Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

2012 o farsa uriasa

Creat de DBlack, 19 Ianuarie 2010, 18:18:34

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

calator astral

 de acord cu @padme, presupusa suprapopulare a Terrei e o mare vrajeala....daca pui toti oamenii la un loc, unul linga altul, nu ocupi decit o mica suprafata, echivalenta Bucurestilor plus imprejurimile, hai sa zicem cam cit judetul Ilfov...deci e loc pentru toti sub soare!

S-ar putea sa fim in realitate subiectii unor Forte care ne depasesc capacitatea de intelegere, analiza noastra rationala nu ne poate ajuta in vreun fel, daca s-a decis sa fie diminuata populatia mondiala fiti convinsi ca atitudinea noastra chiar schimbata radical in bine, nu poate influenta absolut deloc hotarirea fortelor care ne monitorizeaza evolutia,
Sint convins ca sentimentul de nesiguranta, dubiu si ingrijorare care se difuzeaza extrem de rapid in ultimele zile ,nu provine dintr-o ipotetica memorie globala virtuala a unei Constiinte Universale, nu este o reminiscenta a Trecutului, cred tocmai invers, ca Evenimentele ce vor veni isi proiecteaza "umbra" in constiinta colectiva...ca un fel de urlet al haitei de lupi cind simte primejdia cutremurelor,  mai intii unul mai receptiv, dupa aceea un al doilea....pina cind pricepe femela Alfa si lanseaza urletul de confirmare.  :roll: :wink:


problema e alta, nu e vina Omenirii pentru situatia actuala, alta e cauza...cred mai degraba intr-o planeta-inchisoare decit intr-o planeta-scoala.  :wink:


Ganditorul

#106
Citat din: SLEAH19 din  24 Noiembrie 2012, 20:51:04

     "Există o singură temă în spatele eforturilor noastre: - trebuie sa reducem nivelul populaţiei. Iar guvernele trebuie sa ne foloseasca metodele pentru a obtine rezultate curate si frumoase, sau vor primi  mizeria pe care o avem în El Salvador, sau în Iran sau în Beirut. Populaţia este o problemă politică. Odată ce populaţia este scapata de sub control, este nevoie de guvern autoritar, chiar fascist, pentru reducerea ei.... Programul nostru în El Salvador nu a functionat. Nu am avut infrastructura care să-l susţină. Au fost al naibii de multi oameni ... Pentru a reduce într-adevăr populaţia, rapid, va trebui să trimiteti toţi bărbaţii la luptă şi sa ucideti un număr semnificativ de femei fertile ...Cel mai rapid mod de a reduce populatia este prin foamete, ca şi în Africa, sau prin boli cum ar fi Moartea Neagra .... "

      Thomas Ferguson, Departamentul de Stat pentru Populaţie




Foarte foarte interesant acest pasaj. Poti da si o localizare in timp si spatiu - unde si cand a fost rostit acest discurs, aceasta cruda/sadica analiza ?


Xanadron
CitatImi place ca de obicei nota optimista a colegului Ganditor (ex: "nimeni nu va domina nimic"), desi n-o impartasesc intotdeauna. Mai clar: si-n 2013 sint convins ca cineva (putini) va domina pe altcineva (multi).

Rectific : dupa decimarea in vederea "scaderii populatiei terrane" dominatia asupra a ceea ce ramane inseamna NIMIC. Ce sa domini ? Foamea, boala, moartea care pandeste pretutindeni sub diferite forme ? Sau isi inchipuie cineva ca in cazul unui conflict mondial 3 - cu tot arsenalul care inaite de momentul "caderii zidului" putea distruge planeta de cateva zeci de ori, la care se adauga suma de arme bio si geo - va mai ramane ceva de dominat. Va mai exista vre-un loc pe si sub pamant care sa asigure viata mai mult de 10 ani ? O biata centrala lovita de "cutremur" in Japonia ne-a bagat in sperieti, aia de la Cernobal ne-a si imbolnavit. Si astea au fost accidente, nu lovituri nucleare voite - fara nici un control asupra efectelor meteo ce urmeaza. Si pana la urma ... ce-i aia viata "sub pamant" pentru un pamantean - oricare ar fi el ? II place cuiva viata de sobolan ? Brrrrr.

SLEAH19

@Ganditorul - Discursul l-am mai postat într-un potpuriu de declaraţii ale unor personalităţi de talie mondială, date  în timpuri diferite dar cu variaţiuni pe aceiaşi temă : O planetă prea plină.

http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,3579.msg59094.html#msg59094

Poate de aici putem localiza în timp când a fost făcută declaraţia . Se pare că pregătirile se fac de decenii.

http://home.iae.nl/users/lightnet/world/depopulation.htm

Unele au fost reluate recent de canalele de madia:

http://www.antena3.ro/externe/populatia-lumii-trebuie-redusa-cu-50-numai-asa-natiunile-vor-intra-in-noua-ordine-mondiala-declaratiile-care-te-vor-soca-162160.html

Declaraţiile sunt cunoscute şi publicate în media  şi în blogosferă, în toate limbile pământului. Analizându-le putem constata originea destul de terestră a unui posibil final de ciclu . Sunt argumente care vin cumva în sprijinul scenariilor Respectabilului R.
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

Xanadron

@Calator Astral: Fara sa ma cred infailibil, sint de parere ca Terra-i SI o planeta-scoala, SI una-inchisoare. Cu accent pe reeducarea fortzata totusi... :lol:

@Sleah19: Implicit, factorii decizionali la nivel "macro" nu-s deloc umani. :martiansmile:
Chestie care ma face sa cred ca NU depopularea ar fi cea mai stringenta prioritate de pe agenda LOR - ba chiar dimpotriva.

Clar ca si asta-i o parere strict personala, a carei argumentare prin decojirea cepelor NWO cu orice risc de usturimi si plinsete (inceputa oricum "in rate" pe diverse sectiuni forumistice) o s-o completez in orice caz inainte de dimineata zilei de 21 decembrie. :-D
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Aliosa

Citat din: calator astral din  26 Noiembrie 2012, 16:19:19
de acord cu @padme, presupusa suprapopulare a Terrei e o mare vrajeala....daca pui toti oamenii la un loc, unul linga altul, nu ocupi decit o mica suprafata, echivalenta Bucurestilor plus imprejurimile, hai sa zicem cam cit judetul Ilfov...deci e loc pentru toti sub soare!

S-ar putea sa fim in realitate subiectii unor Forte care ne depasesc capacitatea de intelegere, analiza noastra rationala nu ne poate ajuta in vreun fel, daca s-a decis sa fie diminuata populatia mondiala fiti convinsi ca atitudinea noastra chiar schimbata radical in bine, nu poate influenta absolut deloc hotarirea fortelor care ne monitorizeaza evolutia,
Sint convins ca sentimentul de nesiguranta, dubiu si ingrijorare care se difuzeaza extrem de rapid in ultimele zile ,nu provine dintr-o ipotetica memorie globala virtuala a unei Constiinte Universale, nu este o reminiscenta a Trecutului, cred tocmai invers, ca Evenimentele ce vor veni isi proiecteaza "umbra" in constiinta colectiva...ca un fel de urlet al haitei de lupi cind simte primejdia cutremurelor,  mai intii unul mai receptiv, dupa aceea un al doilea....pina cind pricepe femela Alfa si lanseaza urletul de confirmare.  :roll: :wink:


