Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Intalnire ciudata cu un extraterestru

Creat de Ronin, 22 Martie 2006, 22:33:38

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

padme

#105
Citat din: Xanadron din  13 Februarie 2013, 20:43:22
O sa fiu scurt (si rautacios aparent, stiu) :-D - dar sa aduci ca argumente capturi de ecran (si alea dublate in genul testelor Rorschach  http://en.wikipedia.org/wiki/Rorschach_test ) intr-o discutie cit de cit serioasa, mi se pare o jignire adusa inteligentei oricui.

Deci telepatia chiar functioneaza! :)))))))))))

sunnyboy

Pana si Isus a oferit lui Toma necredinciosu' (fara legatura cu un user de pe Rufon) niste dovezi (gauri) palpabile... ce ofera zeita english-illiterated  sunt doar niste declaratii personale care nu pot fi probate. Daca doamna zeita vine la mine acas' si isi dovedeste skillu' de warlock, wizard, shape-shifter, solomonar, vorbitor cu alte lumi etc. pot s-o cred... pana atunci, cred ca scrie romane SF online....

mariusvlad

Privind acele poze poti sa vezi orice, adica vezi ceea ce vrei sa vezi, asta daca nu citesti mai inainte descrierea amanuntita a userului care le-a postat. Spre exemplu eu vad in a doua poza capul unui pui de elefant cu trompa rupta din care picura sange iar deasupra capului se vede in departare ranjind chiar leoaica ce a comis fapta.

Xanadron

Citat din: sunnyboy din  13 Februarie 2013, 21:27:27
Pana si Isus a oferit lui Toma necredinciosu' (fara legatura cu un user de pe Rufon) niste dovezi (gauri) palpabile... ce ofera zeita english-illiterated  sunt doar niste declaratii personale care nu pot fi probate. Daca doamna zeita vine la mine acas' si isi dovedeste skillu' de warlock, wizard, shape-shifter, solomonar, vorbitor cu alte lumi etc. pot s-o cred... pana atunci, cred ca scrie romane SF online....
NU esti ales !!! :-P
Citat din: mariusvlad din  14 Februarie 2013, 00:57:31
Privind acele poze poti sa vezi orice, adica vezi ceea ce vrei sa vezi, asta daca nu citesti mai inainte descrierea amanuntita a userului care le-a postat. Spre exemplu eu vad in a doua poza capul unui pui de elefant cu trompa rupta din care picura sange iar deasupra capului se vede in departare ranjind chiar leoaica ce a comis fapta.
ESTI ALES, ai pus-o !!! :-D
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

mr

#109
Citat din: Godess Amun din  13 Februarie 2013, 04:22:37
Va doresc sa fiti alesi ! :)
Cred ca felul in care transmiti acest mesaj tradeaza anumite lucruri. O zeitate care-si merita numele niciodata nu va alege.  Si nu va alege pentru ca la nivelul acela de intelegere nu exista competitie.
Oamenii aleg singuri, zilnic, si in functie de asta ajung in timp langa zei ...sau langa cei care-si aroga dreptul sa-i aleaga, din turma! Alegerile oamenilor sunt naturale, bazate pe merite castigate, pe cand celalalt tip de alegere are numai conotatii negative...
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

fiulploii

Pentru ca persoana in cauza si-a dat numele real ( ? ) si pentru ca au fost si alti colegi care au facut aceasta cautare la momentul respectiv mi-am permis si eu sa fac cautare cu amicu' Gogu si am gasit niste chestii interesante pe diverse site-uri. Nu o sa dau nici un link, cine e doritor poate sa o faca.
  La toate acestea eu personal mai adaug si informatia urmatoare:
    - periodic , studenti la psihologie sau psihologi isi fac cont pe diverse siteuri , isi fabrica o personalitate si o arunca in valtoarea Net-ului. Fiecare urmareste o tema de studiat iar rezultatele fac obiectul unei dizertatii, teze de doctorat sau altui gen de lucrare stiintifica.
Asta e parerea mea despre ultima zeitate coborata prin zona  :-)
Daca gresesc, ghinion frate !   , altul mama nu mai face  :lol:

mariusvlad

#111
Si daca iese pasentza poate pune linistit de-o secta? Eu m-as baga episcop a-l Ardealului la biserica lui Amun daca iese banu'.  :-P
Si de-o fi sa n-am dreptate sper macar sa ajung sef la cazanul cu smoala ca stiu sa amestec vartos.  :evil:  Promit de pe acum ca nu scoate nimeni capul afara.  :-D

fiulploii

#112
Citat din: mariusvlad din  14 Februarie 2013, 15:30:31
Si de-o fi sa n-am dreptate sper macar sa ajung sef la cazanul cu smoala ca stiu sa amestec vartos.  :evil:  Promit de pe acum ca nu scoate nimeni capul afara.  :-D
:lol: Esti sigur ce vrei ?
Spune-mi ce parere ai despre documentarul de mai jos - impartit in 9 parti , pls.
Este un documentar despre ... cealalta cale urmata de unii aflati in moarte clinica. Nu e totul numai roz si lumina  :-D
Cat se poate de serios intreb : ce parere aveti despre asta ?
Multumesc.

P.S. faceti abstractie de marketingul agresiv gen: demoni, draci, iad , etc.

Documentar socant ! Acesti oameni au vazut iadul, demoni si draci. Iadul este real. 1 / 9

mariusvlad

Citat din: fiulploii din  14 Februarie 2013, 16:01:13Spune-mi ce parere ai despre documentarul de mai jos...
Pare o versiune imbunatatita a celor care umbla din usa in usa cu cartea cartilor in mana. Un fel de bau bau al predicatorilor. Cand spun lucrul acesta ma gandesc la ceilalti, cei care au vazut lumina si care au spus ca au reintalnit acolo pe cei dragi. Nu imi amintesc sa fi zis vreunul ca ii lipsea cineva la apel.

fiulploii

Citat din: mariusvlad din  14 Februarie 2013, 16:59:03
Pare o versiune imbunatatita a celor care umbla din usa in usa cu cartea cartilor in mana. Un fel de bau bau al predicatorilor. Cand spun lucrul acesta ma gandesc la ceilalti, cei care au vazut lumina si care au spus ca au reintalnit acolo pe cei dragi. Nu imi amintesc sa fi zis vreunul ca ii lipsea cineva la apel.
Si dincolo de asta , nu mai distingi nimic??

Aliosa

Citat din: mr din  14 Februarie 2013, 12:55:51
Cred ca felul in care transmiti acest mesaj tradeaza anumite lucruri. O zeitate care-si merita numele niciodata nu va alege.  Si nu va alege pentru ca la nivelul acela de intelegere nu exista competitie.
Oamenii aleg singuri, zilnic, si in functie de asta ajung in timp langa zei ...sau langa cei care-si aroga dreptul sa-i aleaga, din turma! Alegerile oamenilor sunt naturale, bazate pe merite castigate, pe cand celalalt tip de alegere are numai conotatii negative...
Dar tu de unde stii cum procedeaza Zeitatile :D :star: :rainbow: ? sau stie cineva ? :D

mariusvlad

Citat din: fiulploii din  14 Februarie 2013, 19:16:46
Si dincolo de asta , nu mai distingi nimic??
Mesajul este cat se poate de clar, fara perdea, dar din pacate mesagerul este problema in clipul acela. Nu prezinta credibilitatea pe care o cere un asfel de mesaj.
Eu mi-am facut o idee si cam stiu la ce sa ma astept iar ca sa mi-o schimb e nevoie de mult mai mult...

Godess Amun

Citat din: exilalcode din  13 Februarie 2013, 10:42:18
Sunt multe informații legate de istoria României (geți, daci, atlanți, uriași). Ai putea să ne spui părerea ta și a lui Amun despre asta?

daca ti-as spune ca am obosit si ca nu mai am dispozitia necesara ma crezi ? ma poti accepta asa ? nu mai am dispozitia necesara sa ofer nici o informatie aici dar iti ramine posibilitatea sa imi scri un mesaj privat si in limita timpului o sa iti transmit tot ce imi spune el.Eu nu am nici facebook ca ma oboseste dependenta care se creeaza.Acelasi lucru e si aici si pe cuvint....citeste si tu unele mesaje ,trebuie sa fi cel putin masochist sa ramii aici si sa raspunzi la toate provocarile,dar daca esti un om de buna calitate si chiar te intereseaza parerea mea sau a lui....mai degraba a lui ca eu pot fi influentata eventual si de citesc sau vad pe ici pe colo si asa isi poate face oricine o parere,dar ce imi transmite el ,daca binevoieste iti voi spune pe mp cu mare placere. O zi buna si nu mai doresc sa fie nimeni ales ca iarasi e o catastrofa  :lol:
``Vai de cei care cu mânie la poarta mea vor bate ´´!

alx

Citat din: Godess Amun din  14 Februarie 2013, 23:46:32
daca ti-as spune ca am obosit si ca nu mai am dispozitia necesara ma crezi ? ma poti accepta asa ? nu mai am dispozitia necesara sa ofer nici o informatie aici
cctd!
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Godess Amun

Poti da mai multe detalii?
Multumesc anticipat pentru raspuns.

@exilal code
Buna seara ! tocmai am scris un mesaj dar nu a aparut inca. Ori am facut ceva gresit ,am windows 8 ,doar de citeva zile si inca nu m-am obisnuit,ori  nu a fost aprobat,nu stiu.Ideea era ca iti raspund cu placere pe m.p. Nu mai am dispozitia necesara sa scriu nimic pe forum,deocamdata si poate never again ,nu stiu ce zice PROGRAMUL meu.
Eu nu am nici facebook ca ma oboseste dependenta care se creeaza si cam acelasi lucru e si aici.Pe linga asta  arunca si tu o privire peste mesaje .Trebuie sa fi de-a dreptul masochist sa raspunzi la toate provocarile si asta la ifinit pentru ca nu s-ar opri niciodata.Am zis eu intr-un mesaj anterior e plin de ,,atotstiutori`` si ,,atotputernici``.
Parerea mea despre istoria Romaniei  si tot ce ai scris tu acolo nu este importanta pentru ca eu as putea fi influentata de ceea ce citesc pe ici pe colo,dar daca el considera  sa iti raspunda  o va face dar pe m.p. sau cel mai bine pe mess ,le-am scris intr-un mesaj anterior.
Eu sper ca ma intelegi si ma accepti si cu aceasta hotarire.Iti stau in continuare la dispozitie in conditiile mai sus mentionate.
@BaDa ,am acelasi mesaj si pentru tine,raspunsurile la intrebarea ta necesita mult timp ,exemplele fiind mai multe dar unul totusi il scriu si aici ca nu e foarte lung.
Mi-a pomenit de multe incarnari printre care Eminescu si Veronica.Semnalele luminoase si showul ceresc pe care eu pot sa il admir in fiecare seara in care nu sunt nori spune el ca vor fi povestea noului Luceafar.Ma rog,cind mi-a spus asta ,am dorit sa rascolesc un pic poeziile lui Eminescu in cautarea zeilor,dimensiunilor,astralului.Ma mutasem de curind in acel apartament si nu aveam nici un volum de poezii ale lui Eminescu.Asa ca am cautat pe net,le-am scos pe imprimanta si mi le-am pus intr-un dosar.Cindva am aruncat o privire la data publicarii.Toate poeziile pe care eu mi le-am downloadat INTIMPLATOR in acea zi erau publicate intr-o data de intii in diferiti ani si erau in jur de 15 la numar.
M-am intrebat cum este posibil si daca eu as fi dat cautare  sa zicem ,,Eminescu,poezii publicate intr-o data de intii``,nu cred ca as fi obtinut vreun rezultat pentru ca nu cred ca are vreun sens ca cineva sa fi facut asemenea statistici.Asta a fost prima data cind am realizat ca doreste sa imi arate faptul ca poate manipula o cautare pe google dar au urmat si multe altele fara logica.In seara aceasta scriu ultimele mesaje aici asa ca sti ce ai de facut daca te intereseaza subiectul mai departe .
P.S.  strofele care mi s-au parut reprezentative pentru cautarea mea au fost :



Pe când nu era moarte, nimic nemuritor,
Nici sâmburul luminii de viatã dãtãtor,
Nu era azi, nici mâine, nici ieri, nici totdeauna,
Cãci unul erau toate si totul era una;
Pe când pãmântul, cerul, vãzduhul, lumea toatã
Erau din rândul celor ce n-au fost niciodatã,
Pe-atunci erai Tu singur, îmcât mã-ntreb în sine-mi:
Au cine-i zeul cãrui plecãm a noastre inemi?



El singur zeu stãtut-au nainte de-a fi zeii
Si din noian de ape puteri au dat scânteii,
El zeilor dã suflet si lumii fericire,
El este-al omenimei izvor de mântuire:
Sus inimile voastre! Cântare aduceti-i,
El este moartea mortii si învierea vietii!

O seara buna !
``Vai de cei care cu mânie la poarta mea vor bate ´´!