Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Reclamatie

Creat de sevastase, 10 Iunie 2008, 09:41:31

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

contemplatorul

#60
Citat din: alinutzu din  11 Iunie 2008, 16:06:22
contemplatorul macar zice ca e alienat deci nu prea ai ce sa ceri de la el  :lol:

ali(e)nutzule,

Pot s-o dovedesc inclusiv cu acte, emise de pe planeta unde am platit "taxa de prima inmatriculare" !

Apropos de chestia asta, oameni buni, sa dea dracii daca mai are voie vreunul ca sa creeze liber vreo lume, fie ea si virtuala, si sa nu se gaseasca vreunii care sa-ti ceara - iar "autoritatea" care sunt tot ei, sa te oblige ca sa le si platesti -  drepturi de autor pentru orice ti-ar putea buli_basi tie mintea, invocandu-ti - fara alta calitate, ci doar la modul delirant - motivul ca a fost altul inaintea ta care si-a brevetat respectiva idee=conceptie virtuala.

Cool tare aceasta NWO, nu ???
 

Serban M

#61
Citat din: spooky din  11 Iunie 2008, 15:20:13
Cautatorule, nici nu stii sa cauti ceva pe net... daca intr-adevar vroiai sa afli mai multe despre mine.
In primul rand nu inteleg ce te freaca grija cu firma mea. Nu inteleg ce te preocupa sursele mele de a castiga bani? Nu am nici cea mai mica obligatie sa-ti dau tie, mai ales, lamuriri... daca ma intrebai frumos, ti-as fi spus. Nu am facut niciodata un secret din ce imi castig eu bani. Ai venit cu aceste aberatii, ca atlfel nu le pot numi. Tie, cine iti finanteaza conectarea la internet si timpul petrecut online ca eu sa imi pierd timpul la astfel de tampenii?
Cine te hraneste pe tine? Cine iti da bani sa te imbraci? Cine iti plateste excursiile si/sau concediile pe care le faci?

Nu vreau sa cad in absurditatea de care dai dovada, si, sunt convins ca ai si tu un loc de munca, sper, si ca iti casigi singur painea. La fel si eu... imi castig singur painea si tot ceea ce am facut sunt din resursele mele propii, iar daca mai indraznesti sa vii cu astfel de acuzatii aberante, imi rezerv dreptul sa te banez de pe acest forum deoarece consumi inutil biti pe care eu ii platesc.

Pe scurt, deplasarea la Istanbul mi-am platit-o din banii mei. M-am deplasat cu masina achizitionata in sistem leasing (prin societatea comertciala pe care o detin intr-o proporti majoritara), la care inca mai am de platit 2 ani, un Citroen C4 1.6HDi (care a suferit mai multe avarii in deplasarile pe care le-am intreprins in scopul investigatiilor RUFOn; ca idee, am fost nevoit sa schimb un capat de bara, bieletele de directie si o janta ca urmare a unui incident pe drumurile patriei noastre, si altele...). Facand un simplu calcul ai sa vezi ca nu te costa foarte mult un drum pana la Istanbul (sub 100 euro motorina dus intors). Iarasi, facand un mic research pe Internet ai fi vazut ca nu e foarte mult cazarea in Istanbul (35 euro pe noapte).

RUFON este sustinut din sursele mele proprii. Toate deplasarile pe care le facem sunt din banii nostri de buzunar. Mi-ar fi placut sa fi fost finanti de X sau Y si sa putem face mai multe. Cand o sa se intample, o sa stiti, cu toate ca nu ma obliga nimeni. Nu sunt intutie publica sa dau raportul nimanui.

Daca tu ai alte informatii pe care eu si ceilalti nu le cunoastem prezinta-le. Altfel, taci!

Te intreb ultima oara, ce manipuleaza RUFOn, eu (Paul Dorneanu) si INFOCON? E ultima sansa pe care ti-o dau sa raspunzi. Alte acuze pe viitor se vor alege cu restrictionarea dreptului de a mai posta pe forum. E valabil si pentru celelalte acuze personale sau nesustinute de probe. Pentru ca nu pot sa iti dau amenda asa cum face CNA-ul cand vii cu acuze fara sa le probezi, apelam la metodele de care dispunem.

Imi cer scuze fata de ceilalti utilizatori ai acestui forum, care isi pierd timpul citind aceste mesaje in loc sa isi petreaca timpul intr-un scop mai bun.

Sincere felicitari pentru rezistenta de care dati dovada,insa chiar nu inteleg abtinerea de a bana anumiti useri care chiar nu au ce cauta aici.O zic din propie experienta pe un domeniu virtual,cum s-au manifestat anumiti useri aici este inadmisibil.

@alinutzu/stardust/shadow :referitor la caracterul acestui individ care scrie cu buna stiinta stricat,este un caz tipic ce vrea sa mascheze dubla existenta a lui pe acest forum prin stilul de scris,fapt de care sunt perfect convins;insa sa nu o dam in alte alea. http://en.wikipedia.org/wiki/Multiple_personality_controversy

sevastase

eu nu cred in banarea nimanui si nici cenzurare...lasa-i pe toti sa se exprimecum doresc

Serban M

#63
Citat din: sevastase din  11 Iunie 2008, 16:27:21
eu nu cred in banarea nimanui si nici cenzurare...lasa-i pe toti sa se exprimecum doresc

sure,haideti sa ne batem toti joc de staff ca stam pe banii statului aici  :-D democratie ce mama masii (hac*)

StarDust

Si eu cred ca moderatorii sunt prea permisivi pe acest forum. Sigur ca toata lumea e libera sa isi expuna ideile, dar asta respectand anumite reguli,ca: scriere corecta, exprimare la obiect,cu argumente pertinente, fara jigniri, etc.
Nu cred ca te poti exprima chiar "cum doresti" asta se face pe MIRC, sau la piata. Imi place sa cred ca aici suntem cat de cat o comunitate de oameni civilizati, din pacate in ultima vreme, asta cam lasa de dorit din partea unora.
Parerea mea.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

sevastase

alternativa cu politia forumului nu mi se pare a fi o reusita nu ? Sunt forumuri care nu au cenzura deloc...deloc.....se injura pana obosesc si revin la normal....fiecare padure are uscaturi...din pacate demulte ori luam comentarii rautacioase personal...eu ma fac vinovat de asta...dar sti cum e...asta-i viata...atat timp cat e forumul cuiva trebuie sa te supui regulilor sau vointei lui...in limitele bunului simt. Atunci cand nu e bun simt ( nu spun nume dar stiu ei cine sunt bluemoon ) ii mai injuri, te mai modereaza.... :lol:

Serban M

Citat din: sevastase din  11 Iunie 2008, 16:35:03
alternativa cu politia forumului nu mi se pare a fi o reusita nu ? Sunt forumuri care nu au cenzura deloc...deloc.....se injura pana obosesc si revin la normal....fiecare padure are uscaturi...din pacate demulte ori luam comentarii rautacioase personal...eu ma fac vinovat de asta...dar sti cum e...asta-i viata...atat timp cat e forumul cuiva trebuie sa te supui regulilor sau vointei lui...in limitele bunului simt. Atunci cand nu e bun simt ( nu spun nume dar stiu ei cine sunt bluemoon ) ii mai injuri, te mai modereaza.... :lol:

du-te mane pe mirc ca acolo nu sunt probleme  :lol: daca eram moderator aici va banam pe capete,sry sa o zic insa nu ne aflam pe maidan. out

contemplatorul

#67
Sirius,

Asa a facut si Dumnezeu lumea, libera, numai ca au pus mana=proprietatea pe ea in mod abuziv niste satane, fara ca sa le-o fi vandut cineva.

Ca sa dovedesti ca nu suntem pe maidan, atunci arata-ne mai repede "adevarata fata" !

Serban M

Citat din: contemplatorul din  11 Iunie 2008, 16:36:56
irius,

Asa a facut si Dumnezeu lumea, libera, numai ca au pus mana=proprietatea pe ea in mod abuziv niste satane, fara ca sa le-o fi vandut cineva.

corect,insa din pacate nu ne aflam pe frontul inamic asa cum il vedeti dvs. totusi vad ca postati pe acest forum

sevastase

Citat din: StarDust din  11 Iunie 2008, 16:33:30
Si eu cred ca moderatorii sunt prea permisivi pe acest forum. Sigur ca toata lumea e libera sa isi expuna ideile, dar asta respectand anumite reguli,ca: scriere corecta, exprimare la obiect,cu argumente pertinente, fara jigniri, etc.
Nu cred ca te poti exprima chiar "cum doresti" asta se face pe MIRC, sau la piata. Imi place sa cred ca aici suntem cat de cat o comunitate de oameni civilizati, din pacate in ultima vreme, asta cam lasa de dorit din partea unora.
Parerea mea.
atata timp cat doresti sa iti impui vointa asupra altei persoane , ma tem ca nu te poti socoti civilizat.
Tine minte ca ce e normal pentru tine poate mie mi se pare aiurea si invers...de aceea toleranta aduce echilibru iar opusul haos sau conflict


sevastase

#70
Citat din: Sirius13 din  11 Iunie 2008, 16:36:39
du-te mane pe mirc ca acolo nu sunt probleme  :lol: daca eram moderator aici va banam pe capete,sry sa o zic insa nu ne aflam pe maidan. out

avem un mic hitler printre noi. Iti tratezi soldateiii de plastic la fel ?  :lol:

ideea ca esti prea radical....incearca sa fii mai tolerant si vei vedea ca o sa te intelegi cu altii mai bine... a raspunde la violenta cu violenta duce numai la distrugere...nic constructiv

de exemplu aici sunt multi care chiar sunt convinsi ca eu vorbesc complet aiurea. In loc sa ii fac retardati incercsa inteleg ce ii face sa gandeasca in felul asta...

cunoscand mecanismele si tiparele de gandire in mod normal folosite pot sa desfac mecanismul in ordine inversa si sa detectez sursele.

adica incerc sa fac ceva constructiv

Kymosabe

Citat din: Sirius13 din  11 Iunie 2008, 16:36:39
daca eram moderator aici va banam pe capete

Dac-aº fi pentr-o zi preºedinte ,/ V-aº amaneta pe toþi ºi nu m-aþi prinde . :lol:
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

Serban M

Citat din: sevastase din  11 Iunie 2008, 16:39:25
avem un mic hitler printre noi. Iti tratezi soldateiii de plastic la fel ?  :lol:

well,cativa chiar merita banati si nu vad unde e dictatura.nu intru in flame cu tine pentru ca esti apatic.

Nox

Citat din: contemplatorul din  11 Iunie 2008, 15:35:32
Buli_Baseala, este stilul meu preferat de viata, si stiu ca nu este pe placul celor "666"  !

Nu vrei sã te Buli_Bãºeºti în altã parte?
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

DepthOfField

Citat din: sevastase din  11 Iunie 2008, 16:39:25

de exemplu aici sunt multi care chiar sunt convinsi ca eu vorbesc complet aiurea. In loc sa ii fac retardati incercsa inteleg ce ii face sa gandeasca in felul asta...

ei na, chiar nu ai jignit pe nimeni? sa ma obosesc sa dau citate? nu e nevoie, ca se stie de mai multi epitetele cu care i-ai catalogat de-a lungul timpului. dar, asa cum s-a mai vazut si ieri, ai memorie scurta.



Citat din: sevastase din  11 Iunie 2008, 16:39:25

adica incerc sa fac ceva constructiv

pana una alta faci doar ceva  constructiv.  
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm