar crezi in "manifestari diavolesti" ?
Am uitat eu anul si suntem in evul mediu ... si nu in sec 21 ??  :rocket: :planet:
O planificare la "exorcizari", o "purificare" ... vre-un cabinet particular antiluciferic ??     Nimic, nimic, nici o initiativa particulara in acest sens, ca vad ca piata libera cere astfel de servicii . :-)

Serban M

Citat din: tractorbeam din  20 Iulie 2011, 14:45:56
Am sa incerc sa clarific eu misterul asta: este normal ca dansul a fost atacat si ologit dar nu de fortele nu stiu carui general ci de chiar spiritele rele si negre la care se inchina acest batranel pervertit.
Chiar el, Rudan, marturisteste ca primeste mesaje de la acele entitati pe care insa nu le cunoaste si nici nu stie de unde provin.
Il anunt eu pe dl.Rudan ca acestea sunt de fapt manifestari diavolesti care te duc in ispita si te fac sa socotesti ca esti mai destept si te ridici deasupra tuturor cu stiinta ta, aceste spirite rele de fapt nu fac altceva decat sa te duca pe drumul pierzaniei, dumneata nu faci altceva decat sa te inchini lui Lucifer si sa-i venerezi posteriorul si este normal ca atunci iti primesti pedeapsa caci aceste spirite te pot ataca cand vor ele daca te inchini lor.
D-le Rudan, esti om in varsta, mergi la spovedanie, renunta la practicile idolatre, la vrajitorie si la a venera pe Lucifer, judecata este aproape!

Pana una alta te citeam, dar cu asta ai dat`o in branza grav.

Biserica/religia e tot cu lucifer, in caz ca nu stiai.  :-D

tractorbeam

Citat din: Sirius13 din  20 Iulie 2011, 15:40:30
Biserica/religia e tot cu lucifer, in caz ca nu stiai.

Nu m-am referit la biserica condusa de ecumenistul Daniel.
Nu se poate pune semn al egalitatii intre religie si biserica.
Imi pare rau daca am fost gresit inteles.

tractorbeam

Citat din: memphis din  20 Iulie 2011, 15:29:59
aberezi grav

Ce s-a intamplat praslea de sari asa in sus ca ars?
Te arde/ustura adevarul?
As fi pus pariu ca esti primul care te repezi sa-l aperi pe "dom'profesor".  :evil:

 

Serban M

Citat din: tractorbeam din  20 Iulie 2011, 15:57:41
Nu m-am referit la biserica condusa de ecumenistul Daniel.
Nu se poate pune semn al egalitatii intre religie si biserica.
Imi pare rau daca am fost gresit inteles.

Nici eu nu ma refer la biserica lui Daniel. Ci la Biserica.
Ba se cam poate pune semn al egalitatii, biserica e o institutie, religia o afacere. Amandoua duc la acelasi lucifer (frica) si nu la dumnezeul universal care este iubire.

tractorbeam

Citat din: Sirius13 din  20 Iulie 2011, 16:04:06
Ba se cam poate pune semn al egalitatii, biserica e o institutie, religia o afacere. Amandoua duc la acelasi lucifer (frica) si nu la dumnezeul universal care este iubire.

Inainte sa fie o afacere religia este un sistem, filozofic as zice, chiar daca se bazeaza pe niste premize pe care le putem categorisi ca rigide sau prea putin flexibile. Oare crestinii care mureau in amfiteatrele romane in perioada persecutiilor o faceau fiindca religia lor era o afacere? Da-mi voie sa ma indoiesc.

Institutie <> afacere. Nu orice instituie este afacere si nu orice afacere poate fi deveni institutie.

Dumnezeul universal este iubire, aici sunt deacord cu tine, numai noi, datorita ignorantei si uneori prada unor sentimente prea lumesti, l-am fragmentat in mici dumnezei locali profetiti de alti profeti locali (Moise, Buda, Mahomed, Iisus).

Serban M

Citat din: tractorbeam din  20 Iulie 2011, 16:16:26
Inainte sa fie o afacere religia este un sistem, filozofic as zice, chiar daca se bazeaza pe niste premize pe care le putem categorisi ca rigide sau prea putin flexibile. Oare crestinii care mureau in amfiteatrele romane in perioada persecutiilor o faceau fiindca religia lor era o afacere? Da-mi voie sa ma indoiesc.

Institutie <> afacere. Nu orice instituie este afacere si nu orice afacere poate fi deveni institutie.

Dumnezeul universal este iubire, aici sunt deacord cu tine, numai noi, datorita ignorantei si uneori prada unor sentimente prea lumesti, l-am fragmentat in mici dumnezei locali profetiti de alti profeti locali (Moise, Buda, Mahomed, Iisus).

Pai atunci de ce il trimiti pe nenea Vasile la o spovada Cre(s)tineasca, crezi ca il salveaza popa de vibratiile joase in care (teoretic) traieste ? e alegerea lui sa rezoneze cu draci sau cu iubire, asa cum toti suntem universul.

Nu ai inteles comparatia mea, religia si biserica sunt egale cand vorbim de manipulare. Una e menghina, alta manivela.

tractorbeam

Citat din: Sirius13 din  20 Iulie 2011, 16:21:04
Pai atunci de ce il trimiti pe nenea Vasile la o spovada Cre(s)tineasca, crezi ca il salveaza popa de vibratiile joase in care (teoretic) traieste ?

Nu toti popii sunt la fel. Unii au har altii nu. I-as fi recomandat sa-l viziteze pe parintele Papacioc dar din pacate acesta s-a stins. D-zeu sa-l odihneasca!