Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

TREZIREA DIN NEGURA DOGMEI

Creat de Tayka, 31 Decembrie 2010, 12:45:56

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Nox

#30
Domnule, știi care e șmecheria? Cã religia se predã de la clasele primare, iar logica abia în clasa a IX-a, asta pânã acum 2 ani, cã s-a scos între timp.

CitatLogica a fost scoasã din programa de liceu, prin ordin de ministru, în luna martie a acestui an, când fost micºorat ºi numãrul de ore de sport, educaþie informaticã ºi limbi strãine. Reglementarea intrã în vigoare din anul ºcolar 2009-2010.

http://www.edu.ro/index.php/articles/6235

http://www.realitatea.net/protest-la-ministerul-educatiei-fata-de-scoaterea-logicii-din-programa-scolara_537852.html


De predarea astronomiei nici nu se pune problema. Lumea a fost fãcutã acum 6000 de ani.  :evil:





Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Cautatorul

Citat din: @biss din  01 Ianuarie 2011, 22:34:20
Sunt 200 mil euro credit bancar. Sheteshte mai bine! :)

Cat despre masonerie... Preafericitul si Pomenitul de Sfinte din ce in ce mai des Daniel e M A S O N. E clar? L-au racolat in frantza la Strasbourg. Are gradul de Templier care e celmai celmai... Pricepi Cautatorule ca insusi Dracul e acum in Sfanta Sfintelor?

Noapte buna!  ...sper sa nu dureze cateva secole...

Tu n-ai citit bine. Bani de la buget s-au alocat doar 20 milioane lei. 200 mil. euro credit urmeaza probabil. Eu vorbeam de banii concreti care s-au dat de la buget.

Se banuie ca Daniel e mason, sustine ecumenismul, etc. Exista chiar o opozitie ce mocneste in BOR legata de apartenenta mai mult decat probabila a lui Daniel la masonerie.  

Vad ca nu spune nimeni nimic de proprietatile BOR pe care comunistii le-au confiscat, daramat, etc. pe care acum nu le mai primeste inapoi. Castelul Bran, Peles, munti intregi au fost retrocedati, dar proprietatile bisericii nu sunt retrocedate.

mr

#32
Citat din: Cautatorul din  01 Ianuarie 2011, 22:16:01
zici ca din 1990 cultele religioase au primit din partea statului cadouri... dar nu zici cate biserici au fost demolate de comunisti si faptul ca doar in Suceava au fost confiscate peste 190000 de ha de teren arabil si paduri, pe care statul nu le-a retrocedat si nici nu intentioneaza sa faca asta.
Si pentru ce trebuie bisericii atatea proprietati daca scopul declarat e altul si ...in alta "sfera"? Concureaza cumva statul? Asa cum a devenit ...este o parte a statului. O afacere. Si e jenant... ca sa nu zic altfel pentru ca face ce face statul: ofera paine si circ, tine lumea in frica (de sine, de Dumnezeu, de orice nu cunoaste omul) si intr-o speranta fara nici o baza reala.

Citat din: Cautatorul din  01 Ianuarie 2011, 22:16:01
De ce nu spuneti si ca masoneria a fost declarata de statul roman, organizatie de interes public pentru care primesc bani, sedii etc. de la buget?!
Observ nevoia ta de a avea un inamic. Din cate stiu, parca nu e recunoscuta de statul roman...oficial.
Nu sunt un sustinator al masoneriei, asa cum se afizeaza ea astazi (cred ca mai mult nu se afiseaza si de aceea sunt atat de multe suspiciuni asupra ei) dar am citit mult despre ea si despre stiintele traditionale ale altor neamuri.
Ai sa ramai uimit ca, in profunzimile ei, se aseamana foarte mult cu bazele crestinismului si ca reprezinta o alta raza care se termina in acelasi centru. Cum se foloseasc unii de ea astazi corespunde exact cu felul cum se folosesc altii de biserica si-i creeaza o aura mai neagra.
Deci, inainte de a indrepta tunurile spre cineva ar fi bine sa iti largesti putin perspectiva si sa te mai gandesti o data. Ca exemplu, incearca sa patrunzi un pic titlul topicului "TREZIREA DIN NEGURA DOGMEI" si vezi ce senzatii ai. Cauta referinte in "Noul Testament" si citeste cu sufletul. Ai sa ramai uimit de rezultate...

Citat din: Cautatorul din  01 Ianuarie 2011, 22:16:01
Cat despre orele de religie, ele sunt singurele care mai educa elevii.
Eu cred ca produc mai mult bulversare in mintile copiilor pentru ca educatia nu mai e unitara iar "partile" educative nu se mai completeaza si sustin reciproc. Citeste putina psihologie si vei realiza singur.

Citat din: Cautatorul din  01 Ianuarie 2011, 22:16:01
Imi aduc aminte de un vers de la un colind: "Hristos de nu se nastea, lumea iadului era"
O, da! Foarte adevarata afirmatia. Dar, poti intelege de ce sustin acest lucru pe fondul unei "contraziceri" a bisericii?

Citat din: Cautatorul din  01 Ianuarie 2011, 22:16:01
Dar vad o ura fiziologica a multora pentru tot ce inseamna biserica.
"Ura fiziologica" a unora impotriva bisericii este echivalenta si direct proportionala cu perspectiva dogmatica si ingusta a altora care nu reusesc sa iasa din ea si sa inteleaga ca nu este o lupta "care pe care" ci doar o unitate prin diversitate. Cu tot respectul!

Citat din: @biss din  01 Ianuarie 2011, 22:12:12
Il aplica foarte meticulos de nu va puteti imagina. Institutia este reorganizata dupa criterii militar-medievale-religioase...adica in stilul magnificilor Cavaleri Templieri.

Poate e ceva bun in asta...cine stie?  :roll:  
Adica sa ne asteptam sa plece biserica in vreo cruciada...curand? :P

Pe astia nu-i mai face bine nimeni....intr-o viata de om. "Ceva bun" cred ca reprezinta marirea vitezei cu care ne indreptam spre un colaps, binecuvantat. :)

"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

Cautatorul

Citat din: mr din  01 Ianuarie 2011, 23:34:22
Observ nevoia ta de a avea un inamic. Din cate stiu, parca nu e recunoscuta de statul roman...oficial.
Nu sunt un sustinator al masoneriei, asa cum se afizeaza ea astazi (cred ca mai mult nu se afiseaza si de aceea sunt atat de multe suspiciuni asupra ei) dar am citit mult despre ea si despre stiintele traditionale ale altor neamuri.
Ai sa ramai uimit ca, in profunzimile ei, se aseamana foarte mult cu bazele crestinismului si ca reprezinta o alta raza care se termina in acelasi centru. Cum se foloseasc unii de ea astazi corespunde exact cu felul cum se folosesc altii de biserica si-i creeaza o aura mai neagra.
Deci, inainte de a indrepta tunurile spre cineva ar fi bine sa iti largesti putin perspectiva si sa te mai gandesti o data.
Cauta si tu pe net dupa cuvintele: masoneria organizatie de interes public si vei gasi o gramada de linkuri care confirma ceea ce am spus. Tin minte stirea de acum cativa ani dar ar trebui sa caut prin arhivele ziarelor ca sa-ti dau linkuri catre site-urile ziarelor sau agentiilor de stiri.

Eu caut inamic sau cumva acest topic a inceput prin atacul asupra BOR si a crestinismului?

Si tot nu inteleg unde-i negura in a-ti ajuta aproapele, a iubi aproapele, a nu fura a nu minti, etc?  Daca asta-i depasit atunci ce propuneti voi?


Sa presupunem ca BOR dispare cu toti preotii cu tot. Voi ce puneti in schimb ce filosofie propuneti?
Care-i adevarul vostru?
"Bate-voi pastorul si se vor risipi oile"  scrie in Biblie.

Urban

#34
Mai mult de trei sferturi din tagma preoteasca sunt homosexuali.
Peste jumatate din afacerile cu droguri trec prin mana lor.
"Fetitele" primesc "cadouri" in natura...apartamente, vile, terenuri, masinute si altele.
Biserica nu contribuie cu absolut nimic la buget si implicit la iesirea tarii din criza.
Orice idee care rastoarna mersul bisericii este considerata imediat un atac.
Nu-l mai contraziceti pe Cautator... fiti mai buni, iubiti biserica chiar daca tot ce scrie mai sus e adevarat... pupati moastele si fiti buni crestini.

