Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

OZN deasupra Bucurestiului. Luni 11-05-2009

Creat de bogdan marius, 12 Mai 2009, 23:42:39

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Serban M

Citat din: bogdan marius din  19 Mai 2009, 19:05:44
salut !
poate sa-mi spuna cineva daca acest obiect filmat la aceasta data de 14/04/09 April 2009
este tot statia spatiala ?
http://www.youtube.com/watch?v=zYaSh8t4Sbg

isi schimba altitudinea te cateva ori, cu siguranta nu este un satelit.

Kymosabe

Citat din: Sirius13 din  19 Mai 2009, 19:24:24
isi schimba altitudinea te cateva ori, cu siguranta nu este un satelit.

Îmi explici te rog cum ai dedus faptul cã obiectul ºi-a schimbat altitudinea de câteva ori?
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

Serban M

#17
Citat din: Kymosabe din  19 Mai 2009, 21:18:45
Îmi explici te rog cum ai dedus faptul cã obiectul ºi-a schimbat altitudinea de câteva ori?

dupa multe re-vizionari am ajuns la concluzia ca am gresit mai devreme, desi la 1:00 parca se misca putin in jos. dar nu-mi pot da seama din cauza miscarii aparatului de filmat

bk

Citatsalut !
poate sa-mi spuna cineva daca acest obiect filmat la aceasta data de 14/04/09 April 2009
este tot statia spatiala ?

Din punctul meu de vedere categoric DA si apare sub forma oarecum rombica cand cel care a filmat foloseste si zoom-ul digital.

bogdan marius

Salut !
Eu am filmat ''chestia'' si recunosc sunt un incepator in ale filmarii !
Obiectul avea traiectorie bine definita dar cind dai zoom optic la maxim este ff greu sa filmezi o stea care este la punct fix, dar un obiect care zboara cu viteza mare, oricit ai vrea sa tii aparatul cit mai fix tot iti tremura mina.
Incercati si voi macar o data sa filmati o stea , de exemplu un avion in intuneric este foarte usor de filmat , am facut mai multe incercari ulterioare asa ca sa ma obisnuiesc pt o viitoare aparitie.

jean

Citatpoate sa-mi spuna cineva daca acest obiect filmat la aceasta data de 14/04/09 April 2009
este tot statia spatiala ?
Foarte siguri nu putem fi ca este statia spatiala. Dar uite, si in ala parte a globului o observatie asemanatoare cu a ta, facuta in 7 februarie 2009, ora 22. Este vorba tot de un poligon inconjurat de raze ca in desenul tau. Vezi desenul de mai sus.
http://www.ufocasebook.com/2009b/galvestondiamond.html  
Adevarul este dincolo de noi

MW83

Citat din: bogdan marius din  15 Mai 2009, 02:09:11
Obiectul vazut de sotia mea cu ochiul liber in momentul cind era deasupra capetelor si care nu parea a fi in atmosfera terestra. Cei care administreaza site-ul NASA au spus clar ca statia spatiala nu are lumini de nici un fel ! sic !

Luminile de care vorbesti e posibil sa fie reflectii ale panourilor solare ale statiei. Numarul si unghiul la care se afla pot da senzatia unui obiect luminos straniu.