Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Hitler ?

Creat de sevastase, 25 Martie 2008, 20:33:52

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

elena78

Citat din: sevastase din  31 Martie 2008, 14:44:59
Mengele a trait sub protectia Guvernului american in SUA, si a purtat pseudonimele de Dr. Green sau Dr. Greenbaum. A fost instrumental in crearea proiectelor MK-Ultra si Monarch.

Mengele  era  si un mare  expert in genetica se pare ca el a ,,lucrat,, la  clonele lui Hitler...

horia2008

Citat din: elena78 din  04 Martie 2012, 19:49:44
sunt multi  studiosi care au spus ca  Hitler avea cel putin  5  sosii pe care le foloseau in scopuri  diferite,el a reusit  sa fuga la bordul unui submarin,s-a dus in  ANTARCTICA ,acolo avea o mare fortareata unde a trait pana la adanci batraneti!!!
Multi spun multe..... :fullmoon:
Poti sa detaliezi un pic, altfel decat cineva ascris pe net ca..., sau am citit pe aim ca...
Multumesc


zana@M

Hitler si-a construit un buncar secret la Los Angeles . In anii '30 a fost construit un bastion fascist pentru o eventuala venire a lui Hitler in America. Hitler a investit  4 milioane de dolari la acea vreme .Proprietatea a apartinut lui Jessie Murphy din 1933, care a avut o relatie cu Herr Schmidt, care era agentul lui Hitler in America.
Astazi, locul se afla in ruine si plin de desene graffitti, in asteptarea buldozerelor, pentru transformarea acestuia intr-o zona de picnic, pentru turisti.
http://www.ziare.com/magazin/stiri-magazin/hitler-si-a-construit-un-buncar-secret-la-los-angeles-1156927

   
,,TU ESTI CAUZA IAR LUMEA ESTE EFECTUL ,SCHIMBA-TI IDEILE DESPRE LUME -SI LUMEA SE VA SCHIMBA,,

tudorflorin96

in afara de multele posibilitati mai este inca o posibilitate.
"Directorul unui ziar argentinian a publicat cartea "Exilul lui Hitler" în care demonstrează că dictatorul german a fugit din Spania în Argentina, în 1945, unde a trăit încă mulţi ani
Un ziarist argentinian, Abel Basti, a publicat în ţara sa o carte numită "Exilul lui Hitler", continuare a altor două volume în care aborda subiectul prezenţei mai multor "şefi" nazişti în Argentina după Al Doilea Război Mondial. În această a treia carte, Basti, care e directorul ziarului "El Diario del Sur", merge mai departe şi susţine teoria conform căreia Hitler nu a murit în ruinele Berlinului, în aprilie 1945. Basti spune că dictatorul german a fugit din ţară "cu consimţământul forţelor anglo-americane". Hitler a plecat spre Argentina din portul spaniol Vigo. Abel Basti (foto, La Voz de Galicia) a acordat un interviu ziarului "La Voz de Galicia" în care expune motivele pentru care crede că Hitler nu a murit la finele celui de-al doilea Război Mondial.               "300.000 de nazişti utili spre America, în schimbul vieţii lui Hitler" - Ce sectoare anglo-americane i-au permis să fugă? - A fost vorba de un pact strict militar între ierarhia nazistă şi nordamericani, cu consimţământul britanicilor, care a acordat imunitate şefilor nazişti în frunte cu Hitler. În schimb, s-au transferat oameni de ştiinţă, specialişti în tehnologie militară şi dezvoltare industrială, aur şi bani. 300.000 de "nazişti utili" au ajuns în SUA în acest mod, la schimb cu libertatea şi viaţa lui Hitler. Planul "evadării" a fost conceput de germani şi americani, împreună. Astfel, au avut loc "schimburi" interesante. Spre exemplu, submarinul german U-234, încărcat cu uraniu îmbogăţit şi tehnică militară de ultimă generaţie, s-a "ciocnit", curios, de solul nord-american, în mai 1945. A fost un pact favorabil americanilor, care şi-au pregătit astfel perioada următoare, Războiul Rece contra ruşilor. - Spania i-a falicitat plecarea lui Hitler? - În catea mea detaliez cum mai multe avioane de nazişti au sosit în Spania după terminaea războiului. Un document al serviciilor secrete americane indică faptul că exista un "punte aeronautică" de avioane germane care soseau în Spania. De asemenea, e lucru dovedit că, în martie 1945, două avioane pline de nazişti au decolat de la Madrid cu destinaţia Buenos Aires. - Pe ce vă bazaţi afirmaţia că Vigo a fost locul de unde a plecat dictatorul german spre Argentina? - Pe documente secrete ale serviciului britanic MI6. Au fost mai multe submarine naziste care au plecat din mai multe porturi spaniole, inclusiv Vigo. - Din Vigo au plecat cei mai mulţi lideri nazişti? - Ştim că au plecat mai multe submarine, nu avem lista pasagerilor fiecărui submarin, dar probabil au plecat mulţi lideri nazişti din Spania, da.  "În Patagonia, lumea nu ştia multe despre război" - Ce s-a întâmplat în Argentina apoi? - Hitler a ajuns în iarna lui '45, pe o plajă din Patagonia şi a fost ascuns într-o bază germană, San Ramon, la 15 kilmetri de San Carlos de Bariloche, unde locuiesc eu. Şi-a tuns mustaţa şi părul. În Patagonia populaţia era foarte puţină, iar războiul s-a purtat departe de ei, se ştia prea puţin în zonă despre toate acestea. - La ce vârstă credeţi că a murit Hitler? - Hitler a trăit împreună cu Eva Braun, ambii cu nume false, departe de politica de prim nivel. Au mai avut întâlniri, dar cu vechii camarazi. A murit în anii 60, în Argentina. "Întrebaţi Mossadul de ce nu l-au găsit. Ştiau unde e" - De ce serviciile secrete israeliene nu l-au găsit niciodată? - Toate servciile secrete din lume ştiau că Hitler a scăpat şi trăia în Argentina. Asta va trebui să îi întrebaţi pe cei de la Mossad. - De ce niciodată nu a fost luată în calcul varianta aceasta, din cartea dumneavoastră? - Am folosit aceleaşi dovezi pe care le aveau la momentul respectiv sovieticii şi americanii. Stalin mereu a zis că Hitler a scăpat. Şi Eisenhower, în 1953, a spus că Hitler poate fi în viaţă. Statul german nu l-a declarat pe Hitler mort în 1945. A făcut-o mai târziu, în 1956. Legal, pentru Germania, Hitler era viu între '45 şi '56. A trăit fără un proces împotriva lui, fără condamnare, fără ordin de arestare. Cine va citi cartea mea va rămâne şocat de multitudinea de dovezi, documente şi martori care spun acest lucru: Hitler a trăit mulţi ani după război, în Argentina."
"Politicienii sunt la fel peste tot. Promit ca vor construi un pod chiar si acolo unde nu exista nici un rau."

elena78

#79
luna trecuta  in Turcia a fost o publicitate  cu imaginea lui Hitler(din cate se pare  aceasta publicitatea  a fost eliminata din televiziunea turca ) ,publicitatea se referea  la un anumit shampoo Biomen in care apare  Hitler cu unele discursuri  ale sale ,.. : :lol:suna cam asa :,,daca nu porti rochii   de femei nici nu trebuie sa  folositi shampoo de femei...publicitatea se incheie cu ..,,acesta este un shampoo pentru barbati adevarati ,Biomen ..  :lol:
:lol:



Hitler'li Şampuan Biomen M.A.R.K.A.

Nepo

Acum nu mai conteaza daca Hitler sau nu mai traieste, el si-a servit scopul, (in opinia mea ) pentru care a fost creat.
Desi noul Reich German din ziua de azi este unul economic, care deja a cucerit mai mult decat forta armelor din Reich-ul lui Adolf.

:)

equilibrum

Am gasit de curand un articol pe un blog. Cred ca e destul de complex si are o abordare neortodoxa, suficient de provocatoare ca sa fie semnalat.
Ca observatie: o cititoare care sustine ca e de origine iudaica s-a simtit jignita... deci adminii sunt rugati sa refuze link-ul daca articolul contravine politicii forumului. In rest, eu unul, am citit post-ul ca pe o alta ipoteza, intre atatea.

http://secretelezeilor.wordpress.com/2012/09/08/hitler-mesia-sau-antihrist/
Pastreaza-ti energia.

zana@M

#82
Aceste documente originale tocmai au fost descoperite de antreprenorul Bruno Ledoux, pasionat de istorie. Ele au supravietuit tuturor nefastelor incercari de-a lungul timpului.


http://www.ziare.com/europa/germania/ultimele-secrete-ale-lui-hitler-foto-video-1248141
,,TU ESTI CAUZA IAR LUMEA ESTE EFECTUL ,SCHIMBA-TI IDEILE DESPRE LUME -SI LUMEA SE VA SCHIMBA,,

Xanadron

O stire care confirma dubiile privind autenticitatea fragmentelor de craniu recuperate de KGB in 1945 din bunkerul berlinez si presupuse (fara niciun fel de argumente credibile) ca ar fi apartinut lui Hitler:

http://www.theguardian.com/world/2009/sep/27/adolf-hitler-suicide-skull-fragment
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

mr

#84
Alta perspectiva asupra lui Adolf Hitler, destul de credibila pe multe fete, zic eu! Cititi si voi...

...În încercarea de a obține pacea, Adolf Hitler nu a oferit doar vorbe goale, ci și fapte. La Dunkirk, trupele aliate erau pe punctul de a fi nimicite total. În loc să captureze soldații inamici sau să-i măcelărească, Hitler și-a oprit armata pentru trei zile, permițând astfel unui număr de 338.226 de soldați (198.229 britanici și 139.997 francezi) să scape. ,,Sângele fiecărui englez e prea valoros pentru a fi vărsat", spunea Hitler. ,,Popoarele noastre sunt legate rasial şi tradiţional", completa el, considerându-i pe englezi ca făcând parte din aceeași rasă ariană ca și germanii. Iată discursul său din iulie 1940, susținut în fața parlamentului german: ,,Încă o dată, conspiraţia jalnică şi coruptă a oamenilor politici şi a magnaţilor financiari lacomi şi-a făcut apariţia, pentru ei războiul reprezentând un mijloc eficace în a-şi susţine afacerile. Otrava evreiască internaţională a început să se agite şi să atace minţile sănătoase. Intelectualii i-au portretizat pe oamenii decenţi care îşi doresc pacea, numindu-i «persoane slabe şi trădători», pentru a denunţa partidele de opoziţie ca fiind «cea de a cincea coloană», cu scopul de a elimina rezistenţa internă la politica lor criminală de război. Evreii şi francmasonii, industriaşii de armament şi profitorii de război, comercianţii internaţionali şi speculanţii de bursă sunt asemenea «gărzilor negre» politice: disperaţi şi căutători de glorie, pentru care războiul nu reprezintă altceva decât ceea ce îşi doresc. Credeţi-mă, dragi parlamentari, simt un mare dezgust faţă de aceşti distrugători de oameni şi ţări, lipsiţi de scrupule. E aproape dureros pentru mine că am fost ales de Providenţă pentru a-i înlătura pe aceşti oameni care ne-au pus în genunchi. Ambiţia mea nu este aceea de a purta războaie, ci de a construi un nou stat social, de înaltă cultură. Şi fiecare an de război mă ţine departe de munca mea! Şi asta din cauza jafului acestor nulităţi groteşti, cu o viziune politică mediocră, într-atât încât ticăloşia lor coruptă nu-i face să depăşească limitele obişnuitului. Domnul Churchill a repetat declaraţia că îşi doreşte război. În urmă cu șase săptămâni, el a lansat acest război într-o arenă în care se crede tare. Un război aerian împotriva populaţiei civile, sub sloganul înşelător: «un război împotriva obiectivelor militare». Începând cu Freiburg, aceste obiective s-au dovedit a fi oraşe deschise, pieţe, sate, case, spitale, şcoli, grădiniţe şi orice decid ei să lovească. Până acum am răspuns limitat la aceste atacuri. Deşi nu e în intenţia mea de a semnala, totuşi acesta va fi singurul răspuns posibil, sau, dacă va rămâne în acest fel, sunt conştient de răspunsul nostru care va veni şi care va aduce suferinţă multor oameni. Desigur, acest lucru nu se va aplica şi domnului Churchill, din moment ce se va ascunde în Canada, unde banii şi copiii multor profitori de război au fost deja duşi. Dar va exista o tragedie pentru milioane de oameni. Iar domnul Churchill ar trebuisă aibă încredere în mine, atunci când eu ca profet proclam: un mare imperiu va fi distrus. Un imperiu mondial pe care eu nu am avut niciodată ambiţia de a-l distruge. Sunt perfect conştient că acest război se va sfârşi prin distrugerea uneia dintre cele două părţi combatante. Domnul Churchill crede că aceasta va fi Germania, dar eu ştiu că va fi Anglia! În acest moment mă simt obligat în faţa conştiinţei mele să fac încă un apel la raţiune în Anglia. Cred că pot face asta, deoarece nu o fac din postura învinsului, ci a învingătorului; de aceea vorbesc în numele raţiunii. Nu văd niciun motiv pentru care am forţa continuarea acestui război. Regret sacrificiile care sunt cerute. Vreau să-mi cruţ propriul popor. Ştiu că inimile milioanelor de bărbaţi şi băieţi sunt pline de dorinţa de a purta un război împotriva unui inamic care, fără niciun motiv rezonabil, ne-a declarat război pentru a doua oară. De asemenea, cunosc şi inimile mamelor şi femeilor care, în ciuda disponibilităţii lor de a se sacrifica, cred cu toată puterea lor că asta este ultima lor opţiune. Domnul Churchill ar putea din nou minimaliza declaraţia mea, spunând că nu este altceva decât un simptom al fricii mele sau al dubiilor mele asupra victoriei finale. Totuşi, nu voi avea conştiinţa încărcată pentru lucrurile care vor urma".
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

klingonianul mascat

Acest discurs, daca este real, arata un Hitler lucid si inca nedependent de metamfetamine. Daca ar fi fost atat de lucid tot timpul razboiului, poate altul ar fi fost deznodamantul.

Citat din: mr din  01 Septembrie 2013, 15:17:05
Alta perspectiva asupra lui Adolf Hitler, destul de credibila pe multe fete, zic eu! Cititi si voi...

...În încercarea de a obține pacea, Adolf Hitler nu a oferit doar vorbe goale, ci și fapte. La Dunkirk, trupele aliate erau pe punctul de a fi nimicite total. În loc să captureze soldații inamici sau să-i măcelărească, Hitler și-a oprit armata pentru trei zile, permițând astfel unui număr de 338.226 de soldați (198.229 britanici și 139.997 francezi) să scape. ,,Sângele fiecărui englez e prea valoros pentru a fi vărsat", spunea Hitler. ,,Popoarele noastre sunt legate rasial şi tradiţional", completa el, considerându-i pe englezi ca făcând parte din aceeași rasă ariană ca și germanii. Iată discursul său din iulie 1940, susținut în fața parlamentului german: ,,Încă o dată, conspiraţia jalnică şi coruptă a oamenilor politici şi a magnaţilor financiari lacomi şi-a făcut apariţia, pentru ei războiul reprezentând un mijloc eficace în a-şi susţine afacerile. Otrava evreiască internaţională a început să se agite şi să atace minţile sănătoase. Intelectualii i-au portretizat pe oamenii decenţi care îşi doresc pacea, numindu-i «persoane slabe şi trădători», pentru a denunţa partidele de opoziţie ca fiind «cea de a cincea coloană», cu scopul de a elimina rezistenţa internă la politica lor criminală de război. Evreii şi francmasonii, industriaşii de armament şi profitorii de război, comercianţii internaţionali şi speculanţii de bursă sunt asemenea «gărzilor negre» politice: disperaţi şi căutători de glorie, pentru care războiul nu reprezintă altceva decât ceea ce îşi doresc. Credeţi-mă, dragi parlamentari, simt un mare dezgust faţă de aceşti distrugători de oameni şi ţări, lipsiţi de scrupule. E aproape dureros pentru mine că am fost ales de Providenţă pentru a-i înlătura pe aceşti oameni care ne-au pus în genunchi. Ambiţia mea nu este aceea de a purta războaie, ci de a construi un nou stat social, de înaltă cultură. Şi fiecare an de război mă ţine departe de munca mea! Şi asta din cauza jafului acestor nulităţi groteşti, cu o viziune politică mediocră, într-atât încât ticăloşia lor coruptă nu-i face să depăşească limitele obişnuitului. Domnul Churchill a repetat declaraţia că îşi doreşte război. În urmă cu șase săptămâni, el a lansat acest război într-o arenă în care se crede tare. Un război aerian împotriva populaţiei civile, sub sloganul înşelător: «un război împotriva obiectivelor militare». Începând cu Freiburg, aceste obiective s-au dovedit a fi oraşe deschise, pieţe, sate, case, spitale, şcoli, grădiniţe şi orice decid ei să lovească. Până acum am răspuns limitat la aceste atacuri. Deşi nu e în intenţia mea de a semnala, totuşi acesta va fi singurul răspuns posibil, sau, dacă va rămâne în acest fel, sunt conştient de răspunsul nostru care va veni şi care va aduce suferinţă multor oameni. Desigur, acest lucru nu se va aplica şi domnului Churchill, din moment ce se va ascunde în Canada, unde banii şi copiii multor profitori de război au fost deja duşi. Dar va exista o tragedie pentru milioane de oameni. Iar domnul Churchill ar trebuisă aibă încredere în mine, atunci când eu ca profet proclam: un mare imperiu va fi distrus. Un imperiu mondial pe care eu nu am avut niciodată ambiţia de a-l distruge. Sunt perfect conştient că acest război se va sfârşi prin distrugerea uneia dintre cele două părţi combatante. Domnul Churchill crede că aceasta va fi Germania, dar eu ştiu că va fi Anglia! În acest moment mă simt obligat în faţa conştiinţei mele să fac încă un apel la raţiune în Anglia. Cred că pot face asta, deoarece nu o fac din postura învinsului, ci a învingătorului; de aceea vorbesc în numele raţiunii. Nu văd niciun motiv pentru care am forţa continuarea acestui război. Regret sacrificiile care sunt cerute. Vreau să-mi cruţ propriul popor. Ştiu că inimile milioanelor de bărbaţi şi băieţi sunt pline de dorinţa de a purta un război împotriva unui inamic care, fără niciun motiv rezonabil, ne-a declarat război pentru a doua oară. De asemenea, cunosc şi inimile mamelor şi femeilor care, în ciuda disponibilităţii lor de a se sacrifica, cred cu toată puterea lor că asta este ultima lor opţiune. Domnul Churchill ar putea din nou minimaliza declaraţia mea, spunând că nu este altceva decât un simptom al fricii mele sau al dubiilor mele asupra victoriei finale. Totuşi, nu voi avea conştiinţa încărcată pentru lucrurile care vor urma".
Soarele este o stea din 100 de bilioane de stele in aceasta galaxie. Galaxia noastra este una din bilioanele de galaxii ce populeaza universul. Ar fi ilogic sa credem ca suntem singuri in acest univers. (Werner von Braun)

mm

#86
  Exceptional, articolul semnalat de tine, equilibrum! Documentare excelenta, de asemenea. In ceea ce priveste uciderea celor 56.000 de germani in raidurile militarilor polonezi de dinainte de invadarea Poloniei, Hitler ar fi avut la indemana solutia simpla de trimitere a catorva mii de soldati la granita cu Polonia cu sarcina de a-i opri pe polonezii agresivi sa calce pe pamantul german. Daca n-a facut asa, e posibil ca Hitler sa-si fi dorit totusi invadarea Poloniei. In rest, multe din ideile din articol par sa stea in picioare.
  Daca au existat mai multe sosii de-ale lui Hitler, este mai mult decat explicabil ca unele dintre ele sa fi fost vazute - si recunoscute - pe alocuri, dupa terminarea razboiului. Pe de alta parte, fara sa dau dovada de prea multa inteligenta, si eu m-am gandit dintotdeauna ca oricine in locul lui Hitler si-ar fi scapat pielea mai degraba decat sa se autoimpuste si se lase ars cu benzina. Cu atat mai mult si Hitler - care nu era prost deloc - ar fi putut sa se gandeasca la solutia, elementar de simpla, a "scaparii pielii".
  Imi pun intrebarea: daca la sfarsitul anului 1943 Hitler a parasit Germania (cu submarinul din portul Bremerhaven, conf. sursei), atunci cine a condus Germania pana in 1945?
Cand te afli la frontierele cunoasterii trebuie sa privesti dincolo de gard.

mr

Recunosc ca nu am citit articolul postat de equilibrum! Cu scuzele de rigoare!
Am intrat in posesia acestui fisier care contine aceleasi informatii cu cele din link...si am zis sa-l partajez.
Multumesc mm!
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

equilibrum

Citat din: mm din  03 Septembrie 2013, 22:09:31
  Imi pun intrebarea: daca la sfarsitul anului 1943 Hitler a parasit Germania (cu submarinul din portul Bremerhaven, conf. sursei), atunci cine a condus Germania pana in 1945?

Recitind pe aici, am zis sa raspund printr-o intrebare: dar a condus Hitler in realitate vreodata?
Daca analizezi putin evolutia personajului o sa vezi ca da impresia unor personalitati diferite, necoerente si neincadrabile in timp. Adica primul H era rational, al doilea strateg genial, al treilea un grandoman, si tot asa, pana la ultimul care devine sinucigas, cand personalitatea nu-i permite din perspectiva psihologica autodistrugerea.
Poate ca lagarele aveau si un scop practic: cautarea urmatorului H. Printre altele...
Pastreaza-ti energia.