Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

E.L.E.N.I.N. - un mare semnal de alarmă!

Creat de melanogaster36, 16 Martie 2011, 13:36:08

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

@Lex

it's coming, it's coming,it's here have no fear... cum era o melodie celebra, tare imi e ca ne paste ceva nu prea bun , se poate sa fie si prea asteptata Elenin .asteptam , asteptam... :-)

Cautatorul

SETI a fost oprit ca nu cumva sa intercepteze comunicatiile intre navele extraterestre care vin si Pamant.   :-D
Toate au fost oprite sau reduse in schimb  bugetul SUA al atacarii (am vrut sa spun al apararii dar nu e corect) e de peste 700 miliarde dolari anual.  Mai mult decat toate tarile in afara de SUA la un loc. Ceva asemanator s-a intamplat in Germania inaintea celui de-al doilea razboi mondial, cand Hitler aloca armatei sume uriase de bani.

Interesant este ca a doua zi dupa ce americanii au anuntat ca l-au omorat pe ben laden au cerut Romaniei sa accepte scutul si libertate mai mare de miscare pe teritoriul Romaniei.

Poate ca scutul nu e impotriva rachetelor iraniene ci e impotriva invadatorilor extraterestri... :-o

Xanadron

Citat din: Cautatorul din  05 Mai 2011, 22:34:11
[...] Poate ca scutul nu e impotriva rachetelor iraniene ci e impotriva invadatorilor extraterestri... :-o

Mda - alaltaieri aiuram :-D si eu cam la fel p-aici:

"Cit despre Deveselu si scutul anti-ET :ufo: - asta-i o cu totul alta poveste... 8-)
Care intereseaza pe multi sus-pusi (printul Charles ori Shimon Peres sint doar doi dintre ei ;))."

Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Arhanghelul

Mai tineti minte gauroiul din Bucegi (de era element central si il "Viitor cu cap de m...aimuta"...
ce ajungea pana ... la "Nil" si la "Eufrat" ...

Cine stie ce gaura stelara au mai gasit ... :fullmoon:
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

zamotrak

Citat din: zamotrak din  30 Aprilie 2011, 22:22:27
Cu exceptia astronomului Elenin,NASA/JPL,cine a mai confirmat ,cometa si traiectoria ei,prezentata deja(fara probabilitate de impact cu Pamantul)? 8-)


Nu am de ales ,dar revin cu intrebarea de mai sus.

Xanadron

#20
Apropo de scopul REAL al sistemelor asa-zis anti-racheta - un citat din prezentarea sinoptica a "Programului Terra" de catre Toni Victor Moldovan cred ca atinge binisor problema:

"Dupa 2012, nimic nu va mai conta... Istoria se va agrava. ...Lumea Intraterestra  :evil: care asigura sprijin logistic si informatie stiintifica guvernului mondial marioneta, va trebui sa faca fata confruntarii teribile cu civilizatia dumnezeului biblic. Tehnologiile spatiale pentru asta sunt concepute. Biblia ne spulbera însa, orice iluzie în privinta eficientei acestor tehnologii. Dupa parerea mea, evenimentele descrise în Apocalipsa au loc între anii 2011 si 2012, adica dupa revenirea îngerilor dumnezeului biblic în spatiul terestru. Distrugerile descrise în Apocalipsa le sunt datorate."

Cit despre intrebarea ta, zamotrak - inclin sa cred ca nu doar interesul astronomilor chinezi (citati ceva mai sus) e relevant in directia plauzibilitatii existentzei "pe bune" a cometei, ci si faptul ca NASA a "sters" un site dedicat initial actualizarii stirilor despre Elenin, traiectoria ei etc.
Si asta - imediat cum traiectoria cometei a devenit inexplicabila prin teorii ale fizicii clasice, sugerind un "control inteligent" :martiansmile: al ei.

P.S. N-am timp sa verific, dar circula recent informatia ca "patratelul de cer" in care se afla acum cometa ar fi blurat pe Google Sky. :roll:

Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

kandaon

Nu ca as vrea sa fiu carcotas neaparat, si eu cred ca exista forte si lucruri dincolo de cunoasterea oamenilor obisnuiti, dar...
Imi amintesc ultimul "sfarsit al lumii" pe care l-am prins, la trecerea din 1999 in 2000, cand s-a spus ca datorita unei probleme cu programarea computerelor totul se va da peste cap, centralele electrice se vor defecta, cele nucleare vor avea mari probleme, se vor lansa rachetele intercontinentale deoarece sistemele informatice vor fi complet dereglate, si va urma un haos total.
Imi amintesc chiar ca a fost si un film pe tema asta (similar cumva cu "2012" de acum).

Am mai citit amuzat cumva despre alte "sfarsituri ale lumii", de la Apocalipsa antica pe care o tot vad unii peste tot (desi numai Dumnezeu stie cand va veni din cate am inteles eu ca cica scrie in biblie), la cea din anul 1000, anul 1666, si tot asa, cu oameni care isi dadeau avutul, faceau orgii, tot felul de secte unde se sinucideau in grup etc.

Parerea mea e ca cineva incearca sa profite de fascinatia umana pentru lucruri din astea, sau de spaimele mintii umane, si periodic apar tot felul de astfel de scenarii. Ieri a fost asteroidul Apophis, azi e cometa Esenin, in 1999 era virusul computerelor, la sfarsitul anilor 2000 a aparut faza cu 2012, in evul mediu erau epidemiile care lasau regiuni intregi pustiite, mai o criza economica, si tot asa, turma va sta speriata, confuza si deci docila, privind spre niste "salvatori" (si stapani) de sus  sau poate "de jos" de fapt (la figurat vorbind).

Arhanghelul

Treaba cu computerele si dispozitivele cu ceas din 1999 spre 2000  era o vrajeala... im' aduc aminte de acea vreme ... tocmai terminasem automatica si devenisem om "al munci" ... stiu c-am facut teste pe niste computere (dinozauri pentru vremea de azi) la acea vreme dupa ce le-am izolat de retea ... si le-am setat data de 31.12.1999 ora 23:59 si am asteptat sa vedem ce se intampla ... absolut nimic ...
La televizor , in ziare si reviste tot bateau apa in piua ... stiu ca radeam cu colegii de cat de usor de impresionat(manipulat) era populatia ...

Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

darksid3

E ca in bancul cu Lupul. Multa dezinformare aruncata pentru a nu mai putea (sau foarte greu) discerne vraja de adevar. Pana sa ajungi sa filtrezi, trebuie sa ai multa informatie de parcurs.
11.11

zamotrak

Citat din: darksid3 din  06 Mai 2011, 12:42:16
E ca in bancul cu Lupul. Multa dezinformare aruncata pentru a nu mai putea (sau foarte greu) discerne vraja de adevar. Pana sa ajungi sa filtrezi, trebuie sa ai multa informatie de parcurs.



Corect.In ceea ce priveste aceasta cometa,de unde ne informam corect?De la observatoarele din Ro,teoretic ar putea fii observata, acum,azi?

NASTASE MIHAIL

Nu se va intimpla nimic de genul corpurilor cosmice, in 2012.
Prin 3792, va fi ceva, o spargere pe orbita a unei comete, in jurul Terrei.
Deci nici atunci, coliziune.

melanogaster36

      Este cel putin suspect eforturile facute de oficialitati in a reduce la minimum accesul astronomilor neafiliati la sistem la datele necesare studierii acestei asa numite comete si a traiectoriei ei.Singurele lor surse de informare raman cateva telescoape neperformante situate in China, si Rusia.Exista deja voci care prevad chiar o eclipsa Soare -Elenin.Iata un clip aparut pe YouTube relativ recent:
   

     

Xanadron

#27
1. Ce liniste-n weekend pe RUFOn... 8-)

2. "Bad news form NASA" pe tema cometei Elenin, dupa un blogger nu chiar amator in domeniul astrofizicii (Dr. Mark Sirkus de la Universitatea Cornell).

http://blog.imva.info/world-affairs/bad-news-nasa

Cu un update interesant de citit (chiar daca nu trebuie neaparat subscris la ipoteza conexiunii directe dintre alinierile Terra-Soare-Elenin si declansarea unor cutremure devastatoare.... deocamdata):

http://theintelhub.com/2011/05/06/dr-mark-sircus-planetary-awarenesscomet-elenin/

Si citeva linkuri pe tema (controversata) a traiectoriei cometei: :planet:

http://www.eutimes.net/tag/comet-elenin/

http://www.earthquakeastrology.com/septe....path-projectile

http://thewatchers.adorraeli.com/2011/03....to wards-earth/


Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

darksid3

Sper ca ora la care a fost postat acest thread (21:21:12) sa nu fie un semnal si mai mare de alarma  :roll:
11.11

Cautatorul

Citat din: Xanadron din  08 Mai 2011, 21:21:12
1. Ce liniste-n weekend pe RUFOn... 8-)

Un mare semnal de alarma: Linistea dinaintea furtunii...