Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Masoneria si satanismul

Creat de Max C., 23 August 2007, 12:20:20

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

sevastase

Minculescu a fost un tip talentat cu cuvintele care a fost folosit ca vehicul pentru o agenda ascunsa.

LupinThe3rd

Citat din: sevastase din  10 Iunie 2008, 12:17:31
Minculescu a fost un tip talentat cu cuvintele care a fost folosit ca vehicul pentru o agenda ascunsa.
Normal ca Minulescu avea ceva de ascuns. Era unul din cele mai importante figuri ale Simbolismului.
Vezi ca e si Sirena ta in poezie ;).  Spune care e agenda de care vorbesti din poezia asta si care snt regulile de constructie ale poeziei in jurul agendei  pentru a cauta si agendele din celelalte poezii. Esti invitatul meu.


LupinThe3rd

Citat din: Sirius13 din  10 Iunie 2008, 11:48:02
oh dear, lasa numele de Lucifer.nu mai amesteca subiectele cu intentie.Stii foarte bine despre care lucifer este vorba,in nici un caz de lucifer de la sifoane/etc

referitor la copite,uitate matale mai atent ce fel de copite sunt  :wink:
O sec. Stema UGLE nu vorbeste despre Lucifer. Articolul MISA vorbeste despre Lucifer :d. Daca imi aduc aminte am gasit o explicatie mai detaliata decat pe site-ul UGLE a stemei. Incerc sa o gasesc inca odata

sevastase

Citat din: LupinThe3rd din  10 Iunie 2008, 12:21:36
Normal ca Minulescu avea ceva de ascuns. Era unul din cele mai importante figuri ale Simbolismului.
Vezi ca e si Sirena ta in poezie ;).  Spune care e agenda de care vorbesti din poezia asta si care snt regulile de constructie ale poeziei in jurul agendei  pentru a cauta si agendele din celelalte poezii. Esti invitatul meu.


PERSONAL  nu dau 2 bani pe ce aveau de zis anumiti prin intermediul lui Minculescu. Sunt alte lucruri mai importante care imi ocupa mintea la vremea asta. Ai idee ce se apropie ?

LupinThe3rd

#34
Nu, . Dar ma intereseaza ce au zis anumiti prin intermediul lui Minulescu. Asa ca pune mana si da raspunsul ca altfel singura concluzie ca ai bagat aia la vrajeala si acu vrei sa o scalzi. Intai trecu Europenele si dupa aia daca vine vine. Asa ca lasa vraja si spune aici de Minulescu. Daca stiai poezia inainte sa o fi gasit aici, felicitari.

sevastase

Citat din: LupinThe3rd din  10 Iunie 2008, 12:58:33
Nu, . Dar ma intereseaza ce au zis anumiti prin intermediul lui Minulescu. Asa ca pune mana si da raspunsul ca altfel singura concluzie ca ai bagat aia la vrajeala si acu vrei sa o scalzi. Intai trecu Europenele si dupa aia daca vine vine. Asa ca lasa vraja si spune aici de Minulescu. Daca stiai poezia inainte sa o fi gasit aici, felicitari.
Citeste tot ce am postat aici pe forum si iti faci o idee care e agenda celor ce introduc idei si concepte subliminale prin intermediul persoanelor gen Minulescu care sunt foarte priceputi cu limba romana.

LupinThe3rd

#36
Citat din: sevastase din  10 Iunie 2008, 13:04:49
Citeste tot ce am postat aici pe forum si iti faci o idee care e agenda celor ce introduc idei si concepte subliminale prin intermediul persoanelor gen Minulescu care sunt foarte priceputi cu limba romana.
Sevaste. Inca o data. Ia o poezie a lui Minulescu, sau toate poeziile lui Minulescu, si gaseste acolo agenda ascunsa si algoritmul pe care il foloseste Minulescu pentru a ascunde agenda in poezia sa. Lasa vrajeala cu ce ai scris tu pe forum. Ai aici un caz concret pe care sa demonstrezi. Nu te-a intrebat nimeni de Minulescu te-ai bagat singur in asta... Daca ai comentat, asa de dragul comentariului, spune si ma intorc la ale mele.

noua

Lupin, din posturile tale lasi sa se inteleaga ca tu cunosti raspunsul pe care il astepti de la sevastase. Asa este ? Sau doar cauti niste raspunsuri pe oricum nu o sa le intelegi ?




sevastase

#38
Gen Minulescu mai sunt Bob Hope si altii...instrumente folosite pentru a transmite anumite lucruri...

Bob Hope e un comedian american carea murit...el calatorea prin bazale militare americane in timpul razboiului si spunea glume delectand trupele. In acelasi timp transmitea mesaje codate sub forma de glume cu dublu sau triplu inteles care activa anumite personalitati la soldati sau persoane preprogramate de diferitele programe de programare mentala.

Deexemplu :

Te iau cand ai 3-4 ani si te abuzez fizic si psihic prin metode greu de descris fara sa ti se scoale parul pe spate. Creez evenimente traumatice in viata ta...multe. Foarte multe...

De fiecare data cand suferi o astfel de trauma, mintea ta creaza o bariera amnezica in jurul acelui eveniment asa fel incat tu sa nu iti reamintesti prin ce ai trecut si sa retraiesti acele clipe groaznice. Compartimentul ala care se formeaza, eu il iau si fac ceva cu el :

te invat sa te comporti intr-un anumit fel, sa faci ceva, sau sa redai informatie.

De exemplu : iti citesc cu voce tare tot manualul de istorie de clasa a 7-a. Exact ca si atunci cand te hipnotizeaza cineva, alegun cuvant sau o fraza care sa acceseze si sa declanseze acel compartiment. Cuvantul e " pepeni!"

Cand eu sau altcineva care stie cuvantul cheie spun sau spune  " pepeni!" sa zicem peste 15 ani, tu automat vei incepe sa reciti perfect manualul de istorie de clasa a 7a.

Un alt compartiment il creez si in ala te nvat sa joci pingpong foarte bine.....si tot asa....

Mintea umana poate sustine 2-3 mii de astfel decompartimente.

Fiecare poate fi preprogramat cu o anumita personalitate ca sa zic asa.

In medicina actuala numim acest lucru " personalitati multiple" .

Termenul corect care ar trebui folosit este disociat.

In felul asta cate o persoana care aparant nu are nici o legatura devine un asasin in serie, sau omoara o personalitate politica. De fapt nu ei comit crima de cel mai multeori ?: ci sunt pusi la locul crimei intr-o stare totala de zombie si devin cei acuzati.

Exemple : Oswald, sherkan, son of sam, ala care la impuscat pe lennon.Sau chiar ramaru...care nu cred ca avea absolut nici o legatura cu crimele .

contemplatorul

#39
Atat de mult imi doresc unificarea armonioasa a Spiritului cu suportul sau=Materia=trupul, ca doar stiti vorba latineasca inteleapta:

" Mens sana, in corpore sano ! "

Adica, imi doresc foarte tare, o impacare sincera, o deschidere reciproca intre Francmasoneria Romana (mai ales partea ei care are religia=biserica drept profesiune) si Miscarea Yoga=Miscarea pentru Integrare in Absolut din Romania.

Credeti ca o fi imposibil ?

Eu nu cred ca Miscarea Integrala in Absolut propovaduieste si lucreaza impotriva familiei.

Bineinteles, ca unii membri ai acestei miscari yoghine, ar putea avea alt spirit -  unul profund ego_centrist - in ceea ce priveste familia, fiindu-le indiferenta valoarea si importanta familiei pentru omenire, si ei ar putea face prozelitism in acest sens chiar in randul Misa - desi, demn de retinut este, ca asemenea personaje nu sunt neaparat numai membrii Misa - intr-o maniera mai mult sau mai putin transparenta=oculta.

Insa liderii de suflet=spirit ai acestei miscari, trebuie ca sa vegheze si sa lucreze permanent, astfel incat sa refaca imaginea=sa alunge orice umbra=intuneric aruncat asupra scopului acestei miscari, de catre acei oameni care propovaduiesc si lucreaza in folosul bi si/sau multi=poligamiei, si impotriva pastrarii nucleelor relatiilor=familiilor monogame.

De ce ?  Ce as avea impotriva poligamiei ?

Mi se pare pur si simplu un stadiu complet depasit=caduc, al evolutiei umane de la animal la anima(l)=spirit.

sevastase

Citat din: contemplatorul din  10 Iunie 2008, 13:22:50
Atat de mult imi doresc unificarea armonioasa a Spiritului cu suportul sau=Materia=trupul, ca doar stiti vorba latineasca inteleapta:

" Mens sana, in corpore sano ! "

Adica, imi doresc foarte tare, o impacare sincera, o deschidere reciproca intre Francmasoneria Romana (mai ales partea ei care are religia=biserica drept profesiune) si Miscarea Yoga=Miscarea pentru Integrare in Absolut din Romania.

Credeti ca o fi imposibil ?

Eu nu cred ca Miscarea Integrala in Absolut propovaduieste si lucreaza impotriva familiei.

Bineinteles, ca unii membri ai acestei miscari yoghine, ar putea avea alt spirit -  unul profund ego_centrist - in ceea ce priveste familia, fiindu-le indiferenta valoarea si importanta familiei pentru omenire, si ei ar putea face prozelitism in acest sens chiar in randul Misa - desi, demn de retinut, este ca asemenea personaje nu  sunt numai membrii Misa - intr-o maniera mai mult sau mai putin transparenta=oculta.

Insa liderii de suflet=spirit ai acestei miscari, trebuie ca sa vegheze si sa lucreze permanent, astfel incat sa refaca imaginea=sa alunge orice umbra=intuneric aruncat asupra scopului acestei miscari, de catre acei oameni care propovaduiesc si lucreaza in folosul bi si/sau multi=poligamiei, si impotriva pastrarii nucleelor relatiilor=familiilor monogame.

De ce ?  Ce as avea impotriva poligamiei ?

Mi se pare pur si simplu un stadiu complet depasit=caduc, al evolutiei umane de la animal la anima(l)=spirit.
sa combinam MISA CU MASONII ?

Cateodata citesc ce scrii si ma sperii .


contemplatorul

#41
sevastase,

Nu te limita=mira, ci contribuie si tu la imbinare.

Iti pot spune din proprie experienta, ca sexul inseamna tot o manifestare a energiei spirituale=create de "materia  cenusie", numai ca intr-o maniera "regresiva" si nu "progresiva", adica: in directia prim_ordiala=primitiva.

Aceasta energie creata de catre aceeasi "materie cenusie", se poate transfera - pentru a-l activa dupa dorinta - din muschiul ........ visceral in muschiul cerebral.

Iar "nivelul de irigatie a respectivilor muschi", depinde doar, pe care dintre cele 2 "atractii=seductii" vrei ca sa te concentrezi mai tare=le preferi mai tare in anumite momente ale vietii tale, si anume:

1) poti ca sa alegi "elevarea=inaltarea";

2) sau poti sa alegi ca sa ramai "scufundat in cu totul alte solutii=osmoze", adica: in pre_ocuparea prim_ordiala=primitiva=animalica"  !

contemplatorul

Dragii mei,

Nu pot sa cred ca pentru francmasonerie, "materia" nu este la fel de importanta pentru "viata" asa cum este "spiritul", chiar daca "spiritul" este cel care a primat=creat "materia".

Eu cred, ca intre Francmasonerie si Miscarea Yoga=pentru Intergrare in Absolut, nu trebuie ca sa existe niciu fel de divergente, ci: ele trebuie sa faca o lucrare comuna, dezvoltand fiecare dintre ele in om, ambele sale inclinatii=pre_ destinatii.

Din filmul "Codul lui da Vinci" reiese chiar=clar, ca unul dintre ritualurile esentiale pentru francmasonerie, este chiar:

"ritualul tantric",

in care putem vedea "animalul" care nu se impreuneaza doar dintr-o "obligatie ne_placuta"=din ratiuni existentiale=din necesitatea stricta de perpetuare a speciei, ci o face deja din ratiuni cu mult mai inalte=elevate, deoarece a invatat ca "munca=creatia" este chiar o placere pe care nu si-o pot permite doar "zeii".

Acum, va rog si pe voi, ca sa vedeti co_relatia=legatura comuna si in_ coruptibila dintre cele 2 organizatii.   

sevastase

MISA.

Nu e asta miscarea aia de ioga cu tipul ala chel batran care le-o tragea la o multime deminore ? poate confund dar parca asa am citit.

Si a fugit in elvetia sau austria ?

contemplatorul

sevastase,

Nu te lasa manipulat, pana cand nu gasesti adevarul.

Nu uita ca, pana la preconizata lor unificare, pana si elitele se afla intr-o competitie, mai bine zis razboi, si se lanseaza una impotriva celeilalte, fiind perfect constiente de faptul ca in_amicul este unul real, dar fiind inca in_constiente de faptul, ca in_amicul nu este unul adevarat, sau, ca prin disparitia lui, succesul uneia dintre elite asupra alteia s-ar transforma de fapt intr-un esec de proportii, care ar conduce implicit la propria disparitie, fie ea si treptata, a invingatorului.

De obicei, castiga "a patra putere in stat"=presa, care daca n-are cel putin un razboi despre care sa scrie tomuri intregi de "istorie", atunci inventeaza unul.