Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Intalnire ciudata cu un extraterestru

Creat de Ronin, 22 Martie 2006, 22:33:38

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Godess Amun

Citat din: alx din  13 Februarie 2013, 13:30:49
@Godess Amun
  Intreaba entitatea cu care comunici daca stie ce reprezinta desenul din atasament. Daca e cine spune ca e,ar trebui sa stie...

De ce consideri tu ca ar trebui sa iti dovedesc tie sau altcuiva ca aceasta entitate exista?de ce la modul asta?Am putut dovedi mai multor persoane in acesti ani,peste 100 de persoane dar live si eu nu il pot ,,forta`` pe el sa faca ceea ce vor trecatorii din fata mea.Nu este asa ca el este la dispozitia mea si eu trebuie doar sa pocnesc din degete si el va da raspunsurile celor care stau la coada ca se dau ,,dovezi``.
Poate va spune ceva cuvintele :`` FERICITI CEI CE CRED FARA SA VADA `` ce eu am observat ca aproape nimeni nu doreste sa creada daca nu vede si dupa ce le demonstrez live acest lucru reactiile sunt diferite dar nici unul nu mi-a mai cerut vreodata o a doua dovada.Eu vad insa aici ca ceva s-a inteles total gresit.Eu nu am revenit aici cu intentia de a dovedi aceasta legatura sau orice altceva.Cred ca primul mesaj l-am postat acum trei ani ca sa ,,confrunt``,restul s-a petrecut pur si simplu in virtutea inertiei .Nu doresc sa dovedesc nimic nimanui decit celora pe care ii intilnesc live si sunt probabil trimisi,deoarece el spune ca majoritatea care au tangenta cu mine si povestea noastra sunt sau imi sunt trimisi.De ce ,asta din nou stie doar el.Eu am observat cum merg lucrurile pe acest forum.80% vin aici cu intrebari de genul ,,ce parere aveti``? ceilalti ,20 % sunt un fel de juriu care dau raspunsurile.Eu care nu am avut nimic de intrebat probabil nu sunt binevenita,nu sunt dorita dar e ok.Cum am mai spus,a mea Via Dolorosa duce si prin acest forum si nici macar nu zic :,,cine este fara de pacat sa arunce prima piatra`` pentru ca intr-un final imi faceti un favor .Greu de inteles pentru unii dar nu mai  conteaza ,nimic nu mai conteaza .
``Vai de cei care cu mânie la poarta mea vor bate ´´!

Godess Amun

Citat din: Xanadron din  13 Februarie 2013, 20:43:22
O sa fiu scurt (si rautacios aparent, stiu) ;D - dar sa aduci ca argumente capturi de ecran (si alea dublate in genul testelor Rorschach  http://en.wikipedia.org/wiki/Rorschach_test ) intr-o discutie cit de cit serioasa, mi se pare o jignire adusa inteligentei oricui.
Ce sa mai zic ca cetzoseniile alea provin dintr-o emisiune populista de cea mai indoielnica factura...
Buna ! am tinut sa mai arunc o privire si sa vad daca raspunsurile mele au aparut.Am constatat ca nu asa ca ti-am mai raspuns inca o data,tocmai ti-am scris din nou un mesaj lung si l-am pierdut,am apasat ceva ,nu stiu ce si s-a dus(am un laptop nou si windows 8,tot nou pentru mine,mai am nevoie de timp sa invat).Ma rog acum mi-a pierit cheful de a scrie lungi epistole.Asa ca incerc un rezumat:

- e clar ca te-am enervat,sorry,nu a fost intentionat sau poate da ?? parca eu mai stiu ? sunt o femeie cu temperament :)
- nu am fost si nu sunt aici pentru a dovedi cuiva ceva.Cred ca singurul lucru pe care l-am dorit acum trei ani,cind m-am bucurat sa descopar un asemenea forum unde se discuta asemenea topicuri a fost sa CONFRUNT.E mare diferenta !
- in legatura cu pozele in ceata ,mie nu mi s-a atras atentia asupra calitatii atasamentelor,atunci cind mi-am facut acest profil iar daca sunt chiar asa de proasta factura pentru acest forum de ce au fost acceptate,eu sunt junior si cineva le citeste si vede inainte.In afara de asta cind am vazut filmarea nici macar nu era in timp real pentru ca spuneau ei,muntele se ascundea in ceata ,deci nu numai ca filmarea era in ceata ci si postarea de pe youtube era de cea mai proasta calitate.Asa ca sorry maestre,mi-au fost miinile legate.
- Felul meu de a ma exprima cu ,,sa fiti alesi`` asta reprosati-o lui Amun direct ca oricum va aude :) ,el mi-a inoculat ideea ca numai unii vor fi alesi dar ca depinde de ei ....totul depinde de ei,eu am vrut doar sa le urez sa fie intr-adevar , alesi.Am uitat insa ca nu stau de vorba cu niste prieteni si posibil sa se simta ofensati...nu mi-a trecut asa ceva prin cap.Toate raspunsurile mele s-ar rezuma la :
-,,CINE ARE URECHI SA AUDA si CINE ARE OCHI SA VADA''
-,,FERICITI CEI CARE VOR CREDE FARA SA VADA''
si fiecare e liber sa gindeasca atit cit poate,sa creada ce doreste,eu cu siguranta nu am dorit nici o secunda sa dovedesc ci doar sa confrunt ,sa atrag atentia asupra faptului ca asemenea fenomene existe.Cum as putea sa incerc macar sa dovedesc (desi live am facut-o de mai mult de 100 de ori dar si asta la cerere)cind mie personal aproape ca nu imi venea sa cred atunci cind se intimpla si mai am si acum ,dupa atitia ani momente in care mi se pare incredibil.Numai el si ei va pot aduce dovezile si raspunsurile.
Pina atunci sanatate !
``Vai de cei care cu mânie la poarta mea vor bate ´´!

Godess Amun

Citat din: sunnyboy din  13 Februarie 2013, 21:27:27
Pana si Isus a oferit lui Toma necredinciosu' (fara legatura cu un user de pe Rufon) niste dovezi (gauri) palpabile... ce ofera zeita english-illiterated  sunt doar niste declaratii personale care nu pot fi probate. Daca doamna zeita vine la mine acas' si isi dovedeste skillu' de warlock, wizard, shape-shifter, solomonar, vorbitor cu alte lumi etc. pot s-o cred... pana atunci, cred ca scrie romane SF online....

Ti le ofer si eu daca ai curaj dar ce nu intelegi tu si multi altii este ca eu nu am postat aici ca sa incerc sa dovedesc ceva ci doar sa CONFRUNT.
Asteapta rastignirea si o sa iti arat si gaurile din mina ,deocamdata sunt doar pe Via dolorosa care duce si prin rufon.Si nu e gluma ca pot demonstra dar asta inseamna ca trebuie sa ne intilnim live.Stringe mai multi sa nu iti fie teama ca te intilnesti cu o ,,nebuna`` si hai sa ne intilnim in Romania sau Germania.Daca ai puterea sa ma iei in serios scrie un mp,altfel vor ride de tine aici ,or sa iti spuna ca esti naiv.Iti pot arata pe cer si iti pot arata ceva ce tine de telechinezie si poate o sa iti spuna si despre tine unele lucruri ,a mai facut-o si pentru altii.Dar nu e la cheremul meu,el decide dar primele doua ti le promit.
Nu stiu daca e drept sa ma numesti illiterated,cind vorbesti patru limbi straine si te mai si grabesti se mai intimpla.Dar culmea am mai facut o greseala ,inca nu a descoperit-o nimeni.La atasamentul 2 am scris ,,up side down`` si cred ca se scrie legat....vezi,inca nu imi sunt activate cipurile :-D,still human ....da,asta la fel nu a fost inteleasa.In nici o postare nu vei gasi ca eu as fi pretins a fi o zeita.Cu toate astea cineva imi reproseaza ca ,,ma cred zeita`` .Nu ma uimeste ca nu crezi,cum as putea sa am o asemenea pretentie cind mie nu-mi venea sa cred in timp ce mi se intimpla....asa e viata mea de mai mult de ani,un roman sf,cum ar putea sa creada cineva.
Cert este ca cei care au cerut dovezi si le-au si primit nu mi-au mai cerut altele...deci vezi ca daca vorbesti serios si suntem poate din aceeasi zona ,daca nu poti veni tu ,poate vin eu ,numai sa avem noroc chiar atunci sa nu fie nori ....vorbesc serios.
``Vai de cei care cu mânie la poarta mea vor bate ´´!

Godess Amun

Citat din: kefren din  13 Februarie 2013, 20:02:05

    De acord cu tine colega Xanadron,daca pana in acest punct mai aveam oarece curiozitate fata de postarile zeitei cu pozele astea 2 m-a facut praf.Pozele sunt cetoase,nu se intelege nimic din ele cu toate Godess s-a straduit sa  dea informatii in postarea sa anterioara cam ce ar "trebui" noi sa vedem.Nu-i contest calitatile de narator,s-ar putea sa aiba si dreptate in ceea ce afirma,din pacate eu nu sunt pe aceeasi lungime de unda cu dansa si ma dau batut.

Daca am reusit sa transmit un soi de ,,competitie`` in care tu simti sa ,,te dai batut'' inseamna ori ca lumea citeste in fuga ori ca stilul meu provoaca pur si simplu.Am spus de la inceput,nu doresc sa dovedesc nimanui nimic,citiva useri mi-au cerut ,,adrese`` ,asta vizavi de postarea mea cu ,,parcarile din aer``.O fi ea in ceata poza,dar ce am scris eu acolo,este evident,numai cine nu doreste sa vada ,nu vede.Nici macar nu am visat ca cineva sa fie pe aceeasi lungime de unda cu mine.Cine a citit ,,Viitor cu cap de mort`` a lui Radu Cinamar stie prea bine ca cei care sunt contactati sau au puteri paranormale nu vor fi niciodata acceptati nici atunci cind demonstratiile sunt evidente asa ca ,cum sa am eu pretentia sa fiu crezuta dupa numai o postare pe care de altfel nu a facut-o nimeni inaintea mea iar dupa mine e tardiv.Dar cum nu sunt un vip si nici nu tin sa fiu,nu e exclus sa apara o discutie pe urma observatiilor facute de mine pe marginean imaginilor si sa si le insuseasca altcineva.Oreste are dreptate cind spune ca lupta e acerba si in lumea celor preocupati de a da raspunsuri.Pe mine personal inca nu m-a impresionat iremediabil nici unul din invitatii lui,el insa este un om deosebit.
Cel mai mult m-a dezgustat Emil Strainu care a afirmat la un moment dat ca,el nu a fost si nu merge in Egipt ca nu are ce sa vada acolo decit ,,o gramada de pietre``.Recunosc ca nu mai stiu daca l-am auzit la Oreste sau pe Otv.Asa ca totul e posibil.
Dar ca nu doresti sa vezi ceea ce evident in pozele mele,accept si e bine ca te dai batut ,uite ma dau si eu si asa fiecare e happy.Eu am intrat inca o data azi sa verific daca mi s-au publicat niste raspunsuri dar nu cred ca voi mai face multi purici....PROGRAMUL a vrut doar confruntarea de aici dar nu intinsa la infinit,si-ar pierde din farmec oricum.Have a good time !
``Vai de cei care cu mânie la poarta mea vor bate ´´!

Godess Amun

#139
Citat din: mariusvlad din  14 Februarie 2013, 00:57:31
Privind acele poze poti sa vezi orice, adica vezi ceea ce vrei sa vezi, asta daca nu citesti mai inainte descrierea amanuntita a userului care le-a postat. Spre exemplu eu vad in a doua poza capul unui pui de elefant cu trompa rupta din care picura sange iar deasupra capului se vede in departare ranjind chiar leoaica ce a comis fapta.

Daca te chinui foarte tare poti vedea si altele dar eu am atras atentia doar asupra a ceea ce este evident si asupra norilor si mie mi s-a atras atentia asupra muntelui si norului de catre ET-ul meu cel existent doar pentru mine si cei peste 100 care au vazut dovezile,de la restul nu pot avea pretentia sa ma creada si chiar nici nu o am.
``Vai de cei care cu mânie la poarta mea vor bate ´´!

Godess Amun

Citat din: BaDa din  13 Februarie 2013, 13:08:26
Godess Amun
"face si mici minuni,de gen telechinezie si manipularea celor din jurul meu ,a computerelor, telefoanelor mobile, a unor cautari in www si contacteaza oameni care au capacitati extrasenzoriale in legatura cu persoana mea"

Poti da mai multe detalii?
Multumesc anticipat pentru raspuns.

pentru ca ai intrebat asa de frumos iti raspund cu placere dar incerc sa nu scriu iar un roman:

1) ceea ce eu numesc minuni sunt de ex: picaturi mari cristaline care curgeau din bec in timp ce becul era aprins.Eram cinci persoane de fata,una dintre noi povestea ceva foarte trist,eu le-am interpretat ca si ,,lacrimi''. Bineinteles ca exact acea persoana din neamul lui Toma Necredinciosul nu a vazut si dupa ce toate i-am explicat ce am vazut si i-am aratat picaturile de pe jos,era linoleu pe jos si se putea vedea foarte bine,a inceput isterica sa caute condens in jurul becului,care bineinteles nu exista.
2) imi cumparasem un nou telefon cu nou in dupa masa zilei x,cindva in 2006.Seara i-am reprosat lui Amun ca am obosit si ca ar fi cazul sa vina intr-un fel sau altul si i-am spus sa ma lase in pace si ca nu-i mai raspund.In 3 min am primit un tel de la un individ cu care nu vorbisem de vreo 3 ani si ne pierduseram si toate datele de contact.L-am intrebat stupefiat de unde are numarul meu de telefon deoarece logic nu-l putea avea de la nimeni,nu apucasem in citeva ore sa il dau nimanui.El jura de mama focului ca acel nr se afa in telefonul lui ,lucru care,repet ,era imposibil.
3) telechinezie-poate misca corpul oricui dar in general il rog doar sa le miste mina pentru ca am observat ca multora le este teama.
4) atunci ca m-a anuntat oficial cine este si ca ,citez ,,nu va mai pleca vreodata'' a fost o femeie clarvazatoare care m-a vazut o singura data in viata ei ,cu 10 ani inainte sa mi se intimple mie ce mi s-a intimplat,care a primit informatia ca mie mi se intimpla ceva grav.A tinut neaparat sa imi contacteze familia si sa le spune ca vede lucruri ciudate in ce ma priveste si ca mi se intimpla ceva...dar nu stia nici ea ce.
5)in primele cam 10 zile am fost prizoniera lui aproape la propriu.Nu am mai iesit din casa,am mincat stafide ,piine uscata si aveam o bucata de pate de ficat in toate acele zile.In micile momente in care incercam sa realizez ca mai am si o viata ,,pe Pamint``(deoarece aveam senzatia ca plutesc la atita noutate,eram foarte socata)doream sa ma uit la tv dar telecomanda mea actiona de capul ei pe canale unde eu trebuia sa vad anumite documentare menite sa ma ajute a intelege ce mi se intimpla.De ex imi spunea ca eu as fi manipulata genetic si ca ,craniul meu este din cristal,la citeva minute am dorit sa vad o emisiune pe pro7,a aparut insa ,,arte`` cu un documentar despre capetele de cristal gasite in America de Sud.Si asa mai  departe.
Manipularea pe www sunt toate legate de Eminescu,vezi ca am dat un ex unui coleg.
Cele mai socante sunt insa aparitiile si disparitiile lui pe cer,semnale,miscari rapide ,zbor jos....dar stiu ca nu ma poti crede de aceea poate ar trebui sa mai imtru miine sa vad daca s-au postat raspunsurile si dupa aceea sa imi vad de treburi  :lol: ca e nonsens sa scriu mai departe,nu ma crede nimeni si nici nu vreau de fapt,am vrut doar sa confrunt ,sa atrag atentia ca exista lucruri incredile pe lumea asta.Nu stiu daca ma intelegi,a spus un coleg ca eu incet dar sigur voi scrie un roman online si nu e nici foarte ,,smart``din partea mea sa le dau mura in gura cuiva care doar trebuie sa le puna pe hirtie....am scris prea mult deja ....
O seara buna !
sm
``Vai de cei care cu mânie la poarta mea vor bate ´´!

alx

Citat din: Godess Amun din  20 Februarie 2013, 00:44:49
De ce consideri tu ca ar trebui sa iti dovedesc tie sau altcuiva ca aceasta entitate exista?de ce la modul asta?
Mda...imi spui ca eu nu am inteles,dar observ ca TU esti cea care nu a inteles...
    Cu alte cuvinte,daca "zeul" tau ar fi fost real,iti pot garanta ca ar fi fost extrem de interesat de imaginea aia...
De aici se desprind cateva posibilitati:
1. Tu ai ales sa nu-i arati imaginea.(Caz in care s-ar putea ca zeul ala sa existe doar in mintea ta-probabilitate de cel putin 99% sa fie asa.)
2. Tu ai vrut sa-i arati imaginea,dar nu ai cum.(Chiar,cum faci daca vrei sa-i arati o imagine? E...omniprezent?)
3. I-ai aratat imaginea(sau crezi ca ai facut-o),dar el nu este interesat/nu stie ce e. (In acest caz,da-mi voie sa ma indoiesc de originea si puterile lui)
4. I-ai aratat imaginea,zice ca stie ce,dar se abtine! Aici nu mai comentez nimic,si il astept sa-mi faca o vizita! ;D
5. Totul e un circ ieftin,caz in care intrebarea mea chiar nu isi are rostul.

   In plus,ziceai mai sus ca tu nu il poti forta sa faca ceva anume...exact care este relatia dintre voi? El e zeul si tu sclava? Sau cum? Pt ca mie mi se pare atata timp cat se folsoeste de tine,ar tebui saia si tu un cavant de spus...



PS  Mesajele tale sunt aprobate atunci cand un moderator intra pe forum.Chiar daca eu apar online,nu sunt tot timpul langa calculator,si la fel e si cu colegii mei,asa ca...rabdare și tiutun! ;D
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

romulus

Citata spus un coleg ca eu incet dar sigur voi scrie un roman online si nu e nici foarte ,,smart``din partea mea sa le dau mura in gura cuiva care doar trebuie sa le puna pe hirtie....
Si eu cred ca este un demers logic pe care trebuie sa-l faci: adica sa scrii ...!
Daca ar fi sa ma intrebi pe mine, ti-as spune sa te apuci sa scrii.... ieri!
Nu ca asa "demonstrezi" cuiva, ceva, NU !
Pur si simplu lumea afla si apoi, asa cum spusesi si tu mai sus: " cine are urechi...."
Stiu insa ca in viata toate vin la vremea lor si daca va fi sa fie, vei scrie si cartea ori cartile.
Am zis!
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Godess Amun

Citat din: alx din  20 Februarie 2013, 14:06:28
Mda...imi spui ca eu nu am inteles,dar observ ca TU esti cea care nu a inteles...
    Cu alte cuvinte,daca "zeul" tau ar fi fost real,iti pot garanta ca ar fi fost extrem de interesat de imaginea aia...
De aici se desprind cateva posibilitati:
1. Tu ai ales sa nu-i arati imaginea.(Caz in care s-ar putea ca zeul ala sa existe doar in mintea ta-probabilitate de cel putin 99% sa fie asa.)
2. Tu ai vrut sa-i arati imaginea,dar nu ai cum.(Chiar,cum faci daca vrei sa-i arati o imagine? E...omniprezent?)
3. I-ai aratat imaginea(sau crezi ca ai facut-o),dar el nu este interesat/nu stie ce e. (In acest caz,da-mi voie sa ma indoiesc de originea si puterile lui)
4. I-ai aratat imaginea,zice ca stie ce,dar se abtine! Aici nu mai comentez nimic,si il astept sa-mi faca o vizita! ;D
5. Totul e un circ ieftin,caz in care intrebarea mea chiar nu isi are rostul

   In plus,ziceai mai sus ca tu nu il poti forta sa faca ceva anume...exact care este relatia dintre voi? El e zeul si tu sclava? Sau cum? Pt ca mie mi se pare atata timp cat se folsoeste de tine,ar tebui saia si tu un cavant de spus...
PS  Mesajele tale sunt aprobate atunci cand un moderator intra pe forum.Chiar daca eu apar online,nu sunt tot timpul langa calculator,si la fel e si cu colegii mei,asa ca...rabdare și tiutun! ;D

Rabdare am ca de atitia ani tot astept o materializare dar daca o fac cu placere asta e altceva.Nu fumez dar maninc ciocolata din pacate,cu urmarile implicite.Deci:
punctul nr 5 il interpretez cel putin ca pe o jignire dar incerc sa te inteleg si primele 4 le raspund asa:
-nu e nevoie sa ii arat eu nimic,el vede si aude tot ce se petrece cu mine si in afara mea.De intrebat,ai dreptate nici nu l-am intrebat si iti voi explica de ce.
Dupa cum am mai scris in alte postari eu ,live,am vorbit cu multa lume.In 95% din cazuri nu m-a facut de rusine sa zic asa.Sa nu iti imaginezi ca am avut de-a face cu oameni care doreau sa le spun pe cine vor intilni  la ceas de seara :).Au fost oameni care intrebau care este rolul lor pe Pamint,un vechi prieten l-a intrebat de ex. care este secretul celulei vii ? Eu nu mai stiu ce i-a spus,nu pot retine ce vorbesc cu fiecare in parte,le spun lor sa retina,e si interesul lor.Au fost oameni care au pus intrebari de fizica cuantica sau de inginerie genetica sau il intreaba de anumite obsesii etc.Nu da raspunsuri in formule matematice sau fizice,le spune ideea intr-un limbaj simplu.Niciodata cind l-am rugat sa se arate pe cer in fata unui grup mai mare sau mai mic de persoane nu mi-a inselat asteptarile.In schimb cind vin oameni care imi spun ,,sa imi spuna ce am mincat azi dimineata`` sau ,,ce am facut eu ieri la ora 17`` nu vor primi nici un raspuns sau le spune ceva mai mult sau mai putin de rau.
Recunosc ca e vina mea sa ma grabesc si sa trag concluzia ca poate nici tie nu iti va raspunde si nici nu l-am intrebat de teama de a-mi dicta bazaconii sau de a-mi spune,gata,ai mai strins un pic de ,,aur`` asa numeste el EMOTIA care face sistemul de referinta a sufletului meu.Am mai spus in alte mesaje,cica eu trebuie aici in mare parte sa sufar ca sa pot fi fericita in viitor.Am nevoie de aceste experiente ,cum e cea de aici ,de a nu fi crezuta,de a fi umilita,denigrata...desi ieri noapte a zis ca e ok,ar fi cazul sa nu mai intru aici si ca sa incerc sa il iert pentru asemenea experiente dar ca voi intelege ca el nu are incotro.Eu totusi inca am dorit sa intru si astazi si acum chiar l-am rugat sa imi spuna ceva despre desen ca poate un pic am fost si eu nedreapta cu ,,alx``.
Mi-a spus sa iti spun ca este un releu de curent wireless.Dateaza din perioada dacica si a fost atunci folosit pentru generarea electricitatii wireless si ca aceste relee existe in multe locatii din Romania,dar la multi metri sub Pamint.De asemenea sustine ca in urmatorii ani se vor descoperi doua dintre ele,cica arata ca un fel de obeliscuri din piatra dar nu asa de mari ca cele din Egipt.Spune ca Nikola Tesla a fost la rindul lui contactat de o entitate care i-a redat toate informatiile dar el nu a adus ceva nou pe Pamint decit ceva nou pe Pamint pentru oameni.Extraterestrii au folosit acest gen de electricitate in diferite parti ale planetei.
Mai mult nu am acum de spus ,o seara buna tuturora !
``Vai de cei care cu mânie la poarta mea vor bate ´´!

Godess Amun

Citat din: exilalcode din  13 Februarie 2013, 10:42:18
Sunt multe informații legate de istoria României (geți, daci, atlanți, uriași). Ai putea să ne spui părerea ta și a lui Amun despre asta?

Iti sunt si tie datoare cu un raspuns.Raspunsul insa e de la el nu de la mine.Mi-a spus sa iti atrag atentia asupra aurului furat din piramide,respectiv cazul lui Tut-anch-amun deoarece este cel mai cunoscut si furtul bratarilor dacice.Faptul ca atit in cazul Tut-anch-amun cit si a bratarilor,multi dintre cei implicati au murit in mod ciudat,nu este nicidecum o legenda oricit ar incerca unii sa demonteze.Sa iti spun ca se folosesc de microorganisme si de insecte atunci cind vor sa omoare.Am vazut si eu un tintar al naibii de ciudat in serile alea prime dupa venirea lui oficiala,aveam un tricou galben si insecta aia isi misca toate picioarele in ritmul muzicii....asta ca raspuns la faptul ca eu ii tot ceream minuni.Ii spuneam ca daca nu e vreun spirit ratacit care rivneste la tronul lui Amun atunci sa imi demonstreze .Asta a fost doar una din ciudateniile zilelor acelea.
Se pare ca povestea asta cu aurul ascunde mult mai mult.Atit aurul din Egipt cit si cel din Dacia are aceeasi compozitie ca si atomii de aur din celulele lor care ii ajuta sa fie nemuritori.Obiectele sunt insa simbolice si toti cei care doresc sa se joace cu aceste obiecte li se arata ca nu este numai o poveste.Sfinxul din Egipt si cel din Bucegi,sunt asa lasate ,sa semene atit de mult ca sa sugereze o legatura despre care prea putin s-a scris pina acum si prea putin se cerceteaza.El spune insa ca Romania e tara aleasa si nu intimplator exista acest forum si nu intimplator mass media din Romania dispune de spatiu pentru aceste topicuri pentru ca va fi nevoie de ,,VOI``...multi aveti nume ciudate ,va urmaresc aceste teme,nu intimplator.Veti face foarte multi dintre forumistii de aici parte din elita,veti fi un fel de profesori pentru cei care nu sunt pregatiti dar nu exista nici motiv sa fie cumva eliminati ,veti primi roluri administrative in politica si economie.Vor fi doua rase pe Pamint dar ei totusi pe oameni ii vor folosi ca MANIFESTARE a lor.La intrebarea mea daca nu mai multe rase vor veni aici ,raspunsul a fost ba da,dar numai una va locui efectiv,ceilalti vin si pleaca...cica vor avea treaba ???
Daca el imi spune povesti ti le spun si eu tie dar sincera sa fiu nu cred ca sunt povesti.
Toate cele bune !
``Vai de cei care cu mânie la poarta mea vor bate ´´!

Aliosa

O intrebare am si eu, pentru tine si probabil prin tine ajunge si la Zeu .
Cat este de vechi (varsta, chiar daca sta prin vreun continuum, tre' sa exista un timp scurs doar pentru simpla existenta) si de cata vreme este implicat in civilizatia noastra .
Nu cred sa fie vreo ofensa sau sa nu poa' sa raspunda .

sunnyboy

   @Godess: iti multumesc pentru raspuns! Sincer, ma asteptam sa raspunzi prin 2016; inteleg ca vrei din tot sufletul sa ti se confirme de cat mai multa lume ceea ce pretinzi si respect asta. Nu te consider nebuna, cu ghilimele sau fara, doamne fereste; nu imi place utilizarea cuvintelor mari, gen "rastignirea si gaurile din mana" si cred ca fiecare are Golgota lui de urcat. Cred de asemenea ca oamenii isi pot face viata grea si deliberat (este o melodie la moda care spune ceva similar :P ). As fi incantat sa ma intalnesc cu tine (in Romania, ca de Germania n-am bani deocamdata si motorina se scumpeste zilnic) si sincer mi se rupe daca cineva rade de mine sau nu, nu mi-e absolut deloc teama sa ma intalnesc cu tine -  si - nu cred ca poti sa imi demonstrezi ca poti afla sau stii ceva concret despre mine. Legat de illiterated, si eu vorbesc fo' patru limbi straine, dar ma exprim LITERAR in romana si inca doua. Dar alegerea unei porecle sau denumirea a ceva/cineva... e un lucru diferit de o greseala simpla de exprimare intr-o fraza! Mai pe romaneste, e muuuuuuuuult mai grav sa gresesti in nume/titlu decat in continutul unui text!
Acu' noah, la mine la Cluj sunt nori cam tot timpul, dar daca vrei, urcam in Feleac si acolo-i soare! Prin specificul meseriei, eu calatoresc mult prin tara asa ca nu-i mare bai daca nu esti prin zona. Nu stiu de ce un zeu are nevoie de vreme buna (lipsa nori) ca sa-mi demostreze ceva... fara sa incerc sa-ti explic cum e cu minunile facute de baiatul ala, Isus il chema parca... independente de mediul exterior...
   Legat de micile minuni de care vorbesti intr-un alt mesaj, si mie mi-a curs o data apa prin jgheabul instalatiei electrice, pe langa corpul de iluminat, dar vina era a vecinului de sus! Azi, cand testam o masina offroad prin Padurea Baciu (oaaau, aia cu energiile si ozeneurile) mi s-a descarcat complet smartfonu... dar vorbisem la el mai mult decat de obicei!
O sa iti scriu si un mesaj privat, dar - numai cu acordul tau - o sa il public si aici!

@Xanadron: ziceai ca nu-s din cei alesi... vezi ca pana si Maria Ta se mai inseala din cand in cand? :P

fiulploii

Citat din: Godess Amun din  20 Februarie 2013, 18:59:55
...acum chiar l-am rugat sa imi spuna ceva despre desen...Mi-a spus sa iti spun ca este un releu de curent wireless.Dateaza din perioada dacica si a fost atunci folosit pentru generarea electricitatii wireless..
Cred ca acum ar fi momentul @alx sa completezi si tu informatiile lipsa in privinta acelui desen: unde ai vazut obiectele, in ce conditii , etc. etc.
Nu?  :roll: 

   Desi pe mine personal ma deranjeaza cand cineva se auto-intituleaza Zeu din mai multe motive care nu fac obiectul acestui topic trebuie totusi sa recunosc ca am gresit cand am presupus existenta unui test din partea colegei @Godess Amun . Este ... altceva.
   Daca ar fi  sa pun si eu o prima intrebare din setul de trei - :lol: ca asa ne invata povestile nemuritoare , ca ai dreptul la trei intrebari - ar fi asta: cum se poate trece dincolo de Matrix ?  :-D
   Parerea mea ..

kefren

Citat din: Godess Amun din  20 Februarie 2013, 18:59:55

Mi-a spus sa iti spun ca este un releu de curent wireless.Dateaza din perioada dacica si a fost atunci folosit pentru generarea electricitatii wireless si ca aceste relee existe in multe locatii din Romania,dar la multi metri sub Pamint.De asemenea sustine ca in urmatorii ani se vor descoperi doua dintre ele,cica arata ca un fel de obeliscuri din piatra dar nu asa de mari ca cele din Egipt.Spune ca Nikola Tesla a fost la rindul lui contactat de o entitate care i-a redat toate informatiile dar el nu a adus ceva nou pe Pamint decit ceva nou pe Pamint pentru oameni.Extraterestrii au folosit acest gen de electricitate in diferite parti ale planetei.
Mai mult nu am acum de spus ,o seara buna tuturora !


   Eu cred ca trebuie sa pastram si o  doza de voie buna,deci fara suparare ,afirmatia ta de aici mi-a adus aminte de un banc pe care nu ma pot abtine sa nu-l postez


    "Francezii au facut sapaturi arheologice si au gasit la 50 m adancime resturi de fire de cupru. Dupa ce au fost cercetate cu atentie de oameni de stiinta, s-a tras concluzia ca stramosii francezilor, Galii, pusesera la punct o retea de telefonie subterana.

La aceasta neasteptata veste, nemtii, ca sa nu ramana mai prejos, au inceput si ei sa sape si pe la 70 m adancime au gasit niste resturi de sticla de unde, dupa alte cercetari, au ajuns la concluzia ca stramosii lor, Gotii, pusesera la punct o retea subterana de fibre optice.

Cercetatorii romani au inceput si ei sa sape si, cum pana la 100 m nu au gasit nimic, au ajuns si ei la concluzia ca dacii comunicau wireless."

alx

Citat din: fiulploii din  20 Februarie 2013, 21:40:43
Cred ca acum ar fi momentul @alx sa completezi si tu informatiile lipsa in privinta acelui desen: unde ai vazut obiectele, in ce conditii , etc. etc.
Nu?  ::)   
NU!
  Sa nu-mi spui ca ai "muscat" si ai cazut in cea mai veche capcana... ;D
Adica: eu te intreb ceva,tu te faci ca-mi raspunzi,desi habar nu ai despre ce e vorba,apoi astepti ca eu sa sar si sa incerc sa te conving ca nu ai dreptate,si ca raspunsul e altul... ;D
   Poate ca ține la altii,da eu demult fumat-am asa ceva,desi nu is fumator... ;D

"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."