Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Batalie intre Grey si alta rasa mai avansata tehnologic ?

Creat de bk, 20 Decembrie 2010, 22:36:25

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

fiulploii

#30
Citat din: Arhanghelul din  03 Septembrie 2011, 15:58:50
Viitorul a fost ieri ...
... si noi omeni am mai participat la el ... si vom mai participa ... ca suntem parte din el ... acum intrebarea aia mai grea dintre toate  ... cum aflam de ce parte suntem  ... cu aia buni sau cu aia rai ... :evil: =  :-)

Dupa mine, intrebarea care cere raspuns urgent ar fi urmatoarea :
   -  De ce participam la acest razboi ?  :roll:
Si se nasc alte intrebari :
   - trebuie sa participam? De ce ?
   - de ce aici se poarta acest razboi ?
   - cine a zis ca progresul tehnologic si/sau in stiinte spirituale / mentale inseamna musai moralitate si etica ridicate ? ca dovezi sunt in sens contrar  :-o
    - daca tot trebuie sa participam , de ce nu devenim o a treia forta ? cine a zis ca trebuie neaparat sa alegem una din tabere - pentru ca impresia mea e ca amandoua taberele gresesc vizavi de noi  :evil:
intrebari si curiozitati ....

NASTASE MIHAIL

Dupa unele date, noi sintem creati de o civilizatie f avansata, cea mai avansata din univers.
Dupa alte date sintem folositi ptr procrearea unor extraterestrii.
Dupa alte date sintem anuntati ca interventiile genetice asupra noastra, sau cele sexuale, sint in avantajul nostru.
Concluzia unora si completata de mine.
In viitor ne asteapta ceva in care avem nevoie de modificarile lor.
E ceva ce si lor le foloseste. In sensul, ca sintem un fel de urmasi ai lor.
E posibil sa modifice spoecimene umane continuu.

Acum parerea mea. Indivizii ne-au creat ptr a putea ei evolua iesind posibil defginitiv din universul material. Noi vom urma dupa ei.
Dar e posibil sa fie in conflict si cu alte fiinte.
De aceea se spune ca destinul omenirii e fericit, fiindca sintem creati de cea mai evoluata specie de fiinte din univers.
Scuze, dar imi scapa denumirea, si nu vreau sa gresesc.

Ar mai fi ceva ce am aflat in saptaminile astea, dar deja e cam lunga postarea. Ceva ce tine de evolutia intregii omeniri in ultimii 20 de ani.

dab270277

Nu am inteles "Indivizii ne-au creat ptr a putea ei evolua iesind posibil defginitiv din universul material.". O rasa avansata tehnologic nu are nevoie de o alta rasa ptr a supravietuii.
"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain

jean

Pentru ca doua inteligente sa se bata in sensul inteles de noi, ar tebui sa fie dezvoltate cam la fel. Daca sunt diferente mari intre ele din acest punct de vedere, bataia lor nu mai are sens.
In acest caz rasa mai avansata tehnologic nu-si pierde timpul (care timp?) cu cei Grey. Mai ales ca, unii spun ca sunt bioroboti.
Adevarul este dincolo de noi

NASTASE MIHAIL

Nu am avut timp sa citesc tot topicul. Ce stiu eu despre un eventual razboi, tine mai degraba de existenta omenirii.
Oamenii nu sint constienti ca ei sint cauza unei dispute, dar altfel decit e intre noi oamenii.
Sint 2 categorii de fiinte, sau doar 2 rase ce sint antagonice in interese.
Una ne e favorabila, si sint arcturienii.
Cealalta nu ne e favorabila, si sint grii. Grii sint cei ce au declansat razboaiele mari. E posibil si alte nenorociri.
Spun posibil, ca nu e ceva sigur, sa se comporte precum apologetii razboiului, ce spun ca ne fac bine razboaiele la evolutie.
Arcturienii sint cei mai avansati din univers, si ei ne-au creat, sau intervenit in evolutie.
Ei ne apara, si evolutia noastra e sigura.
De arcturieni se tem toate rasele de extraterestrii. Sint acele fiinte ce seamana cu noi, dar sint mici si batriniciosi.
Grii, sint cei cu capul f mare, si seamana mai degraba cu insectele.
E posibil intre ei sa nu fie lupte, ci doar interese ca intre concurenti.
Luati-o ca o poveste daca nu credeti.
A, si mai e ceva, omenirea are o evolutie spirituala mult peste asteptari. a evitat un razboi f puternic, si rezolva peiblemele ce le are, intr-un mod ce ii ia prin surprindere pe cei ce ne pregateau un ww3 ptr evolutie.
De evolutia spirituala a omenirii depinde evolutia lor.
Apropo de modul in care oamenii sint folositori in univers.