Aleluia!

http://silentiumlink.blogspot.com/2009/11/taina-tainelor.html

mr

#35
O perioada lunga de timp am considerat sustinut cu tarie ca masoneria este raul suprem. Apoi, dupa ce am aprofundat subiectul mi-am dat seama ca nu pot acuza secole de cunoastere pentru ca niste indivizi au confiscat valorile ei si le-au transformat intr-un instrument de manipulare. Oricum, au facut-o la un nivel superficial dar suficient pentru a-i intoarce importiva masele nestiutoare. Trist, dar corespunzator vremurilor pe care le traim.
Prin ziare si pe internet abunda tot felul informatii contradictorii iar cele negative au o pondere mai mare. Singurul mod de filtrare reala se face prin studiu personal si nu doar printr-o aderare formala la ideile altora, la turma.
Dar cu ce se deosebeste BOR-ul de asa-zisa masonerie? Poate doar ca are o imagine mai alba in ochii populatiei pentru ca-i sustinuta de stat alaturi de armata. Praf in ochi! Faptele arata altceva...  Pentru cine are ochi de vazut.

Citat din: Cautatorul din  02 Ianuarie 2011, 02:20:34
Eu caut inamic sau cumva acest topic a inceput prin atacul asupra BOR si a crestinismului?
Faptul ca o parte din oameni au o parere mai critica in ceea ce priveste BOR nu inseamna ca e un atac. Ce se asteapta BOR-ul ca toata lumea sa inghita ce i se spune fara sa gandeasca continutul? Slava Domnului ca nu suntem la niste robotei!
BOR-ul si biserica catolica, faptic, nu mai reprezinta demult valorile initiale ale crestinismului. De aceea, dupa cum se observa bine din ce s-a scris pe acest topic, contestarile sunt la adresa BOR-ului ca institutie si mod de actiune ...si nu asupra crestinismului.
Apropo, Matei 23 vorbeste foarte explicit despre diferente.

Citat din: Cautatorul din  02 Ianuarie 2011, 02:20:34
Si tot nu inteleg unde-i negura in a-ti ajuta aproapele, a iubi aproapele, a nu fura a nu minti, etc?  Daca asta-i depasit atunci ce propuneti voi?
Confunzi dogma cu valori mult superioare ei. Crestinismul veritabil sustine aceste valori pe langa alte "religii". De asta am scris in alt post ca la baza valorile masoneriei se aseamana si completeaza cu valorile crestinismului. Adaug aici si sufismul, hinduismul, taoismul, cabbalistii, indienii americani, triburile din Amazon etc ce au la baza "credintei" lor aceleasi ganduri. Ce-i drept, de nuante diferite.
Dogma rationalizeaza aceste valori, incearca sa le coboare la nivel de reguli scrise si sa le impuna fara a respecta libera manifestare spirituala a fiecarui individ in parte (care este unic ca si "constructie" interioara). Dar trebuie sa gandesti cu spiritul ca sa intelegi unde bat...si asta trebuie sa o faci singur.

Citat din: Cautatorul din  02 Ianuarie 2011, 02:20:34
Sa presupunem ca BOR dispare cu toti preotii cu tot. Voi ce puneti in schimb ce filosofie propuneti?
Care-i adevarul vostru?
"Bate-voi pastorul si se vor risipi oile"  scrie in Biblie.

BOR nu este "top of the tops". Nici ca principii si nici ca acoperire. De aceeaia si-au permis unii  pe fata aialalta  globului sa gandeasca in stil de trib, de Buddha, de tao etc si sa-l recunoasca pe Isus ca fiind un mare mesager asa cum si adevaratii crestini recunosteau valorile imuabile ale natiilor indepartate.  
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

romulus

CitatMai mult de trei sferturi din tagma preoteasca sunt homosexuali.
Peste jumatate din afacerile cu droguri trec prin mana lor.
"Fetitele" primesc "cadouri" in natura...apartamente, vile, terenuri, masinute si altele.
Biserica nu contribuie cu absolut nimic la buget si implicit la iesirea tarii din criza.
Orice idee care rastoarna mersul bisericii este considerata imediat un atac.

