Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Incursiuni în Pãdurea Baciu, 1 septembrie 2007

Creat de spooky, 30 Octombrie 2007, 10:03:34

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Shadowman

" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

scka

Citat din: jackie28t din  30 Octombrie 2007, 15:31:51
Multumesc pentru detalii alx.Dupa cum am spus.Mi-ar place o mica excursie alaturi de voi in padurea HOIA BACIU pe langa un foc de tabara ,mititei si bere rece.Hmmm,parca a-mi si imaginez colegii ametiti si Jackie cu camera de filmat pe faza. :lol: LOL

Cu placere.Mi-am dat seama cine le-a facut dupa felul editarii.
In primul clip se observa o mana mai cu experietza dupa felul cum a fost facut clipul.Efectele sunt reusite.
Filmele lui shadowman sunt dragutze foc.Mi-a placut foarte mult prima imagine cu ''CALATORUL PRIN UMBRA''
O imagine bine pusa ca la inceput pentru o padure misterioasa.Mai ales ca ''shadowman'' este fan PADUREA HOIA BACIU dupa cate stiu din posturile lui mai vechi.Cu permisiunea lui ''shadowman'' daca-mi va permite voi expune o imagine din clipul editat de el,ca pe o amintire. :wink:



te astept sambata 3 noiembrie la baciu?

alx

Citat din: scka din  30 Octombrie 2007, 19:16:49
te astept sambata 3 noiembrie la baciu?

va fi cam greu sa vina...jackie28t nu locuieste in Romania...dar cine stie?
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Nox

#18
Redimensionate la 50%.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Nox

Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

lylyt_ice

  Toate filmele si pozele, sunt nemaipomenite si foatre interesante, eu v-a multumesc dragi colegi pentru munca depusa si timpul investit. Nu stiu(?) cind am sa pot si eu sa vad in real, ceea ce vad cu ajutorul vostru, prin filmele si pozele expuse de voi...inca o data multumiri la toti !!! O intrebare insa as avea; ce sunt cele trei luminite, expuse in triunghi pe cerul de noapte ? (in primul filmulet)
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

alx

#21
Citat din: lylyt_ice din  30 Octombrie 2007, 23:38:51
  Toate filmele si pozele, sunt nemaipomenite si foatre interesante, eu v-a multumesc dragi colegi pentru munca depusa si timpul investit. Nu stiu(?) cind am sa pot si eu sa vad in real, ceea ce vad cu ajutorul vostru, prin filmele si pozele expuse de voi...inca o data multumiri la toti !!!

iti multumim si noi pt aprecieri! inseamna mult pentru noi...

Citat din: lylyt_ice din  30 Octombrie 2007, 23:38:51
  O intrebare insa as avea; ce sunt cele trei luminite, expuse in triunghi pe cerul de noapte ? (in primul filmulet)
:ufo:   
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Shadowman

 Acum puteti viziona filmul "MISTERIOASA PADURE BACIU" la o calitate superioara... (640x480,sunet mai bun...) Din pacate a trebuit sa sectionez filmul in doua parti ca sa-l pot uploada pe site... :cry: Site-ul permite fisiere de maxim 60 MB. Pentru download dati click pe butonul portocaliu "download file" din partea de jos  a paginilor... Adresele sunt :

MISTERIOASA PADURE BACIU - partea 1 ( 40 MB...)
http://www.savefile.com/files/1159983

MISTERIOASA PADURE BACIU - partea 2  (57 MB...)
http://www.savefile.com/files/1160070

Vizionare placuta !  :-)
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

loreley

                Multumesc tuturor ca  ati   avut   amabilitatea de a  ne  impartasi   din  experienta  voastra. Pozele  sant  super  si   au  o   aura de  mister .  Pozele  ma  duc  cu  gindul  ca  padurea  parca   are  un  spirit   al  ei ,cred  ca   locul e  uimitor dar  te  poate  si  speria  putin...Sa  nu  spuneti  ca nu  v-a  fost  putina  teama :-D  Copacii  parca  plang ,sant  chinuiti ,nush  mie  asa  mi  se  pare
Inca  o  data  multe  multumiri pentru  munca  depusa.

alx

pt a downloada primul film expus,cu o rezolutie mai buna decat pe youtube,768x576,92Mb: http://www.rufon.org/video/padurea.hoia-baciu.2007.wmv
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

jackie28t

alx si shadowman,multumesc pentru linkuri.Acum le pot vedea intr-o rezolutie mai buna. :wink:

ariel

Citat din: alx din  30 Octombrie 2007, 15:12:30
  da Jackie,sunt multi copaci...asa cum spuneai si tu,e vorba de o padure...
stii care e problema?  ca acei copaci impletiti NU SUNT DELOC RARI,in aceasta padure...adica sunt foarte multi copaci cu forme ciudate,mult peste medie...sunt obisnuit cu padurile,dar nicaieri nu am vazut o astfel de aglomerare de copaci ciudati...
   cat despre impactul asupra subconstientului...aici lucrurile sunt mai complicate...probabil ca exista si aceasta posibilitate...dar in urma experientelor personale pe care le-am avut acolo,as indrazni sa afirm ca e mai mult decat autosugestie...
daca ar fi vorba de 1,2,10,20 de copaci,as avea aceeasi parere cu tine...acolo sunt sute de astfel de copaci...si par atat de chinuiti...apoi trebuie sa vorbim de atmosfera din padure...cu totul diferita de atmosfera pe care te-ai astepta sa o gasesti intr-o padure de foioase la inceputul lunii septembrie...plus ca in aceeasi padure,sunt zone in care copacii strambi sunt foarte multi,iar 200 de metri mai incolo ai senzatia ca te afli intr-o padure APROAPE normala...


abia acum am apucat sa vad si pozele si filmuletele.........sunt foarte interesante,thanks !
foarte ciudati acei copaci torsionati, din cate am vazut au ramuri cu frunze doar in varf ? cred ca e normal ca pe masura ce creste copacul ramurile mai batrane se usuca si cad dar la copacii aceia parca trunchiurile par slefuite,chiar daca s-au uscat si au cazut ar fi trebuit sa ramana niste urme pe trunchiul copacului, nu ?

stiu ca multi vor rade si ma vor lua peste picior dar.... prima idee cand am vazut acei copaci a fost ca au crescut intr-un timp f.f. rapid si din aceasta cauza arata in felul acela
  poate aveti timp si chef sa scrieti mai multe si despre experientele personale pe care le-ati trait la padurea baciu, sunt gata sa pun pariu ca-s foarte interesante si unele chiar inexplicabile

  din tot ce ati postat, toti, reiese clar ca acel loc v-a impresionant puternic
  eu astept cu interes continuarea
"Sa avem seninatatea de a accepta ceea ce nu poate fi schimbat,curajul de a schimba ceea ce poate fi schimbat si mai ales intelepciunea pentru a face deosebirea intre cele doua posibilitati" (Marc Aurelius)


baguvix

Nu voi fi un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar.

alx

Citat din: scka din  15 Noiembrie 2007, 19:15:50
baciu 1977

sunt date mai multe informatii in carte? adica imprejurarea in care s-a facut fotografia,cine a facut-o...cu ce aparat...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."