Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cum pot fi "infranti" ocultii??

Creat de someone_creator, 03 Iunie 2008, 14:49:40

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

contemplatorul

Romulus,

De ce esti confuz, si crezi ca expresia "adevar suprem", ar face ca acest adevar sa para unicul=singurul, iar celelalte adevaruri sa para niste minciuni ?

Prin "adevar suprem", ar trebui sa intelegi doar:

cel mai important dintre adevarurile inca ne_descoperite ale acestei lumi !

Adica: doar adevarul situat in fruntea ierarhiei celorlalte adevaruri.

spooky

Istoria este o versiune a evenimentelor trecute asupra cãreia oamenii au cãzut de acord.
Napoleon Bonaparte


cred ca e valabil si pentru "adevar"
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

contemplatorul

Spooky,

Cand o sa te maturizezi suficient, nu stiu daca o sa te mai fascineze cel mai tare intelepciunea rabinica, ci:

o sa ai nevoie ca de aer, doar de: ADEVAR !

Pe mine ma scot din sarite CONVENTIILE !
La fel cum ma scot din sarite orice: taine, mistere, secrete !

Deoarece, ele ma fac sa ma simt: TRATAT CA UN PROST !


spooky

Te-am rugat... nu incepe cu ofense.

Ca sa fiu mai explicit, subscriu cu romulus... si pana la urma de unde stii care e adevarul? De unde vei stii ca detii adevarul absolut?
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

contemplatorul

#49
Spooky,

Nu am nici cea mai mica intentie de a rani=jigni pe cineva.

Unele adevaruri le detin deja, iar de cel SUPREM m-am apropiat suficient de tare:

CA SA NU-MI DORESC SA-L MAI CUNOSC !

Francmasoneria este intradevar FASCINANTA, ca orice lucru DIABOLIC de altfel !

Mi se pare insa o extrem de mare PROSTIE:

CA SA FII DE ACORD SA INTRI IN INTUNERIC=TAINELE=MISTERELE=SECRETELE IADULUI, SI SA TE ASTEPTI (ca prostul) CA AI SA GASESTI ACOLO CEEA CE AI NEVOIE=CAUTI, adica :

ADEVARUL=LUMINA !!!

COMPORTAMENTUL ASTA, SFIDEAZA ORICE LOGICA SANATOASA !!!

contemplatorul


Francmasoneria trebuie sa recunoasca faptul ca:

si cu, si fara prozelitism, o sa moara oricum, la fel cum au murit si multe alte imperii=religii=spirite profane, adica: fara ca sa le infiga nimeni cutitul prin fata sau prin spate, ci, pur si simplu, de moarte naturala.

contemplatorul

#51
Personal, imi doresc foarte tare, CA ACELE RELIGII CARE LUPTA CU ARMA IMPOTRIVA ALTOR RELIGII, SA FIE ABANDONATE DE "ENORIASII" LOR.

Dar, tare mi-e teama ca majoritatea militantilor religiosi: LUPTA DOAR PENTRU BANI SI DOMINATIE=PUTERE, si atunci se poate spune cu mana pe inima ca:

RELIGIA AIA NU ARE NICIUN DUMNEZEU=NIMIC SFANT !

Ronin

Cine a cazut de acord in ceea ce priveste istoria (adevarul)...cei care ardeau pe rug eroii...???!!!
http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

rebelfire

#53
Citat din: Ronin din  07 August 2008, 10:16:28
Legionar - masoneria nu a fost altceva decat una din diversiunile Vaticanului.
Din nefericire (pt. noi...), Vaticanul, prin instrumente fidele, a convins lumea ca vina pentru toate 'relele' din lume o are iudeo-masoneria...asa se explica de ce lumea a vazut in Hitler un fel de salvator iar cavalerul ala de malta, Von Papen, cel care 'naviga' intre Roma si Berlin, a spus ca ''noi suntem (nazismul) reactia CRESTINA la adresa spiritului de la 1789." (revolutia franceza-iacobinii-iluminatii, etc.)

Si uite asa, Hitler a gasit rezolvarea la "chestiunea evreiasca"...

Astazi, 2008, se intampla la fel, masonii sunt bagati la inaintare, urmand ca cei care i-au creat (Iezuitii Vaticanului) sa se foloseasca de aceasta diversiune pentru a-si realiza proiectele...Inchizitia continua sub forme diferite...comunism, nazism, fascism, terorism, etc...
Anunt de la inceput, ca aceasta e simpla enuntare a unei opinii personale care o postez sa deschid asi altii ochii..sunt ortodox si tin la neamul romanesc ca la mine...postul, este inafara oricarei idei rasiste, este despre realitatea care ne inconjoara asa ca rog moderatorii sa aiba intelegere. Partial, ai si tu dreptate, insa..daca te straduiesti mai mult sa te informezi, vei vedea cine e in spatele unor puncte cheie in lume, institutii mari financiare,cine da imprumuturi cu dobanzi mari ptr "reconstructia" dupa razboaiele din Asia  provocate tot de ei, cine ataca de fapt pe arabi?Nu spun ca arabii sunt usa de biserica, dar... si alti multi de "cine"...oare in apararea cui sare SUA in tandem cu  Anglia contra arabilor? EEE, mai informati-va si obsevati care e politica planetara domnilor, e chiar sub nasul nostru...de ce nu vrem sa vedem evidenta?
"Un intelept daca nu poate face ceva constructiv mediteaza, un prost insa, arunca cu piatra" doamne, da-mi mereu puterea de a fi cu mintea lucida si a realiza cat sunt de limitat fata de tine.." Rebelfire

Ronin

Mossadul este creatia celui care a pus la punct si CIA.
Iar acel cineva se numeste Richard (Reinhard) Gehlen, care odata "salvat" de "salvatorii" lumii, l-au folosit atat pe plan local (SUA) dar si pe plan extern, in crearea "informatiilor" in proaspatul (dar vechiul) stat, Israel.
Dupa astea, tot Gehlen, s-a intors in Germania (de vest, desigur), pt. a pune pe 'roate' informatiile de acolo, desigur, in slujba "taticului".

Dar, dincolo de toate aceste informatii, poate ca cea mai importanta ar fi aceia ca Richard (Reinhard) Gehlen era "spionul" Ordinului Iezuit.
Prin urmare, atunci cand vorbest de Mossad sau CIA, ar fi bine daca s-ar lua in calcul marimea si puterea acestui (secular) Serviciu de Spionaj Iezuit.

http://www.bibliotecapleyades.net/vatican/esp_vatican21.htm

"The Gehlen Org, the German intelligence agency run by Reinhard Gehlen, was even more powerful than the Merk net. The Org superseded even the Nazi SS . . . In fact, Gehlen's organization is largely credited for giving rise to the CIA . . . to shield Gehlen and the entire German intelligence network from harm's way. Gehlen was a ranking official in the Sovereign Military Order of Malta (SMOM), which maintained inconceivable financial and political influence. . . .



http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.