Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cateva tipuri de OZN-uri nemtesti, schite, explicatii

Creat de sevastase, 15 Aprilie 2008, 10:07:00

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

sevastase

Sunt sigur ca majoritatea impatimitilor ozn de pe acest forum sunt familiari cu faptul ca primii care au avut acces la tehnologie antigravitationala si in general tehnologie avansata au fost nemtii in 33, in urma unor activitati oculte si a unui pact semnat cu o specie de gri.






















According to experimentation by Tesla, ether is made rigid with high voltage, high frequency electrical energy (9). The convex shape of the upper half of the saucer projects the electrical attractive force, generated by a specific electronic component,in an ever expanding arch over the saucer. Ether is made rigid and anchors the saucer. This is possible since the total mass ofthe ether caught in the electric field is far greater than the mass of the saucer. Near the surface of the saucer, the "rigified" ether is pulled into the saucer in what Mr. Lyne calls "tubes of force". These tubes of force would be pulled right through the opposite side of the saucer and out if it were not for the blocking force of a second apparatus which nullifies the tubes of force and prevents this from happening. This imbalance is the reason the saucer is able to move (10).

The electrical components necessary for this to take place are,according to Mr. Lyne, a Tesla turbine to supply electrical power and two types of Tesla pancake coils (11).

The Tesla turbine is a wheel-like device which is described in Mr. Lyne's book (12) and elsewhere (13). Mr. Lyne orients this turbine vertically in his drawings but oriented with its flat spinning surface horizontally, this might, perhaps, account for the spinning disc witnessed on some saucers.

The Tesla pancake coils are also described in both sources cited.Mr. Lyne goes further and gives instructions as to their manufacture. One type of pancake coil insures forth a negative discharge of DC energy, tuned to a one-fourth wave length, and is oriented in the desired direction of flight (14). The other type of pancake coil is mounted exactly opposite the first and emits a positive AC discharge which is used to dissolve the ether flow or tubes of force.




   



Time Travel Research Center © 2005 Cetin BAL - GSM:+90  05366063183 - Turkey/Denizli

- Hitler's Flying Saucers -
A Guide to German Flying Discs
of the Second World War



   1. The flying disc
   2. A tank made entirely of one piece of metal
   3. The sound wave weapon
   4. A laser beam weapon
   5. A flaming artificial cloud
   6. A robot bomb
   7. A charged cloud weapon
   8. An armor piercing projectile
   9. The electromagnetic KM-2 rocket
  10. A paralyzing ray
  11. Electronic ball lighting
  12. The flying bottle, tube, sphere, etc.

T
                   

                         

Haunebu 2 Test Flight



161

Hybrid Saucer Design


Chemical/Field Propulsion Saucer (N. Juergen-Ratthofer).

1. Plexiglass pilot's cabin.
2. Crew rooms.
3. Intake air slots (hermetically sealed in space).
4. Vacuum ring retainers with high-performance vacuum pumps.
5. Lifting and steering jets connected to the Walter turbine system.
6. Walter turbines andelectric generators with connected machine maintenance rooms.
7.Disc rotor wheel, rotating clockwise.
8. Electromagnet outer ringrotating counter-clockwise.
9. Disc wheel, inner part of theelectromagnet outer ring.
10. Segmented disc-rotor and wing screwwith adjustable flight blades.
11. Axis of saucer with(a) twoelectric motors to drive the counter rotating disc motors:electro-gravitation plant, (b) various electrical connections,(c) fuel and water tanks. 12. Connection shaft between pilot'scabin and machine room.



















Arckadii

heh...cu parere de rau va spun...Lone Ranger a scris de mult timp despre lucrurile astea. Le-am si trimis spre a fi publicate...si nu au fost... asta e.


Ark

sevastase

Citat din: Arckadii din  15 Aprilie 2008, 11:21:36
heh...cu parere de rau va spun...Lone Ranger a scris de mult timp despre lucrurile astea. Le-am si trimis spre a fi publicate...si nu au fost... asta e.


Ark
Serios ? Unde ati vrut sa lepublicati ?


Ca de ce nu au fost publicate inteleg foarte bine  :|

Arckadii

publicate au fost acum ceva timp intr-o revista(sau ziar daca nu ma insel) de profil. Lone Ranger stie cel mai bine. Am incercat insa, impreuna cu Ranger, sa pun o parte din vasta lui colectie de articole (redactate de el), pe RUFOn...momentan nu s-a putut.....


Ark

StarDust

Va salut!, Cu asemenea aparate de zbor, soarta razboiului ar fi fost cu totul alta... M-am uitat si eu pe asa zise-le schite ale aparatelor de zbor "Haunebu", eu am o mare nelamurire, credeti ca nemtii mai pierdeau vremea si resurse cu constructia rachetelor V2, care erau costisitoare si nesigure in functionare, in loc sa se apuce sa construiasca aceste aparate cu sisteme de propulsie electrice relativ simple, si sigure in functionare? (campuri magnetice rotitoare, etc...). Germanii au facut asemenea cercetari, dar din cate stiu eu, discurile lor, se bazau pe tehnica reactiva, si au fost un esec... cat despre asta:

- Hitler's Flying Saucers -
A Guide to German Flying Discs
of the Second World War

   1. The flying disc
   2. A tank made entirely of one piece of metal
   3. The sound wave weapon
   4. A laser beam weapon
   5. A flaming artificial cloud
   6. A robot bomb
   7. A charged cloud weapon
   8. An armor piercing projectile
   9. The electromagnetic KM-2 rocket
  10. A paralyzing ray
  11. Electronic ball lighting
  12. The flying bottle, tube, sphere, etc.

Sa fim seriosi cine poate sa creada asa ceva?
Salutari!
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

sevastase

Citat din: StarDust din  15 Aprilie 2008, 12:01:13
Va salut!, Cu asemenea aparate de zbor, soarta razboiului ar fi fost cu totul alta... M-am uitat si eu pe asa zise-le schite ale aparatelor de zbor "Haunebu", eu am o mare nelamurire, credeti ca nemtii mai pierdeau vremea si resurse cu constructia rachetelor V2, care erau costisitoare si nesigure in functionare, in loc sa se apuce sa construiasca aceste aparate cu sisteme de propulsie electrice relativ simple, si sigure in functionare? (campuri magnetice rotitoare, etc...). Germanii au facut asemenea cercetari, dar din cate stiu eu, discurile lor, se bazau pe tehnica reactiva, si au fost un esec... cat despre asta:

- Hitler's Flying Saucers -
A Guide to German Flying Discs
of the Second World War

   1. The flying disc
   2. A tank made entirely of one piece of metal
   3. The sound wave weapon
   4. A laser beam weapon
   5. A flaming artificial cloud
   6. A robot bomb
   7. A charged cloud weapon
   8. An armor piercing projectile
   9. The electromagnetic KM-2 rocket
  10. A paralyzing ray
  11. Electronic ball lighting
  12. The flying bottle, tube, sphere, etc.

Sa fim seriosi cine poate sa creada asa ceva?
Salutari!
Explicatia e mai complicata insa intrebarea ta este foarte pertinenta.

Pe scurt : soarta razboiului a fost determinata de anumite interese relativ contemporane. In termeni simpli, prin intermediul proiectului Montauk, a fost facuta posibila calatoria in timp si alterarea anumitor evenimente istorice pentru ca prezentul creat sa serveasca grupurilor de interese implicate.

Exista un univers sau realitate sau linie temporala paralela daca vrei in care nazistii au castigat razboiul insa prezentul este foarte diferit. Pentru a obtine situatia actuala p[e care o percepem ca realitate a fost necesara alterarea anumitor evenimente in perioada celui de-al 2 lea razboi mondial in asa fel incat tehnologia mai sus listata cu toate ca a existat, nu a fost factorul determinant al concluziei finale a conflictului ( artificial creat si finantat ) armat.

Lone Ranger

Citat din: StarDust din  15 Aprilie 2008, 12:01:13
Cu asemenea aparate de zbor, soarta razboiului ar fi fost cu totul alta...
Daca aveau destule! "Albinutza" (hannebu = honey bee = albinutza  :-D) a fost construita în maximum 5 exemplare si daca îmi amintesc bine, doua variante. Cel putzin prima din ele se baza pe  efectul Coanda si pe studiile unui cercetarile unui austriac pasionat de...tornade, am uitat cum îl chema... Materialele le am acasa, eu sunt la skîr-bitch, iar din vara lui 2005 cînd am scris despre OZN-urile lui Hitler, a cam trecut ceva vreme...
Nu cred ca era nevoie de calatorii în timp pentru a-l opri pe Hitler, care ramasese fara combustibili lichizi, asta în conditziile în care Wermachtul era cea mai energofaga armata din epoca. Reamintesc faptul ca primele avioane cu reactzie OPERATZIONALE au fost Messerschmidt 262, dar au fost gata prea tîrziu si în numar prea mic. Din lipsa combustibilului, antrenamentele pilotzilor au fost putzine shi defectuoase - alt motiv de lipsa de eficientza. Daca Hitler ar mai fi avut doi ani (sau daca ar fi fost un mai bun planificator) nu mai aveam noi parte  de javra de Stalin pe capetele noastre.... Dar ~asta e deja alt subiect de discutzie.
^Inchei, recunoscînd ca în iulie 2005 nu am putut sa-mi ilustrez materialul (aparut în tabloidul "La Strada", unde aveam o rubrica saptamînala de Teoria Conspiratziei") asha cum ash fi vrut eu, cei care lucrau atunci la DTP nu prea le aveau cu întzelegerea... Felicitari lui Sevastase pt. poze!!!!
Voi reveni, acum tre' sa ma apuc de divortzul lui Putin, Berlusconi & nunta lui Kohl.
See ya later, aligator!

sevastase


Rayden

sevastase, marpha pozele !!!

mai posteaza !

Lone Ranger, ce mai astepti ?  :-D

merci!
Rayden.

sevastase

Citat din: Rayden din  15 Aprilie 2008, 18:14:29
sevastase, marpha pozele !!!

mai posteaza !

Lone Ranger, ce mai astepti ?  :-D

merci!
Rayden.
am o tona..vreau sa gasesc pe cele de ale lor nu de ale noastre

darieglobur

mai, ca nemtii au studiat astfel de tehnologii prin anii 33, este posibil. ma rog, exista si pe net discutii si trimiteri in acest sens. dar asta cu acea calatorie in timp si cu universul paralel in care nemtii castigara razboiul e sefeu curat, ce mai! da' mie mi-a placut mai mult odisee spatiala 2001...
si pana-n coada cum sta treaba, nemtii castigara sau nu raboiu'? :? :-D
...und Sie fliegen doch!

lylyt_ice

  Pai in dimensiunea asta in care suntem noi s-ar parea ca...(NU?) l-au castigat !! SAU ??? si , cum a ramas pana la urma(?)...s-au intors cei din "Misiunea Aldebaran" ? Si ca sa fim reali; cei care s-ar parea ca ....."conduc" LUMEA, parca... tot de prin Bayern se trag...."PARCA ?!?"
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?