Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Legaturi catre stiri interesante!

Creat de jackie28t, 12 Iulie 2006, 01:12:37

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 8 Vizitatori vizualizează acest subiect.

@Lex

#2070
ce inseamna  ''nickname '' ca nu stiu ca tot te lua-i de ''englezisme'' tu de ce nu scrii fiecare cuvant in romana???? asa si daca e LEX ce? vine de la ALEX. Nu e nume nici de englez, nici de american, nici de rus, nici de ceh.Apropo NU AM SCRIS vreun text in engleza de 1 KM ci e foaarte scurt si nu inteleg de ce te ai simtit atat de atacat de fraza.in lipsa de alte subiecte?? :evil:

Quicksilver

CitatEpiscopul de Varna, Kiril, i-a lăsat muţi de uimire pe enoriaşi. Nu cu harul său, ci pentru că a venit la slujba de Sfântul Nicolae cu o limuzină pe care doar preşedintele SUA o mai are.

Sursa: http://www.realitatea.net/episcopul-de-varna-a-uimit-congregatia-cu-limuzina-obama-video_893087.html
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

Quicksilver

Imi cer scuze pentru postarea de sus. Vroiam sa o postez in "chat". Rog putin ajutor din partea moderatorilor. Multumesc anticipat!
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

acme

Astronomii au descoperit cele mai maisve două găuri negre cunoscute în Univers cu masele de 10 miliarde de ori mai mari decât a Soarelui.
http://blogs.nature.com/news/2011/12/recordbreaking_black_holes_fil.html
We're born alone, we live alone, we die alone.

kefren

   Camera de la bordul navei spatiale NASA STEREO,a surprins un obiect ciudat-si de o marime impresionanta- in momentul in care planeta Mercur este atinsa de un tsunami solar,ciudat deoarece este vizibil doar cand este atins de acest tsunami.Cred ca nu este o imagine prelucrata,nu am gasit un link in care sa vad imaginea originala,poate vreunul dintre colegi este mai indemanatic decat mine si poate sa verifice.


Amazing huge cloaked UFO next to Mercury MUST SEE!!!

angellla29

#2075
Parazitii deja...si-au gasit alta casa....In caz de nevoie....dupa ce au distrus aceasta planeta....au luat in vzor alta....Care va avea aceeasi soarta ca si Terra!!!! In caz de nevoie....BYE BYE Terra....BYE BYE PROSTILOR!!!!ELITA ARE UNDE SA SE DUCA!!!!Noi nu....

S-a descoperit Pamantul de "rezerva"


Oamenii de stiinta au descoperit prima planeta albastra pe care s-ar putea locui.

Misiunea Kepler, care apartine NASA, a indentificat o planeta asemanatoare Pamantului, cu conditii prielnice pentru existenta vietii, intr-un alt sistem solar.

Planeta Kepler 22-b se afla la o distanta de 600 ani lumina si este de 2,4 ori mai mare decat Pamantul, iar temperatura sa este de aproximativ 22 grade C.

Aceasta planeta este similara Pamantului, insa echipa de cercetare inca nu stie din ce este alcatuita ea (roca, gaz sau lichid), si nici nu poate verifica daca ea este gazda fiintelor vii, scrie BBC.

In timpul conferintei, echipa Kepler a anuntat ca au mai fost gasite inca 1.094 de planete, din care doua cu aceleasi conditii.

http://www.9am.ro/stiri-revista-presei/Incredibil/221062/s-a-descoperit-prima-planeta-asemeni-pamantului.html?utm_source=newsletter-daily-20111207&utm_medium=email&utm_content=daily-top-news&utm_campaign=9AM%20News

dacian

Citat din: angellla29 din  07 Decembrie 2011, 10:39:45
Parazitii deja...si-au gasit alta casa....In caz de nevoie....dupa ce au distrus aceasta planeta....au luat in vzor alta....Care va avea aceeasi soarta ca si Terra!!!! In caz de nevoie....BYE BYE Terra....BYE BYE PROSTILOR!!!!ELITA ARE UNDE SA SE DUCA!!!!Noi nu....

S-a descoperit Pamantul de "rezerva"

Eeeeeee, de-ar pleca incepand de maine ....... le-as ura si "calatorie placuta" numai sa plece odata (ca lipsa lor nu se va simti, dimpotriva).

acme

Citat din: kefren din  07 Decembrie 2011, 00:48:22
   Camera de la bordul navei spatiale NASA STEREO,a surprins un obiect ciudat-si de o marime impresionanta- in momentul in care planeta Mercur este atinsa de un tsunami solar,ciudat deoarece este vizibil doar cand este atins de acest tsunami.Cred ca nu este o imagine prelucrata,nu am gasit un link in care sa vad imaginea originala,poate vreunul dintre colegi este mai indemanatic decat mine si poate sa verifice.


Amazing huge cloaked UFO next to Mercury MUST SEE!!!

Deci cei de la USNRL zic ca au ramas pixeli aiurea de la ziua precedenta:

"The answer, according to Nathan Rich, lead ground system engineer at the United States Naval Research Laboratory in Washington, DC, is in the way the images are post-processed.
Talking to Little Mysteries' Natalie Wolchover, Rich said that these are "artifacts in the background where the planet was on the previous day" which then show up as residual pixels in the processed image:
The pixels which form the two parallel lines are where the circle from the planet and the bleeding pixels (cross-like features) overlap as it progresses across the field."
We're born alone, we live alone, we die alone.

@Lex

Un preot spune ca iadul este o inventie a bisericii    >>>  Priest says Hell is an invention of the church to control people with fear    :evil: :evil: :evil:

kefren

Citat din: acme din  07 Decembrie 2011, 23:57:08
Deci cei de la USNRL zic ca au ramas pixeli aiurea de la ziua precedenta:

"The answer, according to Nathan Rich, lead ground system engineer at the United States Naval Research Laboratory in Washington, DC, is in the way the images are post-processed.
Talking to Little Mysteries' Natalie Wolchover, Rich said that these are "artifacts in the background where the planet was on the previous day" which then show up as residual pixels in the processed image:
The pixels which form the two parallel lines are where the circle from the planet and the bleeding pixels (cross-like features) overlap as it progresses across the field."


     M-am tavalit pe jos de ras,bata-i sa-i bata de pixeli,astia iti rezolva o sumedenie de treburi exact cand ai mai mare nevoie de ei. :lol: :lol: :lol:

acme

3 noutati de la IBM in domeniul cipurilor: Racetrack memory - un fel de memorie care combina hard-disk-urile magnetice cu memoriile solid-state, graphene - primul circuit integrat facut din celebrul meta-material, primul tranzistor din nanotuburi

http://www-03.ibm.com/press/us/en/pressrelease/36135.wss
We're born alone, we live alone, we die alone.


Arhanghelul

#2082
Citat din: kefren din  07 Decembrie 2011, 00:48:22
   Camera de la bordul navei spatiale NASA STEREO,a surprins un obiect ciudat-si de o marime impresionanta- in momentul in care planeta Mercur este atinsa de un tsunami solar,ciudat deoarece este vizibil doar cand este atins de acest tsunami.Cred ca nu este o imagine prelucrata,nu am gasit un link in care sa vad imaginea originala,poate vreunul dintre colegi este mai indemanatic decat mine si poate sa verifice.


Amazing huge cloaked UFO next to Mercury MUST SEE!!!

Putin off-topi :         Urmeaza statia Mercur cu peron pe partea stanga ...  :planet:

Citat din: acme din  07 Decembrie 2011, 23:57:08
Deci cei de la USNRL zic ca au ramas pixeli aiurea de la ziua precedenta:

"The answer, according to Nathan Rich, lead ground system engineer at the United States Naval Research Laboratory in Washington, DC, is in the way the images are post-processed.
Talking to Little Mysteries' Natalie Wolchover, Rich said that these are "artifacts in the background where the planet was on the previous day" which then show up as residual pixels in the processed image:
The pixels which form the two parallel lines are where the circle from the planet and the bleeding pixels (cross-like features) overlap as it progresses across the field."

Pai parca US Navy Space aka Naval Space Command detine niste / mai multe astronave ... ce-au interceptat Elenin-ul in apropiere de Jupiter ... citat din ... Siberia ...  :evil:
Sunt curios de ce n-a motivat ceva NATZA despre aceste imagini , ci o agentie (partenera) http://www.nrl.navy.mil/ ... crezicova ... :ufo:

In imaginile de mai jos puteti face o analiza comparativa ... la ce vreti voi ...  :evil:

Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

AndreiASM

Citat din: Arhanghelul din  08 Decembrie 2011, 11:59:05
Putin off-topi :         Urmeaza statia Mercur cu peron pe partea stanga ...  :planet:

Pai parca US Navy Space aka Naval Space Command detine niste / mai multe astronave ... ce-au interceptat Elenin-ul in apropiere de Jupiter ... citat din ... Siberia ...  :evil:
Sunt curios de ce n-a motivat ceva NATZA despre aceste imagini , ci o agentie (partenera) http://www.nrl.navy.mil/ ... crezicova ... :ufo:

In imaginile de mai jos puteti face o analiza comparativa ... la ce vreti voi ...  :evil:



Apoi, aveau de ales intre a spune "Da, e o nava spatiala apartinand US Navy/reptilienilor/andromedanilor/etc", si "aaaaa, nu, is pixeli intarziati, care au aparut dintr-un alt film acolo... sau e fantoma lui mercur, care proiecteaza umbre invisibile in vid."
Eu unul nu dau o ceapa degerata pe explicatiile lor in general.

Arhanghelul

#2084
Am observat ceva "ciudat" ...
In postul personal afisat azi de pe acest topic de stiri aveam inserata o imagine luata de pe "net" ce "suspect" a disparut :

Citat din: Arhanghelul din  08 Decembrie 2011, 11:59:05
Putin off-topi :         Urmeaza statia Mercur cu peron pe partea stanga ...  :planet:

Pai parca US Navy Space aka Naval Space Command detine niste / mai multe astronave ... ce-au interceptat Elenin-ul in apropiere de Jupiter ... citat din ... Siberia ...  :evil:
Sunt curios de ce n-a motivat ceva NATZA despre aceste imagini , ci o agentie (partenera) http://www.nrl.navy.mil/ ... crezicova ... :ufo:

In imaginile de mai jos puteti face o analiza comparativa ... la ce vreti voi ...  :evil:



Am ramas contrariat de acest lucru ... astept lamuri ... daca se poate din partea moderatorilor si administratorilor forumurului ... poate fi si un semnal de securitate asupra "forumului" ...

Mai jos atasez imaginea disparuta ... sub forma de atasament ... nu cum era integrata initial in text prin panoul de control cu optunea " inserare imagine " ...
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05