Te referi la popii de la noi? Ca astia ar fi ...si ar face...?
NU am informatii recente din  mediul asta dar daca te referi la Romania  cred ca e un pic exagerat !
Si apoi, admitand ca o fi asa ; de ce trebuie sa ne miram ? Daniel a avut si are modele de invidiat:
-uite unul care-mi vine acus in minte : Vaticanul cu "organizarea "  lui de tip militar si, mai ales , realizarile si amploarea organizatiei. Daca asta si-a pus in cap ,sa-l imite pe papa si organizatia lui, si mai si reuseste, Daniel are toata admiratia mea!Way to go !
Ca prostime de jupuit si belit are Romania , cat cuprinde ....
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Cautatorul

Pentru Urban: In Romania pentru a fi preot ortodox si a sluji, trebuie sa fii casatorit sau sa te calugaresti. Nu exista alta cale. Majoritatea preotilor nu sunt la manastire, deci daca trei sferturi din ei ar fi homosexuali cred ca ar avea probleme mari cu sotiile lor. Banui ca mesajul tau a fost pentru a arunca paie pe foc.

Pentru mr: Nu mai stiu unde am gasit urmatoarea intamplare pe care ti-o povestesc aproximativ:

Un crestin a vrut sa convinga un evreu sa creada in Iisus Hristos. Acest evreu i-a zis crestinului (catolic) ca dupa ce vede viata celor din Vatican atunci ar putea sa se converteasca daca va fi impresionat.  Crestinul stiind ce fel petrec cei din Vatican (in perioada respectiva) aproape ca se resemneaza ca nu-l va castiga pe evreu la crestinism. Il duce totusi pe evreu la Vatican, unde acesta vede preoti beti, calugari desfranati, unii se bateau, etc. Atunci evreul se converteste la crestinism si cere sa fie botezat. Mirat crestinul il intreaba de ce face asta din moment ce a vazut ce a vazut. Evreul spune: Daca cei care ar trebui sa fie un exemplu sunt cum sunt si cei care ar trebui sa conduca misiunile de misionari fac ce fac, si totusi crestinismul se raspandeste atat de rapid, atunci sigur asta se intampla cu ajutor divin. Raspandirea crestinismului nu e datorat oamenilor care ar trebui sa faca asta si nu o fac ci sigur e datorat lui Dumnezeu, si de aceea vreau sa ma fac crestin zice evreul.


Eu am incheiat subiectul religios pe un forum ce are ca tematica principala viata extraterestra.

Nox

#38
Citat din: mr din  01 Ianuarie 2011, 23:34:22
Ai sa ramai uimit ca, in profunzimile ei, se aseamana foarte mult cu bazele crestinismului si ca reprezinta o alta raza care se termina in acelasi centru.

Pentru cã o imagine face cât o mie de cuvinte.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Urban

#39
Citat din: Cautatorul din  02 Ianuarie 2011, 14:09:49
Pentru Urban: In Romania pentru a fi preot ortodox si a sluji, trebuie sa fii casatorit sau sa te calugaresti. Nu exista alta cale. Majoritatea preotilor nu sunt la manastire, deci daca trei sferturi din ei ar fi homosexuali cred ca ar avea probleme mari cu sotiile lor.
Ai dreptate. :-D

Citat din: Cautatorul din  02 Ianuarie 2011, 14:09:49
Eu am incheiat subiectul religios pe un forum ce are ca tematica principala viata extraterestra.
Bine faci.

mr

#40
Citat din: Cautatorul din  02 Ianuarie 2011, 14:09:49
Eu am incheiat subiectul religios pe un forum ce are ca tematica principala viata extraterestra.
"Subiectul religios" nu se dezice de cel extraterestru. Se pare ca-l are ca sursa. Vechiul testament (si nu numai) vorbeste foarte deschis despre asta. Deci esti "on-topic" pe forum.
Modul de abordare al rasei Ori din serialul Stargate SG-1 exemplifica foarte bine modul in care este impusa dogma de catre religie, astazi. Totul pleaca de la perspectiva interpretarii.

P.S. Multumesc, Nox!
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

Xanadron

#41
Citat din: Xanadron din  01 Ianuarie 2011, 15:37:46
Nu cred ca tema pusa aici in discutie era existentza (sau nu) a unui Dumnezeu. :roll:

Si nici macar ideea de Credintza, ci doar unele aspecte flagrante ale hibelor relatiei "Biserica-turma", adica intre credinciosi si autonumitii intermediari dintre Ceruri si Pamint.

Relatie in care banala scuza ca popii-s si ei oameni (si implicit supusi greselii) nu cred ca-i suficienta pentru explicarea comportarii similare celei a unui SRL a multor slujitori ai Bisericii.  :-P
La fel ca si stimatul coforumist Cautatorul, o sa postez pentru ultima oara pe topicul asta, autocitindu-ma doar ca sa existe o continuitate in umila-mi argumentatie - pe care incerc s-o simplific la maximum.
Convins in orice caz ca pentru sceptici nu exista oricum argumente valabile, iar metoda relativizarii (de tipul "doar unii popi fac si dreg" :evil:) e deseori folosita pro-argumentatii debile-n substantza lor.

Continui deci sa cred de pilda ca aspectele negative pot fi generalizate macar din pdv statistic in cazul slujitorilor Bisericii, fiindca cel putin 51% din preoti (procent majoritar asadar :-D) n-au vreo tangentza cu misia lor, care-ar trebui sa fie aia de "tamaduitori de suflete" deloc atashati - si nici atit obsedati - de vremelnicele acumulari materiale. Care duhovnici, din fericire, inca mai exista - desi-s o minoritate.
Cum sa fie insa asta posibil, cind... secularismul investitional e la el acasa-n rindul lor? Si nu de ieri-alaltaieri.

Exemplu concret: ingropind in ultima vreme 4 rude apropiate (la intervale de circa 2 ani) am ajuns sa am o relatie aproape amicala cu preotul din parohia de cartier (nomina odiosa :lol:) - fiindca traditia obliga si la pomeniri etc.
De la care am aflat pina si suma uriasa care i-a fost ceruta de celebrul (in sens malefic, evident) Teodosie (snagovean, tomitan etc) la preluarea respectivei parohii bucurestene - bani imprumutati ce trebuiau recuperati rapid de catre preot, care inevitabil s-a lansat cu buna stiintza, de la bun inceput, intr-un BUSINESS si nimic mai mult. :evil: N-are rost sa mai adaug ca respectivul "duhovnic" (inteligent de altfel) are si alte afaceri in derulare...

OK, n-om avea pretentia ca popii sa aiba un statut similar calugarilor budisti (a caror unica avere-i toga portocalie si bolul in care li se pune orez), dar pina la tratarea enoriasilor ca pe simple "oi de muls" si detinerea de circiumi, discoteci, magazine, pensiuni, gatere, ba chiar distilerii si alte acareturi e o distantza enorma. :x

P.S. M-am rezumat acum doar la aspecte "terre-a-terre" ale relatiei pastori-turma, fiindca intrarea-n profunzimea unei discutii principiale despre mecanismele de creare a miturilor religioase "inatacabile", controlul reactiilor masselor prin inducerea de teama perpetua sau rolul manipulatoriu complex al Bisericii e pe atit de vasta, pe atit de inutila. :-P
Fiindca, repet, presimt ca nici macar de asta nu mai e timp...
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

abyss

Discutia asta nu are nici cap nici coada.

M-am apucat de scrisesem un raspuns luuung.... dar e tuti futilis cum ar fi spus romanii. Game over, cum bine spune Xanadron.

Totusi voi prezenta pe acest subiect cu conotatii religioase pe finalul timpului cunoscut de noi, o ultima postare, fiecare percepand Adevarul din el dupa propria-i putere marturisind totusi ca acest mesaj direct nu este pentru "fericitii saraci cu duhul" ci pentru "cei nefericiti si preabogati cu duhul" :



Iata mesajul adus din Infinit de Iisus, despre mintea umana care trebuie sa lase lumina Fiintei Cosmice sa patrunda prin constiinta treaza, caci asta inseamna "a te naste de sus", a trezi mintea si a o ancora intr-o stare permanenta de luciditate si apartenenta la originea ei divina :

Capitolul 3 Ev Ioan
1.    ªi era un om dintre farisei, care se numea Nicodim ºi care era fruntaº al iudeilor.
2.    Acesta a venit noaptea la Iisus ºi I-a zis: Rabi, ºtim cã de la Dumnezeu ai venit învãþãtor; cã nimeni nu poate face aceste minuni, pe care le faci Tu, dacã nu este Dumnezeu cu el.
3.    Rãspuns-a Iisus ºi i-a zis: Adevãrat, adevãrat zic þie: De nu se va naºte cineva de sus, nu va putea sã vadã împãrãþia lui Dumnezeu.
4.    Iar Nicodim a zis cãtre El: Cum poate omul sã se nascã, fiind bãtrân? Oare, poate sã intre a doua oarã în pântecele mamei sale ºi sã se nascã?
5.    Iisus a rãspuns: Adevãrat, adevãrat zic þie: De nu se va naºte cineva din apã ºi din Duh, nu va putea sã intre în împãrãþia lui Dumnezeu.
6.    Ce este nãscut din trup, trup este; ºi ce este nãscut din Duh, duh este.
7.    Nu te mira cã þi-am zis: Trebuie sã vã naºteþi de sus.
8.    Vântul suflã unde voieºte ºi tu auzi glasul lui, dar nu ºtii de unde vine, nici încotro se duce. Astfel este cu oricine e nãscut din Duhul.(cu alte cuvinte natura mintii umane este non-liniara, adica poate fi prezenta oriunde in timp si spatiu odata ce ea a devenit treaza n.a.)
9.    A rãspuns Nicodim ºi i-a zis: Cum pot sã fie acestea?
10.    Iisus a rãspuns ºi i-a zis: Tu eºti învãþãtorul lui Israel ºi nu cunoºti acestea?
11.    Adevãrat, adevãrat zic þie, cã noi ceea ce ºtim vorbim ºi ce am vãzut mãrturisim, dar mãrturia noastrã nu o primiþi.
12.    Dacã v-am spus cele pãmânteºti ºi nu credeþi, cum veþi crede cele cereºti?
13.    ªi nimeni nu s-a suit în cer, decât Cel ce S-a coborât din cer, Fiul Omului, Care este în cer.
15.    Ca tot cel ce crede în El sã nu piarã, ci sã aibã viaþã veºnicã.
16.    Cãci Dumnezeu aºa a iubit lumea, încât pe Fiul Sãu Cel Unul-Nãscut L-a dat ca oricine crede în El sã nu piarã, ci sã aibã viaþã veºnicã.
17.    Cãci n-a trimis Dumnezeu pe Fiul Sãu în lume ca sã judece lumea, ci ca sã se mântuiascã, prin El, lumea.
18.    Cel ce crede în El nu este judecat, iar cel ce nu crede a ºi fost judecat, fiindcã nu a crezut în numele Celui Unuia-Nãscut, Fiul lui Dumnezeu.
19.    Iar aceasta este judecata, cã Lumina a venit în lume ºi oamenii au iubit întunericul mai mult decât Lumina. Cãci faptele lor erau rele.
20.    Cã oricine face rele urãºte Lumina ºi nu vine la Luminã, pentru ca faptele lui sã nu se vãdeascã.
21.    Dar cel care lucreazã adevãrul vine la Luminã, ca sã se arate faptele lui, cã în Dumnezeu sunt sãvârºite.
:-P



zamotrak

Citat din: Nox din  02 Ianuarie 2011, 14:23:19
Pentru cã o imagine face cât o mie de cuvinte.


Acelasi simbol (ochiul in triunghi,al lui Horus) in Domul din Milano ,in mai multe locatii,de la parter.Fotografiatul,interzis ,normal...,la intrare cativa baieti cu ceafa groasa ,cauta in posete,genti,............... 8-)

flostbm

CRED CA NU VA FI NICI UN RASPUNS. SIMPLU. NU SE VA RASPUNDE LA PROVOCARI DE ACEST FEL. CINE VA APARA ADEVARUL? SE VA APARA BISERICA CA INSTITUTIE SI NU CA ,, ORGANISM VIU'' FORMAT DIN OAMENI CU CREDINTA VIE. NU TREBUIE SA PRVIM ACEASTA SITUATIE CA O PROBLEMA SIMPLA. LUCRURILE SUNT MAI COMPLICATE DECAT CREDEM CA SUNT. PENTRU EI ACEST ARTICOL ESTE O ,,RATACIRE'' SI O VA TRATA CA ATARE. DIN PUNCTUL LOR DE VEDERE BISERICA LOR VA MERGE MAI DEPARTE IAR OILE RATACITE (PRECUM CEL CARE A SCRIS ACEASTA SCRISOARE SI CEI CE AU ACEEASI PARERE ...) SE VOR PIERDE... STITI VOI CUM....SI EI SE VOR RUGA SAU NU PENTRU A REVENII LA FAGASUL NORMAL.  :rainbow: