Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

O conspiratie..... putin cam ciudata

Creat de Serban M, 27 August 2010, 01:48:00

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.


dab270277

Binenteles ca suntem condusi de "EI|". Pun pariu ca multi dintre noi o sa murim iar Rockafeller and Rotschild inca or sa traiasca la fel si cu octogenarul presedinte Bush (senior).
"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain

fiulploii

#17
Mi se pare normal sa fie asa altfel haosul ar fi mai mare si distructiv aproape instantaneu.  :-D
Atata timp cat stam si ne plangem soarta pe umerii celuilalt rob si facem in continuare ceea ce facem zi de zi , la ce te astepti?
Daca faci aceleasi actiuni obtii aceleasi efecte , nu?
Ce ar fi sa ne schimbam obiceiurile ? sa obtinem alte rezultate in viata noastra cotidiana.
Are cineva curaj ? si tenacitate ? Pentru ca orice minune dureaza doar 3 zile  :lol:  si revenim la obiceiurile de dinainte.
Avem liberul arbitru si nu il folosim la capacitate , nici macar la jumatate. Din frica de libertate , din frica ca nu mai avem pe cine pune vina pentru viata noastra bicisnica si anosta .
Parerea mea..plictisitoare  :lol:

Intrebarile de mai sus , retorice.

romulus

Citatdin frica ca nu mai avem pe cine pune vina pentru viata noastra bicisnica si anosta .
Personal nu ma regasesc acilea ! :-D
-Nu mi-e frica - nici macar de libertate ;
-nu-mi convin neste chestii, nu m-am resemnat si in consecinta actionez, nu stau cu mainile in san;
-viata mea nu e perfecta, sunt constient de asta, dar imi place sa cred ca - inca - sunt  capabil sa aduc corectiile necesare ;
Asta una la mana si doi :
CitatAtata timp cat stam si ne plangem soarta pe umerii celuilalt rob si facem in continuare ceea ce facem zi de zi , la ce te astepti?
Daca faci aceleasi actiuni obtii aceleasi efecte , nu?
Ce ar fi sa ne schimbam obiceiurile ? sa obtinem alte rezultate in viata noastra cotidiana.
Are cineva curaj ? si tenacitate ? Pentru ca orice minune dureaza doar 3 zile    si revenim la obiceiurile de dinainte.
Date fiind cele de mai sus ce propuneri concrete ai monser? Ar fi fost mai interesante decat constatarile facute si intrebarile retorice !
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

fiulploii

Citat din: romulus din  05 Martie 2012, 21:14:21
Personal nu ma regasesc acilea ! :-D
-Nu mi-e frica - nici macar de libertate ;
-nu-mi convin neste chestii, nu m-am resemnat si in consecinta actionez, nu stau cu mainile in san;
-viata mea nu e perfecta, sunt constient de asta, dar imi place sa cred ca - inca - sunt  capabil sa aduc corectiile necesare ;
Asta una la mana si doi : Date fiind cele de mai sus ce propuneri concrete ai monser? Ar fi fost mai interesante decat constatarile facute si intrebarile retorice !
Am zis !
De ce te simti atacat ? si nu e prima oara cand reactionezi astfel  :-D vorbeam la modul general, incluzandu-ma bineinteles .
Tu zici ca actionezi si esti printre putinii care zic-fac asa. Cred ca ar fi fost mai interesant sa ne spui cate ceva din actiunile tale decat raportul sec , raspicat si defensiv , asta ca sa te parafrazez putin .
Asta una la mana .
Doi : Nimeni nu e perfect , nici macar eu !  mai ales in ziua de luni .   :lol:

GeorgeP

Am citit mult despre Illuminati, am urmarit zeci de ore de interviuri cu David Icke si altii care ii demasca, reptilieni si tot tacamul.
Mi-am dat seama ca nu pot face nimic. Daca as continua sa citesc ar creste frustrarea la cote mai mari decat cele existente.
Cartile despre spiritualitate mi-au aratat ca trebuie sa fac abstractie de acest gen de informatii si sa traiesc "moral" cum zicea cineva pe forum, ascultandu-mi inima in orice privinta.

Suntem aici ca sa invatam, fiecare cu lectiile lui. Da, am inceput sa vedem dedesupturile programului si este tentant sa sapam, dar nu asta nu te duce la nimic productiv, altceva decat constatarea limitarilor acestei "foste" lumi (cum i se adreseaza multi astazi).

Tot din carti spirituale am invatat ca raul este in slujba binelui. Cineva trebuie sa joace acest rol.
Acesti Illuminati pe care i-am injurat de toti mortii ani de zile, joaca un rol, un rol de care noi avem cu disperare nevoie ca sa ne trezim. Astazi eu ii binecuvantez pe iluminati, le multumesc pentru ceea ce au facut pentru noi si le cer sa ne lase usor usor sa ne vedem de treburi, sa se desprinda de putere si sa plece la locul lor.

Nu vreau sa par vreun guru, vorbesc mai mult decat fac, dar ceea ce spun aici imi prinde si mie bine. O fac si pentru mine nu doar pentru voi sau pentru a parea jmecher.