Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Intalnire ciudata cu un extraterestru

Creat de Ronin, 22 Martie 2006, 22:33:38

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

fiulploii

Citat din: Godess Amun din  12 Februarie 2013, 05:23:03

La punctul 2 te rog spune-mi cum sa public o poza ...
Faci click pe Atasamente si alte optiuni
Apare apoi - printre altele - Ataseaza si o caseta in dreptul careia scrie Browse 
Faci click pe Browse si iti alegi fisierul din computer.
Apoi dai Postare .

Vezi sa citesti si ce scrie cu litere mici  :lol:

Daca poza este de pe internet atunci faci click pe inserare imagini - a doua iconita din randul doi de deasupra ferestrei unde se scrie  textul postarii.

uforever

CitatFoarte des imi spune : ,,Ubi mea,cu accentul pe ,,e`

Salutare Godess Amun, bine ai venit/revenit in gasca Rufon. La cat ai povestit, am impresia ca vrei sa publici "cartea", inaintea lui Xanadron :lol: Am citit tot ce ai scris,  in general citesc cam tot ce se scrie pe RUFOn, fiecare cu "revista" lui :-) Tre' sa recunosc ca si eu am "ochit" anumite contradictii, dar asta nu inseamna ca am sa te "atac energetic" :-) Daca acest e.t. iti "vorbeste" telepatic, cum se face ca-ti spune "Ubi mea"? de ce nu "iubita mea", e un fel de alint? Din cate stiu, telepatia implica un alt mod de manifestare/limbaj, e o chestie deja verificata cu sotia mea. Acest alint("Ubi mea") il gasesti cam peste tot, la cuplurile de pusti internauti, fara suparare... sau imi scapa ceva. Alta chestie, visele tale sunt lucide, esti constienta ca visezi in timpul somnului sau pur si simplu iti amintesti foarte bine visul? Personal uit foarte repede un vis obisnuit, nu retin decat visele lucide, sa inteleg ca imediat ce te trezesti, le notezi intr-o agenda? As avea mai multe intrebari, dar nu-mi permite timpul.

p.s. Observ ca esti o persoana sensibila, asa ca mentionez: aceasta postare nu e o ofensa, este o curiozitate.
Multumesc anticipat pentru raspuns...

Godess Amun

Citat din: alx din  12 Februarie 2013, 09:22:42
Zeita Amun(apropo,interesant nick,atata timp cat tu estiu doar un canal...de exprimare a dorintelor unei alte entitati)
  Am rugamintea la tine sa nu mai faci postari succesive,si sa incerci sa raspunzi inr-un singur post,chiar daca este mai lung...multumesc anticipat.
ca

Da,ai dreptate,m-am gindit si eu ca raspunsurile mele sunt prea lungi dar nu am gasit optiunea ,,raspunde`` decit in josul paginii.Normal ar fi sa poti raspunde fiecarui comment,poate imi scapa ceva,da-mi un sfat.Sau spui tu sa copiez doar cite  un comment ,sa raspund si sa postez ? inca nu sunt obisnuita cu siteul asta.
In ce priveste Nick nameul meu si a celorlalti nu cred ca trebuie interpretat asa de la propriu ....si pe de alta parte cum ar suna ,,channelling subject for entity called Amun``,deja m-am obisnuit peste tot cu Godess si imi place cum suna  :roll:
``Vai de cei care cu mânie la poarta mea vor bate ´´!

Godess Amun

#93
Citat din: fiulploii din  11 Februarie 2013, 22:21:55
Interesanta aceasta revenire .
Am si eu niste nedumeriri vizavi de subiectul acesta cu comunicarea ..paranormala .
Se zice ca:
- real este ceea ce crezi ca e real.
- traim intr-un vartej-matrix - vezi lungile discutii pe forum despre acest subiect cam rasfirat prin alte subiecte  ;D
- Maya sau Iluzia este aceasta lume cu tot ce se intampla in ea si cu ea.

Atunci rezulta ca si aceste comunicari/posedari sunt doar o iluzie ? In esenta nimic real decat un test . In lumea asta insa perfect real.
De ce crezi ca ceea ce ti se intampla tie este intr-adevar real ? Adica pe scurt , nu iei lucrurile prea in serios?
Eu am invatat/experimentat ca nimic nu merita luat prea in serios. Lumea asta e un imens hohot de ras , nu stiu daca constient si nu stiu nici al cui  ;D :)
Ai putea sa sustii in apararea aparentei reale a lui Amun experientele Astrului Negru german insa eu as zice ca nu se pune si stii de ce? Fiindca acolo nu s-a sustinut de catre ceilalti cum ca noi am fi marionetele lor.
Stilizat la maxim eu cred ca esti sincer(a) dar nu real(a)  :D
Doar parerea mea .. de profan.

Sa traim cu realitatea in fata, fara iluzii si fara descurajarieste un fapt aparent imposibil de acceptat. In cele din urma, trebuie sa traim pentru a ne insenina scurta noastra zi si greaua dar importanta povara pe lume.
                 - I'Ching- Cartea schimbarilor

Apa Lacului Negru este adanca si colorata cu tus;
se spune ca in fund este un Dragon Sfant pe care nimeni nu l-a vazut.
Pe lac autoritatile au inaltat un altar si au adunat un ritual.
Dragonul ramane un dragon,
dar oamenii stiu sa faca din el un zeu.

                 - Lirica chineza

Buna fiulploii!

inainte de toate da-mi voie sa te felicit pentru nickname,denota ca esti un individ cu umor si asta imi place.Apoi imi mai place ca iubesti poezia si lirica chineza.Cind eram copil citeam multe poezii chinezesti si in liceu maxime chinezesti .Acum doar maninc chinezeste  :D Dar sa trecem la ale noastre.
Despre ce este real si ce nu eu mi-am format propria parere.Eu cred ca vom descoperi realul de-abia dupa aceasta viata si numai atunci cind urmam anumite reguli pentru ca asa cum noi oamenii vii avem reguli , asa le avem si dupa despartirea de corp.Amun-Ra a dorit sa imi ,,faca cunostinta``sa zic asa cu o fata decedata care a incalcat regulile universului.A murit brutal intr-un accident la virsta de 20 si ceva de ani dar a refuzat sa paraseasca Pamintul ,este si acum dupa 2 ani in jurul iubitului ei ,facindu-i viata un calvar.Eu am reusit sa ii inregistrez vocea si am scris cu ea pe skype....stiu e la fel de socant ca si povestea cu zeul dar e adevarat,pot in mesaj privat daca cineva doreste sa ii trimit inregistrarea.Din nefericire mi-a trecut mult prea tirziu prin cap sa apas butonul de inregistrare a telefonului.Ceea ce se aude insa cind ea ,,intra`` sunt niste sunete ca de cautare a unui post de radio,cind scria cu mine se folosea de miinile iubitului ei,el insa nu isi aminteste nimic.Daca eu as fi fost o femeie normala probabil ca nu s-ar fi intimplat aceasta comunicare dar eu mai in gluma mai in serios ii povesteam lui ca Amun cauta corpul perfect pentru a ma iubi in aceasta dimensiune iar eu consider ca el il are si aflind ca el a iubit-o asa de mult pe fosta lui prietena i-am spus ca ea se poate folosi de corpul meu si asa am putea fi toti patru happy  impreuna.La un moment dat mi-am dat seama ca cel care scria nu mai era el si am fost foarte mirata,socata dar si al naibii de curioasa.Din intrebarile pe care i le-am pus mi-am dat seama ca ea detinea doar inteligenta cu care plecase.Pina la aceasta experienta tindeam sa cred ca dupa moarte vom fi toti destepti si ne vom lumina.Acum insa eu cred ca REALUL este pentru fiecare individual si se intinde si dupa moarte.Ea era convinsa ca e bina sa stea in continuare de paza linga el,facindu-i viata un calvar,aceasta era ,,realitatea`` ei.Vechii egipteni spuneau ca universul se imparte in trei dimensiuni.Pentru cei vii,pentru cei morti si pentru zei.90% dintre cei vii percep realitatea prin simturile primare iar cei care au evoluat pina acolo incit sa isi puna intrebarea ce este real si ce nu,percep o realitate individuala si relativa.
Nu e nevoie sa citesc pe forum ca traim intr-un matrix ,Amun mi-a  aratat pas cu pas ca asa este iar concluzia ta de profan cum vrei tu sa te numesti aici,ca eu sunt sincera dar nu ,,reala`` ,ma rog iti apartine,repet ,nu doresc sa demonstrez nimanui nimic,crede sau nu,nu e relevant pentru mine,cu tot respectul.
Eu nu sunt mai inteligenta ca voi,vorba lui Amun,inca nu m-a activat,raspund in limita inteligentei si experientei pe care o am,acum.
Mai intrebai daca nu iau ce mi se intimpla prea in serios si ca lumea asta e un imens hohot de ris desi nu sti a cui.Nu stiu daca ai fi contactat de o entitate care sa iti spuna sa te uiti in jurul tau si tot ce vezi n-ar exista daca nu ai fi existat tu,cu alte cuvinte ca tu ai fi o parte din Dumnezeu,te-ar mai stirni vreun hohot de ris.
Nu stiu daca computerul tau ar fi manipulat,telecomanda nu te-ar mai asculta ,eforturile celorlalti de a te apela telefonic ar fi zadarnice sau ai simti o alta prezenta linga tine ,te-ar mai stirni risul.Multi cred ca e un privilegiu sa fi contactat,asta doar in cazul in care sunt dispusi sa creada,dar chiar asa simplu nu este si cel mai greu este ca ai de urmat un PROGRAM ,nu cred ca exista un singur contactat in lumea asta mare caruia sa i se releve adevarul suprem.

O zi buna iti doresc si multumesc pentru sfatul cu postarea dar eu stiu sa postez o fotografie ,numai aici nu stiam la fel cum nu stiam cum se posteaza la fiecare comment in parte un raspuns.Sper sa ii dau de cap pina la urma.

O zi buna iti doresc !
``Vai de cei care cu mânie la poarta mea vor bate ´´!

Rayden

@Godess Amun

iti urez si eu bine ai revenit pe RUFON.

la fel ca si colegii mei forumisti..sunt manat de curiozitate cand te intreb: poti dovedi (sau poate deovedi Amun) in vreun fel ceea ce spune / afirma? (in afara de..lucrurile strict pentru tine, personale)
si eu astept pozele cu muntii / zonele unde se presupune ca ar fi ..baze et..poate reusim sa prindem ceva pe pelicula mai ..sensibila..

Godess Amun

@Rayden
Hey Rayden !!! bine te-am regasit,eu nu am uitat nici un cuvintel schimbat cu tine sa sti ,nu-ti mai stiam nickul aici dar in momentul in care l-am citit mi-am amintit.Vad ca nu ti-ai schimbat nici avatarul ,,highländer``.Apropo de filmul Highländer si de Christhopher Lambert .Tipul are o lumina in ochi cum eu am mai intilnit-o in cazul unor victime ale lui Amun,in jocul lui cu mine...ca e si un joc.Ma intreb daca ei nu sunt poate doi in acest rol.Oricum sunt convinsa 100% de faptul ca ei ne pregatesc pentru ce va sa vina de vreo 30 ani.Exista o serie de filme din care noi trebuie sa invatam,pentru multi dintre noi sunt pe ici pe colo mesaje subtile.Nu o data am auzit oameni spunind ,,parca filmul ala a fost facut pentru mine`` .Eu am simtit asa la ..Al cincelea element`` unde mesajul era acelasi cu cel pe care mi l-a spus Amun inca din prima noapte de ,,ghicitori si teste `` si anume ca ,,IUBIREA VA SALVA PAMINTUL´´dar acum nu ma intrebati de ce sau de cine sa fie salvat ca nici eu nu stiu dar toate la timpul lor ,le voi afla si le vom afla cu totii.
Filmele cu mesaje de la ei, din punctul meu de vedere,ar fi :
-Star wars / Matrix / Al cincelea element / Mission to Mars /Independence day / Stargate / Raumschiff Entreprise / Avatar ...si asa mai departe.In toate este cite un pic din lumea lor si un pic din lumea noastra...dar astea le stim cu totii .
Da....poza cu muntele promit sa o postez ori la noapte ori cel tirziu miine noapte.Eu nu am probleme de dependenta de nici o natura in afara de momente din astea in care mi se pune pata pe o chestie anume si nu ma las pina nu epuizez subiectul sau aspectul :fullmoon: dar si mai mult pe mine.In ultimele 2 zile am petrecut 3 sferturi din timpul meu raspunzind commenturilor si intrebarilor de aici.M-am trezit alaltaieri cu ideea asta ,in general toate revelatiile le am cindva,intr-o dimineata.Deci sunt obosita dar am tinut sa iti raspund Rayden si sa iti spun ca ma bucur sa scriem din nou si ca cel tirziu miine noapte apare si poza...promise. O seara buna si acum ma logout  :fullmoon: :? :rainbow:
``Vai de cei care cu mânie la poarta mea vor bate ´´!

dab270277

Depinde doar de noi daca suntem alesi sau refuzati. Personal doresc doar un simplu rezumat al "evenimentul pe care il traiesti". Doresti sa adresezi un mesaj umanitatii sau doresti doar a genera trafic pe acest forum? Ambele scopuri le consider nobile. Tine cont de faptul ca pe acest forum chiar daca exista o structura de conducere, toti suntem legati de pasiunea sau intrebarile  care nu ne dau liniste (suntem egali  in cuget si-n simtiri). Nu trebuie sa faci o discriminare intre utilizatori si pe unii sa ii consideri alesi iar pe altii sa ii respingi.
Multumesc
"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain

Godess Amun



@dab270277
da,fiecare are liberul arbitru si depinde de fiecare unde si pentru ce va fi ales.Eu doresc tuturora sa fie alesi pentru o lume mai buna si pentru a putea accesa cele mai mari puteri din univers.
Ai spus ca doresti un rezumat ,adica cu alte cuvinte ce sa inteleg,scriu prea mult ? imi cer scuze daca te obosesc dar sti cum a zis daca nu ma insel Alecsandri : ,,iarta-ma ca iti scriu o scrisoare asa de lunga dar nu am avut timp sa scriu una mai scurta``.
Nici eu nu ti-as putea face un rezumat pentru ,,tine personal`` asa cum ai scris mai
sus.Opt ani de convietuire cu o entitate si sute de informatii nu pot fi  facute un rezumat,povestea asta poate fi eventual sintetizata in cel putin o carte, daca vrei pot incerca dar la final nu v-as spune mari noutati,nu celor de pe acest forum.
Intrebarea ta daca doresc sa transmit un mesaj umanitatii este da si nu.Da pentru ca ar avea nevoie  de toate informatiile din astral si nu pentru ca nu m-ar baga nimeni in seama la scara globala cum nu ar baga pe nici unul de pe forumul acesta sau din afara lui .Este nevoie sa inviem morti,sa aducem nave extraterestre pe post de muzeu ,sa stapinim materia,sa citim gindurile,sa manipulam si poate atunci am avea o sansa ca ordinea mondiala sa se sinchiseasca de noi.
Daca vreau doar sa fac trafic pe net raspunsul este nu.Din principiu nu las lucrurile neterminate si aici aveam de dat niste raspunsuri de acum trei ani.Lasitatea este o insusire a altora dar nu a mea.Mai sunt aici insa si pentru ca multi nu indraznesc sa iese la lumina cu povestile lor,am observat unii useri care sunt preocupati numai de a face cica ordine si a trata problema cica ,,serioase``.Nu puteti sti daca nu sunteti in pielea celui caruia i se intimpla,cit de serioasa este povestea lor.Credeti-ma ,le este foarte greu,ei au nevoie de intelegere nu de sfidare.De cite ori ma contacteaza asemenea persoane ii ascult cu multa rabdare si incerc sa do my best.Si aici sunt multi,multi bservatori de exemplu care nici nu au curajul sa isi faca un profil decum sa isi mai si posteze ,,necazul``.Nu am toate raspunsurile pentru toata lumea dar am citeva si asta ii ajuta foarte mult.Pentru asta sunt cu drag pe acest forum.
Nu iti impartasesc parerea ca am fi egali in cuget si simtiri,asta cu siguranta nu.Suntem egali doar in dorinta de a sti mai mult,cum simte si cugeta fiecare individ in parte e diferit,pe ici pe colo un numitor comun ,nimic mai mult.
Si sa trec la ultimul punct al tau,daca tu ai inteles ca eu datorita faptului ca nu am postat la fiecare in parte propozitia ,,va doresc sa fiti alesi`` as discrima pe cineva,atunci imi pare rau,avem o problema de comunicare,eu nu doresc sa fiu subtila si sa arat cuiva subtil ca nu il plac.Nu,eu ii spun in fata,chiar daca folosesc cuvinte frumoase,mesajul e acelasi.Deci sa fie clar,eu doresc tuturor sa fie alesi,e ca un fel de semnatura a mesajului ,nimic mai mult ,nimic mai putin.Deci daca cineva se simte cumva discriminat de mine imi cer scuze.Nu a fost si nu va fi niciodata cu intentie si nu e nimeni atit de important pentru mine incit sa imi trezeasca sentimente de repulsie,nicidecum.

Doresc tuturor userilor sa fie alesi ! :)
``Vai de cei care cu mânie la poarta mea vor bate ´´!

Godess Amun

@ Rayden si pentru toti ceilalti

Acesta este muntele de care vorbeam.Poate toti l-ati vazut dar nu l-ati descoperit.Acum procedati va rog frumos in felul urmator:

1.impartiti imaginar muntele acesta in doua:
veti observa ca partea stinga a muntelui este o oglinda a partii drepte,pina si norii si invers.
2. daca luam liniile luminoase de nori aflate de  o parte si de alta a liniei imaginare care am trasat-o pe mijloc ,acestea fac sprincenele chipului de mai jos,care reprezinta fata unui faraon.Ca sa va fie mai usor,imaginati-va masca lui Tutankamun ( ceea ce inseamna ,,cel al lui Amun``,apropo) ca sa puteti compara.Podoaba aceea  care o purtau ei pe cap este aici din stinca precum si barba impletita
3.Sub barba impletita se observa o formatiune calcaroasa care pare total artificiala,ca un fel de mecanism.
4. Aruncati apoi inca o privire de ansamblu si mai jos veti vedea un cap de animal,ca de bovina sau caprioara,nu stiu,se vad doar urechile nu si coarne.In frunte are un semn alb care aduce foarte mult cu semnul ,,anch`` ceea ce purtau zeii in mina ca simbol al vietii vesnice.In afara de asta ei erau mereu reprezentati in Vechiul Egipt prin infatisari de animale.
5. Mai aruncati acum inca o privire de asamblu si incercati sa vedeti petele verzi din dreptul urechilor animalului ca si ochi...veti descoperi o fata mai mare tot parca de ceva animal,parca liliac.
6. in formatiunile de nori se pot vedea de o parte si de alta a centrului ca doua ozn-uri clasice deci in forma de farfurie care se apropie de munte,este doar o sugestie de la ei cred,nu cred ca se ascundeau in nori dar nu este exclus
7.daca va uitati la poza intoarsa veti vedea un schlet imens cu aripi si parca un cap de liliac si parca in josul imaginii un cap de demon.

Amun spune ca asa au aranjat ei norii in timpul acelei filmari ca sa imi pot da eu seama de toate acestea.
Acum sunt prea obosita sa mai dezbat subiectul dar voi reveni.
Vizionare placuta sa zic asa si daca ma tot intreba cineva daca am ceva de spus omenirii ,poate ca pot sa raspund acum ca da,muntele acesta si tot ce implica el...ca povestea e lunga dar pe cuvint ca acum nu mai pot :)

Va doresc sa fiti alesi ! :)
``Vai de cei care cu mânie la poarta mea vor bate ´´!

exilalcode

Sunt multe informații legate de istoria României (geți, daci, atlanți, uriași). Ai putea să ne spui părerea ta și a lui Amun despre asta?

BaDa

Godess Amun
"face si mici minuni,de gen telechinezie si manipularea celor din jurul meu ,a computerelor, telefoanelor mobile, a unor cautari in www si contacteaza oameni care au capacitati extrasenzoriale in legatura cu persoana mea"

Poti da mai multe detalii?
Multumesc anticipat pentru raspuns.

alx

@Godess Amun
  Intreaba entitatea cu care comunici daca stie ce reprezinta desenul din atasament. Daca e cine spune ca e,ar trebui sa stie...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Xanadron

Citat din: exilalcode din  13 Februarie 2013, 10:42:18
Sunt multe informații legate de istoria României (geți, daci, atlanți, uriași). Ai putea să ne spui părerea ta și a lui Amun despre asta?
Eu zic ca ai toate informatiile in captura (cetzoasa) de ecran de mai sus, ce v-o mai trebui altceva? :-D

Emisiunea lui Gogoman Ionescu de-acum citiva ani cred ca a cuprins oricum toate raspunsurile la orice intrebare posibila.
Iar daca intoarceti imaginea nu doar cu fundu-n sus, ci si pe cant, :lol: aflati inclusiv de ce n-a venit apocalipsa pe 21.12.2012  si s-a razgindit pentru 2017 parca.

P.S. Iertare pt. umorul negru, colega Amun (btw, vezi ca Goddess se scrie cu doi de "d"- zic asta fiindca-s convins ca amicul tau zeiesc tzine la perfectiunea celesta :star:), dar asa-s io mai zbanghiu si Toma-Gica-Necredinciosu-Contra. :wink:
Nu ma lua deci in serios si continua-ti te rog actiunea de selectie a forumistilor prin marcaje divine de tipul "ESTI ALES !" (eu clar ca-s... mincat :-D si m-am ras pe bot de orice ascensiuni).
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

kefren

Citat din: Xanadron din  13 Februarie 2013, 19:30:59
Eu zic ca ai toate informatiile in captura (cetzoasa) de ecran de mai sus, ce v-o mai trebui altceva? :-D

Emisiunea lui Gogoman Ionescu de-acum citiva ani cred ca a cuprins oricum toate raspunsurile la orice intrebare posibila.
Iar daca intoarceti imaginea nu doar cu fundu-n sus, ci si pe cant, :lol: aflati inclusiv de ce n-a venit apocalipsa pe 21.12.2012  si s-a razgindit pentru 2017 parca.

P.S. Iertare pt. umorul negru, colega Amun (btw, vezi ca Goddess se scrie cu doi de "d"- zic asta fiindca-s convins ca amicul tau zeiesc tzine la perfectiunea celesta :star:), dar asa-s io mai zbanghiu si Toma-Gica-Necredinciosu-Contra. :wink:
Nu ma lua deci in serios si continua-ti te rog actiunea de selectie a forumistilor prin marcaje divine de tipul "ESTI ALES !" (eu clar ca-s... mincat :-D si m-am ras pe bot de orice ascensiuni).


    De acord cu tine colega Xanadron,daca pana in acest punct mai aveam oarece curiozitate fata de postarile zeitei cu pozele astea 2 m-a facut praf.Pozele sunt cetoase,nu se intelege nimic din ele cu toate Godess s-a straduit sa  dea informatii in postarea sa anterioara cam ce ar "trebui" noi sa vedem.Nu-i contest calitatile de narator,s-ar putea sa aiba si dreptate in ceea ce afirma,din pacate eu nu sunt pe aceeasi lungime de unda cu dansa si ma dau batut.

Xanadron

O sa fiu scurt (si rautacios aparent, stiu) :-D - dar sa aduci ca argumente capturi de ecran (si alea dublate in genul testelor Rorschach  http://en.wikipedia.org/wiki/Rorschach_test ) intr-o discutie cit de cit serioasa, mi se pare o jignire adusa inteligentei oricui.
Ce sa mai zic ca cetzoseniile alea provin dintr-o emisiune populista de cea mai indoielnica factura...

Sa fiu bine inteles: n-am nimic cu povestile nimanui, nu incerc sa neg nimic fara argumente, da' nici  astea nu-s argumente la care sa subscrie cineva cu mintea acasa. Scuze deci, poate si eu am avut contacte cu oaresce ET, :martiansmile: dar incerc macar sa am bunul-simt de a nu ma auto-declara zeu (desi as fi ZEN dupa unele zvonuri :lol:).
Ba chiar merg mai departe cu discretia, incercind sa le sugerez doar intr-o carte - de fictiune, nota bene!

Chestie pe care as sfatui-o si pe colega Amun-GoDDess s-o faca.
Chiar daca ma indoiesc ca cineva o s-o citeasca vreodata - desi, daca balarii de-ale Aryanei Havah etc sint totusi citite, de ce n-ar fi si-ale altora?

P.S. Repet, ca sa nu fiu gresit inteles: am convingerea ferma ca "zeii" n-o ard cu logici simplist-naive, chiar daca pe unii dintre noi ne-au pritocit mai simpluti. :lol:
La fel de convins sint si ca indivizi fara "cultura" in sens de studii-diplome pot avea "intilniri de grad apropiat" si uneori pot accede la o cunoastere superioara.

Cind nu "miros" insa nici urma de asa ceva in fantazari d-astea atit de rustice, desi cu reflexii de influentze New-Age bulibasite allover (a mai fost unu' Tin-Tin p-aici, dar si multi altii) nu pot decit sa...
FUUUGGG !!! :rocket: :-D
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/