Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

De ce goana dupa aur....

Creat de sevastase, 29 Februarie 2008, 21:59:39

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

sevastase

Am observat un post allui arkadii care subliniaza o importanta majora acordata minatului aurului si a aurului in general...
De mii..pardon...de zeci de mii
de ani se mineaza aur si iar aur pe Pamant si unde se duce ?...Ar trebui ca rezervele sa fie monstruoase si totusi nu sunt.  Voi sumariza aici doar exact ce se face cu aurul minat si de ce fara sa intru in amanunte adiacente pt ca nu imi permite timpul.   
        Aurul monoatomic . Pe scurt, fara a intra in detalii stiintifice, se prezinta sub forma unei pudre albe si e bidimensional ca structura ( 1 sau 2 atomi lucrand impreuna ) in timp ce aurul conventional are o structura tridimensionala (10 sau mai multi atomi care lucreaza impreuna) .
       Deci : daca se consuma pe cale orala sau prin injectie intramusculara, mareste capacitatea de transportare a sistemului nervos de 10000 de ori.  Acest lucru ar permite unei persoane obisnuite sa proceseze cantitati imense de informatii ca un supercomputer , iar atunci cand o cantitate suficienta a fost absorbita de corp ar permite individului sa calatoreasca in voie prin alte dimensiuni sau sa isi schimbe forma fizica dupa preferintza, din cauza activarii zonelor creierului pe care nulefolosimin prezent. Aliniaza si sincronizeaza celulele creierului in asa felincat acestea reincep sacomunice intre ele.
        Mai mult, daca suficient aur monoatomic e ingerat, corpul devine stralucitor ( emana ) oferind o explicatie nenumarateler observatii in mitologie care descriau pe asazisii zei cum ca ar " straluci ca soarele" .
        Acesta este adevaratul scop al minatului pt aur, nu pt aobtine aur normal,ci celmonoatomic care poate fi obtinut din aurul obisnuit. Acesta este unul dintre secretele trecutului indepartat, si unul dintr-e sectretele pastrate cu grija de actuala putere care guverneaza in secret.
       

antoniu

de aici si tratamentul neconventional cu apa de aur .. se pune seara un inel de aur intr-un pahar cu apa si se bea apa dimineata pe stomacul gol... se face alternativ cu argiloterapia .

lylyt_ice

  Daca-mi aduc bine aminre, se spune ca si sub Bucegi in sala aceea mare s-ar fi gasit astfel de pudra alba care ar avea proprietati miraculoase...sa fie oare vorba despre aceasta pudra de aur?
antoniu, ce proprietati curative ar putea avea aceasta "apa de aur"?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

antoniu

acelasi ca argila dar luata alternativ cu apa de aur ,se potenteaza reciproc in efectul de vindecare........nonscepticii ii spun psihoterapie transcendentala de tip credo......scepticii ii spun placebo......curios , ca efectul este acelasi

antoniu

este o smecherie  fizico-chimica.......

sevastase

Dupa afirmatia unui om de stiinta care a murit suspect intre timp dar a reusit sa povesteasca suficient intre timp, piramida KUFU e un portal interdimensional care functioneaza cu aur monoatomic, apa si acid hidrocloric. Campul Meisner pe care il genera in jurul ei era denumit de cei ce i-au educat pe egipteni MFKZT.  Cei ce detin puterea la ora actuala stiu acest lucru si au reusit sa duplice fenomenul. Dupa spusele sen C. BYRD din SUA, in timp ce O programa pe Cathy O'brien ( sclav sexual, mental si mesager....produs al Proiectului Monarch ) :

   "... Triunghiul Bermudelor e o poarta interdimensionala care e cauzata de rupturi in materialul spatiului si al timpului. Prin aceste rupturi am venit noi ( reptilieni ) si am intrat ( sau iesit ) in planul acesta in ocean ca delfini si balene, asa ca atunci cand mai navighezi pe mare sa fii atenta daca vezi un/o C BYRD ( cee byrd..sea bird )... "

sevastase

http://www.youtube.com/watch?v=ifFggud9ppQ&feature=related


Acesta este procesul prin care se poate obtine aur monoatomic direct din aur . El exista in mod natural in natura si este adus la suprafata de activitatea vulcanica. Insa pt a obtine proprietatile spirituale, aurul monoatomic trebuie sa fie intr-o stare denumita " high spin ". nucleul se alungeste ca o sticluta de coca cola si se invarte....poate cineva familiar cu termenul echivalent romanesc ma poate ajuta. videoul demai sus nu descrie cum sa aduci aurul monoatomic in stare "high spin".

   Nu numai aurul are aceste proprietati. Iridiul, Osmium, Rhodiu, palladiu,platina, argintul din ce imi amintesc eu se comporta de asemeneaca un superconductor in stari monoatomice si "high spin". 

  David Radius Hudson, persoana care a inregistrat 11 patente pentru ORME ( ELEMENTE MONOATOMICE REARANJATE ORBITAL in traducere f libera ), afirma ca virgula un creier contine in mod normal 5 % rodiu si iridiu ( 5 % din substanta uscata ).

  elementele monoatomice se afla in centrul tabelei periodice insa nu sunt recunoscute de " stiinta "conventionala.

  Pt a detecta aurul monoatomic, e nevoie de materie prima din care se extrag metalele si prin procese chimice relativ simple....ramane aurul monoatomic care e 98 % fata de extrem de putinul aur pur/impur ce se obtine prin procesele conventional.

LP


sevastase

Citat din: LP din  05 Mai 2008, 17:15:17
Cati atomi are elementul Aur?
Care element  ?  ca mai exista o subgrupa intreaga in stare monoatomica care nu apare in tabelul periodic  ? David Rhodes a primit 11 patente pentru elemente monoatomice daca nu ma insel .

Aurul conventional in stare metalica  ?

lylyt_ice

 Si cine profita de puteri supranaturale si o viata prelungita la maximum(?) prin asimilarea acestui praf de aur monoatomic(?), ca cei care par a fii reptilieni si conduc lumea, nu prea par a beneficia de acest elixir...!?!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

LP

De ce am intrebat mai sus... Daca iau oricare element din tabelul periodic si incap sa-l bag la cuprtoare de 400C, apoi la -100C apoi il amestec cu nu stiu ce acizi si nitrati, apoi din nou la cuptoare si imi da o chestie verde-albastruie, ce fac? Ii dau un nume de element chimic nou si il consider miraculos! Doar ma cheama dl. X si sunt paranormal, nu?

Alt exemplu: iau o piatra de pe jos care se numeste piatra de rau. O mojarez, o spal cu acid clorhidric, o morarez, apoi iarasi o spal cu peroxid de ce vreti voi, apoi o mojarez pana devine un praf extrem de fin observabil doar la microscop de mare putere. Ii schimb denumirea pietrei si zic ca e un element nou? Sau spun  ce am facut si ca m-am distrat cu substantele chimice?

O reactie chimica nu inseamna crearea unui element nou, unui metal nou. Sunt nitriti, nitrati, sulfati, sulfiti, oxizi, acizi, etc. de acel element pe care l-am folosit pentru reactie. Asta e tot si nu este nimica iesit din comun!

sevastase

http://www.youtube.com/v/ifFggud9ppQ

Prima parte : cum obtinem aur monoatomic.

A doua parte : cum aducem aurul monoatomic in stadiul  " high spin "  in care nucleii sunt alungiti si se invart , nu e la dispozitia noastra.

De notat: filmuletul de mai sus face elemente monoatomice cu orbitele rearanjate ( daca vreti ) din aur in particular.
Aurul monoatomic in modnormal seobtine direct prin minare.

Nox

#12
Citat din: sevastase din  12 Mai 2008, 10:28:57
Aurul monoatomic in modnormal seobtine direct prin minare.

Adicã i se pune bombã la fund...???  :?
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

ormus

Va salut pe toti cei interesati de acest subiect (aur monoatomic si ORMUS in general). Eu il testez de 3 ani si am rezultate neasteptat de frumoase. La inceput am crezut ca in cateva luni am sa zbor direct ca Hermes Trimegistus dar acum imi dau seama ca asa cum se aseaza lucrurile in timp e mult mai bine. Nu stiu daca e cineva familiarizat cu experienta primului consumator de ORME's obtinut din aur  dupa metoda de "calire" a lui Hudson. Daca sunteti curiosi puteti citi pe :

http://www.subtleenergies.com/ormus/intrview/ftrintrv.htm

Sunt mai multe maturii acum, caci experienta asta a avut loc in '96.


Mai recent apar si declaratii ca aceasta care e facuta de cel ce mi-a devenit de acum prieten si care defapt imi da si mie din Ormusul facut de el:

http://www.subtleenergies.com/ormus/tw/path.htm

Va scriu toate astea pentru ca vreau sa am si eu in Romania discutii cu oameni atrasi de acest subiect. Pentru cei ce nu au incercat pot oferi amanunte din experienta mea.

maiami

nu cred ca aurul iti ofera acele insusiri pe care le-ai enumerat aici
expertii in medicina ar fi stiut cu siguranta
VOICA MARIAN tel. 0746075513
va invit la cunoasterea prin stiinta