Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Truth will set you free - un pps. interesant despre simbologia oculta

Creat de Serban M, 17 Aprilie 2010, 04:29:18

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Serban M

Un pps. extrem de interesant, care cuprinde multe aspecte ale realitatii orhestrate de catre illuminati.

Vi`l recomand tuturor si chiar merita share`uit cu toti.

Propun acest thread pentru simboluri si semnificatii oculte noi din massmedia, merketing, etc. care inca nu au fost decriptate si merita analizate.


Serban M


Serban M

As fi recunoscator daca cineva se oboseste sa il faca videoclip.  :-D

abyss

Pai daca ai "Fraps"-ul instalat poti da captura video pe imaginea in full screen si apoi il poti converti cu ceva de genul "Xilisoft converter ultimate".


Citat din: Sirius13 din  17 Aprilie 2010, 04:29:18
Un pps. extrem de interesant, care cuprinde multe aspecte ale realitatii orhestrate de catre illuminati.
Vi`l recomand tuturor si chiar merita share`uit cu toti.
Propun acest thread pentru simboluri si semnificatii oculte noi din massmedia, merketing, etc. care inca nu au fost decriptate si merita analizate.
Din cate am mai citit simbolurile sunt deja "decriptate". E o idee buna sa le luam pe rand la analizat, ca sa stie lumea ce-i cu ele si ce transmit ele celor care detin cheia decriptarii. Evident ca este un limbaj secret, folosit de multe secole si poate milenii si care in buna parte se adreseaza doar unui cadru anumit din randul populatiei. Cine sunt "ei", ce vor, de unde vin si incotro se duc ...putem afla doar investigand.

Arhanghelul

Citat din: Sirius13 din  15 Noiembrie 2011, 16:30:12
As fi recunoscator daca cineva se oboseste sa il faca videoclip.  :-D

Faca-se voia Ta ...

http://www.fileshare.ro/33948153994.3

Convertit cu Wondershare PPT2DVD Pro vers. 6.1.0 ...

P.S. Poate pierde cineva timpul sa compileze o melodie peste imagini ...
... recomand       matrix club death mix
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

abyss

@calatorul astral (lasa babushtele si etichetele de acest tip si treci la obiect, altfel nu te vei putea face inteles). Ai talent analitic ... ia sa vedem, a doua imagine ce simboluri sunt si ce transmit ele:



fiulploii


Scuze, dar nu am putut sa ma abtin , am impresia ca asist la o educare a cuiva care trebuia sa stie unele notiuni de baza . 8-)

abyss

Daca nu va abtineti duceti-va mai incolo.
Sirius a invitat lumea interesata la o analiza simbolistica pe imaginile incarcate.
Daca nu va intereseaza, va rog sa va mutati atentia.
Nu e importanta alegerea mea imagistica, puteti lua si alte simboluri. E free

Cine face gargara aiurea primeste BAN 1 saptamana.

calator astral

@biss cunosc Masoneria perfect,respect topicul userului sirius13.
De la compas la piramida nu e decit o linie.
Masonii (romani) mi-au propus sa integrez o Loja dar ii suspectez de fel de fel de nenorociri, desi par oameni de treaba.
Uite aici o simbolistica derivata si actualizata,sa nu crezi ca iau in deridere acest important subiect:

The Space-Time MATRIX & Illuminati$

Nicipreaprea

Citat din: @biss din  15 Noiembrie 2011, 18:08:10
... ia sa vedem, a doua imagine ce simboluri sunt si ce transmit ele:

Nu stiu. Poate explica cineva totusi.  :mrgreen:
________________________________________
"Know your enemy and they probably will not be your enemy."

angellla29

Citat din: calator astral din  15 Noiembrie 2011, 19:15:30
@biss cunosc Masoneria perfect,respect topicul userului sirius13.
De la compas la piramida nu e decit o linie.
Masonii (romani) mi-au propus sa integrez o Loja dar ii suspectez de fel de fel de nenorociri, desi par oameni de treaba.
Uite aici o simbolistica derivata si actualizata,sa nu crezi ca iau in deridere acest important subiect:

The Space-Time MATRIX & Illuminati$

@Calator astept sa ma iluminezi si despre masoni....daca vrei....

fiulploii

1-nu trebuie sa mergem pe alte meleaguri dupa simboluri oculte , ele exista si in Romania . Primul indiciu , priviti cu atentie harta Romaniei - impartirea administrativa si vedeti cum a evoluat de la regiuni la judetele epocii comuniste si apoi la judetele actuale .
  Forma granitelor trasate la cateva judete arata lucruri interesante si ne poate zice ceva despre judetele respective  8-)
2-simbolistica oculta ... oculta doar pentru neinitiatii in domeniul respectiv asa cum azi de exemplu , IT-istii au limbajul lor cifrat , ATI-ul are cifrarea lui , etc. etc .
   De exemplu si aici pe forum exista o anumita simbolistica , cum ar fi ''wtf''  :wink:
   Deci, un simbol ocult nu inseamna neaparat ''satanisto-reptilian'' . Apoi , cine crede ca lumea poate fi condusa prin invocarea anumitor simboluri se inseala . Da, simbolurile pot transmite un mesaj insa nu inseamna ca e neaparat non-benefic .
3-cat despre anumite clipuri manufacturate si aparute pe aici , in afara de niste fractali faini nu arata nik concret sau logic. SF de calitate iutubista level 5 .
  Parerea mea ..

L.E. al doilea video era de aceeasi calitate ca si mesajul meu anterior , adica gunoi  :evil:

Apropo , ce or fi aia fractalii si aplicatiile lor  :roll:

abyss

Si eu astept sa mai si scrie ceva @calator astral, nu doar sa posteze filme.

Siberia

Bine.
Sa fim seriosi asadar.
Imaginea postata de @biss reprezinta un sort (apron) masonic brodat cu simboluri. Simbolurile difera de la o loja la alta, la fel si culoarea bandei de pe sort.
Cateva cuvinte despre simbolurile de pe sortul prezentat in videoclip:
- cei doi piloni brodati sunt Jachin si Boaz - piloni din bronz care se gaseau in Templul lui Solomon; (Boaz in stanga, Jachin in dreapta). Las pe alti colegi sa povesteasca istoria lui Boaz si Jachin, istorie care se regaseste sub diferite alte nume in diverse mitologii: greaca, egipteana, etc.
- "tabla de sah" reprezinta dualitatea lumii noastre, lumina si intunericul, spiritul si materia. E reprezentata in alb si negru sau alb si rosu; alb = lumina - negru/rosu = intuneric, materie. (Intunericul joaca un rol important fiindca doar trecand prin intuneric ajungi sa gasesti lumina - dealtfel exista diferite ritualuri de initiere in care ucenicul trebuie sa "orbecaie" in intuneric, sa fie legat la ochi, etc. pentru a i se dezvalui mai apoi "lumina")
- compasul si echerul, au fost asimilate (in mod facil) ca si simboluri ale masonilor derivand din uneltele cu care au masurat si proiectat Templul lui Solomon. Intr-o alta simbolistica, compasul si echerul reprezinta dualitatea fiintei umane: barbatul (reprezentat de compas) penetrand femeia (echerul/muntele lui Venus).
- soarele si luna sunt tot simboluri ale dualitatii evident. Soarele datator de lumina este reprezentarea spiritului iar luna creatoare a intunericului este reprezentarea materiei.
- stelele in numar de sapte pot reprezenta Universul (sau poate doar o constelatie). Conform lui Pitagora, cifra 7 reprezinta universul, ea regasindu-se mereu in existenta noastra (de la sapte zile ale saptamanii pana la sapte ceruri, etc.).

Piramida poate fi dezbatuta pe un subiect intreg, asa ca ii las si pe altii sa-si dea cu parerea.


"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti