Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Levitaþia - o provocare pentru ºtiinþã

Creat de CHIP, 11 Iunie 2008, 07:19:14

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

darieglobur

Ceva serios ar mai fi -desi mai mult sau mai putin credibil- si anume celebrul tratat Yoga Sutra, a lui Patanjali, in care se descriu acele siddhi, puteri sau performante miraculoase la care ajunge practicantul, printre care si levitatia.
...und Sie fliegen doch!

CHIP


CHIP

Dr. Kozîrev, un cercetãtor rus care a studiat mult puterile paranormale, a dat o altã explicaþie levitaþiei. Folosind aparate de mãsurã extrem de precise, a reuºit sã sesizeze cã în oricare fenomen paranormal intervine un anumit flux al unei energii, necunoscutã pînã la el, care se acumuleazã în cantitate mai mare în jurul subiectului-efect ºi are valoare mai scãzutã în preajma subiectului-cauzã, care a generat procesul respectiv. Aceastã energie, numitã de el "energia subtilã a timpului", face ca subiectul-cauzã sã devinã mult mai uºor ºi uneori chiar leviteazã.

CHIP


DepthOfField

Citat din: CHIP din  18 Iunie 2008, 08:16:08
Locul unde legea gravitatiei a fost... abolita!:

http://www.revistamagazin.ro/content/view/5347/4/

Pacat ca este doar atat: A ATRACTIE TURISTICA. Pentru 2 $ poti vizita si tu in calitate de turist.
Incaperile sunt contruite nu vertical, ci sub anumite unghiuri, ca sa-ti dea impresia ca e ceva nefiresc cu gravitatia.

CitatMystery Hole is located in Ansted, West Virginia, near Hawks Nest State Park and Cathedral Falls in West Virginia.

Mystery Hole, immediately adjacent to the Midland Trail (U.S. Highway 60) in Fayette County advertises itself as a gravity-defying wonder. It is reminiscent of tourist traps of days gone by. It includes side show-esque attractions such as balls that roll up hill and a snake pit full of deadly snakes for viewing. There is also a Volkswagen Beetle, chopped in half, seemingly driving out of the building.

The Mystery Hole is an underground series of rooms where the walls and floors are built at angles to give the impression that there is something wrong with the gravity in the area. There is one section where water seemingly flows upwards and the tour guide sits on the walls.[

sursa: http://en.wikipedia.org/wiki/Mystery_Hole

David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm


Tha D

Levitatie.... Daca lumea ne-ar crede si nu si-ar bate joc.. aaa uite ala crede ca va levita.... Va-ti gandit vreodata la posibilitatea de a fi ceva care te ridica?? Adik o fantoma... sau cum erau papusile vodoo... Cei care leviteaza ar putea sa poata vorbii cu asa zisele fantome si sa le faca sa "leviteze"


Am o imaginatie foarta bogata :))

romulus

CitatAm o imaginatie foarta bogata )
Nu-i vorba numai de imaginatie - desi este foarte utila si ea.
Se spune ca exista multi oameni care pot levita .
La fel si cu teleportarea. Am citit ca sunt oameni care pot face acest lucru im mod constient, precum si unii care o fac total inconstient, dar o fac ! Cum ? Ramane de vazut ....
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

CHIP

Ce este astazi imaginatie miine pote fi realitate.

Tha D


Shanti Nilaya

Am sa povestesc aici ceea ce la randul meu am auzit de la o prietena(la acea vreme profesoara mea).Deci, cu ocazia unui congres de stiinte de frontiera care a avut loc, daca mai tin bine minte in Norvegia, un grup de cca 10 persoane in care se afla si prietena, se deplasau din locul in care aveau cazarea catre sala de conferinta, ceea ce presupunea un drum aproximativ lung...Cert este ca ei s-au cam ratacit, dupa ce au iesit din hotel au vazut un batran cu haina lunga si gluga,cu barba alba , ce abia parea sa se miste, chiar cineva a spus in glume ca nu va ajunge nicaieri...Grupul ratacindu-se, ai umblat suficient de mult timp cand, deodata, il vad pe batranul din fata hotelului la mica departare de ei, miscandu-se incontinuare ca o iluzie, pe deasupra solului, caci nu il atingea...deloc .Aceasta povestire au auzit-o de la d-na prof. multe persoane, caci la intoarcere a spus-o in cadrul primului ei curs...

CHIP

Premiera in America Latina: Printesa Inca a levitat la 30 de centimetri de sol!

http://www.ziua.ro/news.php?data=2009-03-28&id=24397

Unidentified

 Am vazut porcaria asta si la tvr. Daca nu avea bastonul ala si nici covorul sub ea era mai interesant  :wink:

fiulploii

#43
Hai sa reactualizam acest subiect.

@Ganditorul
     Daca era pe bune avea nevoie tipul de obiecte ajutatoare printre care nelipsitul baston ?
     Si haina ceea larga ...
Daca te uiti cadru cu cadru si studiezi obiectele din jur , nu alea care iti fura ochii , nu vezi nimic mai ..special?
Zic si eu ca sa nu tac...  :lol:

Poate ar trebui unite toate subiectele cu acest titlu..

uforever

fiulploii, ce magie faci de mi-o iei mereu inainte? :lol:

Da, unde apare bastonul ca si element ajutator, consider ca-i truc, rusine Dinu Patriciu! :lol:
Dar in cel postat de mine, care-i trucul? nu se foloseste de nimic ajutator, nu-ti ia ochii cu nimic. Deci?
Il mai pun odata pentru uituci :-D
Man Levitates. MUST SEE!!!!