Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Intalnire ciudata cu un extraterestru

Creat de Ronin, 22 Martie 2006, 22:33:38

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Godess Amun

Citat din: alx din  13 Februarie 2013, 13:30:49
@Godess Amun
  Intreaba entitatea cu care comunici daca stie ce reprezinta desenul din atasament. Daca e cine spune ca e,ar trebui sa stie...


probabil sau cu siguranta ca stie dar in general nu-i plac genul asta de provocari si doreste sa se transforme intr-un clown de circ.Sunt constienta ca acest raspuns al meu se traduce pentru multi cu Amun nu exista.Nu stie.Nu poate.Ea minte.Totul e un fake dar singurul raspuns pe care il pot da este cel pe care l-am dat si pentru ca acest gen de provocari ar continua daca as ramine pe forum ma voi retrage oricum,mai devreme sau mai tirziu cineva ne va lumina in toate ,I did my job si acum is time to go.Toate cele bune !
``Vai de cei care cu mânie la poarta mea vor bate ´´!

Godess Amun

@ am explicat mai sus ca nu am avut posibilitatea sa vad muntele live si de ce l-am cautat pe google nu l-am gasit dar poate dintre userii de aici va face cineva poze mai bune,m-as bucura si eu si m-as bucura daca cineva mi le-ar trimite si mie.De asemenea m-ar interesa linkul cu emisiunile respective,dupa gravitatea cu care vorbiti se pare ca ar trebui sa le vad.
Multumesc si toate cele bune !
``Vai de cei care cu mânie la poarta mea vor bate ´´!

alx

@Godess Amun
Intrebarea mea nu a fost pusa pentru a transforma indiferent pe cine sau ce in clovn! Din contra...
Insa pot spune ca asa cum banuiam,cea ce faci tu se cheama circ ieftin...daca chiar ai fi in legatura cu o astfel de entitate,ar fi fost foarte usor sa-mi dai raspunsul.Faptul ca nu ai facut-o...ei bine,asta spune multe! Cel putin pentru mine.
  Cat despre faptul ca ti-ai indeplinit misiunea pe acest forum si ca ai putea sa te retragi...trebuie sa te anunt ca te afli intr-o mare eroare.Pentru ca orice misiune ai avea aici,ea a esuat! Iar retragerea ta nu va insemna decat ce ai spus tu...ca totul e o farsa! Pentru ca daca ai avea cu adevarat de spus ceva,ai face-o,fara sa dai bir cu fugitii la primul obstacol aparut.   
    Mai ales ca intrebarile puse tie si lamuririle solicitate au fost cel putin la fel de pertinente ca si afirmatiile tale!

In rest,numai bine!
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Godess Amun

Citat din: fiulploii din  14 Februarie 2013, 14:05:15
Pentru ca persoana in cauza si-a dat numele real ( ? ) si pentru ca au fost si alti colegi care au facut aceasta cautare la momentul respectiv mi-am permis si eu sa fac cautare cu amicu' Gogu si am gasit niste chestii interesante pe diverse site-uri. Nu o sa dau nici un link, cine e doritor poate sa o faca.
  La toate acestea eu personal mai adaug si informatia urmatoare:
    - periodic , studenti la psihologie sau psihologi isi fac cont pe diverse siteuri , isi fabrica o personalitate si o arunca in valtoarea Net-ului. Fiecare urmareste o tema de studiat iar rezultatele fac obiectul unei dizertatii, teze de doctorat sau altui gen de lucrare stiintifica.
Asta e parerea mea despre ultima zeitate coborata prin zona  :-)
Daca gresesc, ghinion frate !   , altul mama nu mai face  :lol:

Esti simpatic ....si istet .... :star: dar nu crezi ca inteligenta mea lasa de dorit pentru a fi studenta sau poate student :evil:  la psihologie? eu asa zic ,personajul de fata pe nume Godes Amun cu un singur ,,d`` poate fi un fake ...apropo de intrebarea unui coleg despre ce este real si ce nu .Dar oare este ? ce importanta mai are ,oricum nu am spus nimic,nu am fost in stare ,nu sunt ? asta se vrea ! atunci eu nu spun ,,daca voi nu ma vreti eu va vreau``.Eu spun ,,daca voi nu ma vreti ,nu conteaza `` ! La revedere,toate cele bune tuturor si sanatate !
``Vai de cei care cu mânie la poarta mea vor bate ´´!

Godess Amun

#124
Citat din: alx din  15 Februarie 2013, 01:03:55
@Godess Amun
Intrebarea mea nu a fost pusa pentru a transforma indiferent pe cine sau ce in clovn! Din contra...
Insa pot spune ca asa cum banuiam,cea ce faci tu se cheama circ ieftin...daca chiar ai fi in legatura cu o astfel de entitate,ar fi fost foarte usor sa-mi dai raspunsul.Faptul ca nu ai facut-o...ei bine,asta spune multe! Cel putin pentru mine.
  Cat despre faptul ca ti-ai indeplinit misiunea pe acest forum si ca ai putea sa te retragi...trebuie sa te anunt ca te afli intr-o mare eroare.Pentru ca orice misiune ai avea aici,ea a esuat! Iar retragerea ta nu va insemna decat ce ai spus tu...ca totul e o farsa! Pentru ca daca ai avea cu adevarat de spus ceva,ai face-o,fara sa dai bir cu fugitii la primul obstacol aparut.   
    Mai ales ca intrebarile puse tie si lamuririle solicitate au fost cel putin la fel de pertinente ca si afirmatiile tale!
Si tie numai bine dar daca te pui in locul meu si ai avea o poveste despre care ai putea sa vorbesti 5-6 ore ca sa poti cit de cit sa oferi o structura ,asa incit ascultatorul sa inteleaga  cit de cit dar de cite ori intri pe forum ai doua mesaje civilizate si 8 cu un continut menit doar sa te anihileze egal cum,ai mai avea tu chef sa ramii pe forum ? pe de alta parte eu am spus inainte ca,cu mare probabilitate ma voi opri din scris dupa ce public pozele pe care mi le-au cerut unii useri.
Te inteleg ca gindesti asa,inteleg mult mai mult decit pare dar nu pentru ca mint sau pentru ca sunt lasa sau pentru ca nu am nimic de spus,ma retrag ci pur si simplu nu sunt atit de nebuna incit sa imi fac rau in continuare.Toate sufletele astea pline de bunatate si de toleranta si de iubire pentru  aproape....cine nu intelege este pentru ca nu vrea.

toate cele bune si tie !

In rest,numai bine!
Am rugamintea in a acorda mai mare atentie la editarea mesajelor, si mai ales la scrierea mesajelor proprii dupa marcajul ce delimiteaza un citat.  StarDust
``Vai de cei care cu mânie la poarta mea vor bate ´´!

Godess Amun

Citat din: mariusvlad din  14 Februarie 2013, 15:30:31
Si daca iese pasentza poate pune linistit de-o secta? Eu m-as baga episcop a-l Ardealului la biserica lui Amun daca iese banu'.  :-P
Si de-o fi sa n-am dreptate sper macar sa ajung sef la cazanul cu smoala ca stiu sa amestec vartos.  :evil:  Promit de pe acum ca nu scoate nimeni capul afara.  :-D

Voi tine cont si te voi anunta ,in ce priveste postul de la cazan ....acolo-i concurenta mareeee ,crede-ma  :lol:

Pina atunci multa sanatate ca sa poti amesteca virtos  :wink:
``Vai de cei care cu mânie la poarta mea vor bate ´´!

uforever

Deja m-am enervat, dar n-am "s-o savarsesc" pe-aici, "zeul alx" poa' sa-si bea apa de izvor in continuare linistit. Cum "mama zmeilor/zeilor" se face ca voi primiti raspuns de la "Goddes" si eu nu?  Era un "cantishel" prin 94: "instinctul meu de fata mare nu ma-nsala"...Multumiri speciale: fiulploii, domnu' Zen, alx, mr & company :wink:

dab270277

Goddes data trecuta ai fost parca banat :)
"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain

Godess Amun

Citat din: uforever din  12 Februarie 2013, 14:32:27
Salutare Godess Amun, bine ai venit/revenit in gasca Rufon. La cat ai povestit, am impresia ca vrei sa publici "cartea", inaintea lui Xanadron :lol: Am citit tot ce ai scris,  in general citesc cam tot ce se scrie pe RUFOn, fiecare cu "revista" lui :-) Tre' sa recunosc ca si eu am "ochit" anumite contradictii, dar asta nu inseamna ca am sa te "atac energetic" :-) Daca acest e.t. iti "vorbeste" telepatic, cum se face ca-ti spune "Ubi mea"? de ce nu "iubita mea", e un fel de alint? Din cate stiu, telepatia implica un alt mod de manifestare/limbaj, e o chestie deja verificata cu sotia mea. Acest alint("Ubi mea") il gasesti cam peste tot, la cuplurile de pusti internauti, fara suparare... sau imi scapa ceva. Alta chestie, visele tale sunt lucide, esti constienta ca visezi in timpul somnului sau pur si simplu iti amintesti foarte bine visul? Personal uit foarte repede un vis obisnuit, nu retin decat visele lucide, sa inteleg ca imediat ce te trezesti, le notezi intr-o agenda? As avea mai multe intrebari, dar nu-mi permite timpul.

p.s. Observ ca esti o persoana sensibila, asa ca mentionez: aceasta postare nu e o ofensa, este o curiozitate


...imi aduc aminte ca am raspuns dar e posibil sa nu fi fost aprobat desi era total nevinovat raspunsul.Ma rog,nu stiu de ce ma alinta el printre altele cu ,,ubi`` si nu ,,iubi`` sau de ce zice ,,mea`` cu accent pe e  si nu altfel dar cred ca multle pe care le face au o logica.E greu sa iti formezi o personalitate atunci cind nu esti vazut de partenerul cu care comunici telepatic .Nu stiam ca e un sleng pe chaturile romanesti,logic ar fi sa isi spuna ,,iubi`` si nu ,,ubi``.Iti multumesc pentru ,,bine ai venit pe forum `` dar acum poti sa imi spui ,,drum bun `` ca tocmai ma retrag....daca citesti vezi si tu cita rautate ....de ce sa imi inegresc sufletul in continuare?Cine stie ,poate tot Amun este cel care doreste sa imi duc crucea si in modul asta.Daca doresti sa mai sti ceva iti stau la dispozitie,ai spus ca ai citit toate mesajele mele ,intr-unul din ele sunt adresele mele de contact online.
Toate cele bune !
``Vai de cei care cu mânie la poarta mea vor bate ´´!

uforever

Citat din: dab270277 din  15 Februarie 2013, 02:42:38
Goddes data trecuta ai fost parca banat :)

Unde bre? ca m-ai facut curios...scrie ori "pi privat" ori "pi shat"(vorba lu' pretenu' abiss :lol:).

Godess Amun

Citat :

Cind nu "miros" insa nici urma de asa ceva in fantazari d-astea atit de rustice, desi cu reflexii de influentze New-Age bulibasite allover (a mai fost unu' Tin-Tin p-aici, dar si multi altii) nu pot decit sa...
FUUUGGG !!! :rocket: :-D


- Run Forest ! Run !!! :lol: :rocket: :rainbow:
``Vai de cei care cu mânie la poarta mea vor bate ´´!

Xanadron

Il las pe Minulescu sa-ti raspunda, cu a XI-a Porunca :wink:

Ascultă, priveşte şi taci!...
Ascultă, să-nveţi să vorbeşti,
Priveşte, să-nveţi să clădeşti.
Şi taci, să-nţelegi ce să faci...
Ascultă, priveşte şi taci!
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

mr

#132
Citat din: Aliosa din  14 Februarie 2013, 19:28:21
Dar tu de unde stii cum procedeaza Zeitatile :D :star: :rainbow: ? sau stie cineva ? :D
Cred ca fiecare din noi poate afla. Si va afla mai devreme sau mai tarziu, ca vrea sa ca nu vrea sau ca intelege sau nu intelege acum.
Cartile fundamentale, dezbracate de dogma, arata natura zeilor. Faptele si felul in care trateaza oameni ii polarizeaza...
La randul ei, natura umana, de la dobitoc la geniu, arata clar potentialul si reflecta intr-un raport de la mare la mic lumea zeilor. Fie doar studiind un "esantion"/grup al unei comunitati mici de oameni. Faptele si modul in care gandesc relatia cu semenii ii determina sa fie placuti/intelepti/ascendenti etc. sau egoisti/persecutori/manipulatori etc. :-)
Si nu in ultimul rand, in ceea ce ma priveste, experienta personala care mi-a validat in mare masura cele citite.

O analiza facuta mai demult cam pe aceeasi tema (fara elementele legate de BOR):
http://www.rufon.org/forum/index.php?topic=3304.75

"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

Aliosa

Citat din: mr din  15 Februarie 2013, 14:35:15
Cred ca fiecare din noi poate afla. Si va afla mai devreme sau mai tarziu, ca vrea sa ca nu vrea sau ca intelege sau nu intelege acum.
Cartile fundamentale, dezbracate de dogma, arata natura zeilor. Faptele si felul in care trateaza oameni ii polarizeaza...
La randul ei, natura umana, de la dobitoc la geniu, arata clar potentialul si reflecta intr-un raport de la mare la mic lumea zeilor. Fie doar studiind un "esantion"/grup al unei comunitati mici de oameni. Faptele si modul in care gandesc relatia cu semenii ii determina sa fie placuti/intelepti/ascendenti etc. sau egoisti/persecutori/manipulatori etc. :-)
Si nu in ultimul rand, in ceea ce ma priveste, experienta personala care mi-a validat in mare masura cele citite.

O analiza facuta mai demult cam pe aceeasi tema (fara elementele legate de BOR):
http://www.rufon.org/forum/index.php?topic=3304.75
Deci sa inteleg ca Zeii sunt niste oameni mai evoluati spritual ? sau niste persoane mai cu nasu'(fara nashu'n suflet) pe sus. :D:D:D
Ma speriasem ca sunt niste alieni binevoitori(batuti in cap) in lipsa cunoasterii naturii umane .
Ca idee, simple speculatii, despre acealsi subiect, oare cum sunt altii fata de noi? . :P

Godess Amun

@mr

Si nu in ultimul rand, in ceea ce ma priveste, experienta personala care mi-a validat in mare masura cele citite.

Daca te rog ,poti sa imi spui si mie daca aceasta ,,experienta personala`` se refera la o legatura telepatica cu un alien care pretinde a fi zeul cutare,asa ca si in cazul meu sau ....la ce se refera ?
``Vai de cei care cu mânie la poarta mea vor bate ´´!