Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Frumusetea Naturii!

Creat de jackie28t, 18 Iunie 2006, 15:07:56

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

jackie28t

Daca tot suntem la sectiunea ''Cafenea'' as vrea sa deschid acest topic pentru a expima uneori frumusetea naturii.Oricine este invitat sa ataseje o imagine sau mai multe,imagini superbe legate de natura..sa ne mai linisteaca spiritile si sufletele noastre de ingeras :-D
Imaginile pot fi imagini fotografiate personal sau chiar imagini culese de pe internet dar am rugamintea sa se atasezi imagini nu prea mari care sa iasa din cadrul paginei si sa se lege de frumusetea naturii.In cazul in care nu aveti posibilitatea sa micsorati imaginea la o anumita marime atunci puteti atasa doar linkul.Binenteles rog sa nu se posteze imagini trucate sau prefacute deoarece strica farmecul dat de mama natura.
Voi incepe primul,he he, cu cateva imagini pe care le gasesc superbe si as vrea sa le dedic fetelor noastre dragute,lui ''pri3st3ss'' si ''lory''
:mrgreen:










udar

Prima imagine imi pare trucata, cat despre ultima ea e luata fie dintr-un film (Amelie) fie dintr-o reclama la Orange (deci trucata 100 %)
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

jackie28t

Citat din: udar din  18 Iunie 2006, 15:16:22
Prima imagine imi pare trucata, cat despre ultima ea e luata fie dintr-un film (Amelie) fie dintr-o reclama la Orange (deci trucata 100 %)
Prima nu e trucata iar in filmul (Amelie) era vorba despre un iepuras nu ursulet :-D
Binenteles ca se poate falsifica usor...oricum trebuie sa recunoastem ca sunt imagini reusite :wink:

udar

Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

jackie28t

Ai dreptate Udar..si iepuras si ursulet :-D Mersi de link oricum.Se pare ca ti-a placut acel film foarte mult.

jackie28t

In acel link de mai sus spune la sfarsit
http://www.snopes.com/photos/bearcloud.asp
CitatNo miracles in the sky here, other than the magic of movie-making.
Nostim,deoarece imagine fotografiata de un prieten bun de-al meu la care reprezinta (daind impresia ca e ) un ursuletz ascuns sub patura nu este deloc trucata deci miracole pe cer exista :-D si sa nu uitam ca sunt imagini cu sutele,fotografii luate de amatori si profesionisti.....binenteles dar si exceptii.



Bine,gata cu criticatul,mai bem putin cafea si trecem la alte imagini 8-)

lory

waw,inimioare...cine e indragostit? :-D
prima imagine e chiar trucata...adik si mie care nu am experienta "fotografica", mi se pare trucata....

jackie28t

Trucate sau nu...ce mai conteaza ca doar nu sunt OZNuri. :-D
Ma bucur ca ti-au placut imaginile ''lory'' :cry:

jackie28t

Dedic aceasta imagine lui Udar ca sa nu mai distruga dedicatiile altora :-D LOL
Nu-i trucata ci de la mama natura...asa ca enjoy my friend!


lory

nu mai plange, jackie...
udar,fii si u mai dragut, ca nu te mananca jackie ,chiar daca nu da imagini cu ozn..mie imi plac astea...
lui Pri3st3ss o sa ii placa si mai mult,o sa te iubeasca,jackie

jackie28t

Ultima imagine seamana cu Georgica Bush :-D dar e misto prefacuta.
Mersi pentru imagini lory.

pri3st3ss

super imagini...
am si eu :-D
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

udar

Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

jackie28t

Udar,imaginea pe care ai atasat-o la primul link este intr-adevar splendida.Am micsorat-o putin,daca-mi permiti, ca sa o postez din nou pentru alti membrii.Pe cuvant tare mi-as face o casa acolo :-D



Mai asteptam imagini despre frumusetea naturii.Nu neaparat sa expuneti multe imagini...poate sa fie doar din cand in cand cate una si frumoasa ca sa ne scaldam in peisajul naturii.
:mrgreen:

jackie28t

pri3st3ss,aceasta imagine pe care ai postat-o mai sus e superba.Mi-a placut foarte mult.Pot spune ca mi-am clatit ochii putin cu lucruri uimitoare.Mersi :wink: