Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Este cu adevarat invazie extraterestra sau.....?

Creat de angellla29, 03 Septembrie 2011, 09:30:53

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

angellla29

Imi cer scuze ca intervin cu un nou thread...dar totusi....este cu adevarat invazie sau nu??? Sau sunt niste "sforararii" de prostire  a intregi lumi de catre NWO? Am observat ca acolo unde sunt dezastre...hopa si un OZN....sunt oare create de Ozn-uri aceste dezastre...sau ei doar asista la "show"...Exista posibilitatea ca aceste OZN sa fie cat se poate de TERESTRE?...Nu stiu...ma intreb si eu si va intreb si pe d-voastra....Sunt aici cateva link-uri...dar astept si opiniile voastre....

http://dantanasescu.ro/2011/06/02/invazia-extraterestra-ultima-etapa-a-instaurarii-noii-ordini-mondiale.html

http://www.go4it.ro/curiozitati/invazia-extraterestrilor-a-inceput-deja-7742067/

Tex-Ki

Teoria este interesantă, însă extratereștrii sunt deja în contact cu oamenii, cât despre o invazie, nu știu ce să zic, alte rase extraterestre au protejat până acum pământul în timpul unor evenimente catastrofale.
Adevărul e că oamenii ar trebui să aibă mai multă grijă de această planetă foarte frumoasă dar unora le pasă doar de binele lor fără să realizeze că ei sunt doar niște musafiri în acest loc construit acum milioane de ani.
Eu asta consider profanare.

Cu bine!
<a href="http://paranormal-supranatural.blogspot.com">Paranormal si Supranatural</a>

abyss

#2
Eu inclin sa cred ca suntem singuri in acest univers. Nu am dovezi dar e o banuiala mai veche. E posibil sa mai existe si alte universuri si acest lucru e demonstrabil prin fel de fel de ipoteze. Daca totusi acum ar mai fi cineva prin cosmos, o civilizatie veche de 1 miliard de ani cu siguranta am fi putut admira constructii interesante de galaxii ori astri aranjati intr-o maniera deosebita care sa exprime ceva, amprenta lor creatoare. Dar nu prea vedem...  Daca au fost si au disparut, si am ramas doar noi de samanta e clar ca e foarte complexa situatia. Singuri nu suntem, avem tot soiul de companioni precum spirite, forte, entitati, suflete/persoane ce manifesta evidentze ca au mai fost pe planeta in diverse perioade... altii au amintiri din viitor, amintiri din realitati paralele etc. E o situatie extrem de complexa.

In legatura cu invazia as zice ca e o idee emanata de o minte colectiva primitiva, inca prizoniera in tot felul de superstitii si prejudecati tinuta asa voit cu un scop sau poate ramasa asa din inertia provocata de anumite traume ce au avut loc in preistorie. Va mai dura pana vom pricepe situatia asta complicata.

In orice caz... ca sa putem parasi planeta noastra ar trebui ca pe langa tehnologiile respective sa putem beneficia de disciplinele necesare a ne putea schimba frecventele si astfel sa devenim energie pura sau la alegere sa ne rematerializam. Corpul acesta al nostru e doar un recipient, un costum ...pt inteligente de nivelul unor crese ori gradinitze ale cosmosului si care nu are calitatile sau atributele necesare supravietuirii in alte locuri decat pe pamant ori locuri asemanatoare. Acestea sunt ipoteze insa e clar ca pentru a deveni noi insine extraterestrii fata de alte lumi mai avem cale lunga de parcurs si multe aspecte de inteles si de realizat. Deocamdata ne intoarcem la cultivat rosii ori castraveti prin ghivece deoarece mai vine cine stie ce criza...

Daca murim toti intr-o invazie, eu zic ca e OK!!! asa...? ce vedem ori mai bine zis nu remarcam? ca se moare pe ascuns...unul ici si altul colo...

Va doresc o seara frumoasa si fie ca noi toti intr-o buna zi ori vreme sa ne eliberam cu totii de suferinta.


@Lex

@biss, yo zic mai bine sa urmaresti filmuletul asta cap coada si ASCULTA cu atentie ce se zice acolo. sper sa te mai gandesti in afirmatia ta contra existentei e.t   :evil:  :-)   >>>  Hubble Deep Field: The Most Imp. Image Ever Taken (Redux)

mr

#4
Un lucru este clar: tot ce se afla in exteriorul acestei planete, pe suprafete vaste, ne este extrem de toxic. Daca mai adaugam si distantele inimaginabil de mari in raport cu posibilitatile noastre de deplasare, putem considera ca suntem blocati aici. Universul/dimensiunea ace(a)sta poate fi una din cele mai grosiere frecvente ale Creatiei si judecand dupa legile fizice si considerentele de mai sus, ne putem vedea ca fiind singuri. Dar asta numai in limita acestei frecvente...

Totusi exista indicii care ne fac sa credem ca suntem vizitati, monitorizati si poate, intr-o viziune ingusta, invadati de catre entitati extraterestre. Aparitia/disparitia zeilor, inaltarea lui Isus, tonele de rapoarte OZN si multe altele stau la baza ideii ca facem parte dintr-o mare familie (fiind probabil ruda mai mica si mai de la tara). Acest lucru ar fi posibil numai daca privim Creeatia (si circulatia prin ea) pe verticala ei, adica trecand perpendicular prin spectrul de frecvente, acordandu-ne cu o anumita zona si nu pe orizontala, in lungul frecventei unde nu se pot observa schimbari majore. Depinde cum privim ...iar disciplinele sunt cu adevarat necesare pentru verticalitate.

Mi se pare interesanta si in acelasi timp obsesiva ideia recentei productii "Melancholia" cu privire la sfarsitul total al planetei in conditiile in care rasa umana era considerata ca fiind singura in univers:
http://www.cinemarx.ro/filme/Melancholia-Melancholia-2425269.html
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

jean

CitatEste cu adevarat invazie extraterestra sau.....?
Nu, nu este o invazie extraterestra, ei sunt aici dinaintea noastra. Si da, suntem supraveghiati, ajutati, mustrati, si poate chiar creati de ei. Nu-i cautati, sunt si printre noi, nu sunt din aceasi materie cu noi, dar pot arata ca noi daca vor. Este vorba de frecventa cum spune @biss. Ei fiinteaza in alt domeniu vibrational. Numai asa se poate explica straneitatea fenomenului.
CitatUn lucru este clar: tot ce se afla in exteriorul acestei planete, pe suprafete vaste, ne este extrem de toxic. Universul/dimensiunea ace(a)sta poate fi una din cele mai grosiere frecvente ale Creatiei si judecand dupa legile fizice si considerentele de mai sus, ne putem vedea ca fiind singuri. Dar asta numai in limita acestei frecvente...
Cred ca este corect ce spui mr, si eu gandesc la fel.
Adevarul este dincolo de noi

mm

CitatNu, nu este o invazie extraterestra, ei sunt aici dinaintea noastra.
De acord cu tine, jean.
Toate datele concrete la care avem acces arata ca suntem una din rezervaţiile lor.
Cand te afli la frontierele cunoasterii trebuie sa privesti dincolo de gard.

Nox

Citat din: mm din  12 Octombrie 2011, 21:20:23
De acord cu tine, jean.
Toate datele concrete la care avem acces arata ca suntem una din rezervaţiile lor.

Rezervație sau plantație....?!
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

socrate

Citat din: jean din  12 Octombrie 2011, 20:52:17
Nu, nu este o invazie extraterestra, ei sunt aici dinaintea noastra. Si da, suntem supraveghiati, ajutati, mustrati, si poate chiar creati de ei. Nu-i cautati, sunt si printre noi, nu sunt din aceasi materie cu noi, dar pot arata ca noi daca vor. Este vorba de frecventa cum spune @biss. Ei fiinteaza in alt domeniu vibrational. Numai asa se poate explica straneitatea fenomenului.Cred ca este corect ce spui mr, si eu gandesc la fel.
De acord jean,mai ales afirmatia:  Nu-i cautati, sunt si printre noi, nu sunt din aceasi materie cu noi, dar pot arata ca noi daca vor,este mai mult decit concludenta si pt.mine.
Marea mea NEDUMERIRE este insa referitoare la termenul "creati" de ei,cum adica!!?? "ei" sunt OBIECTE!!? si noi FIINTE? sau viceversa,adica noi "obiecte create" si ei FIINTE...ca nu "rimeaza" de fel.
FIINTELE am inteles pot crea obiecte,OZN,AVIOANE,etc..dar NU pot "crea" FIINTE,pot,NASTE FIINTE am inteles....darrr...numai un anumit GEN de fiinte care sunt dotate prin NASTERE, cu cele trebuitoare NASTERII si astfel se pot ocupa cu aceste "sporturi",IMPOSIBILE pt.un anumit GEN de FIINTE care NU sunt DOTATE cu aceste "functii" si care sunt cconvins NU si'ar dori sa le aibe in dotare,darrr....le place sa le CREEZE probleme de tot felul ACELOR FIINTE care le poarta de grija, de la starea de molecula la cea de alaptare si apoiii...pana..... putin mai tirziu in VIATA,cind SINGURI se "descurca" si pot sa, CREEZE....FIINTA.... care ia NASCUT.

PS.POSIBIL...o invazie de SPIRITE NASCUTE pt. a "echilibra" raportul de FORTE dintre acestea si  "createle spirite patriarhale" care acopera aproape.... TERRA si
vazduhul.
Spiritele Nascute care locuiesc in "trupurile carnale" fiind net iferioare ca nr. si capacitate de aparare,acestea fiind intr-o anumita masura la cheremul maleficelor "creaturi patriarhale" :?,super dotate cu trupuri energetice si capacitati paranormale superioare.

Siberia

#9
Eu nu cred ca sntem nici rezervatia lor si nici plantatia lor.
Suntem continuitatea lor si versiunile lor transformate de-a lungul timpului.
De acord ca pe o anumita frecventa putem fi singurii din univers la fel cum sunt de acord si cu faptul ca tot ceea ce fiinteaza in afara planetei noastre ne este toxic intr-o anumita masura pentru acest corp si la aceasta frecventa. Dar din cauza ca suntem supusi transformarii care actioneaza peste tot in acest univers, aceasta toxicitate poate fi nu doar malefica ci si benefica in functie de rezultatul transformarilor fizice sau psihice produse.
Cat despre ET... ei exista in zone pe care nu le putem percepe acum, sau nu toti le putem percepe. Totodata, depinde si de ceea ce denumim extraterestri. Exponentii fostelor civilizatii care au trait pe Terra si au parasit planeta sau s-au stabilit in interiorul ei (sau exista impreuna cu noi pe o alta linie de frecventa si nu-i putem percepe) pot fi incadrati in categora ExtraTerestri ?
La fel ne putem intreba despre invazie: Daca unii dintre fostii locuitori ai Terrei se intorc Acasa, acest fapt poate fi numit "invazie" ?
Simturile noastre sunt atat de adormite si de degradate incat nu suntem in stare sa percepem schimbarile din jurul nostru, dar putem sti daca suntem invadati sau supravegheati de ET ? Realitatea noastra, a lumii in care traim este manipulata de chiar semenii nostri, tehnologiile pamantene permit la momentul actual ascunderea evenimentelor in timp, a obiectelor prin "curbarea" luminii si credeti ca noi mai putem discerne daca suntem sau nu invadati sau supravegheati de ET ? Daca tehnologia noastra a ajuns la un asemenea nivel, a lor la ce nivel ar trebui sa fie ? Daca ei sunt strabunii strabunilor nostri, noi am reprezenta rezervatia, plantatia sau gradinita / cresa lor ?

Sunt atatea intrebari la care nu stim cum sau ce sa raspundem...
Am renuntat sa mai cred in "aburelile" unor "oameni de stiinta" si in "descoperirile fenomenale" facute de NASA (Never A Straight Answer).
Si sincera sa fiu, in ultima vreme am renuntat sa-mi mai bat capul cu toate minciunile din jur fiindca ma roade o singura intrebare: "realitatea" pe care o percepem este de fapt realitate, sau suntem inchisi intr-un miniunivers care reproduce un univers real mult mai mare si ne tine captivi intr-o minciuna care ne impiedica sa mai evoluam, sa ne transformam ? Fiindca daca ar fi asa, nici macar n-am avea cum sa stim vreodata ce se afla in universul real...
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Tayka

#10
Citat din: Nox din  12 Octombrie 2011, 22:14:26
Rezervație sau plantație....?!
Dacă om fi REZERVAŢIE atunci e posibil ca vre-un istoric, de-al LOR în dorinţa de a reface pe viu cursul îndelungatei lor istorii,a deschis pe Terra un fel de ,,muzeu în aer liber''unde poate fi urmărită întreaga lor evoluţie (noi fiind se pare al cincilea episod),iar cei cu ozn-urile e posibil să fie vizitatorii.. :ufo:
Dacă însă sântem PLANTAŢIE problema devine mai complicată,părerile sânt împărţite,fenomenul motivaţiei este mai greu de înţeles,şi cu atât mai greu de ..,,digerat''unii autori propun ideia că dacă ne ,,plantează''desigur că le sântem pe undeva necesari,Alţii lasă totul în seama Domnului se smeresc refuzând alte comentarii,iar alţii consideră posibilitatea unui început,, accidental'' al vieţii,restul realizându-se prin evoluţia speciilor. Se pare că adevărul ne este ascuns,sau poate nu-l înţelegem încă.Sau poate că nu este bine să-l înţelegem  :martiansad: Ce ar face animalele din grădina zoologică dacă (prin absurd )ar înţelege motivul existenţei lor acolo?...Dar o turmă în drum spre abator?!  :-o
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

calator astral

La intrebarea "este cu adevarat INVAZIE EXTRATERESTRA?" nu pot raspunde decit :

Da.  Este.

O invazie recenta,de la Hiroshima si primele imagini televizive nemtesti incoace.
De cind ne-am manifestat prezenta.
Ei au mari probleme reproductive,sint longevivi dincolo de inchipuire,dar inexorabil sint condamnati sa dispara.
Recolta sufletelor la care face aluzie nox e Reala.
Mai multe tipuri de entitati sint interesate de "recolta plantatiei",din factiunea extraterestra pe Terra se evidentiaza o banala avangarda la ora actuala, care asteapta grosu cavaleriei, e pe drum, foarte aproape.

Eu cred ca imaginea norului de lacuste e cea mai adecvata.

Din fericire nu sintem chiar singuri pe lume,forte subtile sint de partea noastra,la timpul potrivit vor interveni.

abyss

Citat din: @Lex din  12 Octombrie 2011, 18:41:51
@biss, yo zic mai bine sa urmaresti filmuletul asta cap coada si ASCULTA cu atentie ce se zice acolo. sper sa te mai gandesti in afirmatia ta contra existentei e.t   :evil:  :-)   >>>  Hubble Deep Field: The Most Imp. Image Ever Taken (Redux)

Ok, si eu doresc sa nu fim singuri insa asa cum spuneam e doar o banuiala, legata de frecventele pe care percepem mult stimata si venerata realitate.

Am si eu un filmulet pt tine, mai exact ca si dovezi sa zicem.
The Known Universe by AMNH

si inca unul de pus la ganduri
http://micro.magnet.fsu.edu/primer/java/scienceopticsu/powersof10/index.html

Citat din: Siberia din  12 Octombrie 2011, 23:16:09
Si sincera sa fiu, in ultima vreme am renuntat sa-mi mai bat capul cu toate minciunile din jur fiindca ma roade o singura intrebare: "realitatea" pe care o percepem este de fapt realitate, sau suntem inchisi intr-un miniunivers care reproduce un univers real mult mai mare si ne tine captivi intr-o minciuna care ne impiedica sa mai evoluam, sa ne transformam ? Fiindca daca ar fi asa, nici macar n-am avea cum sa stim vreodata ce se afla in universul real...
Captivitatea si separatia e doar in concept. Intre noi si circumstante, in realitate nu exista nici o separatie, tocmai de aceea se spune ca adevarul este un adevar fara de adevar iar in momentul in care oferi o informatie despre el devine explicatia despre un adevar in concept. De acea primul pas as adauga eu, pentru a ne apropia de intelegerea realitatii este de a face mai degraba o separatie intre adevarul adevarat si adevarul in concept. Adevarul si realitatea este ceea ce privim neincetat in fata noastra, acel adevar neatasat de concept.
Privind astfel lucrurile nu cumva mintea actuala umana este "invazia" extraterestra?

Tayka

Citat din: calator astral din  13 Octombrie 2011, 00:05:20
Ei au mari probleme reproductive,sint longevivi dincolo de inchipuire,dar inexorabil sint condamnati sa dispara.
Recolta sufletelor la care face aluzie nox e Reala.
Din fericire nu sintem chiar singuri pe lume,forte subtile sint de partea noastra,la timpul potrivit vor interveni.
În linii mari sânt de acord cu tine cu unele mici nelămuriri;
-Ştiam că se recoltează CS,adică corpuri spirituale (spirite) nu CA corpuri astrale (suflete) cu care nu prea au ce face.
-EI nu se mai reproduc nu pentru că nu ar putea-o face ci din 3 motive 1-Au depăşit de mult stadiul de civilizaţie medie şi fiind supercivilizaţie nu-şi mai permit din punct de vedere etic şi moral acel act ..considerat de EI ca fiind ..animalic.Şi 2-Nu pot produce artificial viaţă biologică.Aceasta fiind produsă doar de CS 3-Chiar dacă EI ar reuşii să introducă  viaţă bio în soma artificială,acesta ar fi lipsită total de o experienţă de viaţă,şi ar fi necesară o şcoală continuă de  secole sau poate milenii pentru ca noul născut să poată asimila  întreaga LOR experienţă de viaţă.Şi de aceia e necesară ,,înşcolarea ''acestora înainte de ..naştere. :-D
Cam greu de rumegat ideia dar se pare a fii singura plauzibilă. :martiansad:
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

kefren

Citat din: Tayka din  13 Octombrie 2011, 01:21:00
În linii mari sânt de acord cu tine cu unele mici nelămuriri;
-Ştiam că se recoltează CS,adică corpuri spirituale (spirite) nu CA corpuri astrale (suflete) cu care nu prea au ce face.
-EI nu se mai reproduc nu pentru că nu ar putea-o face ci din 3 motive 1-Au depăşit de mult stadiul de civilizaţie medie şi fiind supercivilizaţie nu-şi mai permit din punct de vedere etic şi moral acel act ..considerat de EI ca fiind ..animalic.Şi 2-Nu pot produce artificial viaţă biologică.Aceasta fiind produsă doar de CS 3-Chiar dacă EI ar reuşii să introducă  viaţă bio în soma artificială,acesta ar fi lipsită total de o experienţă de viaţă,şi ar fi necesară o şcoală continuă de  secole sau poate milenii pentru ca noul născut să poată asimila  întreaga LOR experienţă de viaţă.Şi de aceia e necesară ,,înşcolarea ''acestora înainte de ..naştere. :-D
Cam greu de rumegat ideia dar se pare a fii singura plauzibilă. :martiansad:


   Creierul uman e folosit in proportie doar de 10-15%,asta inseamna ca pe "hardul" nostru mai este enorm spatiu liber nefolosit si probabil numai lipsa unei tehnologii avansate face ca noi sa nu fim supra oameni sau poate doar atat suntem lasati sa folosim prin constructia noastra.O alta civilizatie,nu neaparat asemenea a noastra,are un sistem de date concentrat intr-un  super calculator ,sa zicem,si tehnologia adecvata sa le poata transmite unui creier fara sa dureze milenii ci mult,mult mai putin.