Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Sugestii pentru forumul RUFOn din partea membrilor!

Creat de apokryphos, 19 Februarie 2006, 23:14:27

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Cum doriți a se continua în privința sistemului tip ''Likes''?

Sistem doar cu Likes (acordarea de aprecieri doar pozitive)
2 (12.5%)
Sistem cu Like și Dislikes (acordarea de aprecieri pozitive și negative)
13 (81.3%)
Sistem fără acordare de aprecieri
0 (0%)
Sistem doar cu Dislikes
1 (6.3%)

Numărul total de membrii care au votat: 16

Votare închisă: 26 Martie 2020, 17:40:41

Ganditorul


StarDust

În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Grifon

Eu am votat pentru continuitate. Ar fi bune cumva și "dislike"-urile, dar..hm...asta ar putea naște (sau amplifica) animozitàți (și/sau subiectivism).
Oricum, chiar și cu introducerea acestor dislike-uri, tot ar fi mai bine decât...nimic.
Rămâne la latitudinea opiniei majoritare.

fiulploii

No amu io cu cine votez ?  :lol:
Lipseste o varianta si anume numai sistem ,,dislike,,. Ca sa fim in pas cu prezentul. Sa explic: daca până anul trecut trebuia sa faci cerere ca sa fii pe lista de donatori de organe, mai nou esti pus din start pe acea lista si trebuie sa faci cerere ca sa fii scos de pe ea.
   Asadar si prin urmare, sa fie subînțeles like-ul si daca nu rezonezi cu postarea respectiva sa dai un  great dislike.
   Zic bine?  :wink:

abyss

Cîrcotaș ca de obiceiu mister Regeson. Votezi cu ce ai in față. Doar dislike nu mere...că poate pere dușmanu'

SLEAH19

  Like și dislike ca și opțiuni facile. Acolo unde este necesară argumentarea, într-un sens sau în celălalt le voi susține cu postări!
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

mr

Like & dislike. Cu argumentari unde situatia o cere...
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

fiulploii

Citat din: abyss din  15 Februarie 2020, 23:01:26
Cîrcotaș ca de obiceiu mister Regeson. Votezi cu ce ai in față. Doar dislike nu mere...că poate pere dușmanu'

  Rămân dator dacă defineşti explicitoriu ce vrea să zică in acest caz expresia " cîrcotaş ca de obiceiu..."
  In alta ordine de idei , nu am glumit cu optiunea " numai dislike" dar deh, e greu sa spargi canoanele , in general vorbind.
    Inerție mare, dom'le! -vb lui 'nea Iancu.

abyss

#128
Citat din: fiulploii din  17 Februarie 2020, 02:09:23
  Rămân dator dacă defineşti explicitoriu ce vrea să zică in acest caz expresia " cîrcotaş ca de obiceiu..."
  In alta ordine de idei , nu am glumit cu optiunea " numai dislike" dar deh, e greu sa spargi canoanele , in general vorbind.
    Inerție mare, dom'le! -vb lui 'nea Iancu.
Eh, dacă nu ai glumit atunci pentru reprezentare echilibrată si a celor mai chițibușari am introdus in votare 2 aspecte in plus: posibilitatea sxhimbarii votului si 2, opțiunea de a vota doar sistemul Dislike.

Grifon

Totuși, rămân cu o curiozitate.
De ce  au dispărut like-urile ?
Am mai întrebat, dar degeaba. Defecțiune sau intenție ?
Comunicarea în această chestiune lasă de dorit.

abyss

Eu nu am fost informat cu privire la această schimbare.

alx

Cred că este vorba de ultimul update al forum-ului. Teoretic, sistemul de like este activ și ar trebui să funcționeze, însa pare a fi o problema. Nimeni nu a dezactivat INTENȚIONAT  like-urile. O sa vb cu Paul, să vedem cum restabilim acest sistem.  Poate fi restabilita karma, cu tot cu + și -...dacă vă doriți asta.
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Grifon

Mulțumesc de răspuns. Așa bănuiam și eu, că up-date -ul e de vină...bată-l vina...dar văzând că nu se anunță nimic, am zis că o fi o nouă politică...

Văd că sunt multe voturi pentru schimbarea sistemului, în fapt o revenire la exact acel "karma" sistem evocat. Eu nu eram pe atunci membru, dar am citit un subiect vechi pe această temă, unde (aproape) toți cereau, atunci, eliminarea punctării cu (+) și (-). Ciudat cum vremurile par a reclama ciclicitate...Pesemne s-au uitat "patimile" generate atunci, precum și adversitãțile perpetuate (ín special de alocarea (-)-urilor.

http://www.rufon.org/forum/index.php?topic=3703.msg61513#msg61513

Dar, indubitabil, majoritatea decide. Vom vedea ín timp ce va fi - pânà la următoarea "buclă" a ciclicității.

mr

#133
Au trecut multi ani de atunci, colega Grifon. Vremurile s-au diluat, logica generala a devenit mai ...sa-i zic schematica, un like/dislike putand concentra un intreg potential comentariu. De scris, vor scrie tot cei care mai au in ADN asa ceva, in rest... ne adaptam pana la disparitie (sau renastere)..  :-)
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

Arhanghelul

#134
Citat din: mr din  25 Februarie 2020, 09:15:49
Au trecut multi ani de atunci, colega Grifon. Vremurile s-au diluat, logica generala a devenit mai ...sa-i zic schematica, un like/dislike putand concentra un intreg potential comentariu. De scris, vor scrie tot cei care mai au in ADN asa ceva, in rest... ne adaptam pana la disparitie (sau renastere)..  :-)

Am vrut sa-ti dau un ... like ... dar ... se pare ... ca nu pot ... asa ca iti transmit ... mai retro ... prin "graiul scris" ...  :mrgreen:
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05