Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Prima "ieseala" pe 2013

Creat de Urban, 22 Septembrie 2013, 17:56:55

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Urban

Citat din: Rayden din  21 Septembrie 2013, 11:19:16
colegu' Urban, chiar vorbeai serios cu ..iesirea la berea aia?
dar hai sa o mutam pe 5 octombrie..sau agream o alta data..
si asa nu ne-am mai vazut de mult..ce ziceti?

Citat din: SLEAH19 din  21 Septembrie 2013, 14:55:54
La 2 octombrie toate localurile vor avea doar clienti zombie asa ca noi trebuie sa ne luam dupa ZEN ZEU ZOMBIE UBER  ALLES BULLES, si sa bem si noi din ce bea el !

Citat din: fiulploii din  21 Septembrie 2013, 15:05:02
Daca as fi la butonul cu zomb-ignition si tinand cont de umorul sec si ironia celor care au asemenea planuri as declansa petrecerea fix de Halloween, 31 octombrie cand lumea se deghizeaza in asa ceva si bate frumos la usa cerand bomboane.

Propun o iesire la iarba verde pe ultima suta de metri de verdeata a anului asta pe data de 5 Octombrie, in zona parcului Vacaresti (langa Palatul Copiilor - Bucuresti).
De ce aici si nu in alta parte?
Pentru ca e singurul parc din Bucuresti unde exista loc special amenajat pentru barbecue (peste 30 de gratare numai bune de folosit) si pentru ca sa fiu sincer nu ma incanta nici o terasa din Bucuresti. Asa ca putem sa ne vedem cateva ore bune, in aer liber, la un gratar si o bere la preturi mai mult decat rezonabile, sa stam la discutii si sa ne bucuram de ultimele raze de soare inainte de sosirea iernii.
Cine e pentru?

alx

Cand o sa vreti o ieseala "adevarata" sa ma anuntati si pe mine...am locatia perfecta pentru asa ceva...o cabana in varful muntelui,cu 25-30 de locuri de cazare,electricitate nepoluanta,apa calda si rece fara clor,gratar la dispozitie+bucatarie,FARA SEMNAL GSM in interior,putin afara...cu un proprietar care nu e novice in domeniul nostru,ba mai mult,are si experiente de povestit(motoare in noapte ;D ,etc.)...iar pretul il negociez eu,ca sa fie ok pentru toata lumea...
Accesul se face pe drum de pamant,pe aprox 25 de km,insa se poate merge cu orice fel de masina,daca nu e zapada...
   Asadar,cine se baga?
PS  e in nordul tarii locatia,bineinteles...insa se poate ajunge si cu trenul,de unde va pot prelua eu cu masina... :D
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

fiulploii

 Cat timp e valabila invitatia ?  :-D Fiindca anul asta zic ''pas'' .

abyss

Punem pariu ca Xanadron nu vine?  :lol:
8-)

alx

Citat din: fiulploii din  22 Septembrie 2013, 21:41:18
Cat timp e valabila invitatia ?  ;D Fiindca anul asta zic ''pas'' .
Bine-i si la anu...ofera e deschisa pana se intampla... ;D

Citat din: abyss din  22 Septembrie 2013, 21:56:45
Punem pariu ca Xanadron nu vine?  :D
8)
Nu vad de ce...oricum deja se stie cine e in spatele acestui...nick,asa ca nu vad de ar rata ocazia sa vada cine e in spatele celorlalte ...nick-uri... :D
  Plus ca intregesc "oferta" cu prune sub forma de tuica...la discretie...pe toata durata...simpozionului... :D ,eventual o plimbare-doua pe munte,o seara de observatii astronomice(daca cerul o va permite) cu telescopul de 400mm,etc. etc. etc. ...

