Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cat traiesc extraterestrii?

Creat de melanogaster36, 10 August 2011, 22:40:00

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

melanogaster36

    Mi s-ar parea interesanta ideea de a estima durata de viata a extraterestrilor.Tinand cont ca toti zeii civilizatori din zorii  umanitatii au poposit pe Terra generatii umane la rand ,pana cand samanta civilizatoare a inceput sa rodeasca.Atunci au plecat si au promis ca vor revenii.Asa s-au creeat religii, ei au fost venerati ca zei si considerati nemuritori.Deci traiau infinit mai mult decat bastinasii.Primele exemplare umane traiau-conform bibliei , pana la o mie de ani.Cat ar putea sa traiasca exemplarele acestor superrase?Sute, mii de ani...,sau poate au atins nemurirea?

Dreadg

Interesant subiect.
Sunt de parere ca acesti zei/extraterestrii au atins o nemurire artificiala, pe cale medicala, cu ajutorul organelor artificiale, manipularea quarcilor, etc.
De asemenea pt. o rasa foarte avansata dpdv. tehnologic au evoluat la ''nemurirea biologica'' (prin parasirea corpului fizic si astfel devening energie, precum Andromedanii www.alienshift.com/id53.html ). Rasa foarte avansata pt. ca pot depasii viteza luminii(teorema relativitatii)
"Atheism is an attitude, a frame of mind that looks at the world objectively, fearlessly, always trying to understand all things as a part of nature." Carl Sagan

calator astral


fiulploii

Extraterestrii traiesc pana atunci cand mor !  8-)

-'' elementar dragul meu Watson ''

Xanadron

#4
Citat din: calator astral din  11 August 2011, 00:10:16
O mie de ani.
Pas.
Plusez la doua mii. :-D
...Mai vine cineva cu o cacealma macar? :roll:

Fiindca (serios acum) dovezi trebuie sa recunoastem ca-s cam greu de gasit pe subiectul asta.
Lasind la o parte miriadele de teorii, din care unele sustin ca "baietii mici/mari/gri/verzi etc" :-( si-ar putea transfera CS-ul fara probleme in alt corp fizic, atunci cind "ambalajul" li se cocarjeaza cu anii.
Citi anume ani insa, doar Regizorul de Sus :star: stie.
Ahm - si stimabilul nostru calator astral, uitasem. :wink:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Tayka

#5
 Fix 1400 ani tereştrii. După 1000 de ani însă sânt lăsaţi la ,,vatră"din oastea Domnului  :-) :-D
http://toni-victor-moldovan.blogspot.com/2011/03/programul-terra-un-atentat_06.html



Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

Nicipreaprea

Cei din centrul galaxiilor sigur traiesc mai mult (din punctul nostru de vedere).
Citat din: Xanadron din  11 August 2011, 00:30:13
...
Lasind la o parte miriadele de teorii, din care unele sustin ca "baietii mici/mari/gri/verzi etc" :-( si-ar putea transfera CS-ul fara probleme in alt corp fizic, atunci cind "ambalajul" li se cocarjeaza cu anii.
...

La fel se intampla si omului. Primeste o forma automat. Desi poate sa aleaga, nu conteaza. :)
________________________________________
"Know your enemy and they probably will not be your enemy."

jean

  Care ani? Ce reprezinta anul pt. ei? Daca planetele carora apartin se invart mai repede sau mai incet in jurul soarelui respectiv si anul va fi mai mic sau mai lung. Sunt planete care se invart in cateva zeci de ore in jurul soarelui ei, deci anul ar avea in acest caz 30-40 de ore. Dar daca planeta este la distanta la care se afla ex. Saturn, ce lung ar fi anul....Daca ar mai trai si 1400 de ani in sistemul lor de referinta, noi am fi o simpla scanteie.
Va dati seama cat de relativa este expresia ,,Cati ani traiesc extraterestrii?''  :-o :?
Adevarul este dincolo de noi

Xanadron

Citat din: jean din  11 August 2011, 09:37:12
  Care ani? Ce reprezinta anul pt. ei? Va dati seama cat de relativa este expresia ,,Cati ani traiesc extraterestrii?''  :-o :?

Buna remarca, Jean - cred totusi ca intrebarea se referea la virsta maxima atinsa eventual de ET-ii  :-) "detasati" pe Terra si implicit inclusi in sistemul nostru planetar de referintza.

....De unde se naste insa automat o alta intrebare: "Ce diurna au ET-ii care ne pazesc/rapesc/zapacesc?" :-D
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

calator astral

Va jucati cu cuvintele observ...."CITI ANI"..."A N I".
O mie de ani fix,v-am spus. Deci daca un alien a murit de batrinete acuma,inseamna ca s-a nascut acum vreo mie de ani,cind se desparteau Bisericile Catolica si Ortodoxa. Ne raportam intotdeauna la reperele noastre pamintene.

Aliosa

De acord ca sa zic asa cu melanogaster36, au atins nemurirea.

dorel6

#11
Cati ani traiesc extra-terestri ?
de la 0 la infinit. De ce ?
Sa luam in calcul numarul planetelor populate cu viata.Care pentru noi este infinit sau poate chiar este.
Atunci avem 1% sanse ca viata sa existe.Si daca luam in calcul formula ca 1% ori infinit este 100%.

Si de aici rezulta ca exista o infinitate de rase care pot sa aiba intre 0 si infinit ani de trait.

Offtopic : O imaginatie ia viata in alt colt al universului. (Am spus asta pentru ca daca cineva doreste un "scaun" si acel lucru nu este "pe planeta aceea",atunci sigur va exista in alt loc.) Ce am pus in " " este doar un exemplu.
Există două metode de a cuceri și înrobi o națiune. Una este prin sabie. A doua este prin îndatorare.

Nox

dorel6, n-am înțeles nimic din calculul tău și nu cred că e din cauza orei târzii ...

Eu am învățat că o formulă matematică e o treabă care are în ea semnul egal (ion+maria=love nu se pune!!).


CitatSi de aici rezulta ca exista o infinitate de rase care pot sa aiba intre 0 si infinit ani de trait.

Dacă poți să-mi faci un grafic în Excel după distribuția statistică ar fi excelent.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

arckadii

Iar speculatii nefolositoare. V-ati gandit poate ca nu trebuie ca aceste fiinte (pentru care nici macar nu avem o garantie ca exista) pot totusi exista in plan spiritual? De ce este nevoie de un trup pentru existenta, care sa aiba 1000, 2000 sau de la 0 la infinit ani? Daca ne raportam la planul spiritual, nu mai exista nevoie de timp pentru ca este neconcludent. De asemenea (si aici discutia este mai larga, iar) timpul pe care noi il masuram nu este timpul real de fapt ci durata unui eveniment la care ne raportam.
Cat traiesc? Vesnic, la fel ca si sufletele noastre (asta cu conditia existentei lor):)

Ark

calator astral

Ark iti atrag atentia ca e vorba de EXTRATERESTRI. Nu vorbim de fiinte din alta dimensiune spirituala.
Iar extraterestrii traiesc una mie ani.