Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Legaturi catre stiri interesante!

Creat de jackie28t, 12 Iulie 2006, 01:12:37

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

tractorbeam

#4155
Citat din: Rayden din  10 Iunie 2015, 15:08:34
no comment!!! [

Sorry man but... that's fake!
Am sapat in registrele electronice ale US Supreme Court si nu apare nic o actiune AIAA.
De altfel si alte website-uri au demascat facatura.
Sorry once again.

Stii cum e in inteligence: double-check, double-cross...

Rayden

Citat din: tractorbeam din  12 Iunie 2015, 11:52:30
Sorry man but... that's fake!
Am sapat in registrele electronice ale US Supreme Court si nu apare nic o actiune AIAA.
De altfel si alte website-uri au demascat facatura.
Sorry once again.

Stii cum e in inteligence: double-check, double-cross...

mda..man..cine stie se pricepe la ...intelligence! nu-i asa?

stiam de cele tz site-uri care zic ca stirea ar fi falsa..dar, nu am ajuns asa departe ca domnia ta la ....intelligence, in speta sa ajung la curtea suprema a USA. ma asteptam ce-i drept sa apara ceva mai repede o replica precum cea citata mai sus.

daca te uitai la "pe urmele uriasilor" emisiunea cu fratii Vieira de pe History Channel ai fi vazut in cateva randuri ca unele schelete de uriasi au luat drumul vestitului muzeu care nu recunostea nik insa..

DAR, asta nu inseamna ca muzeul mentionat, ca de altfel si alte institutii mai mult sau mai putin militarizate si de prestigiu, nu dosesc pe undeva artefacte out of the ordinary si ...nu numai.

...dar ma rog..nu exista conspiratii, nu exista extraterestrii..nu exista ozn-uri..nu exista uriasi...nu exista paranormal..e bine ca stam in banca noastra, vazand precum un cal si ...ma opresc aici.  :mrgreen:

bafta la ...intelligence.

abyss

Quant e-Sportlimousine
prima mașină legala cu apa sărată pe ppost de combustibil.


cassius

"TOTAL EMERGENCY ALERT: ELITE NOW EVACUATING
Signs of a coming financial meltdown are accelerating at an alarming rate"

http://www.infowars.com/total-emergency-alert-elite-now-evacuating/ si varianta de pe youtube https://www.youtube.com/watch?t=19&v=pnGl8Nz0oLE

Eu personal n-am incredere in personaj, nu imi este foarte clar de care parte a baricadei este, insa indiferent de pozitie cred in cazul de fata ca e un semnal.

PS>anterior a mai avut antecedente de aceeasi natura, evident esuate.

panta_rh_ei

LIBERTATEA este doar aspectul negativ al intregului fenomen - viatza omului - al carui aspect pozitiv este RESPONSABILITATEA. LIBERTATEA  este in pericol sa degenereze intr-un capriciu daca nu este vietzuita in termenii RESPONSABILITATZII.

jean

Astazi este ziua dedicata fenomenului OZN.
WUFODO (World UFO Day Organization) a declarat că, începând din 2011 ziua de 2 iulie sa fie dedicata fenomenului OZN.
Adevarul este dincolo de noi

prodcomb

De ce nu zice nimic Google despre această zi?
distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

Arhanghelul

Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05


horia2008

adevarul.ro/cultura/istorie/In-egiptul-antic-practicau-operatii-ortopedice-genul-celor-prezent-1_55a18cd9f5eaafab2c7a7b07/index.html
CitatCâţiva cercetători de la Universitatea Brigham Young din SUA au constatat cu uimire că mumia unui bărbat pe care o supuneau unui test ADN avea în genunchi un şurub ortopedic de aproximativ 23 de centimetri. Acesta fusese fixat cu o răşină cu calităţi similare cimentului utilizat în prezent la intervenţii chirurgicale pe os.

Xanadron

Marota incalzirii globale - doar o alta teorie 'vinzatoare de frica" si-n plus motiv de inca o taxare a sclavilor pentru gazele de sera produse (cica)?
Asa cum am mai chibitzat noi p-acilea, se pare ca da. 8-)

http://www.businessmagazin.ro/actualitate/studiu-ingrijorator-o-noua-perioada-glaciara-se-apropie-14585613
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Arhanghelul

Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

fiulploii

Citat din: Xanadron din  14 Iulie 2015, 08:10:33
Marota incalzirii globale - doar o alta teorie 'vinzatoare de frica" si-n plus motiv de inca o taxare a sclavilor pentru gazele de sera produse (cica)?
Asa cum am mai chibitzat noi p-acilea, se pare ca da. 8-)

http://www.businessmagazin.ro/actualitate/studiu-ingrijorator-o-noua-perioada-glaciara-se-apropie-14585613

Rămâne de văzut daca si cum va fi . Ca trecem printr-o perioada de încălzire globală cred ca nu poate sa nege cineva , ideea e daca ambele teorii se referă la același Pământ  :evil:
   Ce se poate nega pana acum e motivul încălzirii globale sau a sistemului solar.
Părerea mea ...e ca suntem între respirații :)

prodcomb

Din datele câtorva surse pe care le am:
-Buletinul lunar pe anii 1914-1916, publicat de Observatorul astronomic şi meteorologic, sub semnăturile N. Coculescu, G.D. Elefteriu şi E. Otetelişanu
-Anuarele meteorologice pe anii 1961 şi 1963 publicate de Institutul meteorologic
-superbele prognoze şi date meteo ale altui maestru, N. Topor, din colecţia revistei Ştiinţă şi tehnică,
rezultă o încălzire sensibilă a climatului.
Doar dacă nu s-au modificat proprietăţile fizice ale alcoolului şi mercurului din termometre (se ştie că mercurul este folosit mai puţin în termometre pentru că este scump, foarte toxic şi îngheaţă la minus ? grade; lucruri mai puţin ştiute de pseudo-prezentatorii TV).
Cu alcoolul nu bag mâna în foc! :)
distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit