Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Solicit INCHIDEREA contului

Creat de calator astral, 27 Decembrie 2012, 21:15:09

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

calator astral

In urma unei noi sanctiuni nedrepte si abuzive din partea moderatorilor

   SOLICIT INCHIDEREA IMEDIATA SI DEFINITIVA A CONTULUI MEU PE RUFON

Solicit de asemenea stergerea tuturor mesajelor mele si inchiderea topicurilor pe care le-am creat.

Aceasta decizie e definitiva.
   Ca mi s-a luat. M-am saturat, e bataie de joc

Va las pe voi intre voi, voi centrati voi dati cu capul, voi sinteti patroni, chelneri, barmani si concomitent sinteti si clienti.
Nu va mai suport smecheriile, ramineti voi si cenzura voastra.

Decizia mea a fost luata in urma unei noi "moderari" , motivata astfel de autorul ei:
Citat din: abyss din  27 Decembrie 2012, 20:04:34
PRECIZARE: FAN = fenomene aeriene neidentificate.


Draga calatorule,
Deoarece ai deschis un subiect care conținea fix aceleași materiale existente si ras-discutate dar si pentru faptul ca m-ai făcut sa-mi pierd efectiv din timpul vieții mele minute bune pentru editarea acestui topic, aici as mai adăuga ca te suspectez de rea vointza in sensul ca urmărești prin postari de tip chat si altele doar mărirea nr-lui de subiecte, postări, mărirea "gradului" pe forum etc. - iată deci ca te voi penaliza cu maxim de punctaj.

PS: ești veteran, stii sau ar trebui sa știi în ce fel decurg lucrurile in aceasta zona.
Legio Pater Nostra!

Asta e in spirit de gluma totusi.


Rog moderatorul respectiv sa imi arate punctul Regulamentului de functionare al acestui forum care stipuleaza ca un user poate fi redus la tacere pe simpla supozitie ca ar dori saisi "mareasca gradul" (?!)
Rog de asemenea moderatorul respectiv sa publice legatura rufon spre filmul compatriotului nostru realizat la Ierusalim despre care afirma ca a fost deja publicat pe rufon.
Am postat un topic perfect, complet, explicativ.
Daca am dezvoltat oarecum subiectul OZN la Ierusalim si redat doua filme anterioare a unor fenomene precedente similare e tocmai pentru a pune accentul pe misterul locului respectiv, Domul celebru si legenda adiacenta.

Numai suport nedreptatea.
Fara nici un regret va spun adio si mult noroc fiecaruia.
  Doamne ajuta.


Acesta a fost ultimul meu mesaj, sa nu ramina nimic in urma mea pe-aici, din toti anii astia si toate mesajele sa se aleaga prafu si pulberea.

ADEVARATA CAUZA A MODERARII MELE ESTE REFUZUL DE A CEDA SANTAJULUI PRACTICAT DE MODERATORUL ABYSS CARE A INSISTAT IN MAI MULTE OCAZII PRIN MESAJE PRIVATE SI PRESIUNE DIRECTA SA II TRIMIT STENOGRAMA CURSURILOR DOMNULUI R U D A N.
Administratorul @alx mi-a cerut sa ma execut :" da-i odata cursurile alea !".
Moderatorul @abyss a insistat din nou precizind ca toti colegii lui vor cursurile respective.
Am refuzat. Nu cedez in fata santajului


________________________

    punkt

       









                       :rocket:
                       calator



alx

Citat din: calator astral din  27 Decembrie 2012, 21:15:09

   SOLICIT INCHIDEREA IMEDIATA SI DEFINITIVA A CONTULUI MEU PE RUFON

Solicit de asemenea stergerea tuturor mesajelor mele si inchiderea topicurilor pe care le-am creat.

Aceasta decizie e definitiva.
   Ca mi s-a luat. M-am saturat, e bataie de joc

1. Nu se inchid conturi la cerere.
2. In nici o situatie NU SE STERG MESAJE postate deja,atata timp cat ele nu incalca regulile acestui forum.
3. Nu se inchide nici un topic creat de tine.Asta pentru ca ceea ce postezi pe net NU MAI ESTE PROPRIETATEA TA.
4. Felicitari pentru decizia ta. Oricum,la cat te cunosc,nu ai fi rezistat prea multa vreme liber pe acest forum,si m-ai fi silit pe mine sa te decapitez...si tu stii foarte bine asta.
5. Ieri sau alaltaieri iti spuneam sa ai grija cand posezi videoclipuri youtube-iste,ca enervezi prin exces...si astazi ai comis-o...in loc sa postezi doar un singur clip,cel important,cu explicatiile de rigoare,te-ai "scremut" sa faci tu recapitulari...si s-a ajuns exact unde s-a ajuns...

Per final,ca sa ne faci pe toti sa ne simtim "prost" te rog sa te razbuni altfel...nu mai intra pe acest forum,nu mai posta,nu mai citi...o sa fie o razbunare crunta,si toti vom avea un sentiment MARE de culpabilitate... >:D

   In rest,sa ai o seara buna.
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

calator astral

okey @alx.
publica atunci linkul spre filmul romanului la Ierusalim!

unde este ca io nu-l vad ?!

alx

Citat din: calator astral din  27 Decembrie 2012, 21:15:09
ADEVARATA CAUZA A MODERARII MELE ESTE REFUZUL DE A CEDA SANTAJULUI PRACTICAT DE MODERATORUL ABYSS CARE A INSISTAT IN MAI MULTE OCAZII PRIN MESAJE PRIVATE SI PRESIUNE DIRECTA SA II TRIMIT STENOGRAMA CURSURILOR DOMNULUI R U D A N.
Administratorul @alx mi-a cerut sa ma execut :" da-i odata cursurile alea !".
Moderatorul @abyss a insistat din nou precizind ca toti colegii lui vor cursurile respective.
Am refuzat. Nu cedez in fata santajului


________________________

    punkt
astralule,vezi ca o iei razna...cand te-ai plans ca ai o problema cu abyss,ca iti cere cursurile complete,dar tu nu ai mai mult decat I-AI DAT DEJA,de fapt ca ai o singura foaie in plus,fara  importanta,am zis sa i-o dai,daca nu e importanta...nu te-am obligat si nu te-am conditionat.Asa ca nu fi cutra,si nu incerca sa joci iarasi roluri,ca cu mine nu-ti merge.Si nu ma face sa le explic colegilor despre ce vorbesc...ca ce-i privat ai zis ca trebuie sa ramana privat...asa ca fii foarte atent.Ca ma calci pe bataturi...si in acest caz Marsilia nu e suficient de departe... :D
   Si singura cauza a moderarii tale esti tu...nu puteai sa pui doar videoclipul important,nu?
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

alx

Citat din: calator astral din  27 Decembrie 2012, 21:34:21
okey @alx.
publica atunci linkul spre filmul romanului la Ierusalim!

unde este ca io nu-l vad ?!
Tu ai citit mesajul meu? Sau ai devenit idiot? pe bune...
Citat din: alx din  27 Decembrie 2012, 21:30:58
in loc sa postezi doar un singur clip,cel important,cu explicatiile de rigoare,te-ai "scremut" sa faci tu recapitulari...si s-a ajuns exact unde s-a ajuns...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Urban

#5
Pt ca un anumit user s-a simtit lezat de clipul cu corcodush,trebuie sa il sterg.Si cu aceasta ocazie userul Urban primeste avertisment verbal...dar scris...     alx

PS      userul cel suparat
          raportarea a retras.
         astfel ca ma vad silit
         sa pun clipul prapadit
         inapoi de un l-am luat...
         corcodush reincarcat!   alx
Corcodush


Propun sa va impacati, sa ciocniti un pahar de sampanie.

alx

Citat din: Urban din  27 Decembrie 2012, 21:41:08
Propun sa va impacati, sa ciocniti un pahar de sampanie.
Fiecare de capul celuilalt,sau cum? ;D
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Urban

Citat din: alx din  27 Decembrie 2012, 21:54:47
Fiecare de capul celuilalt,sau cum?

Sincer, societatea are nevoie de Calator Astral.
E o rotita din mecanism, fara el nu functioneaza... cu bune cu rele trebuie sa il acceptam, asa cum e.
Ma declar pro-Calator Astral.

Am zis!

Urban


AdarM

Cand eram copil, aveam o placere bolnava sa intarat cainele vecinilor si latra asta de aproape ca dadea-n turbare.
Totul a durat pana-n ziua cans s-a prins maica-mea si m-a batut de n-am stat trei zile pe cur!
Culmea e ca nu atat fapta mi-a pedepsit-o, cat obraznicia, cand i-am zis ca nu eu latram, nu eu faceam galagie, ci potaia.
"Cainele e rau ca asa-i e firea,  minte n-are, pe cata vreme tu s-ar presupune ca ai si mai trebuie sa fii si bun!"
Acuma, io viu si-ntreb:
- Calator astral va intarata sau latra?
Marcus Tullius Cicero: Traim vremuri grele, copiii nu-si mai asculta parintii si orice prost crede ca poate sa scrie o carte.

Increde-te in cei care cauta Adevarul, dar indoieste-te de cei care spun ca l-au gasit.

dab270277


ADEVARATA CAUZA A MODERARII MELE ESTE REFUZUL DE A CEDA SANTAJULUI PRACTICAT DE MODERATORUL ABYSS CARE A INSISTAT IN MAI MULTE OCAZII PRIN MESAJE PRIVATE SI PRESIUNE DIRECTA SA II TRIMIT STENOGRAMA CURSURILOR DOMNULUI R U D A N.
Administratorul @alx mi-a cerut sa ma execut :" da-i odata cursurile alea !".
Moderatorul @abyss a insistat din nou precizind ca toti colegii lui vor cursurile respective.
Am refuzat. Nu cedez in fata santajului


________________________


Se pare calatorule ca ai fost expulzat din societatea secreta prezenta pe acest forum. Pana la urma si acest forum este o lume, nu ? In momentul cand tastam www.rufon.org/forum si dam enter ne teleportam automat in aceasta lume a ideilor exprimate prin cuvinte. Nu este un atac la administratorii sau moderatorii acestui colt de cunoastere dar ceea ce a spus calatorul suna un pic ciudat.
     
"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain

alx

Citat din: dab270277 din  27 Decembrie 2012, 22:20:29
Se pare calatorule ca ai fost expulzat din societatea secreta prezenta pe acest forum.
@dab270277
Din cat stiu eu,nu exista nici o societate secreta pe acest forum.De-a lungul timpului,au fost unii care au incercat sa creeze asa ceva,folosindu-se de userii acestui forum,dar...nu cred ca s-a concretizat ceva in sensul asta.Si dau si cateva exemple: sevastase,adipop,calator astral...etc. Mai sunt nume,da chiar nu merita sa ma stresez si sa le mentionez...


Citat din: dab270277 din  27 Decembrie 2012, 22:20:29
Nu este un atac la administratorii sau moderatorii acestui colt de cunoastere dar ceea ce a spus calatorul suna un pic ciudat.     
daca te uiti la posturile calatorului de-a lungul timpului...ei bine,multe sunt foarte ciudate,si multe ciudatenii a spus calatorul,fara nici o baza reala...
Mai ciudat ar fi ca el sa spuna si lucruri adevarate,si demonstrabile...dar cred ca asta nu se va intampla prea curand...
  Cat despre afirmatiile lui vizavi de santajul la care a fost supus de abyss...ei bine,eu nu cunosc foarte bine situatia asta,decat din ceea ce mi s-a plans calator astral...nu l-am intebat niciodata pe abyss daca l-a santajat sau nu...insa in mod cert eu nu am facut presiuni asupra calatorului in sensul de a-i da ceva cuiva...  In orice caz,daca calatorul nu ar da cu bota-n balta constant...cine l-ar putea...santaja? Si cum?
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Aliosa

Citat din: alx din  27 Decembrie 2012, 22:40:32
     daca te uiti la posturile calatorului de-a lungul timpului...ei bine,multe sunt foarte ciudate,si multe ciudatenii a spus calatorul,fara nici o baza reala...
:D ma faci sa rad :) pai sunt relatari/teorii aici pe forum care nu au baze reale o gramada, de ce e colegul calator mai presus ?
Nu ma intelege gresit ...

alx

Citat din: Aliosa din  27 Decembrie 2012, 23:04:51
:D ma faci sa rad :) pai sunt relatari/teorii aici pe forum care nu au baze reale o gramada, de ce e colegul calator mai presus ?
Nu ma intelege gresit ...
simplu...pentru ca spre deosebire de altii(ma rog,marea majoritate) care prezinta TEORII,calatorul prezinta ADEVARURI!  din punctul lui de vedere,bineinteles...
   daca vrei exemple,ia vezi locatia tunelurilor din bucegi...pe care calator astral afirma ca o stie si ca a fost pe acolo...si sunt multe de astea...doar citeste...dar cu discernamant...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Xanadron

#14
Citat din: Urban din  27 Decembrie 2012, 21:59:34
Sincer, societatea are nevoie de Calator Astral.
E o rotita din mecanism, fara el nu functioneaza... cu bune cu rele trebuie sa il acceptam, asa cum e.
Ma declar pro-Calator Astral.
Am zis!
Subscriu - fiindca, fara calatori astrali, ne-ar lincezi cumva neuronii. Nu ca acum deci, cind uite ca taman el ma facu sa trepidez din nou la impulsul ireprimabil al analizarii "santajului" cererii mega-hiper-cursului RV-VR. :-P

Am mai disecat deci p-aici nivelul nu doar scazut, ci chiar caraghios al primului "modul" de curs (cu exprimari de genul "asteroizii au crescut pe orbite" sau "Primele efecte ale cosmonautilor este scaderea masei osoase si a calciului." :-o :lol:).
Intrebare de baraj: ati mai participa la orice gen de curs (n.b.: pe bani buni) organizat de indiferent cine, de v-ar fi prezentat asa din deschidere? Eu cel putin NU - NICI dac-ar fi GRATIS.

Se poate ca altcineva sa-i fi scris materialele lui VR, dar un minim respect de sine ar fi trebuit sa-l determine sa le verifice personal. Nu doar forma ideilor e insa deplorabila, ci si fondul e dubios rau in multe puncte, fiind preluat ad litteram de pe cele mai naiv-manipulatorii website-uri.

Concluzie: cursul de care "am facut rost" si eu inca de-acum 2 ani - de la un cursant dezamagit si... cinstit cu el insusi - l-am sters din memoria computerului imediat dupa ce l-am citit (pierzindu-mi total aiurea o ora pretioasa din viatza).

Inteleg deci reactiile colegilor nostri ex-cursanti RV ca si-au luat cumva "leapsa"- si deloc gratis - (ia zi, colega calator astral, cite gaini am in curte? :-D) si hiperbolizeaza cumva gogoasa asta printr-un mecanism psihic compensatoriu, insa aducerea in prim plan a unei asemenea jalnice insailari de truisme penibile zisa Curs RV-autor VR ca fiind "element de santaj" mi se pare efectiv jenanta.

Nu neg pe de alta parte dreptul oricui de-a se juca de-a spionu' PSI cumva. Si poate, din joaca asta, sa descopere ca are chiar stofa de 007. 8-)
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/