Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Ce a existat Intai?

Creat de comebacktopresent, 22 Iunie 2011, 04:05:33

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

angellla29

Dar ce a existat intai? Oul sau gaina?

Siberia

CitatDar ce a existat intai? Oul sau gaina?
Omleta  :-D
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

padme


Dreadg

de fapt s-a facut un studiu si s-a aflat ca gaina a fost prima
"Atheism is an attitude, a frame of mind that looks at the world objectively, fearlessly, always trying to understand all things as a part of nature." Carl Sagan

Quicksilver

Depinde, dar daca iei o abordare "stiintifica" si despici firul in 4 ... Dupa teoria creatiei, clar gaina a fost prima. Dupa teoria evolutiei, tot gaina a fost prima, insa, in acest caz, tranzitia de la "stramosul X" la gaina s-a facut prin ou, deci am putea spune ca oul a fost inaintea "gainii moderne". Totusi, eu cred ca ambele au existat concomitent, deoarece, practic, oul e gaina (pui - dar tot gaina e). E un fractal interesant - gaina are in ea un ou care are in el o gaina (pui). Oricum, acest argument este pur filozofic.  :lol:

You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!