Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Nor de origine necunoscuta cu propietati de bruiaj?

Creat de Serban M, 21 Septembrie 2008, 19:16:43

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Serban M

Astazi ,intre orele 18:00 / 18:10 internetul nu a mai functionat iar pc-ul raspundea greu ,televizorul functiona insa intr-un mod defectuos (purici) iar aparatura GSM (mobile) nu avea semnal.Am observat si o stare de moleseala intensa si am iesit la aer.

Afara ,cam la vre-o 20/30 m. (estimabil) deasupra blocului ; se observa un ''nor'' sau ceata foarte foarte densa de culoare negru inchis,avand un diametru de 20m. (Estimabil)..

''formatiunea'' se distingea foarte bine de nori si parea a se misca fluent,asemeni unei meduze;cativa vecini au simtit si ei starea de molesala intensa iar aparatura din casa prezenta aceleasi ''probleme''

Din pacate nu am reusit sa fac poze,norul a disparut cam la 5 minute dupa observatie (moment in care totul a revenit la normal) intr-un mod bizar (supt intr-un punct comun undeva in sus) ; repet ,formatiunea nu era ceata normala / nor / fum si s-a petrecut in bucuresti zona giurgiului.

Stie cineva ce ar putea sa fi fost? intamplari similare ?

Nox

Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee


Nox

Încã ceva...

Citat din: Sirius13 din  21 Septembrie 2008, 19:16:43
Din pacate nu am reusit sa fac poze

Nu ai avut cu ce sã faci poze sau ai încercat ºi ai avut dificultãþi/probleme?
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Serban M

Citat din: bluemoon8520 din  21 Septembrie 2008, 19:45:48
Încã ceva...

Nu ai avut cu ce sã faci poze sau ai încercat ºi ai avut dificultãþi/probleme?

Sincer nu am avut cu ce,am lasat telefonul acasa din moment ce nu il puteam folosi ; m-am gandit intr-un tarziu sa ma intorc sa il iau dar eram prea 'fascinat' de ce vedeam.

Ma intereseaza daca cunoaste cineva fenomenul

Kymosabe

#5
Citat din: Sirius13 din  21 Septembrie 2008, 20:01:10
Ma intereseaza daca cunoaste cineva fenomenul

Singurul incident serios de acest fel, care îmi vine acum în minte, este cel petrecut în timpul Primului Rãzboi Mondial, când un regiment întreg a dispãrut în Gallipoli (Turcia) dupã ce a fost ,,învãluit'' de un nor misterios .
Singura deosebire e cã acel nor era gri-cenusiu ºi cu aspect metalic.

Nu înþeleg expresia se miºca asemeni unei meduze .
Adicã se deplasa ,,sacadat''  sau cum?

În aer nu se simþea niciun un miros , de exemplu de mititei sau cotlete? :lol:

Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

Serban M

Ma asteptam la ironie insa e ceva serios,miscarea de sus/jos concomitent cu intregul formatiunii asemeni unei meduze ce inoata ; cam asa se misca.

StarDust

Sirius13, mare, mare pacat ca nu ai putut face o poza.Cred ca era mai de valoare decat 100 de cuvinte... Eu nu am idee ce ar fi putut fi. Explicatie pamanteana - Poate vre-un experiment militar cu particule metalice infime care sa ecraneze undele electromagnetice (dar nush de ce s-ar face asa ceva deasupra unei zone populate...), dar un asemenea experiment nu ar explica starea de moleseala.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Serban M

#8
sunt extrem de frustrat ca nu am dovezi,revin sper cu ele daca o sa se mai repete fenomenul :star: