Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cine ne conduce?/Ne conduce cineva?

Creat de @Lex, 03 Decembrie 2011, 16:53:54

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

mm

  Ma bucur ca a remarcat cineva teoria lui Dughin. Mi-a placut si mie. Expozeul se opreste insa taman inainte sa intre in scena si Putin. Deci nu am mai aflat de ce parte tine el - euroatlantist sau euroasiatic? 

  Totusi, excelenta documentare a lui Dughin contine elemente reale. Nu o sa stim daca pionii de baza implicati, numiti de autor, erau constienti ca sunt atlantisti sau euroasiatici sau nu stiau nici ei. Posibile ambele variante simultan.
  Din teoria/studiul respectiv rezulta (dar nu numai din respectivul studiu) destul de clar ca la conducerea treburilor celor mai importante agregari umane au fost/si sunt/ in permanenta doua tendinte contrarii, doua comandamente de decizii (aparent contrarii) care niciodata nu se inving una pe alta. De parca, ajunse la o anume limita, s-ar menaja reciproc. Ca parere personala, autorul teoriei MRC (marelui razboi al continentelor/geopolitic) parca ar zugravi functionarea a doua roti de moara care au ca rol - dupa cum se stie - macinarea. La seminte se obtine faina. La oameni ele ("rotile") au rol similar dar produc ca si rezultat suferinta. Care e "planificata", din cate stim si din alte surse.
.
Cand te afli la frontierele cunoasterii trebuie sa privesti dincolo de gard.

acme

We're born alone, we live alone, we die alone.

kandaon

#302
Din ce am citit ici colo despre Dughin (si teoriile lui) se pare ca o influenta puternica asupra lui (si a teoriilor lui) a avut-o un roman fugit in Franta imediat dupa al doilea razboi mondial, Jean Parvulescu (sau Parvulesco, cum ii ziceau francezii).

Dughin chiar a scris cateva chestii interesante despre Parvulescu, a fost un fel de mentor pentru el si omul se pare ca a fost un personaj foarte interesant (a scris tot felul de romane cu tenta oculta, avea relatii cu tot felu de ocultisti si francmasoni francezi si vest-europeni etc, se invartea prin tot felu de cercuri d-astea mai speciale). Vasile Lovinescu e pomenit si el pe acolo, chiar si Eliade parca.

Se pare ca Parvulescu a prezis inca din anii 70' disparitia URSS si formarea unui "imperiu al timpurilor din urma" sau ceva de genu asta, un mega stat eurasiatic creat pe axa Paris-Berlin-Moscova si care s-ar intinde pana in Japonia si India.

Statul asta ar trebui sa fie un fel de federatie de state nationale cu granite etnice bine definite dar ca parte a unui megaimperiu suprastatal, cu o ideologie politica nationalist bolsevica dar fiind un stat religios in acelasi timp, nu ateu. Un stat mai ordonat si controlat, cu directii clare de dezvoltare etc

Rivalul lui ar fi conceptul cu globalizarea (demolarea totala a granitelor etnice, statale, economice), multiculturalismul (fiecare sa aiba ce religie vrea, ce credinte vrea, sa fie ateu etc etc), democratia (mai multe partide, lideri, concepte politice). Ceva mai haotic asa, cu mai putin control si mai amestecat din toate pct de vedere

Tot Parvulescu spunea undeva ca "fortele din umbra" (sunt doua cica, una care tine de Fiinta si una care tine de Nefiinta, sau ceva de genu, am uitat cum le zicea exact, oricum era ceva si cu alte dimensiuni si alte asemenea  :-D, si astea se lupta intre ele si pentru controlul omenirii, parerea mea ca s-a inspirat din mitologia romaneasca, cu Fartatu si Nefartatu) au incercat prima data sa creeze imperiu asta eurasiatic prin intermediul nazistilor, dar aia au dat gres.

Fie din prostie, nu au inteles ideea adica, si au inceput sa bata campii cu teoria foarte ingusta si neviabila, cu "rasa superioara indo-ariana germanica" ce va stapani lumea blablabla, asa ca li s-a tras presu de sub picioare si au fost aruncati la gunoi.
Fie au fost deturnati la un moment dat de tabara cealalta, care i-a facut sa o ia razna si sa deraieze astfel planu.

Acum conceptiile astea doua se bat intre ele, terenul de mijloc fiind in Europa si UE mai ales, cu SUA si Rusia fiind mai ancorate in extreme (una reprezentand "atlantismul" si cealalta "eurasianismu continental"). Iar fortele alea oculte actioneaza prin intermediul a tot felu de personaje mai mult sau mai putin vizibile pentru a-si promova planurile, si balanta se schimba de colo colo de nu mai stii care cu cine e si cine is "baietii buni" pana la urma.

Aia cu Nefiinta, zice Dughin ca zice Parvulesco in romanele lui (scrise prin anii 80 inceputul anilor 90 parca, nu le-am citit, am inteles ca nici nu sunt traduse in alte limbi, sunt doar in franceza) ar lucra la tot felu de dispozitive (de tipul piramidelor de ex) care sa conecteze Terra la o dimensiune paralela, sa creeze niste porti prin care "demonii" (cine or fi aia de fapt) sa intre aici si sa se multiculturalizeze toata lumea de aici cu toata lumea de dincolo hehe, ori asa am inteles eu. Mai nou poate incearca asta la CERN, cine stie (sa o dau si eu pe fantezii oculte  :-D )
Oricum ar iesi o mocirla de societate, crede omu, ar duce la distrugerea omenirii



Xanadron

#303
Citat din: mm din  01 Februarie 2016, 20:14:08
  Ma bucur ca a remarcat cineva teoria lui Dughin. Mi-a placut si mie. Expozeul se opreste insa taman inainte sa intre in scena si Putin. Deci nu am mai aflat de ce parte tine el - euroatlantist sau euroasiatic? 

  Totusi, excelenta documentare a lui Dughin contine elemente reale. Nu o sa stim daca pionii de baza implicati, numiti de autor, erau constienti ca sunt atlantisti sau euroasiatici sau nu stiau nici ei. Posibile ambele variante simultan.
  Din teoria/studiul respectiv rezulta (dar nu numai din respectivul studiu) destul de clar ca la conducerea treburilor celor mai importante agregari umane au fost/si sunt/ in permanenta doua tendinte contrarii, doua comandamente de decizii (aparent contrarii) care niciodata nu se inving una pe alta. De parca, ajunse la o anume limita, s-ar menaja reciproc. Ca parere personala, autorul teoriei MRC (marelui razboi al continentelor/geopolitic) parca ar zugravi functionarea a doua roti de moara care au ca rol - dupa cum se stie - macinarea. La seminte se obtine faina. La oameni ele ("rotile") au rol similar dar produc ca si rezultat suferinta. Care e "planificata", din cate stim si din alte surse.
.
Subscriu la banuiala "menajarii reciproce" a polaritatilor, egal cum or fi ele botezate, fiindca-i deductibila logic din aranjamentele de ultim moment facute cind fazele ostilitatilor "subterane" risca sa dea in clocot - eventual nuclear. :star: Cel putin asta-i "regia" (cui anume? :evil:) din ultimele 7 decenii, insa ar fi interesant de aflat nu doar CINE, ci si DE CE a "dezlegat cainii rezbelului" in WW-I, respectiv II.

Cit despre nea' Dughin, ramine un fin analist geopolitic pe linia "sahismului" :lol: in care rusii sint realmente maestri nu doar pe alea 64 patratzele - ii cunosc demult opiniile, dar n-am avut impulsul aducerii lor in atentia rufonistica fiindca le consider in continuare eminamente politice. Si implicit prea "terre-a-terre" ca sa ne incite fibra detectivistica in sapaturi dincolo de viermuiala "la vedere" totusi a aliantzelor, tradarilor, influentzelor etc.

Mai clar: rusul, desi zgriptzina :-D dincolo de prima foaie a "cepei oculte globale", nu trece si la urmatoarele - chiar daca, repet, am motive solide sa banuiesc ca-l cunoaste la fel de bine ca Parvulesco & Co.p-al doilea strat, da' macar partial are habar si de-al treilea :martiansmile: - care, conform teoriei sistemelor, il comanda p-al doilea, dar are mai mult ca sigur si-un al patrulea "deasupra".
Altfel Dughin n-ar mai fi confident al virfului piramidei ruse (si-al lui V. Putin, evident, dar un nume sau altul mai putin conteaza - ba nici macar o persoana/clona sau alta aduse-n lumina reflectoarelor Circului.)
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

kandaon

Citat din: Xanadron din  02 Februarie 2016, 10:56:26
Subscriu la banuiala "menajarii reciproce" a polaritatilor, egal cum or fi ele botezate, fiindca-i deductibila logic din aranjamentele de ultim moment facute cind fazele ostilitatilor "subterane" risca sa dea in clocot - eventual nuclear. :star: Cel putin asta-i "regia" (cui anume? :evil:) din ultimele 7 decenii, insa ar fi interesant de aflat nu doar CINE, ci si DE CE a "dezlegat cainii rezbelului" in WW-I, respectiv II.


Aici o sa speculez un pic (referitor si la straturile mai adanci care le conduc pe alea mai vizibile) legat de cine si de ce a dezlegat cainii razboiului (si nu numai).

Si iarasi poate nu o sa fiu pe placu unora pentru ca ma leg de teoriile lui TV Moldovan.

Cred ca la inceputul sec XIX omenirea atinge un miliard si se indreapta vertiginos spre 2 miliarde spre inceputul sec XX, iar "globalizarea" devine mai puternica. Asta inseamna si cresterea incontrolabila a "recoltei umane" si amestecul diferitelor culturi (fiecare "pastorita" de alta supercivilizatie) astfel incat supercivilizatiile alea nu prea mai pot recolta "soiuri alese", verificate si compatibile cu ce vor sau au ei nevoie. Asa ca incearca sa intervina si sa stopeze cresterea asta, si sa mentina situatia sub control

De asta apar atunci teoriile eugenice, darwiniste si ale lui Malthus (cum ca inmultirea va duce la scaderea resurselor, rase superioare si inferioare etc). Tot incepand cu sec XIX au loc niste perioade de foamete in masa in India (intarite si chiar partial provocate de administratia coloniala britanica) care duc de fiecare data la milioane de morti. La fel in China, unde au loc si razboaie civile si razboaiele opiului care in total vor duce la zeci de milioane de victime. In Africa sau America de Sud se intampla chestii similare (foamete, razboaie, masacre coloniale).

Dupa asta apare primul razboi mondial si imediat la sfarsitul lui pandemia de gripa spaniola, care nu se stie de unde a aparut dar care s-a raspandit pe tot globu si a facut spre 100 de milioane de victime. Ciudat e ca afecta mai mult tinerii si adultii (adica pe cei mai in putere si mai capabili de reproducere) in timp ce copiii si batranii aveau sanse mai mari de supravietuire.

Dupa asta are loc genocidul bolsevic in URSS si apare si nazismul si imediat (la doua decenii dupa primul) are loc al doilea razboi mondial care face per total si el spre 70-75 milioane de victime in lume. Urmeaza alte masacre staliniste si mai ales ale lui Mao in China (zeci de milioane de victime), alta foamete majora in India cu milioane de victime, razboaie si masacre peste tot prin Africa si Asia (Pol Pot, razboiul din Vietnam, genociduri tribale in Africa etc).
In cam un secol asa zic eu ca un sfert din populatia Terrei a fost ucisa intr-un fel sau altul si s-a incercat (prin teoriile eugenice si rasiste dar si prin ideologiile extreme gen bolsevismul) si pastrarea cat mai separata a diverselor culturi si (re)trasarea granitelor lor.

Au fost si cel putin 2-3 situatii in timpul razboiului rece cand mai degraba norocul si uneori chiar actiunile unor persoane de rang mai mic si care au actionat cumva "de capu lor" au salvat omenirea de un razboi nuclear.

Toate astea se pare ca au esuat insa, dupa al doilea razboi mondial mai ales omenirea s-a dezvoltat intr-un ritm exploziv, crescand in mai putin de un secol de la 2 miliarde la 7 miliarde, un ritm nemaivazut in istoria cunoscuta. Au avut loc si niste salturi spectaculoase in tehnologie (iarasi intr-un ritm nemaivazut), in ceva mai mult de juma de secol omul a inceput cu zborul unor aparate mai grele decat aerul si a ajuns la zborul in cosmos si la aselenizare, si intr-un secol a trecut de la abac si scris cu pana muiata in cerneala la computerele si internetul de azi. Nu mai intru si in teoriile mai conspirationiste asa ce vorbesc de tehnologii secrete si mai avansate dar care se tin inca ascunse publicului.

Posibil ca cineva sa fi injectat ceva tehnologie pe aici  :-) si cred eu ca exista posibil si alte "forte oculte" (cred ca sunt cel putin trei astfel de grupuri care au interese pe aici) care isi baga coada si "strica" mersu lucrurilor pentru grupul de supercivilizatii (posibil si ele controlate de mai sus) care controleaza (controlau?) Terra, iar astea se zbat sa reia cumva controlul (poate faza cu virusu Zika e o noua astfel de incercare).

Asadar si eu cred ca "taberele umane" sunt de fapt piese ale jocului si nu conducatorii de fapt. Pana si Putin e un pion (chiar daca mai important) pus in fata sa reprezinte si sa promoveze o anume imagine si un anume curs de urmat.

Si ca asa cum zice Parvulesco, taberele astea sunt infiltrate de tot felu de agenti oculti (unii fiind de fapt dubluri ale persoanelor aflate intr-o dimensiune paralela, sa ajung iara la faza cu fanteziile lui  ocultiste  :-D), unii fiind greu de banuit macar.
Si care pot fi de la presedinti la scriitori si de la prostituate la cersetori, de la prelati la magnati si de la militari la jurnalisti, fiecare jucand un anume rol, uneori cu totul diferit de pozitia sociala. Ceva de genu cum ca o "prostituata oarecare" da ordine si indicatii la 2-3 mari bancheri care o viziteaza mai des despre cum sa faca sa mearga bursele la un moment dat, cu efecte economice la scara globala.


Xanadron

Orice-i posibil, colega kandaon - complicat rau in orice caz de explicat sucirile :lol: aparent inexplicabile ale "veghetorilor", :-( indiferent ce grila a teoriilor/ipotezelor incercam sa aplicam evenimentelor, fie si doar ale astora din ultima suta de ani.

Ipoteza TVM-istica a necesitatii "recoltarilor masive" de CS-uri in WW-I/II (si-n genocidurile ulterioare amintite de tine) ar merge ca principiu, da' nu prea se pupa nici cu selectivitatea imposibil (dupa mine) de pus in practica a unei asemenea mega-operatiuni, nici cu actuala crestere demografica exploziva. Posibil insa ca sa-si fi bagat coditza si-un al treilea "actor", :evil: ale carui motivatii pot fi si ele doar [vag] banuite:
- nevoia reintruparii a tot mai multor entitati ET/IT/ID prin zona noastra de penitentza?
- cresterea cererii... galactice (astrale?) de Loosh?
- recalcularea beneficiului exploatarii (sub "n" forme) a tot mai multor "containere", indiferent ce ADN "saracit" au ba poseda?
- etc. etc.

La fel de posibila e insa si decizia tuturor gashtilor bi/tri/tetra/penta-polare (=LI-urile lui TVM) de evitare cu orice pretz a unui conflict (termo)nuclear :star: (o fi deci valabila teoria cf. careia radiatiile A/H "dezagrega sufletele"), asta neinsemnind insa si ruperea lantzului suferintelor. Si asta-i obligatoriu se pare, cel putin in "colonia noastra de reeducare". :roll:
Dovada ar fi nu doar pastrarea jalnicei paradigme globale a sclaviei poli-fardate, ci si razboaiele regionale care au tot fost si de la WW-II incoace - si cu destule victime.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

kandaon

Da, sunt de acord maestre, e greu de stabilit cine cu ce treaba e si ce are de fapt de gand, care si pe unde sunt "straturile cepei" (sa nu zic de miezu ei  :-D), sau daca unele chestii chiar sunt oculte ori se-ntampla mai natural asa.

Legat de faza cu razboiul termo-nuclear, eu cred ca nici macar ala nu ar "dezagrega" sufletele desi in mod cert ar face curatenie dpdv al trupurilor fizice si apoi ar fi mai usor sa controleze cate se mai (re)incarneaza pe aici, ci mai degraba cu faptul ca influenta ori controlul "supercivilizatiilor" alea ar fi scazut considerabil in ultimul timp si nu prea mai pot actiona asa direct sau in forta.

Pentru ca de incercat se pare ca au incercat sa-l declanseze de cateva ori

https://en.wikipedia.org/wiki/World_War_III#Historical_close_calls

A fost evitat cu destul noroc (trebuie multumit si unor persoane de rang mai mic dar care au fost la locul potrivit la momentul potrivit si au evitat dezastrul).

Daca lasam mai mult frau liber imaginatiei putem sa ne gandim ca defectiunile alea la computere sau tintele (false) detectate de sateliti sau radare (sau faptul ca aia nu au fost anuntati de nus ce exercitiu astfel incat au crezut ca e un atac real) au fost produse intentionat de cineva capabil de asa ceva.

Poate ca ceva (sau cineva) ii tine in frau cat de cat si nu mai pot actiona la fel ca inainte, sa elimine si sa insamanteze cum si cand vor pe aici.
Sau oricare din variantele propuse de matale, de la cererea marita de "loosh" pe piata astral galactica la nevoia de colectare a unui numar mai mare de corpuri astrale sau/si sufletesti, chiar si de o calitate mai nepotrivita. Poate se extind aia cine stie prin ce colt de galaxie si au nevoie de oameni, ori au vreun razboi cu cineva si au cam multe pierderi ori pur si simplu vor sa-si copleseasca inamicu.
Sau au scapat haturile de sub control si nu mai pot stabiliza productia, dar nici nu o mai pot elimina asa usor, din diverse motive. Sau au evoluat suficient incat sa poata "procesa" orice, indiferent de calitate.

Desi cred ca totusi au cam scapat haturile de sub control, altfel n-ar fi fost incercarile astea de a diminua sau stopa cresterea populatiei pe Terra, si de a o controla cumva

Arhanghelul

Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Arhanghelul

#308
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Tamerlan

Citat din: Arhanghelul din  11 Iunie 2016, 20:35:42
https://www.youtube.com/watch?v=nT3fzNxrhvs
Dacă puteți face abstracție de faptul că nea Roșca este agent de influență putinist, nu spune nimic greșit în fond. Ceea ce demonstrează că doar din exterior se mai vede faptul că România nu mai este condusă de români. Aici la noi, majoritatea crede că cei din structurile de conducere ale statului sunt români sadea.  :lol:

Oricum șulfăria la care se pretează "ăsta" de ne conduce este de-a dreptul diabolică. Practic tot el îți spune în față ce face și cum procedează, iar tu nu-l crezi pentru că ai impresia că e "dinălălalt". Dar e doar o impresie. Și nea Roșca suge în fond din aceeași țâță de venin (poate voluntar, poate involuntar), deși spune atâtea "adevăruri". Diabolic!...  :cry:
Important nu este să spui: "Iată ce au făcut ei din mine!", ci mai degrabă: "Iată ce am făcut eu din ce au făcut ei din mine!" (Jean Paul Sartre)

Arhanghelul

#310
Zi-le Tu, Bamse ... labeunu ...

"Trebuie să fim conștienți că cei care ne observă de departe sunt îngrijorați. Am văzut și am ascultat mai mulți conducători ai altor planete care sunt foarte îngrijorați pentru că își pun întrebări în privința căii pe care UE o va urma. Așadar trebuie să le dăm asigurări și europenilor, și celor care ne observă de departe"
... a spus Juncker

http://www.b1.ro/stiri/externe/discutia-lui-juncker-cu-extraterestrii-presedintele-comisiei-europene-sustine-ca-mai-multi-conducatori-ai-altor-planete-s-au-aratat-ingrijorati-cu-privire-la-cursul-ue-video-154310.html


Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Ganditorul

Asta-i compilatie propusa la "cele mai bune poante" ? :planet:
sau BREXIT-ul a devenit cel mai bun motiv sa ne arate ET in Parlamentul European ?

Xanadron

#312
Mda, ceatza-i deasa inca dupa strania interventie a lui J-C Juncker - vb. de media "normala" unde a fost pur si simplu taiata fraza respectiva -, chiar daca media "alternativa" discuta aprins chestia declansata-n 28 iunie:
https://www.youtube.com/watch?v=62MDxrnlLC0
"Jean-Claude Juncker : " J'ai vu les dirigeants d'autres planètes "

Ete un exemplu de analiza temeinica:
http://projectavalon.net/forum4/showthread.php?91634-EU-President-speaks-of-leaders-from-other-planets-who-are-worried-in-EU-Congress
...din care se pot contura citeva posibile directii/ipoteze:

1. JCJ a fost beat manga, :-D avind renume de machitor (ori a pascut poate ceva... ierburi)

2. A fost o pseudo-scapare cu schepsis, pe linia unei:
a) Soft Disclojar gradate :-)
b) pregatirii insidioase a unei apropiate - si false - "invazii ET" = Blue-Beam Project :ufo:

3. sau o afirmatie... involuntar de sincera, cauzata eventual de o pre-dementza senila.

Orice ar fi fost insa, sint excluse 100% confuzii semantice ori alte spiluri hiper-subtile, asa ca se pare c-am incepe sa fim informati ...nu doar pe RUFOn :lol: de catre cine anume sintem condusi de fapt.
Evident ca (doar dupa mine poate, clar) spre prapastia unui neo-feudalism digital planificat atent de unul sau mai multi A.I.- ABRASAX arhontoizi aflati in criza de timp si/sau inspiratie.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Ganditorul

... Sau a fost o fraza-umbrela care sa atentioneze "ia vedeti bai plebe de cine va luati, ca avem intentii bune  si protectie (galactica)".
Evident "galacticii" i-au indrumat sa faca ordine si bunastare ..."ei" au inteles ca bunastarea e numai a "lor", a "initiatilor conducatori" iar "ordinea" e doar pentru plebe nu si pentru "ei", care negociaza soarta lumii prin crize, conflicte si buzunare largi. Acum conflictul se prefigureaza intre "buzunarele largi" din vest si "buzunarele largi" din est - ambele tabere total paralele cu nevoile europenilor si cu ce s-a promis pe la inceputul proiectului UE.  Parerea mea.

P.S. "Pana la Dumnezeu te mananca sfintii" ...iar sfintii astia au cam uitat ce-au promis si ce ne dau de fapt.

Xanadron

Simpla si complicata simultan discutia pe tema UE. O piesa de puzzle utila eructata de musiu Jean Monnet a fost de ex. postata recent de colegul kenjiro,  - http://www.rufon.org/forum/noua-ordine-mondiala-(nomnwo)/maestrii-jocului-nivelul-1-0/msg96898/?topicseen#msg96898 - da-s mult mai multe implicate, inclusiv pe linia Coudenhove-Kalergi.

F. rezumativ, ramin la parerea ca centrele de putere actuale sint doar aparent divergente-n enterese si-n orice caz nu-s doar 3, cum sustin unii (Vatican, City of London, Washington D.C.) Rusia, China si nu doar ele (tarile BRICSA deci) au si ele rolul lor bine stabilit in polarizarea "junglei globale", cu rol pare-se dialectic in definitiv, de evolutie prin "suferintza controlata".
Ori pina si prin... autism controlat :evil: - v. ultimul interviu cu Cathy Austin-Fitts.

N-avem asadar cum sa bunghim toate chichitzele Neo-Feudalismului Global Digital (ziceti-i socialism corporatisto-fascist daca vreti) cu toate ramificatiile lui atent planificate-n devans gen Eurasia Unita, SUE etc., dar o idee generala ne putem face - cu conditia conectarii tuturor "firelor" care ne leaga de Sforarii Matrixului :-( (recunosc, plicticos de incurcate desi multe-s imbirligate "la vedere" si deloc ocultate.)

Zic asta recitind si-o intimplare povestita de Jordan Maxwell, despre un presupus "veghetor uman" apartinind Consiliului Celor 33 care l-a asistat in toate prelegerile lui din San Francisco si-i spunea pintre altele ca EI :martiansad: ii asteapta la cotitura :lol: si dupa ce dau coltzu' p-astia mai importantii tip formatori de opinie, fiind capabili sa-i faca sa "plateasca" greshalele lor de... orientare.

...Asa sa fie oare?! Nu stiu, da' nici prea curios nu sint.
Hehehe, chiar m-ati crezut?  :-D
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/