Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

adevarate sau false.....

Creat de adrian75, 27 Martie 2010, 18:02:08

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

StarDust

Se pare ca si tapiteria ce contine medalionul cu "Splendet et ascedet" provine cam din aceeasi perioada, anul 1664.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Urban

#16
Cea mai interesanta mi se pare aceasta...mai ales daca tinem cont de faptul ca e din Visoki (Bosnia)...piramida bosniaca, etc, etc, ca tot se discuta de ea mai devreme...de notat ca una din "stele" are "Euro 6" iar cealalta "Euro 3"....
Daca viziunea pictorului respectiv despre fugarirea lui Scaraotchi la vremea aia era asa de futurista....jos palaria.
Sa vedem poate ne ofera colegul Daos o explicatie mai amanuntita.


StarDust

#17
Ala cu 6 raze cred ca era pe "turbo" :D, in orice caz, sunt reprezentari care asa cum ziceam, cam greu lasa loc de interpretari.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Quicksilver

#18
Legat de "The Crucifixion" ... Mi se pare ca am gasit ceva ... asemanator. Daca are vreo relevanta ...


Asemanarea: 2 vehicule zburatoare - 2 ingeri (aici intra interpretarea), apoi, in spatele ingerilor sunt cele doua chipuri ...

la fel si aici

Si am mai gasit un "pilot" asemanator :
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

Urban

Citat din: adrian75 din  27 Martie 2010, 18:02:08
...ma intereseaza parerile voastre despre acest subiect...sant adevarate aceste imagini?

Parerea ta care este ?
Si pe noi ne intereseaza ce zici tu despre aceste imagini...

Quicksilver

#20


Cat despre astia doi , in cel din stanga predomina culoarea rosie, iar in cel din dreapta albastru + diferenta "modelului" vehiculului. De aici iar putem interpreta. Eu as zice pentru inceput ca ar putea fii o diferenta de tehnologie/rase ET/ intentii ale doua grupuri diferite de ET.
Doua detalii pe care as dori sa subliniez sunt
1. primul vehicul (sa-i zicem "rosu") are caracteristici mai ... primitive, sa zic asa. Ceea ce se afla in cabina aparatului pare a fi ... fum?
2. "albastru" pare un model mai simplu, mai pur, are si acele simboluri in forma de stea care indica faptul ca sclipeste ... cred ...

sau, o alta interpretare: cel din stanga seamana oarecum cu soarele, iar cel din dreapta cu luna ... hmmmm
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

Urban

Citat din: Quicksilver din  28 Martie 2010, 22:35:45


Cat despre astia doi , in cel din stanga predomina culoarea rosie, iar in cel din dreapta albastru + diferenta "modelului" vehiculului. De aici iar putem interpreta. Eu as zice pentru inceput ca ar putea fii o diferenta de tehnologie/rase ET/ intentii ale doua grupuri diferite de ET

Corect, e ca diferenta dintre BMW X6 si Dacia Sandero, dar ciudat ar fi ca Sandero e "in fata" BMW-ului....

Nox

#22
Se poate remarca detaliul indicat mai jos (ce apare de douã ori)... pãrerea mea e cã dupã el putem identifica fabricantul.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Urban

Citat din: Nox din  28 Martie 2010, 22:45:19
Se poate remarca detaliul indicat mai jos (ce apare de douã ori)... pãrerea mea dupã el putem identifica fabricantul.

Made in China ?

Quicksilver

Depinde, Urban, din ce punct de vedere privesti acea tehnologie. Eu as face mai degraba comparatia intre Dacia 3310 (vorba unui coleg  :lol:) si Audi E-Tron. Adica e vorba de alte principii, alta gandire, cu totul alta tehnologie ...
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

Quicksilver

Citat din: Nox din  28 Martie 2010, 22:45:19
Se poate remarca detaliul indicat mai jos (ce apare de douã ori)... pãrerea mea e cã dupã el putem identifica fabricantul.
:lol: Eu cred ca acele simboluri arata ca vehicului sclipeste, emite lumina, sau ceva ...
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

adrian75

depinde si cine piloteaza aceste aparate....din cate vad eu  cei doi piloti ar cam fi diferiti intre ei...ca aspect :wink: p.s. eu as da mai multa crezare picturilor din vechime deoarece pe atunci nu se urmarea...publicitatea asa cum se intampla azi! p.p.s am urmarit azi cateva reportaje facute de emisiunea voyager despre piramidele din visoko. daca se confirma descoperirea,vom fi martorii rescrierii istoriei,mai mult, vom asista la schimbarea radicala a conceptiilor privind trecutul indepartat al civilizatiei umane ba chiar va fi un mare pas inainte in acceptarea implicarii unei civilizatii extraterestre in istoria noastra. sa asteptam si sa vedem ce se va scoate la lumina de acolo :wink:

Quicksilver

Da. "Rosu" seamana a pamantean. In plus acesta e mai "imbracat". ... "Albastru" seamana a ... reptilian, sau ... hmmm  :?  Cert este ca arata putin diferit ...
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

Cautatorul

#28
Citat din: Nox din  28 Martie 2010, 22:45:19
Se poate remarca detaliul indicat mai jos (ce apare de douã ori)... pãrerea mea e cã dupã el putem identifica fabricantul.


Semnul ala seamana cu semnul care mai apare pe harti pentru a arata semnele geografice. Poate era vreo busola sau ajuta la orientare?

O fi apartinand unei tari sau aliante?
Apropo, iata cum apare sigla NATO:

Cautatorul

#29
Si inca ceva: Unul din aparatele de zbor se conduce asemenea unei barci cu motor... tine mana la spate probabil pentru a tine carma...

E posibil ca aparatele de zbor sa fie diferite ca modele, ca Dacia 1300 fata de ultimul model de Mercedes...