Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

⚠Apel către colegi!

Creat de abyss, 16 August 2017, 20:40:22

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

abyss

Citat din: romulus din  16 August 2017, 09:00:45
Salut monser
Am nevoie de ajutorul tau.
Am identificat cu ajutorul alor mei copii, o procedura destul de noua si cu rezultate promitatoare  in cancer.
Consta in recoltarea propriului sange, prelucrarea unor celule din el si transformarea in CELULE DENDRIDICE, care sunt apoi reintroduse in corp PENTRU A DEVORA CANCERUL. SE FAC  in SUA si GERMANIA , si costa de te indoaie, cca. 5000 de euro o recoltare si trebuie facute mai multe la rand. Asa ca m-am inhamat la niste imrumuturi uriase si am plecat. Acum sunt in Germania la koln la o astfel de clinica. am ales-o pentru  ca pe langa procedura descrisa mai are inca una cu hipertermie, aplicata local pe tumori. Esenta e ca mai am nevoie de multi f.f.f. multi bani. Am apelat si la niste fundatii si asociatii sa ma ajute iar una din ele care se cheama M.A.M.E a declansat intre 16 august si 15 septembrie, o campanie prin sms la nr.8826 in toate retelele mobile de strangere de bani - 2 euro de mesaj, nu se percepe tva.
Te rog mult, daca vrei sa si ai posibilitate sa faci publicitate faptului si numarului, inclusiv aici la noi pe sait daca se poate, pentru  campanie si ajutor  in general. eventual vorbeste si cu PAUL sa nu fie vreo problema ca facem asta pe rufon. Nu ma deranjeaza ca va sti lumea de problemele mele, asta e realitatea, ce sa o mai dau dupa copaci, si am nevoie de sprijin. Nu vreau sa cersesc si nu poti obliga pe nimeni, dar poate mai sunt si oameni care vor sa ajute...
MULTUMESC MULT .
DUMNEZEU SA NE AJUTE !

Va rog să facem un gest uman si sa il ajutăm pe colegul nostru @romulus care se afla in grea încercare.
   Dacă nu puteti ajuta cu o minima donație , trimiteti un sms la nr 8826
Va multumesc.

panta_rh_ei

Nu vreau sa folosesc bla-bla-urile obisnuite in astfel de situatii care sunt pur formale dar ii doresc curaj si vointa de-a invinge boala. Am o rugaminte: SMS e un mesaj gol sau trebuie sa tastezi macar un nume, Romulus sau ce nume ne spui tu sau numarul respectiv este alocat automat pentru persoana care solicita sprijinul? Multumesc.
LIBERTATEA este doar aspectul negativ al intregului fenomen - viatza omului - al carui aspect pozitiv este RESPONSABILITATEA. LIBERTATEA  este in pericol sa degenereze intr-un capriciu daca nu este vietzuita in termenii RESPONSABILITATZII.

panta_rh_ei

Numarul este alocat. Curaj, incredere si vointa. Se spune ca ajuta mai mult decat orice tratament.
LIBERTATEA este doar aspectul negativ al intregului fenomen - viatza omului - al carui aspect pozitiv este RESPONSABILITATEA. LIBERTATEA  este in pericol sa degenereze intr-un capriciu daca nu este vietzuita in termenii RESPONSABILITATZII.

abyss

Poti scrie un mesaj orice. Eu am scris "sanatate" si l-Am trimis. E valid nr si functioneaza.

panta_rh_ei

Multumesc. Am trimis si eu. Din mesajul de raspuns am vazut ca este alocat deci umilul meu sprijin merge acolo unde trebuie.
LIBERTATEA este doar aspectul negativ al intregului fenomen - viatza omului - al carui aspect pozitiv este RESPONSABILITATEA. LIBERTATEA  este in pericol sa degenereze intr-un capriciu daca nu este vietzuita in termenii RESPONSABILITATZII.

romulus

CitatCuraj, incredere si vointa. Se spune ca ajuta mai mult decat orice tratament.
Intr-adevar monser, e corect ce spui, insa in ultimele luni a intervenit ceva care macina si  curajul si increderea si vointa- DUREREA.
Iar cea de oase pe unde s-a raspandit nemernicul e foarte greu de suportat, iti vine sa urli, cu toate
Citatpainkiller-urile
pe care ti la dau medicii. De ieri mi-au introdus si canabisul pentru dureri,  sa vedem cu ce folos.
Va multumesc mult tuturor.
Am zis .
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

abyss

Pentru cei care doresc să ofere sprijin există și un cont la dispozitie :
Banca Transilvania IBAN , RO51BTRL03001201N24445XX   deschis pe numele DOBRE ROMULUS Sucursala Ploiesti

Sa nu uitam ca altruismul si bunătatea sunt printre cele mai importante lucruri pentru care suntem pe pământ.

romulus

ROMULUS. Din jurnalul luptei pentru vindecare:
Pe 28 august, de ziua mea de nastere, am revenit in tara si m-am internat in spital cu dureri groaznice.
M-au alinat doar la ATI cu morfina.
Apoi am continuat tratamentul: SUTENT, ZOMETA, TRAMADOL, KETONAL, and so on...
Sambata 16 septembrie - ZI MARE -  am coborat din pat si am facut o mica plimbare - mai intai ajutat, apoi singur- prin curtea spitalului de la Balotesti. Cred ca am mers vreo 500 m fara ajutor.
Aseara 19 septembrie, am ajuns acasa.
Parca am venit de pe alta planeta...
Va tin la curent cu evolutia.
Multumesc din inima tuturor care - fie ca m-au cunoscut personal ori nu -  au tinut ca printr-un gand, - cuvant de incurajare si/ori  printr-un banut din putinul lor, au avut puterea si indemnul de la Dumnezeu, sa ma ajute!TOATE MI-AU FOST SI IMI SUNT DE UN EXTRAORDINAR FOLOS.
Am zis.

"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David