Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Constructii pe Marte? Viata pe Marte?

Creat de paleoastronaut, 07 Iulie 2006, 22:45:44

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

DepthOfField

Citat din: sevastase din  11 Iunie 2008, 09:25:20
Marte este ca si orice alta planeta goala pe dinauntru si are deschizaturi la poli...din cauza unor cataclisme provocate, si-a pierdut viata atmosfera fauna si flora si apa la suprafata si a mai ramas doar suprafata interioara care este locuita si un complex imens de constructii subterane in scoarta, creat initial de cei de pe sirius a acum cca 500 000 de ani.

2 precizari:
eu zic ca nu e goala pe dinauntru, ci e plina pe dinafara.
O intrebare: cei 500 000 de ani sunt terestri sau martieni ? cum s-a masurat? cu metoda profetului radioactiv?

Nu te intreb de dovezi ca nu vreau sa-ti fac viata grea. Ma multumesc cu rezumatul tau concis. Deci, te cred.
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

sevastase

Citat din: ciuciulete din  11 Iunie 2008, 16:13:25
2 precizari:
eu zic ca nu e goala pe dinauntru, ci e plina pe dinafara.
O intrebare: cei 500 000 de ani sunt terestri sau martieni ? cum s-a masurat? cu metoda profetului radioactiv?

Nu te intreb de dovezi ca nu vreau sa-ti fac viata grea. Ma multumesc cu rezumatul tau concis. Deci, te cred.

Si eu te potintreba acelasi lucru saiti demonstrez cat de usor e sa contrezi...ai dovezi ca NU E asa cum spun eu ?

Kymosabe

#287
Citat din: sevastase din  11 Iunie 2008, 09:25:20
Marte este ca si orice alta planeta goala pe dinauntru si are deschizaturi la poli....

Citat din: sevastase din  11 Iunie 2008, 16:29:08
..ai dovezi ca NU E asa cum spun eu ?

Cel mai mare crater de pe Marte are vreo 2000 de km diametru ºi o adâncime de 6 km.
Întreabã-l pe dl. Prunariu ce s-ar fi întâmplat cu Marte dacã ar fi fost o planetã goalã . :lol:

http://en.wikipedia.org/wiki/Hellas_Planitia

Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

StarDust

#288
Daca si Marte e "goala" se dadea pana acum Jupiter la ea... sigur!
scuze, dar nu ma pot abtine... deci, si Marte e goala...pfiiii

Cred ca intregul sistem solar e "gol" sunt aproape sigur.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Serban M

Citat din: sevastase din  11 Iunie 2008, 16:29:08
Si eu te potintreba acelasi lucru saiti demonstrez cat de usor e sa contrezi...ai dovezi ca NU E asa cum spun eu ?

sevastase,hai sa-ti vand un pont

universul este o realitate falsa creata de reptilieni,sau stiai deja situl ?

http://truthism.com/

acolo intr-adevar se confirma faptul ca toate planetele inclusiv soarele sunt goale pe dinauntru.interesant

sevastase

Citat din: StarDust din  11 Iunie 2008, 16:46:24
Daca si Marte e "goala" se dadea pana acum Jupiter la ea... sigur!
scuze, dar nu ma pot abtine... deci, si Marte e goala...pfiiii
orice corp cerescnatural egol. Modul in care se formeaza este dintr-un fragment de materie incandescent care datorita fortei centifuge in timpul rotirii se raceste si formeaza doaro crusta care in interios mai are buzunare cu lava...

Kymosabe

Citat din: sevastase din  11 Iunie 2008, 16:49:20
orice corp cerescnatural egol.

Asteroizii ºi cometele sunt tot corpuri cereºti ºi nu sunt goale . :-D
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

sevastase

Citat din: Sirius13 din  11 Iunie 2008, 16:49:04
sevastase,hai sa-ti vand un pont

universul este o realitate falsa creata de reptilieni,sau stiai deja situl ?

http://truthism.com/

acolo intr-adevar se confirma faptul ca toate planetele inclusiv soarele sunt goale pe dinauntru.interesant
You people claim that you need proof in order to believe something. OK, great. That's perfectly understandable. However, in actuality, YOU ARE LYING. What you really mean is that you need proof only when it comes to believing this information. Whereas, you don't need proof in order to believe an authority figure. This is the ultimate case of selective reasoning.

How do you know that the leaders of this world are not aliens? That's right, you have absolutely no proof at all! Have you ever met them and examined their bodies, etc.? No, you haven't. Oh, but wait, you worship authority, and so you believe whatever they tell you.

"The ruling elite's deception against humanity mainly exists at a fundamental level, affecting the aspects of reality that you erroneously assume are basic truths."
                                 —Truthism.com
nu il stiam..am citit..mi se paredestul de pertinent si la obiect...insa una sau mai multe grupari reptiliene nu au creatuniversul 3 d ci doar fac parte din el

sevastase

Citat din: Kymosabe din  11 Iunie 2008, 16:53:14
Asteroizii ºi cometele sunt tot corpuri cereºti ºi nu sunt goale . :-D
sunt fragmente doar...trebuie sa inveti cum sa faci distinctia intre cuvinte fara a generaliza.

navele reptiliene calatoresc in coada cometelor pentru a nu fi detectate

Serban M

Citat din: sevastase din  11 Iunie 2008, 16:53:56
You people claim that you need proof in order to believe something. OK, great. That's perfectly understandable. However, in actuality, YOU ARE LYING. What you really mean is that you need proof only when it comes to believing this information. Whereas, you don't need proof in order to believe an authority figure. This is the ultimate case of selective reasoning.

How do you know that the leaders of this world are not aliens? That's right, you have absolutely no proof at all! Have you ever met them and examined their bodies, etc.? No, you haven't. Oh, but wait, you worship authority, and so you believe whatever they tell you.

"The ruling elite's deception against humanity mainly exists at a fundamental level, affecting the aspects of reality that you erroneously assume are basic truths."
                                 —Truthism.com
nu il stiam..am citit..mi se paredestul de pertinent si la obiect...insa una sau mai multe grupari reptiliene nu au creatuniversul 3 d ci doar fac parte din el

iti zic eu ca ei l-au creat ,teoria se ia ca pe un intreg si nicidecum ciupind iti convine.

StarDust

#295
Citat din: sevastase din  11 Iunie 2008, 16:49:20
orice corp cerescnatural egol. Modul in care se formeaza este dintr-un fragment de materie incandescent care datorita fortei centifuge in timpul rotirii se raceste si formeaza doaro crusta care in interios mai are buzunare cu lava...

Deci, sa inteleg ca si soarele e gol inauntru? si probabil ca lava, nu a apucat sa se raceasca la suprafata, acesta fiind mult mai mare.
Foarte interesanta teoria corpurilor ceresti goale.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Kymosabe

#296
Citat din: sevastase din  11 Iunie 2008, 16:57:02
sunt fragmente doar...trebuie sa inveti cum sa faci distinctia intre cuvinte fara a generaliza.

Ele fac parte din categoria corpurilor cereºti pline . :lol:

Citat din: sevastase din  11 Iunie 2008, 16:57:02
navele reptiliene calatoresc in coada cometelor pentru a nu fi detectate


Pentru a nu fi detectate de cine ?  :lol:
Americanii au avioane stealth care fenteazã radarele , iar reptilienii nu au o tehnologie care sã fenteze undele electromagnetice (un corp care nu absoarbe , nu reflectã lumina este invizibil , parcã  :wink:)

Citat din: StarDust din  11 Iunie 2008, 17:04:27
Deci, sa inteleg ca si soarele e gol inauntru? si probabil ca lava, nu a apucat sa se raceasca la suprafata, acesta fiind mult mai mare.
Foarte interesanta teoria corpurilor ceresti goale.

Da, sistemul nostru planetar , e ,,un sistem de nuci'' . :lol:
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

LP

Pt Sevastase,

Lava de unde iese? Din vid? Cred ca subiectul asta a fost discutat pana la un punct (era plictisitor deja dupa aceea)... Inseamna ca absolut toti oamenii de stiinta actuali si viitori si fosti sunt/vor fi/au fost "reptilieni" si s-au tinut de cuvant sa ne minta pe toti. Ma duc sa le bat obrazul pt nesimtirea de a minti poporul cu cartile de stiinta!

DepthOfField

#298
Sevastase a spus:

CitatMarte este ca si orice alta planeta goala pe dinauntru si are deschizaturi la poli...din cauza unor cataclisme provocate, si-a pierdut viata atmosfera fauna si flora si apa la suprafata si a mai ramas doar suprafata interioara care este locuita si un complex imens de constructii subterane in scoarta, creat initial de cei de pe sirius a acum cca 500 000 de ani.

Citat din: sevastase din  11 Iunie 2008, 16:29:08

...ai dovezi ca NU E asa cum spun eu ?

conceptie tipica pseudostiintei. Sarcina demonstratiei va sa zica spui mata si ceilalti pseudo, nu sta in cel care face afirmatiile, ci in scepticul care cere lamuriri, si care trebuie el sa demonstreze ca nu e adevarata afirmatia declarantului, prin urmare, declarantul are intotdeauna dreptate ABSOLUT indiferent ce ar spune gura lui, pana la proba contrarie.

si da, urmeaza un citat de pe wikipedia:

CitatReversed burden of proof. In science, the burden of proof rests on those making a claim, not on the critic. "Pseudoscientific" arguments may neglect this principle and demand that skeptics demonstrate beyond a reasonable doubt that a claim (e.g. an assertion regarding the efficacy of a novel therapeutic technique) is false. It is essentially impossible to prove a universal negative, so this tactic incorrectly places the burden of proof on the skeptic rather than the claimant.[38]

si chiar si linkul de pe wikipedia, in legatura cu Pseudostiinta, de unde am preluat: http://en.wikipedia.org/wiki/Pseudoscience


CitatCitat din mesajul lui: sevastase din Astãzi la 16:49:20
orice corp cerescnatural egol. Modul in care se formeaza este dintr-un fragment de materie incandescent care datorita fortei centifuge in timpul rotirii se raceste si formeaza doaro crusta care in interios mai are buzunare cu lava...
Dar de unde stii de forta centrifuga, si de faptul ca se roteste? Ai dovezi? Sau stii de la scoala? Pai tocmai tu crezi ce se spune la scoala? Pai tot la scoala te invata si de gravitatie, si ca corpurile ceresti sunt pline, daca aprofundezi un pic.  Cum alegi notiunile carora le dai credit, una da, una ba?


David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

CHIP

NASA nu a gasit inca apa pe Marte, dar are imagini care par sa ateste existenta unui strat de gheata:

http://www.ziua.ro/news.php?data=2008-06-19&id=7977