Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Prima "ieseala" pe 2013

Creat de Urban, 22 Septembrie 2013, 17:56:55

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Tamerlan

#60
Am înţeles că aţi mai ieşit undeva şi altădată. Propun tot acolo ca să ştie toată lumea, eu urmând să aflu de la unul din voi (cei care ştiu unde anume) pe PM.
(Внимание!Враг слушает!)  :-D

E bine aşa? Mai rămâne doar să spuneţi la ce oră vă convine.

16:00? 17:00? 18:00?...  :|
Important nu este să spui: "Iată ce au făcut ei din mine!", ci mai degrabă: "Iată ce am făcut eu din ce au făcut ei din mine!" (Jean Paul Sartre)

Urban

Ramane in picioare.
Maine sunt 11 grade Celsius, soare, vant si ploaie zero...in concluzie se poate trece la atac.
Fiecare vine cu ce vrea (tuica, must, palinca, vin, slanina, ceapa, ceafa, mititei sau altele), se localizeaza zona, schimbati-va in PM numerele de telefon sa ne auzim la intrarea in parc si de aici incolo toate bune... cum intrati in parc sunt niste gherete cu "politai", intrebati acolo unde e zona de gratare si va indruma ei, nu e problema (de fapt daca inaintati ajungeti direct acolo...nu e mare parcul).
O problema importanta este lemnul, periile de curatat gratarul si oleaca de carburant sa-i dam avant...eu nu sunt motorizat asa ca unul dintre Dvs., care vine cu otomobilul poate vine si cu lemnaraia (gratarul e destul de mare asa ca o sa inghita lemne bine).Din pacate nu pot sa ajung la 11.00 ca m-am trezit cu "reabilitarea termopanica" pe cap asa ca ajung si eu mai dupa 13.00.
Eu zic ca o sa fie fain, mai lasati carciumile si hai la aer curat...prin absurd sa zicem ca ne da un HAARP si incepe ploaia...avem la intrarea in parc un stabiliment rustic, rezonabil...dar eu zic ca nu o sa fie cazul.
O facem pe asta si urmatoarea la Alx in creierii muntilor...cam atat.
Confirm prezenta.

O seara excelenta!

romulus

CitatRamane in picioare.
Aferim monsher!
Sper sa ajung pe la 11,30- 12,00 cu tulburelu'n cap si tuica in picioare ...ori viceversa :-D!
Am zis!
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Arhanghelul

Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Tamerlan

Eu as ajunge pe la 12:00 - 12:30.
Important nu este să spui: "Iată ce au făcut ei din mine!", ci mai degrabă: "Iată ce am făcut eu din ce au făcut ei din mine!" (Jean Paul Sartre)

spooky

Deci inteleg ca ne intalnim la 11, la 12 si la 13.
Bun, pai daca tot s-a modificat ora, atunci sa fie pe ora 12.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Arhanghelul

Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

jean

Eu lucrez maine pana la ora 13, am sa incerc sa ajung si eu.
Ramane langa Palatul Copiilor?.....
Ce statie de metrou este mai aproape de locatie?
Adevarul este dincolo de noi

Arhanghelul

#68
Cred ca ...  Tineretului ... sau Mihai Bravu ... (Timpuri Noi este putin mai departe) ...

Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Nox

Salut. Voi veni și eu, dar după cum spuneam o să ajung ceva mai târziu după orele 14:00. :)
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

uforever

Nu pot sa ma abtin, vin macar juma de ora sa va strang mana, dupa care plec la treaba in alta parte. Mama ei de viata, bai frate saptamana trecuta sa mor daca am avut vreo "gara", ei exact in saptamana cand tre' sa ma vaz cu voi, sunt "asasinat" chiar de trei ori pe zi. Hai lasa, fac tot posibilul sa va salut macar un pic in drum spre "plantatie". :lol: Sa zicem ca opresc si eu nitel pe gara RUFOn pe la 13:00.  :-D

Urban

#71
Gratar, fum, soare, caldura, iarba, aer curat, targ, prieteni, colegi, tuica, vin, must, slanina, mititei, cartofi prajiti, prajituri, discutii, catel...lipsa sare.
Fara manele, fara tigani...
Excelent...
Urmeaza la Alx.

Download poze:
http://fastupload.rol.ro/30147e6614590c65ef0f9ebf2c22d134.html

Xanadron

Citat din: Urban din  05 Octombrie 2013, 20:03:23
Gratar, fum, soare, caldura, iarba, aer curat, targ, prieteni, colegi, tuica, vin, must, slanina, mititei, cartofi prajiti, prajituri, discutii, catel...lipsa sare.
Fara manele, fara tigani...
Excelent...
Urmeaza la Alx.

Download poze:
http://fastupload.rol.ro/30147e6614590c65ef0f9ebf2c22d134.html
Ştiam eu că mi-ar fi lipsit ceva din dotare dac-aş fi venit: bulina vernil. :D

Serios acum: bravo vouă c-aţi reuşit să vă adunaţi şi să staţi la poveşti "live"! Pînă şi asta-i greu pe crizele astea, darămite evadările din Matrix...

P.S. (iar neserios): N-aţi găsit vreo bulină şi pentru (simpaticul) căţel?
Mă tem să nu-i ia acu' urma genocidalii Primăriei. :-D
Sau SCIR (Serviciul Canin Roman de Informatii). :fullmoon:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Urban

#73
Citat din: Xanadron din  05 Octombrie 2013, 20:53:53
... N-aţi găsit vreo bulină şi pentru (simpaticul) căţel?
Mă tem să nu-i ia acu' urma genocidalii Primăriei. :-D
Sau SCIR (Serviciul Canin Roman de Informatii). :fullmoon:
Thor e numele lui, de azi e mascota Rufon si trebuie sa-i facem un cont...

Arhanghelul

#74
Citat din: Urban din  05 Octombrie 2013, 20:57:27
Thor e numele lui, de azi e mascota Rufon si trebuie sa-i facem un cont...

Gata l-am ... preparat ...



Vizitatori ... mancare la tuburi cu  ... " pasta de hamham"  ...



http://fastupload.rol.ro/90d1a60a337f33fe1bdf5dba29f013a6.html
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05