Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Solicit INCHIDEREA contului

Creat de calator astral, 27 Decembrie 2012, 21:15:09

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

calator astral

#30
horia2008 nu inteleg, esti purtatoru de cuvint al lui @alx sau ce?
vezi daca tot citezi administratia ca @alx a spus "fiecare sa-si vada de treaba lui!".

vezi-ti de treaba.
nu esti nici moderator nici admin.

alx

Topic absolut INUTIL! De aceea va fi bocat,si ulterior sters! Vreau sa stiu daca  userul calator astral isi mai mentine cererea din primul post al acestui topic,pentru ca in cazul acesta voi face nefacuta...adica voi face o exceptie de la regula,si ii voi indeplini dorinta! calator astral poate raspunde pe chat.
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

alx

#32
Ca sa terminam odata cu toata abrambureala asta provocata de calator astral,vreau sa lamurim niste chestii...nelamurite,care pe mine ma cam baga in ceata... :D
   Asadar,avem primul post al stimabilului nostru coleg:
Citat din: calator astral din  27 Decembrie 2012, 21:15:09
In urma unei noi sanctiuni nedrepte si abuzive din partea moderatorilor

   SOLICIT INCHIDEREA IMEDIATA SI DEFINITIVA A CONTULUI MEU PE RUFON

Solicit de asemenea stergerea tuturor mesajelor mele si inchiderea topicurilor pe care le-am creat.

Aceasta decizie e definitiva.
   Ca mi s-a luat. M-am saturat, e bataie de joc


Numai suport nedreptatea.
Fara nici un regret va spun adio si mult noroc fiecaruia.
  Doamne ajuta.
post in care cere inchiderea definitiva a contului.Sigur,asa da impresia,ca vrea sa se lase de sportul postarii pe rufon...
In realitate insa,calatorul are nevoie de mediatizare ca de aer...el vrea sa para un martir pe acest forum,si sa obtina astfel sprijinul altor useri de pe forum,care sa-l roage sa ramana,si eventual sa-i tina si partea...
   Bun...cunoscand specimenul in cauza,eu postez urmatoarele:
Citat din: alx din  27 Decembrie 2012, 21:30:58

1. Nu se inchid conturi la cerere.
2. In nici o situatie NU SE STERG MESAJE postate deja,atata timp cat ele nu incalca regulile acestui forum.
3. Nu se inchide nici un topic creat de tine.Asta pentru ca ceea ce postezi pe net NU MAI ESTE PROPRIETATEA TA.
4. Felicitari pentru decizia ta. Oricum,la cat te cunosc,nu ai fi rezistat prea multa vreme liber pe acest forum,si m-ai fi silit pe mine sa te decapitez...si tu stii foarte bine asta.
5. Ieri sau alaltaieri iti spuneam sa ai grija cand posezi videoclipuri youtube-iste,ca enervezi prin exces...si astazi ai comis-o...in loc sa postezi doar un singur clip,cel important,cu explicatiile de rigoare,te-ai "scremut" sa faci tu recapitulari...si s-a ajuns exact unde s-a ajuns...

Per final,ca sa ne faci pe toti sa ne simtim "prost" te rog sa te razbuni altfel...nu mai intra pe acest forum,nu mai posta,nu mai citi...o sa fie o razbunare crunta,si toti vom avea un sentiment MARE de culpabilitate... >:D

   In rest,sa ai o seara buna.
adica ii tai din start aripile pe care voia sa si le deschida,dandu-i totodata apa la moara,prin faptul ca,conform regulamentului,userii nu pot cere stergerea contului si a mesajelor aferente.In acest moment,el deja a crezut ca are toti asii in mana,asa ca modifica primul mesaj,adaugand inca ceva,sigur fiind acum ca nu i se va sterge contul:
Citat din: calator astral din  27 Decembrie 2012, 21:15:09
ADEVARATA CAUZA A MODERARII MELE ESTE REFUZUL DE A CEDA SANTAJULUI PRACTICAT DE MODERATORUL ABYSS CARE A INSISTAT IN MAI MULTE OCAZII PRIN MESAJE PRIVATE SI PRESIUNE DIRECTA SA II TRIMIT STENOGRAMA CURSURILOR DOMNULUI R U D A N.
Administratorul @alx mi-a cerut sa ma execut :" da-i odata cursurile alea !".
Moderatorul @abyss a insistat din nou precizind ca toti colegii lui vor cursurile respective.
Am refuzat. Nu cedez in fata santajului

