Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

E.L.E.N.I.N. - un mare semnal de alarmă!

Creat de melanogaster36, 16 Martie 2011, 13:36:08

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Siberia

#240
Citat din: Xanadron din  30 August 2011, 11:35:58
Nici vorba de vreo grindina cu comete micutze :lol: (tot parerea mea doar, evident insa ca bazata pe opinia unuia care are habar de chestiile astea - respectiv Ian Musgrave). 8-)
Uite si de ce: ""The doomsdayers are just saying that more bad things will happen!" laughed Musgrave. "But you have to remember that when a comet breaks up, the fragments stay in the same orbit. If it evaporates, you'll have a mass of rubble and gas on the same orbit. People don't seem to get that space is big, really big, and when a comet breaks up it follows Newtons Laws and the fragments will slowly draw apart, but over the timescale that we see them, the difference will be so miniscule."

Pe scurt pt. non-anglofonezi: "Apocaliptofilii" :-D degeaba prezic evenimente si mai terifiante, fiindca eventualele fragmente ale cometei isi urmeaza bine merci traiectoria initiala.

E bine ca Ian Musgrave isi permite sa rada :) Se pare ca NASA nu-si permite asta, si cateodata mai si recunoaste ca nu intotdeauna fizica pe care am invatat-o la scoala se aplica in spatiu... de altfel sunt multe lucruri pe care nu si le pot explica  in ultima vreme.
(O sa le trimit un e-mail celor de la NASA sa le spun sa stea linistiti si sa rada si ei :D - Sa lase deoparte avertizarile fiindca ele dau doar apa la moara Apocaliptofililor :D)

Later edit - In fiecare zi descoperim cate ceva care ne mai da peste cap cate un procent din ceea ce am invatat la scoala :D

BBC CONFIRMED NIBIRU IN OUR SOLAR SYSTEM!?

P.S. - In videoclip este vorba despre Eris... cine l-a postat i-a pus un titlu boombastic :D
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

kandaon

#241
 O melodie "de sezon" se pare, fiti atenti la primele versuri (pentru "fanii" reptilienilor sau serpilienilor)  :-P  :-D

Phoenix - Apocalipsa


Arhanghelul

#242
Haideti sa vedem care este  "protocolul"de botezare a cometelor...
Citat:
"Numele cometelor se dă după descoperitorii lor. Regulula este să se dea maxim trei nume unei comete, în cazul în care există mai mulți descoperitori independenți.

Pe lângă numele cometei, mai există un cod care contine:

    * anul descoperirii cometei;
    * o literă ce indică luna în care s-a descoperit cometa,
    * cifră ce se da în cazul în care s-au descoperit mai multe comete în acea luna.

Se adaugă și un prefix:

    * "P" în cazul în care cometa e periodică;
    * "C" în cazul în care cometa nu e periodica;
    * "X" în cazul în care orbita cometei nu este cunoscută cu precizie;
    * "D" în cazul în care cometa s-a fragmentat sau s-a pierdut;
    * "A" în cazul în care cometa a fost confundată cu un asteroid.

După ce se observă o a doua trecere la periheliu (pe lăngă Soare) cometa primeste o cifră. Avem până în prezent 249 de comete care au cifre.

Exemple de nume de comete: 1P/Halley, 41P/Tuttle-Giacobini-Kresak, C/2006 A1 Pojmanski, C/1995 O1 Hale-Bopp.

Doar două comete poartă un nume romanesc: cometele 1943c Daimaca și cometa 1943 W1 VAN GENT-PELTIER-DAIMACA. Descoperitorul lor este un profesor de matematică din Targu-Jiu și se numeste Victor Daimaca (1892-1969)."
Sursa:
http://www.astro-urseanu.ro/comete.html
____________________________________________________________________________
http://www.astro-urseanu.ro/comete_periodice.html

Off topic ... TOTAL (FightClub) ...
....  STERS !....
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

StarDust

Arhanghelul, eu zic ca usoare divagatii pe langa sibiect sunt de inteles, dar postarea de filme in afara subiectului te cam scoate in afara regulamentului forumului.
Mai multa atentie pe viitor!  Sa revenim la subiect acum...
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

kandaon

#244
Citat din: kandaon din  30 August 2011, 14:14:51
O melodie "de sezon" se pare, fiti atenti la primele versuri (pentru "fanii" reptilienilor sau serpilienilor)  :-P  :-D

Phoenix - Apocalipsa

Si aici o continuare cumva a mesajului (sau a secventelor din actiunea asta cu apocalipsa)

Pasarea Colibri - Pheonix

Cumva in linia lui TVM, or sa renasca dupa asta doar cei cu "har", curatiti prin jar  :-D

Ca fapt divers, am inteles ca Florian Pittis a fost si ceva mason, si nu unul oarecare. Oricum mare cantaret, ca si cei de la Phoenix (mai ales)

A nu se intelege ca eu cred neaparat in mesaje ascunse in piese muzicale, sau ca astea ar fi niste mesaje ascunse,  am gasit insa cumva amuzanta inlantuirea asta de piese muzicale exceptionale zic eu.

Eu unul sincer nu cred ca acea cometa Elenin va aduce vreo apocalipsa, sau ca vreun om stie cand va avea loc o apocalipsa.
Si desi sunt sigur ca exista forte oculte, dincolo de intelegerea sau cunostinta majoritatii oamenilor, nici acelea nu sunt atotputernice. Unul singur este, Dumnezeu, cel ce a creat Universul cu tot ce e in el, (nu ma refer aici la Yahwe sau Yahova din Vechiul Testament) si nu cred ca El isi ucide sau chinuie copiii. El e si singurul care trebuie respectat si considerat ca un parinte

calator astral

Ieri seara NASA a facut un nou anunt destinat angajatilor Agentiei : "Pregatiti-va pentru orice tip de urgenta!".

("ALL NASA EMPLOYEES PREPARE FOR AN EMERGENCY OF ANY KIND!").
Straniu...acum citeva zile NASA a dat un comunicat destinat "muritorilor de rind" cu un mesaj exact contrariu,simplu si clar : "Stay calm!".
Pare cusuta cu ata alba...> :wink:

GOV'T EMPLOYEES TOLD TO STAY ALERT, WE GET TOLD TO STAY CALM.

aici interventia televizata de ieri,ascultati cuvintele,parca ar fi un COD de alerta destinat angajatilor >

ALL NASA EMPLOYEES PREPARE FOR AN EMERGENCY OF ANY KIND!


angellla29

#246
Pai ce credeti?! Macelarii isi anunta victimele ca vor fi sacrificate? Haideti sa nu fim naivi...Nu toti suntem"cei alesi"...de catre ELITA...Noi trebuie sa pierim....toti celalti...Dar ma intreb daca acel DUMNEZEU....cel MARE SI ADEVARAT....oare ii va ierta pentru asta???? Nu cred...

Oh stati...probabil...e totusi un avertisment...dar ce putem face?

Arhanghelul

#247
Citat din: angellla29 din  31 August 2011, 09:52:59
Pai ce credeti?! Macelarii isi anunta victimele ca vor fi sacrificate? Haideti sa nu fim naivi...Nu toti suntem"cei alesi"...de catre ELITA...Noi trebuie sa pierim....toti celalti...Dar ma intreb daca acel DUMNEZEU....cel MARE SI ADEVARAT....oare ii va ierta pentru asta???? Nu cred...

Oh stati...probabil...e totusi un avertisment...dar ce putem face?
Nu este asa draga noastra colega ... ei isi anunta "elita tehnica si educata" ...
Daca ai fi general @plimbaretule astral ce ai salva si ce ai "lasa" ... ai umblat prin armata ...  pierderi colaterale de ordinul miliardelor ... o specie se poate salva cu ordinul miilor,zecilor de mii,sutelor de mii ... deja la 500 milioane e mai mult decat suficient ... AVIZ la TVM ...
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

calator astral

Citat din: Arhanghelul din  31 August 2011, 10:44:35
Nu este asa draga noastra colega ... ei isi anunta "elita tehnica si educata" ...
Daca ai fi general @plimbaretule astral ce ai salva si ce ai "lasa" ... ai umblat prin armata ...  pierderi colaterale de ordinul miliardelor ... o specie se poate salva cu ordinul miilor,zecilor de mii,sutelor de mii ... deja la 500 milioane e mai mult decat suficient ... AVIZ la TVM ...
asa e. Dar si angella are intr-un fel dreptate,ii bate Dumnezeu daca nu ne vor anunta,macar sa ne organizam cum putem pentru supravietuire,de ce "elita" sa fie pregatita si ceilalti nu? Asta nu e corect....

Siberia

Omul de la NASA avea dreptate. Nu este nici un pericol pentru 2012  !!!

- ce a omis sa zica este faptul ca pericolul este prezent pentru 2011 :-D -
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Arhanghelul

#250
Citat din: calator astral din  31 August 2011, 11:36:10
asa e. Dar si angella are intr-un fel dreptate,ii bate Dumnezeu daca nu ne vor anunta,macar sa ne organizam cum putem pentru supravietuire,de ce "elita" sa fie pregatita si ceilalti nu? Asta nu e corect....
Asa apare ... ca o stire de gen "paparazii" ... deci cine are urechi sA auda si sa priceapa ... bafta ... ca avem nevoie ... cei din elita si-au facut "gauroaie " si "arce" ... eu ne fiiiiiind "parte " ... nu stiu ? ... de gauroaicele  si arcele pregatite  ... informatii aflate in mod " direct"  .. ci prin informare  de pe net si terti ... sunt niste zone de evacuare si in rRomanica ...
Problema este alta ... ca un alt "popor " vrea TARina ... noastra ... sau mutat pe aici ... ca ei vor fi " spalati"(sens negativ) deoarece l-au tradat pe CREATOR ...
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Xanadron

Citat din: calator astral din  31 August 2011, 11:36:10
asa e. Dar si angella are intr-un fel dreptate,ii bate Dumnezeu daca nu ne vor anunta,macar sa ne organizam cum putem pentru supravietuire,de ce "elita" sa fie pregatita si ceilalti nu? Asta nu e corect....

...Ce-i oare corect pe lumea asta, moncher calator astral?!
Oricum, mesajele sefului NAZA Bowden par sa fie destinate si celor care au mai multe perechi de urechi, :-D chiar daca nu-s inclusi pe vreo lista a "alesilor" cu loc rezervat prin bunkere.
Care bunkere, btw, nici nu cred ca-s vreo garantie a supravietuirii in caz de belea majora. Ba chiar dimpotriva, fiindca un anume gen de miscari tectonice le-ar transforma in adevarate "sicrie absolut sigure". :lol:

Strict ontopic, repet insa: nu cred ca Elenin, Honda sau Yamaha :-D ar fi "public ennemy no.1" pe moment, ci numai Soarele :star: si-ale lui viitoare nabadai.

La fel de ontopic insa, trebuie oare sa mai sublinieze cineva ca trebuie sa avem puterea acceptarii a ceea ce nu putem schimba? :roll: Fiindca ma indoiesc c-am putea influentza cursul unor eventuale cataclisme ciclic inscrise-n "programul" Universului. :star:

Las totusi altora placerea (re)intrarii in meandrele consideratiilor despre utilitatea (si) a unor teste de supravietuire de genul astora apocaliptice pentru evolutia sufletzelelor noastre nemuritoare :wink: si ma retrag citeva zile din zona asta abstracta, pentru oarece preparative concrete.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Arhanghelul

Citat din: Xanadron din  31 August 2011, 12:01:15
...Ce-i oare corect pe lumea asta, moncher calator astral?!
Oricum, mesajele sefului NAZA Bowden par sa fie destinate si celor care au mai multe perechi de urechi, :-D chiar daca nu-s inclusi pe vreo lista a "alesilor" cu loc rezervat prin bunkere.
Care bunkere, btw, nici nu cred ca-s vreo garantie a supravietuirii in caz de belea majora. Ba chiar dimpotriva, fiindca un anume gen de miscari tectonice le-ar transforma in adevarate "sicrie absolut sigure". :lol:

Strict ontopic, repet insa: nu cred ca Elenin, Honda sau Yamaha :-D ar fi "public ennemy no.1" pe moment, ci numai Soarele :star: si-ale lui viitoare nabadai.

La fel de ontopic insa, trebuie oare sa mai sublinieze cineva ca trebuie sa avem puterea acceptarii a ceea ce nu putem schimba? :roll: Fiindca ma indoiesc c-am putea influentza cursul unor eventuale cataclisme ciclic inscrise-n "programul" Universului. :star:

Las totusi altora placerea (re)intrarii in meandrele consideratiilor despre utilitatea (si) a unor teste de supravietuire de genul astora apocaliptice pentru evolutia sufletzelelor noastre nemuritoare :wink: si ma retrag citeva zile din zona asta abstracta, pentru oarece preparative concrete.
Consider ca trebuie sa avem pregatit minimul necesar (material ,medical,financiar?,energetic,spiritual...tot cat mai ieftin sa isi permita tot OMUL ...
In rest voi expune minimul de informati si cele recomandate ...  la postul cu variantele "Tehnici de salvare aBCD ... in caz de "
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

calator astral

Stai o secunda te rog, xanadron. Intrebarea e valabila si pentru tine Arhanghele,raspundeti va rog CLAR.
De ce Xanadron te "retragi pentru preparative concrete",spune-mi motivatia reala,crezi ca e deja URGENT?...ce crezi tu sincer...Ca si eu am reascultat declaratia si siberia are dreptate,se joaca cu cuvintele, ca in "2012" nu se va intimpla nimic, dar chiar ca e intrigant,deoarece pericolul ELENIN e pentru Noiembrie 2011...nu stiu de ce tre musai sa te pregatesti de acum,xanadron,oricum mai ramin doua luni jumate,sau tu ai concluzionat din analiza comunicatelor si din alte informatii poate,ca totul se va accelera si surpriza nasoala,asa cum o vezi tu,poate sub forma unei amenintari solare,va veni in realitate cu mult mai devreme,poate in citeva zile...?!

Xanadron

#254
Citat din: calator astral din  31 August 2011, 12:31:17
Stai o secunda te rog, xanadron. Intrebarea e valabila si pentru tine Arhanghele,raspundeti va rog CLAR.
De ce Xanadron te "retragi pentru preparative concrete",spune-mi motivatia reala,crezi ca e deja URGENT?...ce crezi tu sincer...Ca si eu am reascultat declaratia si siberia are dreptate,se joaca cu cuvintele, ca in "2012" nu se va intimpla nimic, dar chiar ca e intrigant,deoarece pericolul ELENIN e pentru Noiembrie 2011...nu stiu de ce tre musai sa te pregatesti de acum,xanadron,oricum mai ramin doua luni jumate,sau tu ai concluzionat din analiza comunicatelor si din alte informatii poate,ca totul se va accelera si surpriza nasoala,asa cum o vezi tu,poate sub forma unei amenintari solare,va veni in realitate cu mult mai devreme,poate in citeva zile...?!

Nu-s (inca) profet, moncher calator - si clar ca nu pot sti mai multe decit voi, forumisti ceva mai informati totusi decit "turma" la TV-privitoare.

N-am deci informatii exacte despre iminentza vreunei catastrofe (egal daca evitabile sau nu), dar cred ca-s destule semne care ar trebui sa ne bage intr-o stare de "to be prepared", :-D cum obsesiv repeta nea Bowden ala de la NASA.

Evident ca o minima constiintza de om m-ar face sa va comunic si voua eventuale avertizari concrete (chiar daca pe canale mai putin publice decit RUFOn - asta-i si-un sfat amical pentru oricine ar avea date garantat sigure de "stejar extrema urgentza" :lol:), dar deocamdata nici eu, nici tu si probabil ca nici sefii de pina la un anume nivel al piramidei decizionale PTB nu stiu nimic precis - ca timing in primul rind. :roll:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/