Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

De ce ne rapesc extraterestrii ?

Creat de sorinede, 24 Septembrie 2009, 13:03:40

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

AdarM

Pe mine ma intriga o chestie si anume:
- Phill Shneider era inginer, muncea, ca tot omu, intr-o firma, avea un salariu - bun-rau, cum o fi fost. Intr-o zi s-a hotarat sa dezvaluie marsaviile guvernului gri si ale extraterestrilor din umbra (sau invers). Ce a insemnat trebusoara asta pentru el? In primul rand n-a mai trebuit sa munceasca, sa se scoale dimineata si sa respecte un program, a devenit persoana publica, media l-a platit (generos, zic eu) pentru orice interviu, declaratie, ba chiar si banale aparitii.
Dupa cum vedeti, ceea ce pare a fi "marsavie" pentru unii, pentru altii se dovedeste extrem de profitabila, o adevarata mana cereasca.
Bai, dracia dracului e viata asta!!!
Marcus Tullius Cicero: Traim vremuri grele, copiii nu-si mai asculta parintii si orice prost crede ca poate sa scrie o carte.

Increde-te in cei care cauta Adevarul, dar indoieste-te de cei care spun ca l-au gasit.

Urban

#16
Citat din: elena78 din  04 Ianuarie 2013, 01:13:32
@Urban
,,exportati,, am vrut sa zic = transportati
,,testimonianze,, =cei care au fost  implicati  direct in lucrarile din  bazele subterane ..
voi veni  maine sa explic si restul  nelamuririlor tale si iti voi da si cateva linkuri
sa aveti o noapte minunata!

Merci,

Am si eu doua poze de la un prieten de-al meu din America (Jackie se numeste) cu un extraterestru.
El mi-a zis ca le are tot asa de la un prieten care le are de la cineva din familie care a lucrat in laboratoarele din Area 51.
Acum nu stiu daca e adevarat sau nu dar eu m-am uitat la poze si eu cred ca sunt adevarate.
Tu ai poze cu extraterestrii adevarati?

O seara placuta si tie!

Xanadron

#17
Citat din: Urban din  04 Ianuarie 2013, 01:17:54

Tu ai poze cu extraterestrii adevarati?

Habar n-ai tu, Urbane - colegul elena78 sint convins ca are mai mult de-atit, adica poze adevarate cu extraterestri falsi! :-D

Lasind acum gluma deoparte (desi eram tentat sa zic ca ET-ii ne rapesc ca sa-si justifice si ei salariile :wink:), rezum ce-am mai presupus p-aici in alte topicuri.
Micii Gri sint ET-ii ce-ar juca dupa unii rolul de "travel agents" cu puteri telekinetice in cursul operatiunilor de abduction. Ei ar putea fi deci "arhonti adjuncti" in slujba unor Zei - personaje omnipotente care NU cred in orice caz c-ar fi preocupate de semnarea unor tratate (in sensul permiterii rapirilor) cu guvernele Turmei Terrane, pe care o considera "plantatia" lor de drept.

Corolare: MG-ii "diabolici" subordonati cica luciferic :evil: ar avea rol de mentinere a CS-urilor noastre-n capcana (EM? :star:) a planetei-inchisoare pina devenim poate suficient de bine "altoiti" la ADN pentru scopurile lor (gen Programul Terra / TVM - adica saracuti cu duhu' ribozomic).
Dar scopurile astea servesc parca si Dumnezeilor "clasici" (din dogma crestina, mozaica etc), fiindca altfel n-ar fi fost decriptate din scrierile asa-zis sfinte – si atunci cine-i de fapt "CEL MAI diabolic"?! :wink: 

Impresie strict personala: Micii Gri ar putea fi reincarnarile evo- si/sau involuate din virful "copacilor genealogici"ai unora dintre noi - destul de submisivi ca sa fie multumiti nu doar cu starea lor asexuata, ci si cu apartenentza la o "minte colectiva" cu resurse imense (vezi teoria psihologiei "de stup" a unor ET).

Altii-s convinsi ca fiecare Mic Gri... rapitor (de urat :-D) are rol de "observator-ingrijitor" doar pentru containerele noastre carnale, de suflete/CS-uri avind grija sefii lor (Marii Gri Insectiformi? Reptoizii? Andromedanii? Ultraterestrii? - habar n-am). Chiar daca, tehnic vorbind, MG ar fi capabili si de transferul CS-urilor de colo-dincolo - adica in special de la oameni la clone si/sau hibrizi umano-ET.

DECI: (asta-i deci titlul poeziei) :lol:

Cam d-aia ne-ar rapi
Micutzul Gogu Gri:
Ca sa dileasca Turma
Pina ne-om pierde urma.

Hibridizati cu capu',
Cintind ca pitpalacu'
Ne-ar incarca in bene
Ca fara de probleme

Din ADN-uri cretze
Si spirite glumetze
Sa stoarca neuronu'.
...Dar n-a murit RUFOnu'! :-D
:fight:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

elena78

#18
Citat din: Urban din  04 Ianuarie 2013, 01:17:54
Merci,

Am si eu doua poze de la un prieten de-al meu din America (Jackie se numeste) cu un extraterestru.
El mi-a zis ca le are tot asa de la un prieten care le are de la cineva din familie care a lucrat in laboratoarele din Area 51.
Acum nu stiu daca e adevarat sau nu dar eu m-am uitat la poze si eu cred ca sunt adevarate.
Tu ai poze cu extraterestrii adevarati?

O seara placuta si tie!

cu catva timp in urma am vazut si eu pozele astea  de mai sus expuse de tine Urban , dar nu sunt extraterestrii  adevarati ,sunt niste creaturi create in laboratoarele subterane....?????
iata aici o alta persoana care a fost in una dintre  bazele subterane din  Dulce si  Los Alamos  In New  Mexic si care si ea la randul ei a confirmat  despre experimente genetice facute  in aceste baze..
,,Am vazut umani cu multe  picioare care pareau jumatate om-jumatate caracatita,erau chiar si umani-reptiliani si creaturi cu par pe corp,aveau maini ca si oamenii si plangeau precum  copii  imitand cuvinte umane .De asemeni era un amestec mare de oameni-soparla tinuti in cusca,,

elena78

Citat din: Urban din  04 Ianuarie 2013, 01:07:36
Interesant... si cine a facut aceasta statistica de 20-80%, adica unde a aparut ea prima oara sau si mai bine zis unde ai vazut tu aceste procente?



Iata  aici informatii cu privire la rapirile extraterestrilor si celor din guvernul ocult ,tin sa amintesc ca autorii cartii  Presthon Nichols  si Peter Moon pe langa faptul ca au fost direct implicati  in proiecte ,sunt  putin oameni ca ei pe planeta care au aure triple,precum cei mentionati ,ei sunt foarte avansati spiritual ,au scris carti in care ne dezvaluie adevarul adevarurilor ..  acum la ora actuala sunt foarte amenintati de catre autoritatile americane si nu numai....

cartea este namaipomenit de  interesanta ,eu o studiez ca pe o adevarata biblie,pentru subiectul ,,Rapiri ,,va indrum calduros sa va duceti direct  la  pagina 34(capitolul 16)

vizionare placuta!

http://ro.scribd.com/doc/3984521/Intalnire-in-PleiadePreston-B-Nichols-i-Peter-Moon

Xanadron

#20
Sa stii ca si eu fusei in mai toate bazele mixte umano-ET :-( - si-i musai sa ma crezi, din simplul motiv ca scriu SI EU acum pe net treaba asta, la fel cum SI ALA citit de tine n-a facut cu nimic mai mult decit mine: a scris pe net. :lol:

Ca sa ma crezi si mai abitir, o sa-ti descriu SI EU fiintzele la care m-am benoclat :-o SI EU p-acolo (nu doar in baza ultrasecretoasa Dulce, ci si-n bazele CIA, NSA, PSD ori PNT-CD Amaretto, Accra sau Sarata-Monteoru - ca-i o baza ET si-acolo; daca nu stiai, uite ca te aburesc io acu'):

- Goange hidrocefale friguroase, desi aveau tentacule flaushate :martiansad:
- Clatite ganditoare luminind flambate in alcoolul produs de propria lor piele - pe toate le chema, evident, Coca :lol:
- Himere mixate intre crocodili si furnicoizi cu trompeta, care cintau (cind nu plingeau ca_copiii) minunate concerte pentru ragaieli si orchestra :-o
- Clone hibride intre miriapozi, Michael Jackson, Adi-Minune si Elvis; astea cintau cam la fel de nashpa ca Banica-Jr, doar ca dansau mai bine ca Maical.
- etc etc

P.S.1: Sa nu uit - parca tema topicului era cu totul alta, elena78...
P.S.2: Ca sa fiu si ontopic - incep sa cred ca o civilizatie ET rautacioasa :-( te-a rapit de pe o alta planeta si face teste pe nervii nostri, plantindu-te aici pe RUFOn. :-D
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Urban

#21
Citat din: elena78 din  04 Ianuarie 2013, 18:33:32
cu catva timp in urma am vazut si eu pozele astea  de mai sus expuse de tine Urban , dar nu sunt extraterestrii  adevarati ,sunt niste creaturi create in laboratoarele subterane....?????
iata aici o alta persoana care a fost in una dintre  bazele subterane din  Dulce si  Los Alamos  In New  Mexic si care si ea la randul ei a confirmat  despre experimente genetice facute  in aceste baze..
,,Am vazut umani cu multe  picioare care pareau jumatate om-jumatate caracatita,erau chiar si umani-reptiliani si creaturi cu par pe corp,aveau maini ca si oamenii si plangeau precum  copii  imitand cuvinte umane .De asemeni era un amestec mare de oameni-soparla tinuti in cusca,,

Ma cutremur, nu imi imaginam asa ceva.
Si ai poze?

equilibrum

Cazurile clasice de rapiri au fost aduse la suprafata prin regresie hipnotica, ori metoda aceasta e contestata de multi din lipsa de obiectivitate. Subiectul poate sa fie influentat, involuntar, de catre hipnotizator. Asta ca metoda. Ca idee e foarte alambicata fenomenologia rapirilor. Unii sustin ca au fost folositi pentru prasila/incubator, altii ca s-au facut experiente pe ei, altii doar s-au plimbat cu o hardughie zburatoare si au vizionat imagini/filme/ganduri apocaliptice de regula. Punctul comun raman mesajele cu care se termina vizitele fortate.

In teorie, cei de pe forumul acesta, sunt familiarizati cu ipotezele vehiculate, de la cele mai fantastice pana la negarea totala a fenomenului rapirilor. Discutiile ar trebui centrate pe propriile ipoteze, fiind forum, sa ne dam cu presupusul, uneori si fara "dovezi" (ghilimele obligatorii, pentru ca nu exista dovezi materiale recunoscute oficial). Bunul simt uneori e suficient, ori mie imi sopteste de ceva ani, ca extraterestrii astia prea se plimba de un picnic de week-end pe amarata asta de piatra si o pun de o orgie. Cat de "aproape" sa fie, incat sa-si permita invazia asta de cazuri? La cata stiinta si putere psihica se presupune ca detin, vine un prapadit de pamantean, hipnotizeaza acolo cateva minute si gata, trece de marele blocaj psihic indus prin maegaultra metode! Eu pierd firul de aici.

Si ma intreb in incheiere: atat de multi nebuni celebri sau e un fasss al dezinformarii produs de un guvern (sau o coalitie) cu un scop bine definit?
Pastreaza-ti energia.

Aliosa

O intrebare , de ce ne-ar rapi ? sincer nu vad nici un motiv plauzibil , asta pe langa faptul ca la tehnologia care este descrisa de cei rapitzi, ca acesti presupusi extraterestri ar detine-o , nu mai necesita rapirea propriu zisa .
In momentul de fata nu exista nici o dovada reala ca extraterestri exista sau ne viziteaza , ca obiectele care sunt vazute facand manevre aiurea pe cerul nostru ar fi de origine extraterestra . Asa zisele dovezi care sunt invocate, de la cine a construit piramidele si alte ciudatenii ingineresti. vechi, antice si de demult pana la zei si obiecte metalice din aliaje necunoscute cu vechimi impresionante, nu dovedesc nimic legat de o civilizatie EXTRA .  Pe langa toate astea, celebrele farfurii zburatoare + alieni grey ca's cei mai la moda au o vechime ca aparitie in cultura noastra de aproximativ  70 ani , toata povestea a prins culoarea o data cu saltul tehnologic din secolul trecut .
Deci ca sa fiu totusi conspirationist tind sa cred ca este totusi o mare vrajala executata de niste baietzi desteptzi , probabil o noua forma de religie , daca tot trecem de la magie la genetica , e timpul sa schimbam si minunea cu tehnologia in mentalitatea omului .

Si ma repet, cred in existenta vietzii in afara planetei noastre si mai cred mai ales in diversitate si din asta rezulta cel putin pentru mine, ca prea e lipsa de imaginatie in povestea asta cu extraterestri bipezi,timizi, cu aparate de zbor ... ma asteptam la o rasa avansata care nu rapeste, nu se ascunde si in nici un caz nu respecta legi galactice de non interventie bazate pe serialul Star Trek .

classic

Citat din: Aliosa din  05 Ianuarie 2013, 02:52:36
In momentul de fata nu exista nici o dovada reala ca extraterestri exista sau ne viziteaza , ca obiectele care sunt vazute facand manevre aiurea pe cerul nostru ar fi de origine extraterestra . Asa zisele dovezi care sunt invocate...

In fraza asta se afla chintesenta intregii filosofii creeate in jurul acestui mit, al existentei extraterestrilor. Tot ceea ce tine acest basm in picioare, nu sunt depozitiile martorilor si ale celor rapiti, care au experimentat orice numai o intalnire de gradul IV cu o civilizatie extra-terestra nu (si aici putem argumenta, luand fiecare caz de rapire in parte, dar si fiecare observatie prin comparatie cu alte fenomene conexe), ci, asemeni mitului cu Mos Craciun, o adevarata industrie infloritoare avandu-i protagonisti pe oamenii care se incapataneaza sa creada in ceva. Mai mult, aceasta credinta tinde sa devina (printr-un program abil realizat) veriga lipsa care sa faca posibila intregirea lantului de religii intr-un sincretism universal, deziderat de altfel imposibil prin asa-numita miscare ecumenica.

Si iata cum se nasc Zeii! Inca o dovada ca specia umana e o vaca: mananca, mugeste si se balega in acelasi timp.
We all live under the same sky, but we don't all have the same horizon.
(K. Adenauer)

dab270277

Citat din: Aliosa din  05 Ianuarie 2013, 02:52:36
Pe langa toate astea, celebrele farfurii zburatoare + alieni grey ca's cei mai la moda au o vechime ca aparitie in cultura noastra de aproximativ  70 ani.


Au o vechime de cateva mii de ani. Singura diferenta este ca au ramas doar ei (cel putin asta se doreste). Posibil ca marele razboi intre "bine" si "rau" sa fii facut curatenie ca sa zic asa. Te sfatuiesc sa citesti despre Pumapunku sau daca ai ocazia sa ajungi in Bolivia sa vezi cu ochii tai.
"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain

AndreiASM

Probabil ne rapesc ca sa ne cloneze si sa ne expuna intr-un Zoo intergalactic. Sau poate ne rapesc asa cum "rapim" si noi fel de fel de lighioane de prin jungla sau savana (oare animalele alea nu isi pun intrebarea asta la fel ca noi...?). Poate ne rapesc ca sa ne trezeasca constiinta incet, incet (aparent, fac o treaba groaznica, ca se misca cam incet... :D). Poate ne rapesc ca sa ne faca zombie, sa fim mici omuleti teleghidati de pe orbita care indeplinesc voia stapanului malefic. Poate au si ei o tombola, si cei rapiti sunt castigatorii unui voiaj gratuit prin galaxie. Nu putem decat sa presupunem.

Obiectiv vorbind, mi se pare cam absurd ca o civilizatie mai avansata decat noi cu cateva sute de mii de ani sa recurga la astfel de metode invazive. Mai degraba ne-ar urmari progresul si evolutia, si eventual ar clona indivizi pentru alte experimente (indivizi care nu ar trebui rapiti, la nivelul lor tehnologic probabil ar putea scana ADN-ul lui Ghitza direct din galaxia Andromeda...  :roll:). Zicea un coforumist mai sus ca rapirile sunt organizate de fapt de guverne. Nu pot fi mai de-acord de atata. Eu zic ca miscarea asta ara ca scop inseminarea omului cu frica sau cu sentimente bine tintite fata de alieni. Un fel de religie new-age, o noua credinta nu in ceva bun, ci in ceva rau ce trebuie distrus (astfel, "unificarea" tuturor guvernelor intr-unul singur ar fi mai facila, dat fiind un adversar comun extrem de avansat).

Poate vom afla si noi intr-o zi de ce se fac rapiri... Da` ma indoiesc ca apucam noi ziua aia.

equilibrum

Luand in calcul ultimii 20 de ani sa analizam mental filmele, cartile, revistele si internetul. Daca inainte era o ceata generala asupra subiectului ozn si conactul cu e.t. (includ si rapirile), in anii astia ultimi e o invazie de informatii. As avea tendinta sa zic ca e din cauza ca presa si cinematografia doresc sa profite de subiect si sa vanda senzationalul. Insa pe la colturi, simti miros de finantare. Adica de ce se doreste implementarea in mentalul colectiv a troacelor zburatoare de o anumita forma, a fetelor de e.t. de o anumita tipologie si ca e.t. sunt agresivi si superiori tehnologic? Apoi a venit valul de apocalipse.

Ce credeti ca s-ar intampla, daca maine dimineata coboara un lighean zburator  :ufo: in fata Casei Albe, unul la Kremlin si unul la Beijing? Iar de acolo sa coboare ceva chestiute ca in filme care sa inceapa sa zica ca ei sunt de pe alta planeta si ca obligatoriu trebuie sa facem cum zic ei ca altfel rasa umana va disparea intr-o apocalipsa. Cine poate garanta ca nu sunt oameni modificati genetic in aparatura perfectionata in secret, ca multe avioane de lupta pana acum ?
Asa-i ca suntem pregatiti psihic sa acceptam conducerea planetei de catre extraterestrii? Doar ca sunt foarte sceptic ca ar fi extra si nu umani.
Pastreaza-ti energia.

Xanadron

#28
Ultimele postari de mai sus imi demonstreaza ca nivelul 'telectual al ideilor emise pe RUFOn n-a scazut deloc - asa cum unii nostalgici ziceau cindva (sau, mai recent, remote-vieweri circotasi care ne fac semidocti, complexati, bolsevici, mediocritati etc. :-D). Ba chiar dimpotriva, eu cred c-a crescut.

Semne bune 2013 are deci, dar sa revin la tema, cu informatii ceva mai "la obiect" decit consideratiile voastre teoretic-speculative (desi foarte bine punctate cu argumente).
Cercetatori seriosi ai fenomenului "rapirilor ET" (abductions) au remarcat deci in ultima vreme o continuare a scaderii progresive a frecventei raportarilor chiar si-n SUA (dupa o prima "prabusire" prin 1995), informatorii inalt plasati ai unora indicind drept cauza o posibila "completare a stocurilor de hibrizi umano-ET" :-). :roll:

Unii presupun din... presupunerea asta si ca apasarea butonului DELETE pentru programul genetic global Umanitatea-n versiune 4.0 (post-atlanteeana) ar fi abia acum pregatita, iar iesirea de prin eventualele subterane a numitilor hibrizi ar fi si ea iminenta. In paralel sau nu cu o noua terraformare de ajustare fina a unor constante de mediu - nu doar din pdv geofizic/meteo (prin chemtrails, "concerte" la HAARPa etc), ci si la niveluri mai subtile.

De fapt si zvonistica asta-i tot speculativa, :lol: asa ca o sa mai revin la tema abia dupa ce-mi stringe minutza primul ET :martiansmile:(eventual la usa OZN-ului, :-D da' tot trebuie sa mi-o stringa ca sa fiu convins ca-s EI si nu vreo holograma migrata de pe Youtube).

Un weekend perfect tuturor pina atunci! - si, daca pozati vreun ET, nu uitati sa-l luati si din profil. :wink:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

adrian75

A crede ca suntem singuri in univers este la fel cu a crede in existența unui singur fir de iarba pe o câmpie întreaga...spunea cineva. Dovezi....exista prea multe dovezi! Sunt foarte surprins ca astăzi, in zorii sec XXI mai exista persoane "cu pretenții", care neagă implicarea unei civilizatii extraterestre in apariția si dezvoltarea rasei umane. Scriu aceste rânduri in memoria unui om drag mie care a avut privilegiul ( data fiind natura serviciului sau), sa vadă dovezi palpabile ale faptului ca suntem vizitati de fiinte venite din afara planetei noastre. Scuze pt faptul ca iar postez Off-topic!