Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

(Elucidat) Miraj sau o lume paralela (Anhui, China, 16 iunie 2011)?

Creat de Andy, 18 Iunie 2011, 19:10:19

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Andy

Un eveniment ciudat in China ( ce surpriza... ). Sincer nu stiu ce sa zic, unii zic ca ar fi Bluebeam, alti o lume paralela, altii dau vina pe CERN, altii spun ca este doar un simplu miraj, o reflectie a orasului. Va las pe voi sa decideti, insa parerea mea este ca acest fenomen este cel putin neobisnuit  :star:

http://www.youtube.com/watch?v=WwLhXmnbtTM&NR=1

melanogaster36

  Nu prae cred sa fie Blue Beam, mai degraba ma gandesc la o lume paralela,teoria superstringurilor-singura de fapt care poate explica  totul in fizica , lucreaza cu 11 dimensiuni.Ar fi posibil cred , un fenomen de tip ""Fringe"" numai daca ar mai exista si alte filmari din unghiuri diferite,... ar fi de mare ajutor.Deocamdata raman la ipoteza unui trucaj, bine realizat dealtfel.

dorel6

Daca nu este un trucaj sunt mai mult ca sigur ca este o "fisura" intr-o lume paralela sau poate o baza secreta cu un camp de invizibilitate.Si datorita vremi a distorsionat campul.
Astept mai multe pareri !

Dorel
Există două metode de a cuceri și înrobi o națiune. Una este prin sabie. A doua este prin îndatorare.

Nox

Materialul original (1 minut ºi 10 secunde)

Cred ca se vede mai bine aici direct de la    China Central Television (CCTV)

http://newscontent.cctv.com/news.jsp?fileId=112031

Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Dreadg

Cum adica ?

Copacii si cladirile de fapt nu exista acolo ?

Nu exista si o poza de pe acelasi pod intr-o zi "normala" ?
"Atheism is an attitude, a frame of mind that looks at the world objectively, fearlessly, always trying to understand all things as a part of nature." Carl Sagan

StarDust

Citat din: Dreadg din  18 Iunie 2011, 23:22:55
Cum adica ?

Copacii si cladirile de fapt nu exista acolo ?
...

Ba exista, pun si eu o analiza facuta rapid.

Se pare ca mai au si ei nevoie de publicitate  :-D
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Nox

Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee