Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Legaturi catre stiri interesante!

Creat de jackie28t, 12 Iulie 2006, 01:12:37

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 4 Vizitatori vizualizează acest subiect.

angellla29

Revoltător! În Râmnicu Vâlcea se va instala statuia lui Isis, zeiţa egipteană preferată de Illuminati! Va fi împânzită România cu statui oculte!?

http://www.lovendal.ro/wp52/revoltator-in-ramnicu-valcea-se-va-instala-statuia-lui-isis-zeita-egipteana-preferata-de-illuminati-va-fi-impanzita-romania-cu-statui-oculte/

De ce Ramnicu Valcea si de ce nu statuia lui Eminescu sau George Enescu? :? :-o :? :-o Oh, daaa, cre'ca stiu :evil:


prodcomb

Cam târziu; devenise evident de mult.

sau

Că dacă nu confirmau ei, nu era așa deja.

Atenție la neatenție, pe viitor!
distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

prodcomb

#4203
Citat din: prodcomb din  28 Septembrie 2015, 22:44:03
Cam târziu; devenise evident de mult.

sau

Că dacă nu confirmau ei, nu era așa deja.

Atenție la neatenție, pe viitor!

Văd că și ,,Goagăl" s-a ,,cutremurat"!
Păi apa fusese pusă în evidență și indirect prin observațiile vechi de peste 100 de ani; este vorba de fenomenele induse de prezența ei.
Observațiile astronomice vechi pot fi studiate detaliat în rețea.

Vorba POETULUI: toate-s noi și vechi sunt toate.

Bună dimineața! Cam ploioasă, dar deh, prezența apei.
distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

Xanadron

#4204
Epocala descoperire! (atasez si imaginea care o confirma 100%)
Presimt oricum ca urmeaza - peste vreo 10 ani - anuntul "Senzational - e si noroi pe Marte!" :-D

Serios acum, un nou interviu (in doua parti) cu Joseph Farrell e mult mai util de urmarit decit aiurelile astea circumscrise unui inceput de pseudo-Disclosure anemice, deformate, partiale etc.

https://www.youtube.com/watch?v=suh8KK49oeM
Pyramid Wars & Alien Human Hybrids with Joseph P. Farrell (½)
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

mariusvlad

Stai bre nu te agita. Eu am colegi care pun la indoiala corectitudinea celor de la NASA in sensul ca ''e o vrajeala...ia auzi, apa pe Marte...nu mai stiu astia ce sa mai minta''. In schimb acelasi coleg a stat in casa duminica seara caci luna sangerie scoate varcolacii la plimbare...
Eu cred ca mediile de informare s-au cam split-uit de mult si fiecare isi urmeaza canalele apropiate de cultura, credinta si interes. In urmatorii 20 de ani vom deveni atat de diferiti in functie de calea pe care ne-am ales-o incat vom parea specii diferite.

jean

#4206
Va agitati degeaba, se stia demult ca pe Marte se gaseste si apa, dar nu stiau care este volumul de apa existent acolo si nici acum nu stiu exact. Surpriza vine de la faptul ca este o umiditate mai mare de cat au crezut ei.
Adevarul este dincolo de noi

prodcomb

Curat murdar!
Apa curată, cristalină nu există în condițiile fizice date (presiune, temperatură).
Amestecurile eutectice se descurcă mai bine.
distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

prodcomb

distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

hanzo

observ o situatie de copy paste usa-rusia.

pe modelul american, rusia incearca sa isi mute trupele si in alte tari. in felul acesta vor pune bete in roate ameriganilor.
o miscare stralucita de strategie. un posibil plan ar fi dupa o vreme, dezlipirea UE de SUA/nato, ca doar interesele economice UE presate cu AK47 pot fi schimbate catre rusia.

https://www.rt.com/politics/317667-russian-will-defend-its-interests/

cine mai are armata maaaare? china! cand o sa inceapa si chinezii sa isi "ocroteasca" interesele in alte tari..  o sa fie bambucha pe tocuri stiletto!


Xanadron

E totusi incomparabila situatia zic io, desi un mic trend ruso-expansiv exista (SUA au +800 baze-n strainezia, :lol: iar rusii - doar DOUA... hai trei in afara granitzelor, c-au parafat recent si-un acord cu vietnamezii.)

Analiza mega-mutarilor globale din ultima vreme ar cere insa pagini intregi - pe care n-am nici timp, nici chef sa le scriu. Nu fiindca as fi (re)etichetat drept "ciolovec" :-D - n-are insa vreun rost, versus tsunami-ul rusofob din MSM-ul "atlantic".

Chinejii isi vad oricum si ei de-ale lor interese, cu sau fara aprobarea cuiva - fiindca strutzo-camila capitalo-socealizmului corporatist trebuie experimentata si chiar extinsa global.
In fine, contiunui sa cred ca toate taberele astea aparent vrajmase sint inhamate de fapt la aceeasi carutza NWO. :evil:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

hanzo

Citat din: Xanadron din  09 Octombrie 2015, 10:10:18
E totusi incomparabila situatia zic io, desi un mic trend ruso-expansiv exista (SUA au +800 baze-n strainezia, :lol: iar rusii - doar DOUA... hai trei in afara granitzelor, c-au parafat recent si-un acord cu vietnamezii.)
Chinejii isi vad oricum si ei de-ale lor interese, cu sau fara aprobarea cuiva - fiindca strutzo-camila capitalo-socealizmului corporatist trebuie experimentata si chiar extinsa global.
In fine, contiunui sa cred ca toate taberele astea aparent vrajmase sint inhamate de fapt la aceeasi carutza NWO. :evil:

au 2, da puse unde trebuie  :crescentmoon:.
inca putin si conform anotimpurilor dupa primavara araba, a fost vara, toamna scurta, cand o sa vina "iarna" ruseasca, pardon iarna haraba in arabia saudita ...

toate la aceiasi caruta, pe principiul sua catre rus - mai trage si tu cu tunul ca eu am obosit, iar oamenilor nu trebuie sa le dam ragaz sa gandeasca!

mm

  Subscriu si eu, Xanadron. Rusia este pe nicaieri in afara granitelor sale. Se comporta ca un sac de box fata de sua. La fel ca ca sacul de box PSDist fata de dusmanii "de facto".
Cand te afli la frontierele cunoasterii trebuie sa privesti dincolo de gard.

Xanadron

Citat din: hanzo din  09 Octombrie 2015, 11:38:49
au 2, da puse unde trebuie  :crescentmoon:.
Pe linga alea 888 'merigane puse peste tot, 2-3 birloage ale ursului sint vax albina - si oricum infiltrarile pe teren (si... sub teren VASAL - cine stie cunoaste 8-)) isi pierd treptat importantza strategica odata cu avansarea operatiunii "Occupy Space" cu tot mai multe dihanii purtatoare de arme terifiante pe orbita.

De acord insa cu deraparea controlata a gandirii prin devieri psyops-eficace (doar pt. majoritatea bizonauta da-i destul, ca micro-minoritatea lucida e usor controlabila.)
In rest, si peisaju' saudit e mult mai dantelat decit deshertu' lor, fiindca dincolo de aburelile-pretexte wahhabist-Baa'as-allawit-sunito-shiito-persano-zoroastro- etc., miza niciodata auzita la tembelizoare ramine perspectiva raminerii gastii putrede a neonazi+harabaietilor doar cu cearsafurile de pe ei, dupa inevitabila conversie globala la ALTCEVA decit petrol. Si petrodolari, sa nu uit.

P.S. (@mm - cu care-s iar de acord in principiu, pe linga mici rezerve): Ma distreaza la culme cind vad cum isi dau cu stingu-n dreptu' pupatorii de licurici :star: - ca antenistii colonizati de CNN (doar aparent paradoxal fiindca ar fi non-dreptaci, da-i alta tema asta a dogmelor iluzorii) care au emis un interviu al lui Putin, cu scopul clar de bestelire. Iar efectul a fost unul diametral opus - evident ca doar pentru cei cu mintea la purtator.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

hanzo

Citat din: Xanadron din  09 Octombrie 2015, 16:50:15
Pe linga alea 888 'merigane puse peste tot, 2-3 birloage ale ursului sint vax albina - si oricum infiltrarile pe teren (si... sub teren VASAL - cine stie cunoaste 8-)) isi pierd treptat importantza strategica odata cu avansarea operatiunii "Occupy Space" cu tot mai multe dihanii purtatoare de arme terifiante pe orbita.

vax albina, vax albina dar in siria a fost suficienta una ca sa o foloseasca ca pivot in zona.

au mai multe baze rusii,
http://www.hotnews.ro/stiri-international-16802757-infografic-care-puterea-militara-rusiei-tari-sovietice-are-baze-militare.htm

europa va avea parte de razboaie, sua nu are lagaturi cu UE are cu romania, franta, dar nu cu UE. spua pe sleau.
https://www.youtube.com/watch?v=I4-hSBRs4Qw&feature=youtu.be