Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Misterioasele discuri Dzopa din Himalaia

Creat de maya, 28 August 2006, 23:11:34

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Urban

Votez si eu pentru domnul profesor Antoniu...

adipop

Citat din: Shadowman din  06 Martie 2008, 22:50:29

Eu il propun pe antoniu ca sef al expeditiei...Are experienta organizatorica,spirit de initiativa,elan tineresc,percepe lumea subtila,are ascutit al saselea simt,are aparatura video necesara,merge cu Dumnezeu inainte ( Nihil sine Deo )...In plus ,ne poate pregati rapid in citeva zile cit nu ne pregatesc altii in citiva ani.Plus ca ar face niste emisiuni si reportaje foarte interesante,din cite am vazut la e pe site...
Votati antoniu ! :rainbow: Votati schimbarea ! Pentru o viata mai imbelsugata,pentru un intelect mai dezvoltat !  :rainbow:

Poate ajunge careva la Mosu, la Pitesti, sa ia materialele cu decriptarea placutelor de la Sinaia. Si sa le publice aici.

spooky

Dl. Pop,

daca imi dati datele lui de contact, promit ca pana la sfarsitul lunii ii fac o vizita.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

adipop

#33
Citat din: spooky din  07 Martie 2008, 09:49:52
Dl. Pop,

daca imi dati datele lui de contact, promit ca pana la sfarsitul lunii ii fac o vizita.

Va pot da telefonul de-acasa. Si azi am discutat de placutele de la Sinaia. Sper sa va faca placere sa va intalniti cu el. Daca-i pomeniti de mine, cu siguranta ca va face tot ce este posibil sa va ajute.

Poate publicam tot ce-a descoperit acest Om....

Este un tip neconventional si pus pe sotii continuu. Dar, unul din marii Oameni de suflet din Romania.
*** *** *** Am decat telefonul, pentru ca adresa n-am retinut-o, chiar daca ne-am vizitat de zeci de ori.

Succes.
adi

spooky

Am cenzurat telefonul... nu vrem sa avem surprize din aceasta cauza.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

adipop

Citat din: spooky din  09 Martie 2008, 21:16:33
Am cenzurat telefonul... nu vrem sa avem surprize din aceasta cauza.

Am retinut asta de data trecuta. Ok.Poate facem rost de cat mai multe copii a acestor placute, sa i le lasam sa le decodifice. Nu stiu cate a decodificat si i-am spus azi ca sunt in jur de 300 de placute, cu cele din Rusia. Dupa informatiile mele. Daca merge treaba aceasta bine, cautam in cateva locuri, pe care le stiu si in care nu este vulturul bicefal postat la intrare....

Curiosul

Citat din: Seeker din  29 August 2006, 11:49:52
Daca un curent de mare voltaj a fost indus in aceste pietre atunci acest lucru ne arata ca anticii stiau sa foloseasca energia electrica.

8-)

Ne poate arata si ca au fost fulgerate. Poate ca erau pe un altar la inaltime pe munte iar prin gaura din mijloc trecea o sulita pe post de paratrasnet.

adipop

Citat din: spooky din  09 Martie 2008, 21:16:33
Am cenzurat telefonul... nu vrem sa avem surprize din aceasta cauza.

Eu cred ca nu ar fi permis, sa nu facem tot posibilul de-a gasii cat mai multe informatii despre aceste placute controversate. Indiferent de obstacole...
adi

redbyst

io zic ca discurile sunt un fel de CDuri care au stocate date la nivel atomic.

adipop

Citat din: redbyst din  10 Martie 2008, 15:37:42
io zic ca discurile sunt un fel de CDuri care au stocate date la nivel atomic.

Nu stiu.
adi

antoniu

EU CRED CA DATELE SUNT STOCATE LA NIVEL MOLECULAR SI NU ATOMIC ,SAU MAI BINE ZIS LA NIVEL DE TESUT, DACA NU LA NIVEL ORGANIC.....