Asadar,calareste cai mari,si loveste in cei care administreaza acest forum...calator astral-administratia rufon : 2-0 

Apoi,userul Urban posteaza asta:
Citat din: Urban din  27 Decembrie 2012, 21:41:08

Corcodush


Propun sa va impacati, sa ciocniti un pahar de sampanie.
Automat,calator astral face raport catre moderatori la acest mesaj,pe motiv ca l-a jignit,si scrie in mesaj ca asteapta sa vada ce sanctiuni va primi urban.Eu ma conformez si modific mesajul lui urban:
Citat din: Urban din  27 Decembrie 2012, 21:41:08
Pt ca un anumit user s-a simtit lezat de clipul cu corcodush,trebuie sa il sterg.Si cu aceasta ocazie userul Urban primeste avertisment verbal...dar scris...     alx

Propun sa va impacati, sa ciocniti un pahar de sampanie.
Urban mai posteaza un mesaj:
Citat din: Urban din  27 Decembrie 2012, 21:59:34
Sincer, societatea are nevoie de Calator Astral.
E o rotita din mecanism, fara el nu functioneaza... cu bune cu rele trebuie sa il acceptam, asa cum e.
Ma declar pro-Calator Astral.

Am zis!
In acest moment,calatorul da like acestui mesaj,si il raporteaza si pe acesta,spunand ca retrage raportarea postului respectiv. Eu ma conformez,din nou,si refac,in versuri,postul initial:
Citat din: Urban din  27 Decembrie 2012, 21:41:08
Pt ca un anumit user s-a simtit lezat de clipul cu corcodush,trebuie sa il sterg.Si cu aceasta ocazie userul Urban primeste avertisment verbal...dar scris...     alx

PS      userul cel suparat
          raportarea a retras.
         astfel ca ma vad silit
         sa pun clipul prapadit
         inapoi de un l-am luat...
         corcodush reincarcat!   alx
Corcodush


Propun sa va impacati, sa ciocniti un pahar de sampanie.

In continuare,calator astral desi a afirmat ca:
Citat din: calator astral din  27 Decembrie 2012, 21:15:09
Fara nici un regret va spun adio si mult noroc fiecaruia.


Acesta a fost ultimul meu mesaj, sa nu ramina nimic in urma mea pe-aici, din toti anii astia si toate mesajele sa se aleaga prafu si pulberea.
continua sa posteze...in draci.Si persevereaza,convins ca a castigat razboiul cu administratia rufon.Sigur,posteaza ajutat finut de mine,care i-am redus nivelul de moderare de la 25%-moderated la 20%-supravegheat,tocmai pentru a vedea daca se abtine sa posteze,demonstrand ca este serios si consecvent,sau face ce face doar de fatada,ca un "rebel" notoriu de pe acest forum...un dan diaconescu care lupta contra ciocoilor...Bineinteles calatorul musca nada si incepe postarile...in draci.
  Sigur,spiritele se inflameaza pe forum,useri care s-au simtit candva lezati in amorul propriu datorita stilului de moderare a vreunui moderator sar in apararea calatorului astral,dandu-i aripi mai dihai decat redbull...se posteaza tot...felul de remarci,pe care nu mai doresc sa le amintesc,nefiind esentiale in analiza de fata...  In orice caz,de pe reduta castigata calatorul posteaza serios pe forum,crezand ca nimic nu i se mai poate intampla...
Si cand era mai sigur de victoria in razboi,buffff...securea sta deasupra capului sau:
Citat din: alx din  28 Decembrie 2012, 14:09:22
Topic absolut INUTIL! De aceea va fi bocat,si ulterior sters! Vreau sa stiu daca  userul calator astral isi mai mentine cererea din primul post al acestui topic,pentru ca in cazul acesta voi face nefacuta...adica voi face o exceptie de la regula,si ii voi indeplini dorinta! calator astral poate raspunde pe chat.
asta a fost miscarea la care el nu se astepta... ;D drept dovada raspunsul sau:
Citat din: calator astral din  28 Decembrie 2012, 14:34:19
renunt la inchiderea contului @alx, solicit eliminarea sanctiunii, reclam nivelul zero de avertizare anterior topicului OZN la Ierusalim.
Deci cam asta a fost...cand s-a convins ca as putea face ce a cerut el,calatorul o da la intors,si,mai mult,vine si cu cereri...pai calatorule,eu ti-am mai spus sa nu crezi ca eu pasc gaste pe acest forum...si nici sa crezi ca ai mai avea cumva DREPTUL sa faci astfel de cereri...

Acum problema mea a ramas...dau sau nu curs cererii din primul post al acestui topic?   Ca in mod logic,cererile unui user trebuie indeplinite in ordinea depunerii lor,nu-i asa?

PS1 daca acest mesaj primeste mai mult de 15 like-uri(valoare arbitrar aleasa de mine ;D ,mai mare oricum decat numarul userilor care au postat in acest topic),atunci voi considera ca mesajul acesta este un rezumat suficient de bun al topicului prezent,si il voi pastra doar pe acesta,stergand restul topicului.
PS2  daca acest mesaj aduna mai mult de 25 de like-uri,in,sa zicem,10 zile,o sa dau curs cererii userului calator astral din primul sau mesaj pe acest topic!

   Enjoy your victory,calator astral !

PS3   topicul a fost deblocat,pentru a-i permite lui calator astral un ultim raspuns...orice alt user care posteaza aici va primi 25% warn iar postul respectiv va fi sters!
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

calator astral

@alx: ce vrei tu la urma urmei?

ce vrei sa demonstrezi si cui?

sint la volan, iti raspund peste o ora fix.

faci pe duru cu mine? ai uitat ca ai sters deja toate mesajele de sprijin si topicurile deschise unde sperai nustiuce si ai cazut prin knock-out dupa sondaju lansat chiar de tine, pe care l-ai blocat si repede sters cind 90% din votanti (si nu erau deloc doar unspe cum ai scris ulterior!) au votat sa fiu liber si nemoderat.

vrei sa arati ca ai? nu ai.

ai doar smecheria unui flushtoner care s-a gasit brusc ca prin miracol general.

si tupeul unui grobian de la cuca macaii ajuns la oras.

te tine? revin cu o explicatie , daca ai o lasi, n-o stergi si p-asta.

sa te vad pe unde scoti camasa administratore.

alx

#34
Citat din: calator astral din  29 Decembrie 2012, 00:06:28
@alx: ce vrei tu la urma urmei?

ce vrei sa demonstrezi si cui?

sint la volan, iti raspund peste o ora fix.

faci pe duru cu mine? ai uitat ca ai sters deja toate mesajele de sprijin si topicurile deschise unde sperai nustiuce si ai cazut prin knock-out dupa sondaju lansat chiar de tine, pe care l-ai blocat si repede sters cind 90% din votanti (si nu erau deloc doar unspe cum ai scris ulterior!) au votat sa fiu liber si nemoderat.

vrei sa arati ca ai? nu ai.

ai doar smecheria unui flushtoner care s-a gasit brusc ca prin miracol general.

si tupeul unui grobian de la cuca macaii ajuns la oras.

te tine? revin cu o explicatie , daca ai o lasi, n-o stergi si p-asta.

sa te vad pe unde scoti camasa administratore.
Thank you.Good bye!


PS   o sa mai postezi tu pe rufon cand m-oi intoarce eu de la cuca macaii... ;D ,pentru ca ti-am respectat partial prima cerere...
PS2 ti-am sters avertizarea,asa cum ai cerut in cea de-a doua cerere...esti pe 0...sa vad cu ce te ajuta asta acum...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

abyss

#35
O porcarie, asta e.
@calator astral, daca aveai nemulțumiri in privinta sanctiunii trebuia sa mi te adresezi pe privat deoarece nu ne stim de ieri sau de azi. Ai transformat totul in haos.
    E adevarat ca poate am gresit undeva in sensul ca am modificat numele topicului vechi ce se chema "UFo la Ierusalim" in "FAN-Ierusalim" in momentul alipirii topicului creat de catre tine cu cel vechi. Daca tastai in bara de search "ufo ierusalim" gaseai comoara... Ok, inteleg ca serverul nu a functionat dar dupa cum spuneam imi dadeai un mesaj privat si as fi inteles.

    Ce nu înțeleg e cum ai putut sa arunci chestia asta cu șantajul. Cand am citit ce ai scris am ras de era sa crap...apoi m-a pocnit supărarea si dezamăgirea. Singurul motiv al insistentei mele de a-mi arata cursurile era ca nu te credeam ca ai fost in bucuresti si ca minți. O varianta a lor deja circula underground asa cum bine a zis @Xanadron si am vrut sa vad daca esti serios sau un mincinos. Era SINGURA data cand TU puteai face dovada/proba ca spui ADEVARUL intr-o chestiune rostita abracadabrant aici pe forum. Acuzația mincinoasa de santaj ai facut-o presupun din suparare, lucru pe care am capacitatea sa mi-l imaginez dar de ce nu recunoști ca lucrurile nu stau chiar asa. MULT timp ne-am conversat pe privat prin 2012 si apoi pe Facebook si ma rugai câteodată sa pun o vorba pt tine.

    Ei bine cand a apărut ocazia (si regret acum deoarece m-am abătut de la principiile mele) ti-am spus ca voi pune o vorba pentru tine in sensul scoaterii moderării tale (apăruta tot in situații precum aceasta) daca faci dovada unui gest de kamarad, care bineinteles ramanea protejat de tacerea noastra, a mea si a ta, desigur. Pe mine ma lasă relativ indiferent acele cursuri ale lui VR deoarece eu le am pe ale lui Steven Greer de care sunt ultra multumit. Era o pura curiozitate intelectuala pentru mine si eventual prin comparatie o opinie secundara (prin prisma asa zisului curs VR) asupra anumitor aspecte care ma intereseaza in plan personal. Dar am vrut totodata sa te si verific daca spui adevarul. Aveai, aparent acum, MARI pile pe Rufon... si ce mi-ai raspuns? ca nu ai finalul deoarece te-ai regulat cu o moldoveanca pe care ai agatat-o acolo la prof. Rudan si care ti-a părut mai importanta de bio-sondat decat sa fii prezent la cursul final. Bai frate, sincer cu raspunsul asta m-ai dezamagit si am renuntat sa te mai frec la cap. Ai zis ca vei face rost de el si pace a fost de atunci. Intre timp @alx te-a reprimit, si restul il stie toata lumea de acum.

PRIN URMARE NU AI "CEDAT" SANTAJULUI FIINDCA AI MINTIT, NU AI FOST LA CURSURI, ... Atat am vrut sa aflu, daca bati campii sau nu. Eu pe un om odata prins cu O minciuna AICI... nu-l mai cred in vecii vecilor.

Prin urmare esti de trista amintire man.
Asta ca sa inteleaga si userii noi cum sta treaba si care la randul lor ar face bine sa nu se bage in discutii pe care nu le inteleg pe deplin ci sa posteze ce vor, cat vor, pe tematica forumului. Certurile intre veterani ne privesc si ii vor privi si pe ei dupa ceva vechime si discutii in care , normal, ne cunoastem mai bine unii pe ceilalti. Asta nu e o limitare ori avertisment ci o regula de bun simt valabila oriunde indiferent de comunitate.

alx

Problema de etica rezolvata...topic blocat!
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."