Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Comentarii libere

Creat de apokryphos, 19 Februarie 2006, 17:03:07

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Aseneth


abyss

#5326
https://www.goodmorningamerica.com/news/video/trump-ufos-63732301

Președintele american Donald Trump a dezvăluit că Pentagonul l-a informat despre creșterea numarului de OZN-uri observate pe cerul american, dar reacția lui la întrebare a fost lucrul care a provocat o frenezie online.

Donald Trump a confirmat în cele din urmă că a fost informat de către Pentagon cu privire la existența OZN-urilor , ca urmare a creșterii observărilor raportate.

Liderul american le-a spus celor de la Good Morning America că a fost informat cu privire la creșterea surprinzătoare a numarului piloților Navy, care au raportat  obiecte zburatoare neidentificate.

Cu toate acestea, o mare parte din reacția online cu privire la admiterea existentei  OZN-urilor viza răspunsul pecaut al președintelui Trump la întrebare.

Reporterul George Stephanopoulos la întrebat: "Am fost uluit în ultimele câteva săptămâni, sa citim din ce în ce mai multe rapoarte ale piloților de la Navy care au văzut o mulțime de OZN-uri.

"Ați fost informat despre asta? Ce aveti de gand sa faceți ?"

Președintele american a răspuns:    "Da, am fost, am fost. Vreau ca ei să creada ceea ce doresc.

"Ei spun, adică, am văzut, am citit și am auzit și chiar am avut o întâlnire foarte scurtă despre asta (OZN-uri), dar oamenii spun că văd OZN-uri.

- Daca eu cred asta? Nu în mod special."

Stephanopoulos a mai ridicat apoi o întrebare, dacă domnul Trump ar ști dacă există dovezi ale vieții extraterestre.

El a spus: "Ei bine, eu cred că ai mei..., marii noștri piloți ar sti, iar unii dintre ei chiar văd lucruri care sunt puțin diferite de cele din trecut.

Deci o să vedem. Dar vom vedea și veți fi primii care vor ști. "

În ciuda scepticismului, telespectatorii on-line au observat că emoționarea facială a lui Donald Trump și ezitarea neobișnuită de a răspunde ar fi însemnat că știa mai mult decât a lăsat sa se creada.

Telespectatorii au remarcat, de asemenea, că președintele american nu pare să răspundă direct la întrebarea despre dovada vieții extraterestre.

Acest lucru a provocat o frenezie on-line pe care liderul mondial la știut mai mult decât a dezvăluit.

Acest lucru vine după ce marina a anunțat recent că va actualiza modul în care piloții săi raportează " aeronave neidentificate " ca răspuns la rapoartele de observări ciudate.

Într-un raport șocant din New York Times, piloții grupului de atac Navy au raportat că au văzut obiecte ciudate care zburau peste 30.000 de picioare la viteze hipersonice, fără vapori de gaze sau gaze de eșapament detectabile in infraroșu.

Marina a recunoscut un "număr de rapoarte de aeronave neautorizate și / sau neidentificate care intră în diverse zone controlate de armată și spațiul aerian desemnat în ultimii ani".

https://www.express.co.uk/news/world/1141141/Donald-Trump-Pentagon-surge-UFO-sightings-aliens


prodcomb

Ciudat: doar 30.000 picioare (9 km) și viteze hipersonice?
Ceva nu se "leagă".    :roll:
distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

abyss

#5328
Da, adica foarte jos.... chiar pana la nivelul mării. Se pare ca dupa echiparea cu sisteme radar mai moderne, piloții au inceput sa le vadă.

https://www.nytimes.com/2019/05/26/us/politics/ufo-sightings-navy-pilots.html

LE - desi sunt multe marturii... si de dinainte de asa zisa modernizare.

prodcomb

E bine, nu e grav. Cu atâta imagistică și arme noi ...
distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

abyss

#5330
Nu e grav, dar e cel putin suficient de bizar ca în sfârșit sa lași piloții sa vorbeasca/raporteze... chiar inainte de Trump (vezi 2005), cât sa faci și bani frumosi pe subiectul ufo de la bugetul de ședere mai ales cand vorbim despre lumea bună și democrată. Asta da lecție de inteligență si patriotism.

E bine ca nu se mai ia in deradere totala raportarile si e bizar ca totusi sunt lasate desecretizate unele cazuri din cadrul armatei. Prin urmare se doreste a se subantelege din asta ca nu pot fi vehicule extraterestre (oare de ce?] ci ar fi chineze ori rusesti (cum așa?).

prodcomb

Baietii de la Navy ... ca baietii de la Navy ...
Dar salitii de observare stiu mai bine (multe).
distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

abyss

Cu siguranta.
Informatia reala e usor de distorsionat.

SLEAH19

O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

Cristian 1


Cristian 1


Aseneth

Ai verificat și Area 51?
Poate a ajuns acolo.

Cristian 1

Citat din: Aseneth din  23 August 2019, 06:53:55
Ai verificat și Area 51?
Poate a ajuns acolo.
Poate ca...
Buna asta!  :-D

fiulploii


fiulploii