PS   asa-i ca-s bun sa vand sejururi?  ;D
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

uforever

Yo ma bag si la gratar si la "iesirea bio", dar fratiuc de data asta PREZENTA OBLIGATORIE... fara "harneala"!   
abiss, daca vine sau nu Xanadron, eu oricum dau un vin(fiert sau crud) :lol:

Nox

Nu reuşim să ne vedem în buricul târgului, darămite în vârful muntelui.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Xanadron

Citat din: abyss din  22 Septembrie 2013, 21:56:45
Punem pariu ca Xanadron nu vine?  :lol:
8-)
S-ar putea sa-l pierzi de data asta :-D (desi-n luna octombrie ar fi mai greu sa fiu prezent, oriunde s-ar stabili locul intilnirii).

Serios acum, mai importanta cred ca-i prezentza mea (si-a altora, evident) pe forum decit la "ieseli" - desi e clar ca in discutii directe se pot "sifona" ceva mai multe decit pe monitoare. 8-)
Mai ales sub influentza "serurilor adevarului" :lol: promise de alx sau uforever.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Urban

Putem sa le facem pe amandoua...prima in Bucuresti, mai rapida iar a doua, in preajma Anului Nou sau chiar sa ne petrecem la trecerea dintre ani si asa mai departe.

@Alx
Cate persoane poate gazdui amicul?
Ceva poze?

uforever

Nu faceti greseala de a pune intrunirea de Anul Nou, nu-i castigatoare, multi vor dori sa-si viziteze rudele, familia...etc.... plus ca...costurile sunt mari in acea perioada. Mno, recunosc, am incercat sa ma scot nitel acum, eu sunt "programat" de Anul Nou, sorry :lol:, cineva trebuie sa faca si "treaba murdara"  :lol: :mrgreen:  Imediat dupa Anul nou, iar nu-i castigatoare, pun pariu ca unii vor ramane fara parale, de sarbatori zboara ronul din buzunare cu viteza uraganului Sandy.
Hai sa facem o fitzuica in mp, cand si cum poate fiecare, imposibil sa nu gasim o zi favorabila. Pe bune acum, daca ar fi vorba sa ne intalnim sa impartim 1 milion de euro, cred ca s-ar stabili imediat data si ora :lol:.
Cum lucrurile mari au fost realizate prin incercari, hai sa incercam gratarul lui Urban si dupa aia 'om mai vedea, ne gandim la fata locului.

daos

Dragi tovarasi si pretini, in cazul in care se va face "ieseala" in Bucuresti si, ... va fi in weekendul 5-6 Octombrie 2013, atunci voi veni si eu. Macar  ... doar ca sa mai scap de cicaleala soacrei si de a vedea de aia mica, daca nu si pentru o conversatie cu niste oameni cu mintea mai deschisa la "anormalisme" :D.

Aseneth

Vacaresti, gratare, mici, bere.... dap, acoperirea perfecta pentru rufon. Daca vine cineva si cu manele, nu va  depisteaza nici infanteria de goaulzi lui Ba'al. Eu nu ma bag, ca vad ca e intalnire strict xy. Dar va doresc cer senin  :wink:

Tamerlan

Pentru întâlnirea din București puteți conta și pe mine. Bineînțeles, dacă e ok și din partea voastră.
Important nu este să spui: "Iată ce au făcut ei din mine!", ci mai degrabă: "Iată ce am făcut eu din ce au făcut ei din mine!" (Jean Paul Sartre)

Xanadron

Citat din: Aseneth din  24 Septembrie 2013, 19:07:18
Eu nu ma bag, ca vad ca e intalnire strict xy.
O fi XY, da' nu-i si XXX... :lol:

Serios (49%) acum: in octombrie oricum nu pot veni, dar, daca n-ai fi demisionat din postu' de consilier imperial (si io n-as fi abdicat), musai erai prezenta. :-D
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

SLEAH19


                                                      O ..Rufon , Rufon,
                                                      You'll never drink alone!
                                                      În parc la discuţii ne-aşternem,
                                                      Carpe diem! Cave canem!

                                                                            Sleah
                                                                            ( Catren pentru cei care vor putea ajunge la Bucureşti)

                                                           
                                                                                                     
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !