Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Ce filosofie si ce religii au la baza extraterestrii ?

Creat de adipop, 20 Mai 2008, 23:40:30

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

contemplatorul

Citat din: darieglobur din  24 Mai 2008, 14:42:42
Asta-i numai concluzia ta si sper ca nu te superi daca mai sunt si alte pareri diferite. :-D

Darie,

Sigur, mai exista si alte CLONE, dar de: O (sor)GINTA DIA_BOLICA !

adipop


Daca acesti extrat.sunt asemanatori noua...atunci se va ajunge iar la...."si fiii cerului s-au indragostit de fiicele pamantenilor si s-au casatorit cu ele"!.... :roll:...sau cam asa ceva!
[/quote]

Adica si ficele cerului s-au indragostit...

Sunt curios cand or sa apara in toata mass media mondiala, discutii si imagini cu extraterestri. Ce se asteapta...?
adi

darieglobur

Citat din: contemplatorul din  24 Mai 2008, 12:04:58
In concluzie, Vaticanul are dreptate:

EXTRATERESTRII sunt tot IMAGINATIE si CREATIE, ARHITECTURA DIVINA, la fel cum suntem si noi OAMENII:

descendentii - "de_generatii" sau "de_naturatii" - PRIMATELOR !
___________________________________________________________________

Darie,

Sigur, mai exista si alte CLONE, dar de: O (sor)GINTA DIA_BOLICA !


cautatorule, nu mai fi asa criptic, frate! ca, uite, ne cam bagi pe toti in ceata si-o sa zica lumea ca-l bati in obscuritate pana si pe batranul heraclit (il stii!), ala de-i ziceau obscurul :lol:.
pe bune, daca vrei intr-adevar sa transmiti ceva referitor la filozofia extraterestrilor, zi-le si tu mai pe romaneste :-D .
...und Sie fliegen doch!

xnx

 Oricat de mult am discuta pe marginea acestui topic, nu putem sa nu punem un pic din felul nostru pamantean de a privi lucrurile. Putem presupune doar cum si ce vizavi de ET, dar doar teoretic din punctul nostru de vedere. S-ar putea ca EI sa aiba un sistem de referinta cu totul si cu totul diferit de al nostru si ar putea sa fe atat de diferit incat sa nu-l intelegem deloc sau sa-l intelegem gresit. :?

someone_creator

Bineinteles,domnu'Adi ca si fiicele cerului s-au indragostit de pamanteni si si acestia (pamantenii de ambele sexe) s-au indragostit de extrat....am uitat doar sa precizez asta... :-D
Si acum ma intreb cum s-o putea face acest "amestec" intre unii evoluati si altii mai putin evoluati(sau deloc!).Prin urmare sunt doua ipoteze:
1. toti (extrat.&pamanteni) sunt la acelasi nivel de evolutie.....sau
2.unii dintre ei sunt mai evoluati si prin acest "amestec" ii "educa/cresc" pe ceilalti. :-o
Si acest "amestec" ar duce si la o imbunatatire a resei mai putin evoluata-ceva de genu'imbunatatirea ADN-ului... :-D

PS.Da' o fi chiar asa de frumosi extraterestrii acestia ? ? !!! :roll:

Chiar nu stiu ce naiba se mai asteapta ca sa se faca public discutii si poze cu extrat? Cred ca mai este "cineva" care mai vrea inca "sa-si mentina focul DOAR pe turta lui"!Adica tinand omenirea in bezna,el sa-si satisfaca mofturile de egoist "super-extra-evoluat si multilateral dezvoltat"

contemplatorul


contemplatorul

someone,

Fiicele Cerului sunt cele care s-au indragostit, deoarece PRIMATUL Adam, arata chiar putin mai bine decat insusi Dreaqul !

Si, pana si unii dintre Fii Cerului s-au indragostit de Adam, si i s-au supus lui !

Fiicele Pamantenilor au facut-o doar din interes ! Ca sa aibe si ele cel putin cate un OZN-eu aratos la poarta !

Fii Pamantenilor o simuleaza pana si in ziua de azi !

contemplatorul


someone_creator

"Fiicele Cerului sunt cele care s-au indragostit, deoarece PRIMATUL Adam, arata chiar putin mai bine decat insusi Dreaqul !"...ceva de genu'  frumoasele si Bestia/Bestiile... :lol:

"Si, pana si unii dintre Fii Cerului s-au indragostit de Adam, si i s-au supus lui !"...asta nu-mi place! :|
"Fiicele Pamantenilor au facut-o doar din interes ! Ca sa aibe si ele cel putin cate un OZN-eu aratos la poarta !

Fii Pamantenilor o simuleaza pana si in ziua de azi !"     Lasa...nu mai fi suparat,ca o pamanteanca te-a vrut DOAR pt. maretia OZN-ului tau stralucitor!... :roll:



Am o noua intrebare intrebatoare pt.voi! :-o
Tot vorbim aci de extraterestrii in sus....extrat.in jos...extrat.la dreapta...extrat.la stanga....DAR despre INTRATERESTRII ce stiti?
Cam pe unde ar locui ei?" IN CE"?
Unii ar putea spune ca este vorba despre cei din interiorul Pamantului!...Mah....nu cred! :|
Este cumva vorba despre cei ce isi spun "copii stelari"?Adica persoane ce afirma ca vin "din stele"( ele avand corp uman).
INTRA_TERESTRI-adica "intra"="in","din"......
Astept raspunsurile voastre cu interes!

contemplatorul


someone,

ai dreptate. se pare ca doar cu ocazia vizitei serpentului suprem, "autoritatile" s-au interesat de viata intra_terestrilor=a copiilor proveniti din "stele".

dar, doar ca sa le umple pungile cu "duhul sfant", iar ei sa se preocupe cu inspiratia si sa nu faca scandal in timpul vizitei.

someone_creator

Mai are rost sa-ti zic ca N-AM INTELES NIMIC! ? ... :|

prometeus

      @ Contemplatorul
         FILOSOFIA, NU ESTE NIMIC ALTCEVA DECAT O SCOALA - ORGANIZATA IN TREPTE - PENTRU DOBANDIREA CUNOASTERII.
      Mersi pentru sustinere,Asta spuneam si eu;au dobandit cunoasterea si nu mai au nevoie de filosofie.

lylyt_ice

 Filozofta este pomul...cunoasterea sunt fructele, iar fructe fara pom nu exista decit in camara...!!! Credeti ca pomul trebuie pus pe foc. dupa recolta...?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

antoniu

da ai dreptate  pe dinafara pom inflorit si pe dinlauntru lac imputit.

adipop

Citat din: someone_creator din  25 Mai 2008, 11:07:45
Bineinteles,domnu'Adi ca si fiicele cerului s-au indragostit de pamanteni si si acestia (pamantenii de ambele sexe) s-au indragostit de extrat....am uitat doar sa precizez asta... :-D
Si acum ma intreb cum s-o putea face acest "amestec" intre unii evoluati si altii mai putin evoluati(sau deloc!).Prin urmare sunt doua ipoteze:
1. toti (extrat.&pamanteni) sunt la acelasi nivel de evolutie.....sau
2.unii dintre ei sunt mai evoluati si prin acest "amestec" ii "educa/cresc" pe ceilalti. :-o
Si acest "amestec" ar duce si la o imbunatatire a resei mai putin evoluata-ceva de genu'imbunatatirea ADN-ului... :-D

PS.Da' o fi chiar asa de frumosi extraterestrii acestia ? ? !!! :roll:

Chiar nu stiu ce naiba se mai asteapta ca sa se faca public discutii si poze cu extrat? Cred ca mai este "cineva" care mai vrea inca "sa-si mentina focul DOAR pe turta lui"!Adica tinand omenirea in bezna,el sa-si satisfaca mofturile de egoist "super-extra-evoluat si multilateral dezvoltat"

Parerea unora.
http://www.gardianul.ro/2008/05/25/religie-c22/extraterestrii_intre_a_fi_si_a_nu_fi_biserica_ortodoxa_nu_crede_in_existenta_altor_civilizatii_in_univers-s114440.html

O sa vina Timpul, cand se va discuta cu ei, de la egal la egal. In sensul ca pe strada mea sunt doi etraterstri, din zone diferite ale Universului. Copii nostri invata la aceiasi scoala, in cartier.
adi