Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Ajutor

Creat de OzN_HunteR, 30 Aprilie 2010, 08:48:57

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

OzN_HunteR

Buna ziua.

Aa avea nevoie de ajutorul vostru cu un sfat. Aseara pe la 3 am am iesit afara la WC [ am WC in curte ] si cand m-am intor am vazut in casa la o inaltime de 1.60 / 1.70 m 2 ochi rosi puternici care stateau nemiscati dupa care au inceput sa se miste pana ce au disparut. ochi erau rosi puternic ca sangele, Va spun sincer ca nu am avut curaj sa intru in casa din prima, m-am speriat.

Ce sa fi fost ?

Ajutor !
A nation which has forgotten the quality of courage which in the past has been brought to public life is not as likely to insist upon or regard that quality in its chosen leaders today - and in fact we have forgotten.

John.F.Kennedy

jean

Am sa-ti raspund cu un citat dintr-un articol aparut in revista enigme. Citat:
CitatFoarte inspaimantati, ne-am apropiat de ea incet catre capul mesei. Fara sa-mi dau seama, privirea mea s-a `ncrucisat cu cea a fiintei. Ochii sai erau de un rosu stralucitor si aveau aparenta a doua rezervoare de lichid care se invartea. Ma atrageau, ma faceau sa patrund in ei din ce in ce mai profund.
Sublinierea i-mi apartine. Articolul poate fi citit aici: http://www.enigme.ro/articole/articol/753/un-extraterestru-a-fost-operat-la-varginha.html
Citeste mai multe despre acest caz, (extraterestrul capturat la Varginha) este vorba de creaturi nonumane cu ochii rosii.
Adevarul este dincolo de noi

OzN_HunteR

Citat din: jean din  30 Aprilie 2010, 09:15:51
Am sa-ti raspund cu un citat dintr-un articol aparut in revista enigme. Citat:Sublinierea i-mi apartine. Articolul poate fi citit aici: http://www.enigme.ro/articole/articol/753/un-extraterestru-a-fost-operat-la-varginha.html
Citeste mai multe despre acest caz, (extraterestrul capturat la Varginha) este vorba de creaturi nonumane cu ochii rosii.

Da dar faza este ca pe mine nu ma atrageau, din contra, ma respingeau, imi provocau frica si teroare, am stat 15 min afara pana m-am decis sa intru in casa. [ 15 min dupa ce au disparut ] !
A nation which has forgotten the quality of courage which in the past has been brought to public life is not as likely to insist upon or regard that quality in its chosen leaders today - and in fact we have forgotten.

John.F.Kennedy

Shadowman

#3
Citat din: OzN_HunteR din  30 Aprilie 2010, 08:48:57
Buna ziua.

Aa avea nevoie de ajutorul vostru cu un sfat. Aseara pe la 3 am am iesit afara la WC [ am WC in curte ] si cand m-am intor am vazut in casa la o inaltime de 1.60 / 1.70 m 2 ochi rosi puternici care stateau nemiscati dupa care au inceput sa se miste pana ce au disparut. ochi erau rosi puternic ca sangele, Va spun sincer ca nu am avut curaj sa intru in casa din prima, m-am speriat.

Ce sa fi fost ?

Ajutor !

Citat din: jean din  30 Aprilie 2010, 09:15:51
Citeste mai multe despre acest caz, (extraterestrul capturat la Varginha) este vorba de creaturi nonumane cu ochii rosii.

Sau o farsa.Probabil un breloc laser...Unele au capete schimbabile.Poti proiecta la distanta ( peste 100 de metri,depinde de putere ) diverse imagini (piramide,fluturi,ochi etc...).Eu am un breloc laser care proiecteaza un cap-rosu- de mort...! :lol:

http://cadourihaioase.ro/laser-capete-p-6431.html
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

OzN_HunteR

#4
Citat din: Shadowman din  30 Aprilie 2010, 09:31:39
Sau o farsa.Probabil un breloc laser...Unele au capete schimbabile.Poti proiecta la distanta ( peste 100 de metri,depinde de putere ) diverse imagini (piramide,fluturi,ochi etc...).Eu am un breloc laser care proiecteaza un cap-rosu- de mort...! :lol:

http://cadourihaioase.ro/laser-capete-p-6431.html

Nu cred ca a fost vorba de laser. eu stiu ce am vazut ....erau exact ca 2 ochi rosi mari si care insemanau frica.

Iei se miscau prin casa si in pozitia in care erau la un moment dat nu avea cum sa fie laser deoarece erau dupa un perete, va fac o schita ! [ Scuzatimi rezolutia de proasta calitate, sus scrie ca acolo e camerea mea care e mai ascuna in casa si nu are cum sa fi fost laser, si jos scrie miscarea ochilor ]
A nation which has forgotten the quality of courage which in the past has been brought to public life is not as likely to insist upon or regard that quality in its chosen leaders today - and in fact we have forgotten.

John.F.Kennedy

OzN_HunteR

Pe mine nu ma mai ajuta nimeni :( ?
A nation which has forgotten the quality of courage which in the past has been brought to public life is not as likely to insist upon or regard that quality in its chosen leaders today - and in fact we have forgotten.

John.F.Kennedy

StarDust

Pai in primul rand ar fi de precizat cateva detalii in plus:

1. Mai era cineva in casa?
2. Ar fi avut cineva acces in casa ca sa iti organizeze o farsa? (dat fiind faptul ca poate in cercul tau de prieteni/familie stiindu-se ca esti interesat de asemenea fenomene sa ti se "aranjeze" ceva)
3. Dupa ce ai intrat in casa ai mai constatat ceva neobisnuit? Ce ai mai facut? Cum a decurs restul serii?

Spun acestea deoarece trebuie sa elimini in totalitate posibilitatea unei posibile farse, trebuie sa reanalizezi cu atentie momentul incercand sa ignori tensiunea momentului care ar fi putut sa iti dea amintiri false(chestie psihologica). E de asemenea important de mentionat aspecte ale intamplarii care par ilogice(daca acestea exista), acestea nu trebuie eliminate din cadru deoarece nu se inscriu "in tipare".
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

calator astral

ce este mai straniu în marturia ta este înaltimea la sol, 1.60, 1.70 m....asta ma uimeste...este foarte probabil ca "el" ("ea") sa fi fost asezat în genunchi sau asezat pe vine, sau doar aplecat...alta explicatie n-am.
Oricum nu e vreun gri (cenusiu) sau vreun reptilian, astia nu pot deveni în veci invizibili.

OzN_HunteR

Ok, deci eram singur in casa ! ai mei dorm in bucatarie si eu dorm in casa [ singur ] [  va arat si poze ] , dupa ce am intrat in casa desi eram cam 17 , 18 grade in casa cand am iesit afara la intoarcere erau cel mult 5 ,6.

Farsa. EXCLUS...Era 3 noaptea... [ sa fim seriosi ]

Dupa ce am intrat in casa si am constatat ca este frig am aprins toate luminile din casa sa ma uit daca e sau nu cineva sau .... ceva. nu era nimeni dar in camera din misloc, [ sufrageria ] mi sa parut sau poate eram ametit dar vedeam in ceata,

Pentru astral: inaltimea medie a unui adolescent ma refer, daca era in genunchi say pe vine asta nu stiu ca iti dai seama ca nu m-am dus sa ma uit.

POZE. 1 CASA, 2 BUCATARIA, 3 ZONA IN CARE MA AFLAM EU [ VINE CASA, BUCATARIA, SI SURA ]

PS: NU O BAGATI IN SEAMA PE MAMA  :mrgreen:
A nation which has forgotten the quality of courage which in the past has been brought to public life is not as likely to insist upon or regard that quality in its chosen leaders today - and in fact we have forgotten.

John.F.Kennedy

StarDust

#9
Deci, avand in vedere cele relatate de tine, se exclude o farsa, de asemenea nu pun la indoiala buna ta credinta in legatura cu cele relatate aici. Pe moment eu nu ma pot pronunta... Intrebare, ai mai avut parte de asemenea intamplari? Si inca o intrebare, tie ce impresie ti-au lasat acei ochi? Oricat de neverosimila ti-ar parea impresia proprie, conteaza!
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

bungy

Ti-as sugera sa faci niste fotografii in camera unde ai vazut ochii poate apare ceva pe film ....
totul este relativ...

Shadowman

" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

jean

  Citind cele spuse mai sus de OzN_HunteR, mi-am amintit de un fost prieten, care care avea cunostinta de un caz asemanator si care mi-a povestit la un moment dat (inainte de revolutie) acea intamplare. Cred ca era vorba de doua prietene care au stat de vorba la poarta. Se facuse intuneric si una dintre ele s-a reantors in curte pt a merge in casa. Cealalta femeie a traversat drumul dupa care a privit inapoi la vecina ei. In acel moment a observat ca aceasta este urmarita se o fiinta mica de statura, urata si cu ochi rosii stralucitori (aprinsi). A crezut ca este diavolul si de frica nu a mai putut striga la vecina pentru a o pune in garda.
Atat i-mi mai amintesc, ce am retinut exact este ca fiinta era urata, mica si cu ochi rosii stralucitori.
Citat din: OzN_HunteR din  30 Aprilie 2010, 09:19:04
Da dar faza este ca pe mine nu ma atrageau, din contra, ma respingeau, imi provocau frica si teroare, am stat 15 min afara pana m-am decis sa intru in casa. [ 15 min dupa ce au disparut ] !
Pai este normal, atata timp cat nu observi purtatorul acelor ochii. Frica de intuntric, se discuta pe undeva pe aici. Interesant este cum ai invins frica si ai intrat in casa. A fost un blocaj mintal impus de tine, ca totul este in regula si a fost o perceptie gresita? Sau ai simtit o liniste interioara, cum ca este OK si de fapt nu se intampla nimic?
Citat din: calator astral din  30 Aprilie 2010, 19:52:34
Oricum nu e vreun gri (cenusiu) sau vreun reptilian, astia nu pot deveni în veci invizibili.
Eu nu sunt atat de sigur. Eunt destule cazuri in cartile citite de mine cand acestia au aparut sau disparut aproape instantaneu, uneori chiar prin pereti. Eu am o observatie personala a unei asemenea disparitii in interiorul camerei in care ne aflam.
Adevarul este dincolo de noi

Guest

Ma intreb oare daca-l abordai cu '''tupeu'' pe vizitatorul tau, oare ce-ti facea?Te rapea?Adica eu asa as vrea sa procedez, dar nu cred sigur ca as fii in stare. :-D

Serban M

#14
Threadul asta este total in anti-teza cu cel despre frica de intuneric.

Faceti ceva in privinta aceasta....    :-D