problema e alta, nu e vina Omenirii pentru situatia actuala, alta e cauza...cred mai degraba intr-o planeta-inchisoare decit intr-o planeta-scoala.  :wink:
Vina e in totalitate a oamenilor pentru simplu fapt ca ne lasam influentati, influentati nu de draci, ingeri sau extraterestri, ci de noi insine prin lipsa de hotarare de care dam dovada.
Ideile de sfarsit, din egoismul uman vin, ideea simpla de a nu te duce singur stiind sigur ca pana la urma tot te duci. Iar de la ideea asta apar schimbari/apocalipse si alte sfarsiri de timp/spatiu/pamant si alte toate care nu o sa mai fie in momentul in care ego-ul sfarseste sa mai sufle in urechea mintii.
Oricum la final e liniste :)

socrate

Citat din: Xanadron din  26 Noiembrie 2012, 19:13:32
@Calator Astral: Fara sa ma cred infailibil, sint de parere ca Terra-i SI o planeta-scoala, SI una-inchisoare. Cu accent pe reeducarea fortzata totusi... : :-D
...Terra o planeta-scoala pt.cei ce constata/realizeaza ca sunt prinsi in "inchisoare"...banuiesc,ai vrut sa spui?....
....fara sa ma cred infailibil, Xanadron,..reeducarea fortzata NU a avut loc incaaa...,ea va incape odata cu Era Anticristului(patriarhat contra patriarhat),altfel spus daca, patriarhatul a indobitocit,exploatat si umilit fiinta umana,obligatoriu,tot patriarhatul trebuie sa reeduce(fie si fortzat) fiinta umana pt. o a readuce la "functionarea optima"(respectarea obligatorie a celor "10 porunci" si NU "iertarea" celor ce le incalca) avuta inaite de accederea "patriahatului" la putere...am zis.
....cu scuzele de rigoare...calator astral,SLEAH19,acestea fiind spuse,e tot ceea ce pot sa spun din p.d.v Rtional/Logic referitor la persoana si "obiectul muncii" Anticristului,alt gen de "anticrist"....o farsa uriasa...
PS....un scenariu gen.Nicolae Carpatia....,cu "ajustarile" de rigoare,mi se pare plauzibil, ca sa cad de acord cu ce a insinuat Ginditorul.

Cautatorul

#111
Citat din: alx din  23 Noiembrie 2012, 23:46:06
LE   Sau am putea sa arhivam toate mesajele astea,de pe toata sectiunea 2012,si sa le...vindem unui scriitor de succes,care va publica o carte intitulata,probabil: 21.12.2112 - Ziua in care APOCALIPSA nu a mai venit!
PS  Imi rezerv copyright-ul pe acest titlu...asa vor avea si nepotii mei o paine asigurata...

Zici ceva de 2112? Banui ca ai gresit si ai vrut sa scrii 2012. Dar iata ca cineva s-a gandit deja la acest an, acum ma intreb daca s-a gandit tot la painea nepotilor lui...?  :-D

Cica s-a amanat apocalipsa mayasa 100 de ani:

"Un ROMÂN prezice ADEVĂRATA DATĂ A APOCALIPSEI

Toate ştirile referitoare la sosirea imineantă a Apocalipsei pe 21 decembrie 2012 sunt infirmate de un român, care este convins că sfârşitul lumii va mai întârzia o perioadă.

Este vorba de Gheorghe Gherasim, un fost contabil din Iaşi, care şi la cei 90 de ani pe care îi are încă mai este pasionat de cifre. De-a lungul vieţii, ieşeanul a trecut prin mai multe experienţe paranormale, însă cea cu adevărat demnă de luat în seamă a avut loc în acest an, scrie evz.ro.

"În zorii zilei de 14 mai am avut o revelaţie în legătură cu Apocalipsa. Acest fapt nu se va produce la 21.12.2012, ci peste 100 de ani, adică pe 21.12.2112", e convins bărbatul.

Acesta îşi justifică previziunile cu unele "scheme". ,,Datele privind ziua şi luna, 21.12, se suprapun perfect peste numărul anului 2112. Trecând la scheme, observăm o serie de calcule aritmetice, cu nişte cifre ce se repetă mereu. Astfel, calculăm: 21.12 (zi şi lună) (2+1=3)+(1+2=3)=3+3=6. Mai avem anul 2112. Aici avem (2+1=3)+(1+2=3)=3+3=6. Adunate cele două, ziua plus anul, obţinem: 4224 (4+2=6)+(2+4=6)=6+6=12(1+2=3). Analizând data de 14.05.2012 (data revelaţiei, n.r.), când am ajuns la vârsta de 90 de ani şi 90 de zile, vedem că 14.05.2012 (1+4=5)+5+(2+0+1+2=5)=15, iar 1+5=6, cifră care se regăseşte şi mai sus", a declarat Gheorghe Gherasim."


http://www.realitatea.net/un-roman-prezice-adevarata-data-a-apocalipsei_1068603.html

Imi aminteste de o poanta (nu mai stiu sigur daca era asa dar ideea conteaza):
Unul cica putea citi gandurile oamenilor. Si demonstra acest lucru asa:
Le zicea la oameni sa se gandeasca la un numar. Apoi le zicea sa adune 64. Apoi sa scada numarul la care s-au gandit. Sa imparta rezultatul la 2. Si apoi ca dovada ca puterii citirii gandurilor ii intreba: Nu-i asa ca ti-a dat 32?

Si eu pot sa dovedesc orice daca sunt liber sa adun si sa scad orice numar orice cifra extrasa din context cum vreau eu. Oricine poate obtine orice rezultat din orice. Cam asa e cu numerologia. Grupezi cum iti convin numerele, le scazi le aduni le imparti cum vrei si zici ca aia e explicatia ca de aia s-a intamplat pe data x ori y.

GeorgeP

Cu emotii m-am hotarat sa scriu si eu. Sunt multi useri foarte documentati aici. Am aterizat pe forum acum 3-4 zile pe thread-ul "Reptilienii". Ma gandeam la curajul necesar sa abordezi acest subiect in 2008.

Inapoi la 2012: de ani de zile citesc despre subiect (ca voi toti) sperand ca se va intampla ceva pentru ca m-am saturat de lumea asta aparent nedreapta. Nu cred ca se va intampla ceva pe 21 Decembrie dar cred ca se va intampla ceva in curand. Vad din ce in ce mai multa lume trezindu-se. Asta trebuie sa duca la ceva schimbari.

Nu cred in viziuni apocaliptice, cel mai groznic lucru pe care il vad petrecandu-se fiind intreruperea curentului.
As putea vorbi despre terminarea scolii planetare (scoala pentru suflet), despre ciclurile civilizatiilor trecute, dar nu stiu sigur daca aici este locul potrivit.

Pana una alta vreau sa va vorbesc putin despre o carte" Mass Dreams of the Future". Am cautat pe forum "mass dreams" si nu am gasit nimic. Cartea a fost scrisa de Chet Snow si Helen Wambach la inceputul anilor 1980.
H.W. era doctor specializat pe hipnoza regresiva si dupa zeci de ani de experienta s-a gandit sa incerce sa isi duca pacientii in viitor (hipnoza progresiva).
Studiul a durat ani de zile (opt parca, dar pot fi mai multi ) si a fost facut pe mii de oameni. Dusi in viitor (in jur de anul 2100, poate nu este relevant la discutia noastra despre 2012) oamenii au descris patru tipuri de viitor:

1) Primii erau in comuniune cu natura, locul la care visam cu totii acum.
2) Urmatorii traiau in orase subterane (domuri) supertehnologizate dar viata trista si fada.
3) Al treilea grup traia in spatiu, costume spatiale, mancare tip pastile. Cei mai putini la numar.
4) Ultimul grup traia pe o planeta arsa, fie dupa bomba de vreun fel, fie o planeta noua, proaspat formata. Astia poarta piei si blana pe ei, umbla cu ghioaga dupa mancare.

Putini dintre miile trecute prin experiment se vad reincarnati in acea perioada. Parca 25%. Restul zic ca nu se mai vad in trup. 

fiulploii

Citat din: GeorgeP din  09 Decembrie 2012, 19:56:45

Pana una alta vreau sa va vorbesc putin despre o carte" Mass Dreams of the Future". Am cautat pe forum "mass dreams" si nu am gasit nimic. Cartea a fost scrisa de Chet Snow si Helen Wambach la inceputul anilor 1980.
Mass Dreams of the Future

Aliosa

Citat din: GeorgeP din  09 Decembrie 2012, 19:56:45
1) Primii erau in comuniune cu natura, locul la care visam cu totii acum.
2) Urmatorii traiau in orase subterane (domuri) supertehnologizate dar viata trista si fada.
3) Al treilea grup traia in spatiu, costume spatiale, mancare tip pastile. Cei mai putini la numar.
4) Ultimul grup traia pe o planeta arsa, fie dupa bomba de vreun fel, fie o planeta noua, proaspat formata. Astia poarta piei si blana pe ei, umbla cu ghioaga dupa mancare.

Putini dintre miile trecute prin experiment se vad reincarnati in acea perioada. Parca 25%. Restul zic ca nu se mai vad in trup.
Ti-ai pus intrebarea, de ce atatea forme de viitor ?:) sa nu zic ca toate sunt pura imaginatie bazata pe elemente ce predomina in mintea omului din ultima suta de ani. Io, unul as vrea sa aud, unde se vede un om peste vreo 100 milioane de ani, nu cred ca o sa mai vorbim de spirit/corp, planete sau tehnologie :) . Mi-ar fi placut mult sa vad ce e dincolo de lumea asta si aici nu ma refer dupa moarte, ci dincolo de cei circa 13,4 miliarde de ani lumina in orice directie de la centru, cat are universu ca lungime sa-i zic asa .. :D, nu de alta dar noi definim infinitul prin stiinta actuala :))).
Oricum, cum a spus cineva pe aici , da de baut pe 1 ianuarie :D, asa ca materializarea zilelor de dupa sfarsitu' lumi exista , deci care sfarsit ?:P .

elena78

Citat din: GeorgeP din  09 Decembrie 2012, 19:56:45


Pana una alta vreau sa va vorbesc putin despre o carte" Mass Dreams of the Future". Am cautat pe forum "mass dreams" si nu am gasit nimic. Cartea a fost scrisa de Chet Snow si Helen Wambach la inceputul anilor 1980.
H.W. era doctor specializat pe hipnoza regresiva si dupa zeci de ani de experienta s-a gandit sa incerce sa isi duca pacientii in viitor (hipnoza progresiva).
Studiul a durat ani de zile (opt parca, dar pot fi mai multi ) si a fost facut pe mii de oameni. Dusi in viitor (in jur de anul 2100, poate nu este relevant la discutia noastra despre 2012) oamenii au descris patru tipuri de viitor:

1) Primii erau in comuniune cu natura, locul la care visam cu totii acum.
2) Urmatorii traiau in orase subterane (domuri) supertehnologizate dar viata trista si fada.
3) Al treilea grup traia in spatiu, costume spatiale, mancare tip pastile. Cei mai putini la numar.
4) Ultimul grup traia pe o planeta arsa, fie dupa bomba de vreun fel, fie o planeta noua, proaspat formata. Astia poarta piei si blana pe ei, umbla cu ghioaga dupa mancare.

Putini dintre miile trecute prin experiment se vad reincarnati in acea perioada. Parca 25%. Restul zic ca nu se mai vad in trup.



intrat pe acest link ,sunt cateva  titluri - putine informatii si acolo  cu privire la ,,Cele patru scenarii ale viitorului in cartea Mass Dreams  of the  future (Vise in masa asupra viitorului ) de Chet B Snow si Helen Wambach.


Ce nu a inteles Pavel Corut ? Functionarea divina a fiintei umane

GeorgeP

Citat din: Aliosa din  10 Decembrie 2012, 22:31:56
Ti-ai pus intrebarea, de ce atatea forme de viitor ?:)   sa nu zic ca toate sunt pura imaginatie bazata pe elemente ce predomina in mintea omului din ultima suta de ani. Io, unul as vrea sa aud, unde se vede un om peste vreo 100 milioane de ani, nu cred ca o sa mai vorbim de spirit/corp, planete sau tehnologie :) . Mi-ar fi placut mult sa vad ce e dincolo de lumea asta si aici nu ma refer dupa moarte, ci dincolo de cei circa 13,4 miliarde de ani lumina in orice directie de la centru, cat are universu ca lungime sa-i zic asa .. :D, nu de alta dar noi definim infinitul prin stiinta actuala :))).
Oricum, cum a spus cineva pe aici , da de baut pe 1 ianuarie :D, asa ca materializarea zilelor de dupa sfarsitu' lumi exista , deci care sfarsit ?:P .

Zici ca sunt pura imaginatie aceste forme de viitor. Nu te contrazic, dar iti spun parerea mea: noi suntem diferiti si fiecare suntem in alt loc pe scara evolutiei. Nu putem avea acelasi loc (viitor) pentru ca puterea fiecaruia de a intelege este diferita, de aceea o multitudine de viitoruri.
100 milioane de ani nu este atat de mult pe cat pare cand ne gandim la evolutia spiritului. Adica si atunci eu cred ca vom vorbi despre corp, spirit, chiar si tehnologie.
Cat despre miliarde de ani lumina, cred ca exista un finit (creatia) si un infinit despre care nu stiu inca mai nimic.
Sigur nu va fi niciun sfarsit, se va bea si pe 21, si de Craciun, Revelion. Nu cred ca vor fi nici cele trei zile de intuneric.

Citat din: elena78 din  10 Decembrie 2012, 23:45:55


intrat pe acest link ,sunt cateva  titluri - putine informatii si acolo  cu privire la ,,Cele patru scenarii ale viitorului in cartea Mass Dreams  of the  future (Vise in masa asupra viitorului ) de Chet B Snow si Helen Wambach.


Ce nu a inteles Pavel Corut ? Functionarea divina a fiintei umane

Linkul duce la cartea in sine, nu la vreun rezumat, Daca nu vrei sa citesti cartea acum (si te inteleg perfect) cauta pe net diverse forumuri si alte linkuri unde s-a discutat despre ea. Bafta!

Cautatorul

#117
Mai e o saptamana.
Care o fi cota la bursa pariurilor? Vine ori nu sfarsitul lumii pe 21 dec. 2012?
Si nu ma intreb retoric ci chiar sunt curios daca se pariaza pe undeva pentru sau contra sfarsitului lumii si cat o fi cota?

Ar fi ilogic ca unii care cred ca vine sfarsitul lumii sa parieze intrucat nu vor avea ce face cu banii daca vine sfarsitul lumii... deci probabil ca au pariat doar cei care nu cred in sfarsitul lumii.

Asta e din seria: Eu intreb si eu raspund...   :wink:

mariusvlad

Eu pe sfarsitul lumii nu a-si paria un cent, in schimb a-si paria ceva pe Apocalipsa dar nu pe cea Hollywoodiana ci pe adevarata Apocalipsa a lui Ioan, care de fapt e o revelatie, o descoperire a adevarului absolut, adevar detinut pana in prezent doar de Zei.

calator astral

Citat din: mariusvlad din  14 Decembrie 2012, 18:31:12
Eu pe sfarsitul lumii nu a-si paria un cent, in schimb a-si paria ceva pe Apocalipsa dar nu pe cea Hollywoodiana ci pe adevarata Apocalipsa a lui Ioan, care de fapt e o revelatie, o descoperire a adevarului absolut, adevar detinut pana in prezent doar de Zei.

sint de acord cu aceasta viziune a Evenimentelor ce vor veni.

propun un scurt clip in sprijinul acestei eventualitati:

2012 Something Is Going On!.mp4